ساخت فایل htaccess برای وردپرس | بازسازی htaccess

اگر در زمینه طراحی سایت با وردپرس فعالیت می‌کنید، حتما از اهمیت فایل htaccess با خبر هستید. در واقع htaccess یکی از فایل‌های اصلی هسته وردپرس محسوب می‌شود. حالا اگر این فایل دچار اختلال شود و یا به صورت اتفاقی آن را از روی هاست حذف کنید، سایت شما با خطا و مشکلات مختلفی روبرو می‌شود. بنابراین باید نحوه بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس را یاد بگیرید.

برای رفع مشکلات احتمالی در برخی خطاها، شما باید از طریق کنترل پنل هاست وضعیت فایل htaccess را بررسی کنید. اگر فایل htaccess دچار اختلال شده باشد، باید آن را بازسازی کنید. حالا در این مقاله از سایت ابزار وردپرس می‌خواهیم نحوه بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

البته قبل از اینکه به سراغ آموزش بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس برویم، در قسمت زیر به قابلیت‌ها و کاربردهای فایل htaccess اشاره کرده‌ایم.

بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس

تاکنون، کار با فایل htaccess آشنا شدید. حالا می‌خواهیم نحوه بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس را به شما آموزش دهیم. البته قبل از ساخت فایل، باید یکبار از طریق کنترل پنل هاست به مسیر File Manager / Public_HTML بروید و فایل htaccess را پیدا کرده و به کلی حذف کنید.

در برخی مواقع هم ممکن است این فایل مخفی باشد و شما آن را نبینید. در نتیجه باید در کنترل پنل هاست خود به دنبال گزینه Show Hidden Files بگردید و آن را فعال نمایید. در نهایت می‌توانید فایل htaccess را پیدا کرده و حذف کنید.

حالا برای بازسازی و ساخت مجدد فایل htaccess برای وردپرس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

افزودن کد به فایل notepad
# BEGIN wordpress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END wordpress

کلام آخر

به همین راحتی توانستید فایل htaccess را بازسازی کنید. با این کار، فایل htaccess به حالت پیشفرض خودش بر می‌گردد و اگر سایت شما خطایی از سمت این فایل داشته باشد، برطرف خواهد شد. امیدواریم با این مقاله آموزشی در بازسازی و ساخت فایل htaccess برای وردپرس کمک کرده باشیم. 🙂

خروج از نسخه موبایل