پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پانزده

آموزگار :

فرید معیریان

در این بخش از آموزش در رابطه با تنظیمات پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس میپردازیم.در این بخش با امکاناتی چون پرداخت مهمان، ساخت حساب کاربری، درخواست حذف حساب، حذف اطلاعات شخصی و..اشنامیشوید. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

پیکربندی بخش حساب کاربری و ایمیل ها در ووکامرس

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

در جلسات گذشته در رابطه با “افزودن درگاه پرداخت بانکی به ووکامرس” برای شما کاربران عزیز توضیح دادیم. در این جلسه نیز مانند جلسات گذشته قصد داریم در رابطه با پیکربندی بخش‌های مختلف ووکامرس توضیح دهیم و این بخش مربوط به تنظیمات حساب کاربری و ایمیل است که اکنون، کاربرد این بخش در ووکامرس را بررسی می‌کنیم.

حفظ حریم خصوصی حساب‌های کاربری

حفظ حریم خصوصی حساب‌های کاربری

برای انجام این کار ابتدا وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید و به بخش ووکامرس > پیکربندی بروید. سپس وارد تب “حفظ حریم خصوصی حساب‌های کاربری” شوید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود چند گزینه به‌صورت پیش‌فرض تیک خورده است که این گزینه‌ها را تغییر نمی‌دهیم.

پرداخت مهمان

پرداخت مهمان

بخش اول “پرداخت مهمان” نام دارد که تیک گزینه اول آن فعال است و به این دلیل است که کاربر مهمان بدون ثبت‌نام در سایت امکان خرید داشته باشد؛ چرا که اجبار در امر ثبت‌نام خوب نیست و ممکن است کاربر قصد خرید آزمایشی را در ابتدا داشته باشد.

ساخت حساب کاربری

ساخت حساب کاربری

بخش بعدی “ساخت حساب کاربری” نام دارد که چندین گزینه مقابل آن قرار دارد. گزینه اول به معنی این است که مشتری هنگام پرداخت به حساب کاربری ورود کند که به‌دلخواه می‌توانید این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید. در این بخش نیازی به فعال کردن تیک گزینه دوم وجود ندارد ولی تیک گزینه سوم و چهارم را فعال نمایید.

درخواست حذف حساب و اطلاعات شخصی

درخواست حذف حساب و اطلاعات شخصی

گزینه بعد “درخواست حذف حساب” است که گزینه اول به معنی حذف داده‌های شخصی از سفارشات است؛ یعنی بعد از خرید، کاربر بتواند اطلاعات را حذف کند. گزینه دوم به معنی این است که با حذف حساب، دسترسی به فایل‌های دانلود نیز از بین می‌رود و گزارش‌های مربوطه نیز حذف شود. گزینه بعد “حذف اطلاعات شخصی” است که در صورت نیاز به حذف اطلاعات از سفارشات می‌توانید آن را فعال کنید.

سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست حفظ حریم خصوصی

گزینه‌های بعدی “سیاست حفظ حریم خصوصی ثبت‌نام” و “سیاست حفظ حریم خصوصی پرداخت” است که می‌توانید متن این دو گزینه را به‌دلخواه خود تغییر دهید.

حفظ اطلاعات شخصی

حفظ اطلاعات شخصی

قسمت بعدی “حفظ اطلاعات شخصی” است که دارای گزینه‌های متعددی است. گزینه اول “حساب‌های غیرفعال را حفظ کنید” است که به معنی عدم یا حذف حساب‌های کاربری در مدت‌زمان دلخواه شما است. گزینه دوم “حفظ سفارشات در انتظار” یعنی در مدت‌زمانی که شما تعیین می‌کنید سفارش مشتری در انتظار بماند و در صورت عدم پرداخت از جانب مشتری آن را حذف کند. مورد سوم “حفظ سفارشات شکست‌خورده” است که به معنی تعیین مدت‌زمان جهت حذف سفارشات شکست‌خورده در سایت است. گزینه‌های بعد “حذف سفارشات لغو شده” و “حفظ سفارشات کامل شده” است که می‌توانید به‌دلخواه برای آنها محدودیت ایجاد کنید. سپس روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

ایمیل‌ها

تنظیمات پیکربندی ایمیل در ووکامرس

در این صفحه ایمیل‌های مختلفی برای شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه در صورت سفارش جدید، سفارش لغو شده و خرید ناموفق یک ایمیل به آدرس ایمیل مدیر سایت که در مقابل این گزینه‌ها نمایش داده شده است ارسال می‌شود که می‌توانید آدرس ایمیل را تغییر دهید. برای تغییر ایمیل روی گزینه “مدیریت” کلیک کنید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود مقابل “گیرنده” آدرس ایمیل را تغییر دهید. در این صفحه می‌توانید متن ایمیل اطلاع‌رسانی را از طریق “محتوای اضافی” تغییر دهید که بهتر است متن آن را تغییر ندهید.

شما می‌توانید تنظیمات “سفارشات در حال بررسی” در این صفحه را تغییر دهید. برای ایجاد تغییرات روی دکمه “مدیریت” کلیک کنید. این قسمت توسط ووکامرس مدیریت می‌شود و شما نیازی به تغییر در آن ندارید ولی می‌توانید توسط بخش “محتوای اضافی” متن ایمیل مشتری را تغییر دهید.

پیکربندی ارسال ایمیل

پیکربندی ارسال ایمیل

در ادامه تنظیمات ایمیل بخش “پیکربندی ارسال ایمیل” را مشاهده می‌کنید که در ابتدا توسط گزینه “نام” تعیین می‌کنید که ایمیل با چه نامی ارسال شود که می‌توانید نام سایت خودتان را در نظر بگیرید تا زمان ارسال ایمیل برای کاربر نام وب‌سایت شما برای آن نمایش داده شود. گزینه “از آدرس” نیز به معنی تعیین آدرس ایمیل ارسال است که سعی کنید آدرس‌هایی مانند جیمیل ندهید و در صورت استفاده از جیمیل باید از سرویس‌های SMTP استفاده کنید که می‌توانید در رابطه با انواع مختلف آن در گوگل جستجو کنید. درواقع سعی کنید از ایمیل تحت دامنه خود سایت استفاده کنید و سرویس یاهو و جیمیل را به‌صورت مستقیم در این قسمت قرار ندهید.

گزینه‌ها بعدی مربوط به الگوی ایمیلی که قرار است برای کاربر ارسال شود می‌باشد. اگر روی لینک آبی مقابل آن کلیک کنید، در یک صفحه جدید الگو ایمیلی که قرار است برای مشتری ارسال شود برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید سبک ایمیل را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید آنها را به‌دلخواه تغییر دهید. در این قسمت گزینه اول “تصویر سربرگ” نام دارد که می‌توانید تصویر سربرگ را توسط این گزینه تغییر دهید. برای تغییر تصویر سربرگ باید لینک تصویر را در این قسمت قرار دهید.

در وردپرس گزینه‌ای به نام “رسانه” وجود دارد که از طریق زیر منو “کتابخانه” می‌توان تصاویر آپلود شده در سایت را مشاهده کرد. از طریق این بخش می‌توانید تصویر سربرگ دلخواه خودتان را آپلود کنید. پس از آپلود از بخش “نشانی پرونده” می‌توان لینک تصویر را کپی کرد و در مقابل باکس “تصویر سربرگ” قرار داد. گزینه دیگری به نام “متن پانوشت” در این قسمت قرار دارد که انتهای صفحه ایمیل قرار می‌گیرد و توسط یک شورت کد این کار را انجام می‌دهد که می‌توانید آن را تغییر دهید. می‌توانید URL سایت خودتان را در این قسمت قرار دهید که برای انجام این کار باید نام ووکامرس را حذف کنید.

شما می‌توانید “Site Title” خودتان را به‌راحتی از طریق منو تنظیمات > عمومی در پیشخوان وردپرس خود تغییر دهید. برای تغییر باید گزینه “عنوان سایت” را تغییر دهید و پس از انجام تغییرات در پایین صفحه روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا متن عوض شود. گزینه بعد “رنگ پایه” است که به‌صورت پیش‌فرض بنفش است و می‌توانید آن را به رنگ دیگری تغییر دهید. همچنین می‌توانید به‌راحتی توسط گزینه‌های بعدی رنگ پس‌زمینه و متن بدنه را نیز تغییر دهید. پس از انجام این کار روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

نتیجه‌گیری

در این جلسه از “دوره آموزش ووکامرس” به‌راحتی توانستیم بخش حساب کاربری و ایمیل‌ها را پیکربندی کنیم. امیدواریم که از این جلسه بهره کافی را برده باشید. در قسمت آینده همراه ما باشید که قصد داریم به سراغ “پیکربندی بخش پیشرفته در ووکامرس” برویم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

33 دیدگاه. Leave new

فهرست