پلت رنگی ، بک گراند و جداکننده ها در طراحی سایت

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این بخش از آموزش با پس زمینه وردپرس آشنا می شوید.معمولاً وب سایتها برای زیباتر شدن ظاهر سایت و جذب کاربران از پس زمینه ها کمک می گیرند.ما در این مقاله انواع پس زمینه ها را معرفی کرده و روش قراردادن پس زمینه در صفحات وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.
( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

پلت رنگی ، بک گراند و جداکننده ها در طراحی سایت

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

استفاده از پس ­زمینه­(Background) باعث بالا رفتن زیبایی و جذابیت صفحات سایت می­ شود.

انواع پس ­زمینه

رنگ ثابت

رنگ ­های ثابت که هر کدام دارای یک کد رنگی هستند . میتوان از این رنگ­ها در طراحی صفحات وب استفاده کرد.

گرادیانت(طیف رنگی)

گرادیانت­ ها طیف­ های رنگی جذابی هستند . از ترکیب دو یا چند رنگ تشکیل می­ شوند و ظاهری شکیل برای سایت ایجاد می کنند.

تصویری 

قراردادن یک تصویر(عکس) برای پس ­زمینه صفحات سایت.

ویدئویی 

شما می­توانید برای پس ­زمینه سایت خود از ویدئو استفاده کنید. در نظر داشته باشید با توجه به این­که ویدئوها باعث کندی سرعت سایت می­ شوند بهتر است تا حد امکان از قراردادن پس ­زمینه ویدئویی در سایت اجتناب کنید.

اضافه کردن پس­ زمینه در وردپرس

اکثر قالب­ ها و صفحه­ سازهای محبوب و معروف دنیای وردپرس از ویژگی پس ­زمینه پشتیبانی می­کنند. با قابلیت پس­ زمینه می­توانید برای تغییر پس­ زمینه صفحات سایت استفاده کنید.

در ابتدا از “مسیر برگه ­ها > افزودن جدید” یک برگه جدید اضافه کنید یا از برگه­ هایی که قبلاً ایجاد کرده­ اید یکی را در حالت ویرایش باز کنید.

با کلیک آیکون (مداد)، صفحه تنظیمات ردیفی که می­خواهید پس ­زمینه برای آن اضافه کنید، باز کنید. در قالب زفایر با استفاده از ویژگی­ های سربرگ طراحی می­  توانید پس ­زمینه را تغییر دهید. همچنین در صورت نصب افزونه Ultimate Addons WPBakery Page Builder ، از سربرگ Background نیز امکان تغییر پس ­زمینه وجود دارد.

پس زمینه رنگ ثابت

برای قرار دادن رنگ ثابت در پس­ زمینه سایت، از تب “طراحی”، گزینه رنگ پس­ زمینه” را روی ساده قرار داده و رنگ مورد نظرتان را انتخاب و ذخیره کنید.

همچنین می­توانید در سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس ­زمینه” را روی رنگ تکی قرار داده و رنگ دلخواهتان را از جعبه رنگ ها انتخاب کنید.

پس زمینه طیف رنگی

در صورتیکه بخواهید برای پس ­زمینه از طیف­ های رنگی(گرادیانت) استفاده کنید. در تب “طراحی” گزینه “پس­ زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ هایی را که برای ساخت طیف رنگی در نظر دارید از جعبه رنگ انتخاب کنید.

شاید انتخاب هر رنگی برای ساخت گرادیانت، طیف رنگی جذاب و کاربرپسندی نباشد. برای استفاده از طیف­های رنگی حرفه­ ای و روانشناسی شده، سایت https://uigradients.com  را به شما پیشنهاد می­کنیم. با کلیک روی گزینه Show all gradients، طیف­های رنگی را مشاهده خواهید کرد.

حال برای استفاده از رنگ موردنظرتان، پس از انتخاب طیف رنگی، گزینه Get CSS را کلیک کرده و کد رنگ را کپی کنید.

برای قراردادن کد رنگ در سایتتان، در صفحه ردیف تنظیمات، سربرگ “طراحی” را کلیک کرده و کد رنگ را در قسمت رنگ پس­ زمینه بچسبانید.

برای تنظیم طیف رنگی از سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس ­زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ ها را انتخاب کنید. همچنین می­توانید نحوه نمایش طیف رنگی بطور افقی یا عمودی را نیز تغییر دهید.

تصویر پس ­زمینه

برای قرار دادن عکس در پس­ زمینه ردیف، در تب “طراحی” گزینه “تصویر پس­ زمینه” را کلیک کرده و از کتابخانه پرونده­ های چند رسانه­ ای تصویر موردنظرتان را انتخاب کنید و یا از قسمت بارگذاری پرونده­ ها، یک عکس جدید بارگذاری کنید.

در تب “Background ” نیز گزینه “استایل پس ­زمینه” را تصویر و گزینه “استایل پارالکس” را تصویر ساده پس ­زمینه قرار داده و تصویر را نیز انتخاب کنید.

پس ­زمینه ویدئویی

در صورتیکه بخواهید از ویدئو در صفحه سایتتان استفاده کنید، در سربرگ “عمومی” از صفحه تنظیمات ردیف، گزینه “نمایش در پس ­زمینه” را روی ویدئو قراردهید.  آدرس ویدئو را از کتابخانه پرونده ­های چند رسانه ­ای کپی کرده و در جعبه لینک ویدئو قرار دهید.

برای تنظیم پس­ زمینه ویدئویی از تب ” Background”، ابتدا گزینه “استایل پس­ زمینه” را روی ویدئو هاست قرار دهید.  با توجه به فرمت ویدئو، لینک آن را در جعبه مخصوص بچسبانید.

در این آموزش با روش استفاده از پس ­زمینه در طراحی سایت آشنا شدید. یادآوری می­شود استفاده درست و هوشمندانه از رنگ، تصویر و ویدئو، ظاهر سایت شما را از سادگی خارج کرده و در جذب مخاطب برای مشاهده سایتتان تاثیر مثبت دارد. امیدواریم این آموزش به شما در طراحی سایت کمک کرده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

57 دیدگاه. Leave new

فهرست