مخفی کردن متن در سایت | تاثیر متن پنهان بر سئو

مخفی کردن متن در سایت یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است که تاثیر بسیار بدی بر سئو (SEO) می‌گذارد. در حال حاضر انجام این کار منسوخ شده است و به عنوان یک روش اسپم شناخته می‌شود. جالب است بدانید که در گذشته، سئوکارهای کلاه سیاه برای اینکه بتوانند رتبه‌های برتر نتایج جستجو را تصاحب کنند، از این تکنیک استفاده می‌کردند. البته زمان زیادی طول نکشید که گوگل متوجه شد سئوکارهای کلاه سیاه از این تکنیک استفاده می‌کنند و اکنون اگر یک سایت از این تکنیک استفاده کند، توسط گوگل و سایر موتورهای جستجوگر جریمه می‌شود.

روش‌های مخفی کردن متن در سایت و تاثیر آن بر سئو

انواع روش‌های مختلفی برای پنهان کردن محتوا در سایت وجود دارد و همه این روش‌ها اسپم محسوب نمی‌شوند. برای مثال ممکن است دیده باشید برخی سایت‌ها از دکمه “بیشتر بخوانید” یا “نمایش محتوای بیشتر” استفاده می‌کنند که این روش تاثیر منفی بر سئو نمی‌گذارد. همچنین اگر دقت کرده باشید، برخی سایت‌ها یک بخش برای سوالات متداول دارند که اگر روی هر سوال کلیک کنید، متن مربوطه به شما نمایش داده می‌شود؛ این روش هم اسپم محسوب نمی‌شود و از نظر گوگل استفاده از آن هیچ تاثیر منفی بر سئو نخواهد داشت.

مخفی کردن متن در سوالات متداول مشکلی از نظر سئو ندارد!

در واقع اگر به روشی محتوای سایت را مخفی کنید که برای کاربر غیرقابل دیدن باشد، اسپم محسوب می‌شود و جرایم سنگینی برای سایت به همراه خواهد داشت. حالا در قسمت زیر چند مثال ساده زده‌ایم تا با روش‌های مخفی کردن متن که اسپم محسوب می‌شوند آشنا شوید.

نتیجه گیری: آیا از متن مخفی استفاده کنیم؟!

اگر متن را به شکلی مخفی کنید که کاربر به هیچ طریقی نتواند آن را مشاهده کند، قطعا از نظر سئو تاثیرات بسیار بدی دارد و توسط موتورهای جستجوگر از جمله گوگل، جریمه خواهید شد. حالا اگر متن را به شکلی مخفی کنید که کاربر بتواند از یک طریقی به آن دسترسی پیدا کند (مثل کلیک کردن یک دکمه)، انجام این کار هیچ تاثیر منفی ندارد و بدون هیچ مشکلی می‌توانید از این روش استفاده کنید.

خروج از نسخه موبایل