پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس

( جمعه ، 2 مهر سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پانزده

آموزگار :

فرید معیریان

در این بخش از آموزش در رابطه با تنظیمات پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس میپردازیم.در این بخش با امکاناتی چون پرداخت مهمان، ساخت حساب کاربری، درخواست حذف حساب، حذف اطلاعات شخصی و..اشنامیشوید. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس

( جمعه ، 2 مهر سال 1400 )

پیکربندی حساب کاربری و ایمیل ­ها در ووکامرس

در ادامه تنظیم و پیکربندی ووکامرس که از چند جلسه قبل شروع و سربرگ­ های مختلفی را بررسی کردیم، در این درس با پیکربندی و مدیریت حساب­ های کاربری و ایمیل آشنا خواهید شد.

در پیشخوان وردپرس منوی “ووکامرسß پیکربندی” را کلیک کنید. در ادامه زبانه حفظ حریم خصوصی حساب های کاربری و ایمیل ­ها را بررسی می­کنیم.

سربرگ حفظ حریم خصوصی حساب­ های کاربری

در این صفحه می­توانید اطلاعات حساب کاربری و حریم خصوصی مشتریان را مدیریت کنید. تعدادی از ویژگی­ های حساب کاربری بطور پیش فرض فعال هستند. پیشنهاد ما به شما این است که در چنان­چه این مقدارها با فروشگاه اینترنتی و سایت شما مغایر نیست، بهترین حالت این است که این مقادیر فعال بمانند.

پرداخت مهمان

  • اجازه ثبت سفارش به مشتری ­ها بدون نیاز به حساب کاربری
  • با فعال بودن این گزینه، شما اجازه ثبت سفارش بدون اینکه مشتری حساب کاربری داشته باشد یا در حساب کاربری ورود کند را به او می­دهید.
  • ورود کاربر در جریان پرداخت به حساب کاربری
  • به این معنی است که مشتری در حین پرداخت و پس از انتخاب کالا یا خدمات بتواند به حساب کاربری وارد شود.

ساخت حساب کاربری

ایجاد و مدیریت حساب کاربری از این بخش انجام می­شود.

درخواست حذف حساب

از این قسمت برای حذف داده­ های شخصی از سفارشات در صورت درخواست مشتری استفاده کنید.

سیاست حفظ حریم خصوصی

اعلان­ ها و پیام ­های حفظ حریم خصوصی ثبت نام و پرداخت از این بخش کنترل می­شوند. متن هر کدام از پیام های حریم خصوصی فابل ویرایش و سفارشی سازی است. این پیام ­ها فقط در برگه حریم خصوصی نمایش داده می­شوند.

حفظ اطلاعات شخصی

در این بخش می­توانید حساب­ های غیر­فعال و سفارشات را پس از مدت مشخصی از بانک اطلاعاتی حذف کنید. در صورتیکه مدت زمان هر کدام از این مقادیر را خالی بگذارید، آن اطلاعات برای همیشه حفظ شده و از بین نمی­روند.

امکان حذف سفارشات در انتظار، شکست خورده، لغو شده یا کامل شده پس از گذشت دوره مشخصی وجود دارد. حتی می­توانید این سفارشات را برای همیشه حفظ کنید و نگه دارید.

سربرگ ایمیل ­ها

در صفحه اطلاع رسانی ایمیل­ ها، اعلان­ های ایمیل­ های ارسالی را مشاهده می­کنید که با کلیک دکمه “مدیریت” هر کدام از پیام ­ها، امکان پیکربندی آن وجود دارد.

گیرنده سه ایمیل سفارش جدید، سفارش لغو شده و خرید ناموفق، آدرس ایمیل مدیر فروشگاه یا ادمین سایت است که امکان تغییر آدرس ایمیل گیرنده وجود دارد. همچنین  ویرایش موضوع، سربرگ و محتوای ایمیل هم امکان ­پذیر است.

گیرنده مابقی اعلان ­ها، مشتری است. ایمیل­ هایی مثل سفارش در انتظار بررسی، یادداشت خرید، بازگردانی گذرواژه از ایمیل هایی هستند که در صورت نیاز به هر کدام، برای مشتری ارسال می­شوند. با کلیک دکمه “مدیریت” هر کدام از این پیام ­ها، در صفحه پیکربندی هر پیام می­توانید موضوع و محتوای هر پیام را تغییر دهید.

ویژگی خوب و کاربردی دیگری که در زبانه ایمیل­ ها وجود دارد پیکربندی ارسال ایمیل است. می­توانید نام و آدرس فرستنده ایمیل را مشخص کنید. همینطور الگوی ایمیل مثل اضافه کردن تصویر سربرگ، تغیییر رنگ­ های پس زمینه و بدنه ایمیل قابل سفارشی شدن به دلخواه شماست.

امروزه با گسترش دیجیتال مارکتینگ در جذب و حفظ مشتریان و افزایش فروش، استفاده درست و صحیح از ایمیل و راه­ های ارتباط با مشتریان اهمیت بیشتری پیدا کرده است. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که با اعلان ­ها و پیام ­های مناسب در ایمیل­ های ارسالی به مشتریان تکنولوژی دیجیتال مارکتینگ را در سایتتان رونق دهید . از این راه فروش و درآمد بیشتری برای خود کسب کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

9 دیدگاه. Leave new

فهرست