آموزش طراحی فوتر با قالب زفایر

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفتاد

آموزگار :

مهدی جبین پور

به پایین ترین قسمت سایت فوتر(Footer) گفته می شود. امروزه فوتر نیز همانند هدر(Header) از اجزای مهم در طراحی سایت است که اطلاعاتی مانند توضیح مختصر سایت، لینک شبکه های اجتماعی، لینک برخی صفحات مختصر سایت و... را شامل می شود. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش طراحی فوتر با قالب زفایر

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

در این قسمت روش ساخت فوتر را در قالب قدرتمند زفایر به شما آموزش داده و یک نمونه فوتر در قالب زفایر طراحی می­ کنیم.

آموزش طراحی فوتر در قالب زفایر

برای طراحی فوتر سایت در پیشخوان وردپرس، زیرگرو” Zephyr > صفحات جدید” را انتخاب کرده و دکمه “اضافه کردن بلوک صفحه” را کلیک کنید. یک عنوان برای فوتر در نظرگرفته و در قسمت اصلی صفحه بلوک با استفاده از ویرایشگر صفحه ­ساز ویژوال کامپوزر و المان­ های آن فوتر را طراحی کنید.

توجه کنید بلوک صفحه که فوتر را در آن طراحی می­شود دارای لینک نیست و برای مشاهده آن، فوتر باید در برگه ­ها، نوشته­ ها و دیگر پست­ تایپ ­های سایت فراخوانی شود.

برای طراحی یک نمونه فوتر در قالب وردپرس، المان “ردیف” را به صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر اضافه کنید. در صفحه تنظیمات ردیف، یک رنگ پس ­زمینه با توجه به استایل و ظاهر کلی سایت انتخاب کنید. برای قرار دادن اطلاعات در فوتر، آن را به 3 ستون تقسیم کنید.

برای مطالعه بیشتر، آموزش فوتر سایت چیست؟ را مشاهده و مطالعه کنید.

بلاک متن

به یکی از ستون­ ها المان “بلاک متن” را اضافه کرده و توضیحاتی در مورد سایت و حرفه ­تان در آن بنویسید. در صفحه تنظیمات بلاک متن، نوع فونت، رنگ، اندازه و… متن را تغییر دهید.

برای اضافه کردن شبکه های اجتماعی از المان “لینک ­های اجتماعی” استفاده کنید.  در صفحه تنظیمات آن، نام شبکه­ های اجتماعی و لینک آن­ها را اضافه کنید. همچنین می­توانید اندازه، شکل آیکون و… را نیز از سربرگ نمایش و طراحی تغییر دهید.

در ستون دیگری از ردیف لینک ­های مهم سایت را قرار دهید. از المان “جداکننده با متن” برای ایجاد سرتیتر استفاده کنید. در صفحه تنظیمات المان جداکننده با متن، عنوان مناسب را برای این قسمت در جعبه عنوان درنظر بگیرید.

برای قراردادن لینک­ های مهم سایت در فوتر، از المان “بلاک متن” استفاده کرده، نام و لینک صفحات را در آن قرار دهید. همچنین می­ توانید نوع فونت، اندازه، چینش و… را نیز تنظیم کنید.

برای ستون سوم نیز مانند ستون قبل المان­ جداکننده با متن را اضافه کرده و اطلاعات تماس را در المان بلاک متن قرار دهید.

برای ایجاد طراحی خاص فوتر می­ توانید در ردیف اصلی فوتر از طرح­ های جداکننده شکل استفاده کرد. در صفحه تنظیمات ردیف، سربرگ “جداکننده شکل” را کلیک کرده و برای قسمت بالای فوتر طرحی را انتخاب کنید.

برای درج حق کپی رایت نیز  در صفحه طراحی فوتر، یک ردیف اضافه کرده و متن حق کپی رایت مؤسسه را در المان بلاک متن قرار دهید.

مراحل بعد از طراحی فوتر

پس از طراحی فوتر باید برای صفحات سایت آن را فراخوانی کنید. برای فراخوانی فوتر در صفحات سایت، در پیشخوان وردپرس، زیرگرو” Zephyr > تنظیمات پوسته” را انتخاب کنید. در بخش طرح بندی صفحات، عنوانی که برای فوتر در نظرگرفته بودید را در قسمت برگه­ ها و جعبه باز شونده فوتر قرار دهید. با توجه به اینکه قسمت نوشته­ ها نیز مانند صفحات تنظیم شده است، فوتر علاوه بر برگه­ ها در نوشته ­های سایت نیز فراخوانی می­شود.

فوتر

در صورتی که بخواهید فوتر روی تعدادی از برگه ­ها یا نوشته­ ها اعمال شود یا برای صفحات مختلف از فوتر­های متفاوت استفاده کنید. می­بایست تنظیمات مربوط به نمایش فوتر را در هر صفحه به طور جداگانه انجام دهید. برای این کار برگه یا نوشته را در حالت ویرایش باز کرده و از منو طرح­ بندی صفحه که در سمت چپ صفحه قرار دارد. از جعبه بازشونده فوتر، عنوان فوتر موردنظر را انتخاب کنید. در این روش فوتر فقط برای صفحاتی که به آن اختصاص داده می­شود نمایش داده خواهد شد.

در پایان، پس از طراحی و فراخوانی فوتر در صفحات، فوتر برای صفحات سایت در مرورگر نمایش داده خواهد شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

103 دیدگاه. Leave new

فهرست