نرخ CTR چیست؟ افزایش نرخ کلیک

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و سه

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلسه در رابطه با نرخ سی تی آر صحبت می کنیم و راه های افزایش آن صحبت می کنیم.نرخ سی تی آر یا نرخ کلیک در واقع حاصل تقسیم تعداد کلیک بر تعداد نمایش است. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

نرخ CTR چیست؟ افزایش نرخ کلیک

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

قسمت قبل به سراغ آموزش ساخت بک لینک با وبلاگ رفتیم. حالا در این جلسه می‌خواهیم در رابطه با نرخ CTR یا نرخ کلیک و راه‌های افزایش آن با شما صحبت کنیم. در واقع این نرخ برای افرادی که می‌خواهند کلیک‌های سایت خود را افزایش دهند بسیار اهمیت دارد.

همچنین قابل ذکر است که نرخ کلیک (CTR)، تاثیر بسیار زیاد بر سئو (SEO) سایت شما می‌گذارد.

نرخ کلیک یا CTR دقیقا چیست؟

نرخ کلیک یا CTR در واقع تعداد کلیک‌هایی است که کاربران بر روی لینک نمایش داده شده از سایت شما در گوگل انجام می‌دهند. میزان کلیک بر Impression را نرخ CTR می‌گوییم.

(منظور از Impression نمایش لینک وب‌سایت شما در گوگل است). همانطور که می‌دانید هرچه نرخ CTR بیشتر باشد برای وب‌سایت ما بهتر است. اگر بخواهیم برای درک بهتر موضوع مثالی بزنیم. باید بگوییم که فرض کنید وب‌سایت شما صدبار در گوگل به کاربران نمایش داده و از این صدبار تنها سی دفعه بر روی لینک آن کلیک شده. پس نرخ کلیک وب‌سایت ما 30 درصد است. به همین علت باید تلاش کنید به همان اندازه که وب‌سایت شما در رتبه بالاتری از گوگل قرار می‌گیرد، نرخ کلیک بر روی آن هم افزایش یابد.

شما در گوگل وب مستر تولز می‌توانید نرخ کلیک یا CTR کلمات مختلف را در وب‌سایت خود مشاهده کنید. اگر با ابزار گوگل وبمستر تولز آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم ویدئو “معرفی گوگل وبمستر تولز – آموزش Google Webmaster Tools” را مشاهده کنید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با این سرویس شرکت گوگل بدست بیاورید.

روش‌های افزایش نرخ کلیک یا CTR

برای افزایش نرخ کلیک یا همان CTR در کل دو روش وجود دارد.

  • انتخاب عنوان مناسب
  • استفاده از Structured Data

انتخاب عنوان مناسب

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه کنید که در تولید محتوا به جای استفاده زیاد از تمام کلمات کلیدی در یک مقاله، بهتر است که چندین مقاله با عنوان‌های اختصاصی‌تر در رابطه با هر یک از کلمات کلیدی تولید کنید. زیرا افراد علاقه دارند که هرچه سریعتر به جواب سوال خود برسند.

اینگونه باعث می‌شود که نرخ کلیک یا CTR وب‌سایت شما افزایش یابد. همچنین سئو بهتر خواهد شد و مسلما به دنبال آن درآمد بیشتری خواهید داشت. مورد بعدی که باید به آن توجه کنید، استفاده از عنوان‌های جامع، زیبا و متفاوت است. پس باید دقت داشته باشید که عنوان شما باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با محتوایی که تولید کرده‌اید باشد . همچنین بهتر است که اگر نام وب‌سایت یا برند شما مشهور است از آن در آخر تمامی عنوان‌های خود استفاده نمایید. در قسمت زیر لینک دو مقاله برای شما عزیزان قرار داده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اطلاعات مفیدی کسب کنید.

آموزش تولید محتوای سئو شده با افزونه yoast
آموزش تولید محتوای با کیفیت | نکات مهم

استفاده از Stractured Data یا داده‌های ساختار یافته

داده‌های ساختار یافته یا Stractured Data نیز باعث ‌می‌شوند که مطالب سایت شما به دلخواه خودتان در صفحه نتایج جستجو به حالت‌های مختلفی نمایش داده شود. مانند ستاره دار شدن مطالب، چارتی از مطالب، نمایش ویدئو و… . بنابراین استفاده از داده‌های ساختار یافته تاثیر بسیار خوبی بر نرخ کلیک یا CTR خواهند گذاشت. اگر شما اطلاعاتی در رابطه با داده‌های ساختار یافته یا Stractured Data ندارید، پیشنهاد می‌کنیم ویدئو “آموزش بخش ساختار محتوا یا Structured Data” را ببینید. همچنین می‌توانید مقاله “داده‌های ساختار یافته یا Structured Data چیست؟” را مطالعه کنید.

همانطور که مشاهده کردید در این جلسه از دوره آموزش سئو وردپرس، درباره نرخ کلیک یا نرخ CTR و روش‌های افزایش آن صحبت کردیم. در جلسه آینده به سراغ آموزش ستاره دار کردن محصولات در گوگل خواهیم رفت. قابل ذکر است این کار باعث می‌شود که بر روی مطالب شما در گوگل کلیک بیشتری شود . همچنین وب‌سایت شما بازید بیشتری داشته باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

6 دیدگاه. Leave new

فهرست