آموزش ساخت جدول در وردپرس

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه شصت

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این آموزش با استفاده از افزونه پیشرفته Tablenator به ساخت و نمایش جدول در وردپرس می پردازیم.استفاده و طراحی جدول در ارائه و نمایش اطلاعات منظم و دسته بندی شده سایت کاربرد زیادی دارد. برای نمایش اطلاعات کاربران، لیست و جزئیات محصولات و ...می توانید از جدول استفاده کنید. ( ادامه مطلب … )

افزونه ساخت جداول وردپرس

افزونه ساخت جدول برای اولین بار در ایران!

اگه دوست داری یه جدول بسازی و یا حتی از فایل اکسل جدول ها رو به داخل سایتت بیاری می تونی این افزونه طراحی جدول وردپرس رو بررسی کنی …

افزونه ساخت جداول وردپرس

افزونه ساخت جدول برای اولین بار در ایران!

اگه دوست داری یه جدول بسازی و یا حتی از فایل اکسل جدول ها رو به داخل سایتت بیاری می تونی این افزونه طراحی جدول وردپرس رو بررسی کنی …

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

افزونه Tablenator امکانات و ویژگی ­های بسیار زیادی برای طراحی و ساخت جدول ارائه میدهد و استفاده از این افزونه به دلایل زیر توصیه می­شود:

  • امکانات بسیار زیاد ساخت جدول
  • امکان درون ریزی فرم از اکسل
  • حالت­های ریسپانسیو جذاب
  • آسان­ترین روش ساخت جدول
  • تنظیمات مناسب تغییرات جدول

نسخه اصلی و فارسی افزونه  ساخت جدول Tablenator در سایت ابزار وردپرس برای تهیه و استفاده شما فراهم شده است.

خرید افزونه ساخت جدول حرفه ای Tablenator

ساخت و طراحی جدول با افزونه Tablenator

پس از خرید افزونه Tablenator، فایل افزونه را دانلود کنید.

ترازبندی

در پیشخوان وردپرس، زیرگروه “افزونه­ ها > افزودن” را انتخاب کرده و فایل­ های افزونه جدول ساز Tablenator را که دانلود کرده ­اید، نصب و فعال­ کنبد. پس از آن منو جدیدی به نام Tablenator WP به پیشخوان وردپرس اضافه می­شود.

برای ترازبندی داده­ های فارسی جدول، زیر منو “تنظیمات”  از منو Tablenator WP را انتخاب کنید. از منو سمت راست، “تنظیمات فرمت”، ترازبندی افقی سلول­ ها را وسط یا راست قرار دهید تا داده ­های جداول فارسی نمایش درستی داشته باشند.

حال برای ساخت جدول از زیر گروه”  Tablenator WP > لیست جدول” را انتخاب و دکمه “افزودن جدول جدید” را کلیک کرده و تعداد ردیف ­ها و ستون­ های را تعیین و جدول را ایجاد کنید.

در سربرگ “اطلاعات” نام جدول را وارد کنید. به یاد داشته باشید نام جدول را با حروف انگلیسی در نظر بگیرید .

حال در سربرگ ویرایشگر، نام ستون ­های جدول و داده ­ها را وارد کنید. از منوی بالایی ویرایشگر جدول نیز می ­توانید برای برخی تنظیمات را انجام دهید. در انتها جدول را ذخیره کنید.

حال برای قرار دادن جدول در پست تایپ موردنظرتان مثل نوشته ­ها، برگه­ ها و … ابتدا زیرگروه”  Tablenator > لیست جداول” کلیک کرده و جدولی که ایجاد کرده ­اید را مشاهده کنید. با کلیک روی نام جدول، کد کوتاه(Short Code) را کپی کرده در و صفحه سایت قرار دهید.

جدول حرفه­ ای TS

برای قرار دادن جدول در سایت با استفاده از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، المان “جدول حرفه­ ای TS” را اضافه کرده و در ادامه نام جدولی که طراحی کرده­ اید را انتخاب و ذخیره کنید.

توجه داشته باشید المان جدول حرف ه­ای TS تنظیمات پیشرفت ه­ای را برای نمایش جدول در اختیارتان قرار می­ دهد. برای مثال می­  توانید در سربرگ عمومی المان، نوع پوسته جدول را تغییر دهید.

همچنین در سربرگ “ویژگی ­های جدول” ریسپانسیو بودن جدول را تنظیم کنید تا مطمئن شوید در دستگاه­ های مختلف با اندازه متفاوت نمایش صحیحی خواهد داشت.

برای ایجاد فیلد جستجو و فیلتر کردن داده­ های جدول، ویژگی جستجوی عمومی در سربرگ ویژگی ­های جدول را فعال کنید.

سفارشی سازی ظاهر جدول

برای سفارشی کردن ظاهر جدول، از زیرگروه”  Tablenator WP > تولید کننده ظاهری” را انتخاب کنید. در این صفحه می­ توانید استایل و گرافیک موردنظر خودتان را برای جدول طراحی کنید.

در قدم اول از منو سمت چپ، در سربرگ تنظیمات ذخیره­ سازی، برای سبک جدول یک نام در نظر بگیرید. برای نام­ گذاری سبک جدول از حروف انگلیسی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید حتماً استایل جدید را ذخیره کنید.

در هر کدام از سربرگ ­های این قسمت، تنظیمات پیشرفت ه­ای برای تغییر ظاهر جدول وجود دارد. در سربرگ عمومی برای جدول رنگ پس ­زمینه تعیین کنید. در تب سربرگ فونت ستون­ های جدول، در سربرگ بدنه فاصله ردیف ­ها و… را تغییر دهید. پس از انجام تنظیمات، حتماً برای ذخیره­ سازی، گزینه جایگزینی استایل انتخاب شده را کلیک کنید. پیشنهاد می­ شود تنظیمات را بر اساس نیازتان مورد استفاده قرار دهید.

پس از طراحی سبک جدید، می­بایست سبک و استایل جدید را بر روی جدول تنظیم کنید. برای این کار المان جدول حرفه­ ای TS را در پست تایپی که قرار داده­ اید در حالت ویرایش باز کنید و در صفحه تنظیمات آن، سربرگ سایر تنظیمات، از جعبه بازشونده “استایل­  دهی سفارشی­ سازی”، بارگذاری ذخیره پایگاه داده استایل دهنده انتخاب کرده و در جعبه “وضعیت استایل دهنده” نام سبک و استایلی که طراحی کرده اید را انتخاب کنید.

پس از اضافه کردن جدول به صفحه سایت و مشاهده صفحه در مرورگر جدول طراحی شده را مشاهده می­ کنید.

درون ریزی فایل اکسل در جدول

برای درون ریزی داده­ های فایل اکسل در جدول، ابتدا از مسیر”  Tablenator WP > افزودن جدول جدید”، یک جدول جدید با تعداد ستون و ردیف داده­ های فایل اکسل ایجاد کرده و جدول را با حروف انگلیسی نام گذاری کنید.

توجه داشته باشید فایل اکسلی که شامل داده­ های فارسی است و می ­خواهید در جدول با افزونه Tablenator  درون ریزی کنید حتماً  با پسوند .CSV ، جداکننده آن کاما(,)  و UTF8 ذخیره شود.

حال برای درون ریزی فایل اکسل در جدول، در سربرگ “درون ریزی”، پس از انتخاب فایل اکسل، آن را درون ریزی کنید.

در این آموزش با افزونه پیشرفتهTablenator  آشنا شدید تا با کمک این افزونه بتوانید جدول­ های حرفه­ ای و جذاب طراحی کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

83 دیدگاه. Leave new

فهرست