چطور سایت آموزشی وردپرسی بسازیم؟

( سه شنبه ، 28 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفتم گپ دوستانه

آموزگار :

مهدی جبین پور

سایت های آماده آموزشی ساخته شده توسط تیم ابزار وردپرس می توانند زندگی شما را متحول کنند ، این سایت های آموزشی با خلاقیت بالایی ساخته شده اند و در دنیا نمونه مشابه ندارند. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

مشاهده لینک ویدئو بالا

جهت بررسی کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

چطور سایت آموزشی وردپرسی بسازیم؟

( سه شنبه ، 28 فروردین سال 1403 )

چطور سایت آموزشی وردپرسی بسازیم ؟ چگونه با وردپرس سایت آموزشی طراحی کنیم ؟ این‌ها سوالات پر تکرار کاربران است که به صورت مداوم از ما می‌پرسدند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این ویدئو آموزشی، فلسفه ساخت یک سایت آموزشی را به صورت کامل و جامع شرح دهیم.

اکنون با نکات و جزئیات بسیار مهم و کاربردی آشنا می‌شوید که حاصل چندین سال تجربه ما در زمینه طراحی سایت و بررسی نیازهای مشتریان می‌باشد. شما حالا با انواع مدل‌های سایت‌های آموزشی، امکانات آن‌ها و نوع کاربری آن‌ها آشنا می‌شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود در این زمینه را بدست می‌آورید. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به سوال “چطور سایت آموزشی با وردپرس طراحی کنیم؟” پاسخ دهیم.

انواع سایت آموزشی

وبسایت‌های آموزشی انواع مختلفی دارند که در 6 نوع مختلف دسته‌بندی می‌شوند و هر نوع وبسایت آموزشی برای رفع نیاز خاصی طراحی می‌شود. افراد با توجه به نوع فعالیت خود می‌توانند یکی از این 6 نوع سایت آموزشی را انتخاب و اقدام به طراحی آن نمایند.

سامانه آموزشی و سایت فروش آموزش چه تفاوت‌هایی دارند؟

سامانه آموزشی و سایت فروش آموزش در بخش‌های مختلف، عملکردی متفاوت دارند و تشخیص درستِ نیاز مشتری در تعیین نوع سایت آموزشی بسیار مهم است. سایت‌های آموزشی براساس فاکتورهای زیر با یکدیگر متفاوت می‌باشند:

تفاوت در امکانات سایت

امکانات موجود در سایت‌های آموزشی مختلف با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال وبسایت یک آموزشگاه زبان نیازمند راه‌های ارتباطی دانشجو با موسسه می‌باشد، علاوه‌بر آن لازم است امکان صدور مدرک به صورت آنلاین و همچنین تست تعیین سطح آنلاین برای دانشجویان فراهم باشد. به این وبسایت یک سامانه آموزشی گفته می‌شود که امکانات حرفه‌ای تری نسبت به یک سایت آموزشی معمولی ارائه می‌دهد.

تفاوت در روش مشاهده آموزش

برای سایت‌هایی که فایل‌های آموزشی خود را برای فروش ارائه می‌دهند، روش‌های مختلفی برای مشاهده آموزش‌ها وجود دارد. براساس سلیقه‌های مختلف امکان مشاهده آموزش به روش‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فردی بخواهد امکان دانلود کردن فایل‌های آموزشی برای خریداران فراهم باشد؛ از طرفی دیگر ممکن است صاحب یک سایت آموزشی بخواهد فایل‌های آموزشی خریداری شده امکان دانلود کردن توسط کاربر را نداشته و تنها به صورت آنلاین قابل مشاهده باشند.

تفاوت در تعداد مدرسین

طراحی سایت آموزشی براساس تعداد مدرسین نیز متفاوت می‌باشد. عملکرد یک سایت آموزشی با یک مدرس نسبت به سایت آموزشی که چندین مدرس در آن به فعالیت می‌پردازند متفاوت است.

تفاوت در حریم خصوصی

امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و دسترسی‌ به فایل‌های آموزشی توسط دانشجویان در این بخش تعریف می‌شوند.

معرفی محصولات آماده سایت آموزشی

طراحی و ساخت سایت‌های آموزشی مختلف، نیازمند تجربه و دانش بالایی می‌باشد. به همین دلیل تیم برنامه‌نویسی ابزار وردپرس برای رفاه حال شما عزیزان، دو سایت‌ آماده با امکانات بی‌نظیر آموزشی را طراحی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است. برای طراحی و ساخت این سایت‌های آموزشی هزینه و زمان بسیار زیادی صرف شده و از متخصصان با تجربه تیم ابزار وردپرس برای اجرای این پروژه عظیم کمک گرفته شده است.

سایت آماده سامانه آموزشی (فوق‌العاده حرفه‌ای و جذاب)

سایت آماده سامانه آموزشی
سایت آماده سامانه آموزشی

در ساخت سامانه‌های آموزشی از افزونه لرن دش (Learn Dash) استفاده می‌شود. کار با این افزونه بسیار سخت و پیچیده بوده و با وجود عملکرد بسیار خوب این افزونه، راهنمای مناسبی برای استفاده از آن وجود ندارد. تیم برنامه‌نویسی ابزاروردپرس برای اولین بار در ایران و جهان اقدام به ارائه سامانه آموزشی آماده کرده است که افزونه لرن دش با موفقیت بر روی آن کانفیگ شده است.

این سامانه آموزشی تمامی امکانات مورد نیاز برای ساخت سایت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و امکان چند مدرسه شدن در آن فراهم شده است. برای راه‌اندازی یک سامانه آموزشی که نیازمند امکاناتی همچون مشاهده آنلاین دروس، آزمون، صدور مدرک و … می‌باشد، به راحتی می‌توانید از سایت آماده سامانه آموزشی استفاده کنید.

سایت آماده سامانه آموزشی در دو نوع مختلف به شما عزیزان ارائه می‌شود که تفاوت آن‌ها تنها در نوع صفحه‌سازها می‌باشد. یکی از سایت‌های آماده با صفحه‌ساز المنتور ساخته شده و سایت دیگر با صفحه‌ساز ویژوال کامپوزر و قالب زفایر ساخته ‌شده است. حالا شما عزیزان می‌توانید براساس سلیقه خود یک از سامانه‌های آموزشی آماده را تهیه کنید. سایت‌های آماده آموزشی شامل دموهای بسیار جذاب، زیبا و حرفه‌ای می‌باشند که برای کاربردهای مختلفی طراحی شده‌اند.

سایت آماده سامانه آموزشی (صفحه‌ساز المنتور)

سایت آماده سامانه آموزشی (صفحه‌ساز ویژوال کامپوسر)

سایت کامل و آماده فروش آموزش

سایت کامل و آماده فروش آموزش
سایت کامل و آماده فروش آموزش

سایت فروش آموزش نسبت به سامانه آموزش ساده‌تر است و برای ارائه و فروش فایل‌های آموزشی استفاده می‌شود. در این سایت‌ها کاربران می‌توانند فایل‌ها و ویدئوهای آموزشی را خریداری نمایند و از طریق ناحیه کاربری خود به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

سایت آماده فروش آموزش توسط تیم ابزار وردپرس و با صرف هزینه‌های دلاری و استفاده از ابزارهای اورجینال به کمک متخصصان با تجربه تهیه شده و در دو نوع مختلف در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. تفاوت این سایت‌ها در نوع صفحه‌سازها می‌باشد و شما می‌توانید براساس سلیقه خود، نسخه صفحه‌ساز المنتور یا نسخه صفحه‌ساز ویژوال کامپوزر را خریداری نمایید.

سایت آماده فروش آموزش (صفحه‌ساز المنتور)

سایت آماده فروش آموزش (صفحه‌ساز ویژوال کامپوسر)

بنابراین اگر قصد دارید یک وبسایت برای فروش محصولات و ویدئوهای آموزشی دانلودی طراحی کنید، سایت آماده فروش آموزش برای شما مناسب است. با اضافه کردن افزونه دکان به این سایت فروش آموزش می‌توانید خاصیت چندفروشندگی را به سایت اضافه کنید. برای موفقیت بیشتر در ساخت سایت آموزش فروش، پیشنهاد می‌کنیم دوره آموزشی هاست دانلود را که توسط تیم ابزار وردپرس تهیه شده است را حتما نگاه کنید.

عدم اجازه دانلود فایل‌های آموزشی توسط کاربران

گاهی ممکن است مدرسین و صاحبان سایت آموزشی تمایل نداشته باشند که آموزش‌ها توسط کاربران و خریداران دانلود شود؛ در واقع از این طریق قصد دارند جلوی کپی کردن و فروش غیرقانونی فایل‌های آموزشی را بگیرند. قابلیت غیرفعال‌ کردن دانلود فایل‌ها در سایت آماده فروش آموزش فراهم شده است.

برای اینکه کاربری نتواند هیچ فیلمی را منتشر کند باید از دو سیستم زیر استفاده شود:

سایت آماده فروش آموزش + اسپات پلیر

ابتدا سایت آماده فروش آموزش را از سایت ابزار ورد تهیه کنید و آن را نصب نمایید. سپس باید فایل‌های آموزشی را روی  سایت اسپات پلیر آپلود کنید و افزونه اسپات پلیر را بر روی سایت خود نصب کنید. از این طریق کاربران امکان دانلود و یا حتی ضبط کردن ویدئوهای آموزشی را نخواهند داشت و تنها تماشای ویدئوها از طریق نرم افزار اسپات پلیر امکان پذیر می‌باشد.

درنظر داشته باشید که استفاده از خدمات سایت اسپات پلیر رایگان نیست و با پرداخت هزینه می‌توانید عضو سایت شوید و از امکانات آن بهره‌مند شوید. البته هزینه‌های سایت اسپات پلیر زیاد نیست و نیازی نیست که نگران این موضوع باشید.

کلام آخر

امیدواریم با تهیه سایت‌های آماده آموزشی از وب‌سایت ابزار وردپرس، کسب‌وکار آنلاین خود را با موفقیت راه‌اندازی کنید و یا به طراحی سایت‌های آموزشی باکیفیت برای مشتریان خود اقدام نمایید. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

24 دیدگاه. Leave new

فهرست