ساخت فرم ورود با گرویتی فرم

( دوشنبه ، 15 خرداد سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه نوزدهم

آموزگار :

فرید معیریان

در جلسه نوزدهم از آموزش افزونه فرم ساز گراویتی قصد داریم به شما بگیم چطور با کمک افزودنی ثبت نام گراویتی فرم بتوانیم علاوه بر اینکه فرم ثبت نام بسازیم ، چطور اقدام به ساخت فرم های ورود نیز نماییم. در این ویدئو به شما آموزش ساخت فرم ورود در صفحه ساز های ویژوال کامپوسر و المنتور را خدمت شما عزیزان آموزش میدهیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ساخت فرم ورود با گرویتی فرم

( دوشنبه ، 15 خرداد سال 1402 )

در این قسمت از آموزش افزونه گرویتی فرم به یکی از مسائل مهم یعنی نحوه ساخت فرم ورود با گرویتی فرم می‌پردازیم. این نوع فرم بسیار پرکاربرد است و تعداد زیادی از شما عزیزان خواستار آموزش ساخت آن بودید. به صورت پیش‌فرض با افزودنی User Registration می‌توان یک فرم ثبت‌نام ساخت. مشکلی که وجود داشت این بود که نمی‌توان از بخش فرم‌ها، فرم ورود ایجاد کرد و در سایت قرار داد. البته می‌توان با همین افزودنی نیز فرم ورود ساخت اما نیاز به کد در قالب دارد. اما فعلا قصد ما کار بدون کدنویسی است. در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی ساخت این نوع فرم را به شما آموزش دهیم.

افزودنی User Registration

نکته‌ای که در ابتدای کار باید یادآور شویم، این است که برای ساخت فرم ورود با گرویتی فرم حتما باید از قبل افزودنی User Registration را نصب داشته باشید. اگر این افزودنی را نصب نداشته باشید، نمی‌توانید از این بخش استفاده کنید. اگر افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms) را از سایت ابزار وردپرس تهیه کرده باشید؛ این افزودنی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر از جای دیگر تهیه کردید حتما بررسی کنید و آن را نصب نمایید. در مورد چگونگی نصب این افزودنی نیز ما در قسمت آموزش ساخت فرم ثبت‌نام، به صورت کامل توضیح دادیم.

این فرم ورود را ما در صفحه‌ساز المنتور و ویژال کامپوزر تست می‌کنیم. اگر قالب شما از امکاناتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد؛ بهره‌مند نبود و شما قادر به استفاده از این بخش نبودید، از همان بخش کدنویسی function استفاده کنید که سعی می‌کنیم در قسمت‌های بعدی آن را آموزش دهیم. (البته همیشه سعی کنید از یک قالب بهینه و معتبر مثل زفایر استفاده کنید.)

فرم ثبت‌نام

پس از اطمینان از نصب و فعالسازی افزودنی User Registration، از بخش فرم‌ها، یک فرم جدید با عنوان فرم ثبت‌نام بسازید و ایجاد فرم را بزنید. این بخش ربطی به ساخت فرم ورود با گرویتی فرم ندارد و در کنار فرم ورود باید یک فرم ثبت‌نام نیز قرار دهیم. فیلدهای مورد نیاز برای فرم ثبت‌نام را اضافه کرده و تنظیمات مربوط به هر فیلد را انجام دهید.

ساخت فرم ورود با گرویتی فرم

برای اینکه بتوان یک فرم ورود با گرویتی فرم ساخت، باید از ابزارک اختصاصی استفاده کنیم. به قسمت نمایش > ابزارک‌ها بروید. قالب زفایر به شما این امکان را می‌دهد که سایدبار اختصاصی برای خود بسازید. اگر هم از این قالب استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از سایدبارهای مختلفی که دارید استفاده کنید.

حالا در ادامه ساخت ساخت فرم ورود با گرویتی فرم سایدبار جدیدی اضافه کنید و آن را سایدبار ورود بنامید. در بخش ابزارک‌ها، دو ابزارک به نام ورود وجود دارد. ابزارکی که پایین آن نوشته شده “ابزارک ورود گرویتی فرم” برای ما کاربرد دارد. حالا روی آن کلیک کنید و سایدبار ورود را انتخاب کنید و در نهایت افزودن ابزارک را بزنید. مشاهده می‌کنید که سایدباری با عنوان ورود ایجاد می‌شود. اگر فراموشی کلمه عبور نیاز باشد، می‌توانید آن را فعال کنید. می‌توانید لینک ثبت‌نام را حذف کنید. چرا که در همان صفحه یک فرم ثبت‌نام ایجاد کردید. انتخاب با شما است که در قسمت “لینک انتقال پس از ورود”، کاربر به کجا منتقل شود. در نهایت پس از اتمام تنظیمات مورد نیازتان، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

المنتور

برگه جدیدی ایجاد کنید و پس از انتخاب عنون مناسب، ویرایش با المنتور را بزنید. پس از ورود به المنتور، یک ساختار دو ستونه ایجاد کنید. برای قسمت اول، در بخش المان‌ها عبارت “فرم” را جستجو کنید و آن را به صفحه اضافه کنید. سپس فرمی که می‌خواهید در این بخش بگذارید را مشخص نمایید. برای بخش دوم، دوباره در بخش المان‌ها، عبارت سایدبار را جستجو کرده و آن را به صفحه بیفزایید. حالا سایدباری که پیش از این ساخته بودید را در این بخش استفاده کنید. در نهایت انتشار را بزنید تا برگه شما ساخته شود. اکنون می‌توانید صفحه‌ای که ساختید را مشاهده کنید.

ویژال کامپوزر

دوباره برگه جدیدی بسازید و عنوانی مثل “ساخت فرم ورود با گرویتی فرم” برای آن بگذارید. روی ویرایشگر پیشرفته را کلیک کنید. در این بخش ابتدا یک ردیف اضافه کرده و آن را دو ستونه کنید. برای ردیف اول فرم را سرچ کنید و المان “فرم Gravity” را انتخاب نمایید و آن را روی فرم ثبت‌نام تنظیم کنید. در بخش بعدی نیز مانند المنتور عبارت سایدبار را سرچ کنید. گزینه سایدبار با ابزارک را انتخاب نمایید و تنظیمات را روی سایدبار ورود بگذارید. در انتها، دکمه انتشار را بزنید و صفحه‌ای که ساختید را ببینید. در صورتی که وارد سایت شدید و صفحه به شما کامل نمایش داده نمی‌شود، لینک مربوطه را کپی کرده و در صفحه جدید باز کنید.

در صورت تمایل می‌توانید فرم ثبت‌نام را نیز بردارید. اما اصولا دو فرم ثبت‌نام و ورود در سایت‌ها کنار هم قرار می‌گیرند. این امر سبب می‌شود کاربرانی که ثبت‌نام نکرده‌اند بدون سردرگمی و به راحتی بتوانند در سایت شما ثبت‌نام کنند. در واقع این دو افزونه صفحه ساز (ویژال کامپوزر و المنتور) به شما این امکان را می‌دهند که این نوع صفحات را بسازید و آن را مرتب طراحی کنید.

کلام آخر

امید است این آموزش برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم در ساخت فرم ورود با گرویتی فرم به شما عزیزان کمک کنیم. مثل دیگر قسمت‌های آموزش، می‌توانید در صورت ایجاد اشکال و سوال، آن را در بخش نظرات کاربران مطرح کنید. ما سعی می‌کنیم در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم. در قسمت بعدی آموزش به سراغ ساخت خبرنامه در گرویتی فرم می‌رویم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

31 دیدگاه. Leave new

فهرست