نمایش متا فیلد در افزونه جت انجین

( شنبه ، 30 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه نهم

آموزگار :

امیررضا اکبری

تاکنون یاد گرفته ایم که چطور می‌توانیم با کمک افزونه جت انجین، متا فیلد بسازیم؛ اکنون قصد داریم نحوه نمایش متا فیلدها را به صورت کامل و جامع در دو قسمت به شما عزیزان توضیح دهیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه learndash

افزونه لرن دش ، بزرگترین افزونه آموزشگاه ساز وردپرسی …

افزونه لرن دش (Learn Dash) از بزرگ ترین افزونه های ساخت آموزشگاه برای وردپرس است. طی بررسی ما، کاملتر و بهتر از لرن دش برای ساخت آموزشگاه یا سامانه آموزشی وجود ندارد.

افزونه learndash

افزونه لرن دش ، بزرگترین افزونه آموزشگاه ساز وردپرسی …

افزونه لرن دش (Learn Dash) از بزرگ ترین افزونه های ساخت آموزشگاه برای وردپرس است. طی بررسی ما، کاملتر و بهتر از لرن دش برای ساخت آموزشگاه یا سامانه آموزشی وجود ندارد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

امیررضا اکبری

اولین مدرس تکنولوژی جدید طراحی سایت “جت انجین” بصورت فوق پیشرفته در ایران

امیررضا اکبری

اولین مدرس تکنولوژی جدید طراحی سایت “جت انجین” بصورت فوق پیشرفته در ایران

نمایش متا فیلد در افزونه جت انجین

( شنبه ، 30 تیر سال 1403 )

در این آموزش قرار است با یکدیگر یاد بگیریم که چگونه می‌توان متا فیلدهایی که از قبل ساختیم را در صفحه آیتم به نمایش در بیاوریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نمایش متا فیلدها در صفحه آیتم

برای انجام این کار ابتدا از طریق پیشخوان وردپرس به قالبی که برای متا فیلد خود ساختید بروید. سپس بر روی گزینه ویرایش با المنتور کلیک کنید. حالا المان فیلد پویا را به ردیف خود اضافه کنید. در قسمت محتوای این المان مشاهده می‌کنیم که گزینه‌ای به نام منبع وجود دارد. در واقع این گزینه از شما می‌خواهد که مشخص کنید منبع اطلاعاتی که می‌خواهید نمایش داده شوند باید از کجا باشد. ما باید گزینه داده‌های متا را انتخاب کنیم. زیرا می‌خواهیم از متا فیلدها یک سری موارد را در سایت به نمایش دربیاوریم.

سپس می‌توانید از قسمت فیلدهای متا هر آیتمی که می‌خواهید را برای نمایش انتخاب کنید. همچنین از بخش آیکون فیلدها می‌توانید برای هرفیلد خود یک آیکون بخصوص در نظر بگیرید.

عدم نمایش متا فیلد

اگر گزینه “پنهان کردن اگر مقدار خالیست” را فعال کنید، در صورتی که در متا فیلد شما اطلاعاتی وارد نشده باشد آن را کلا در صفحه آگهی نمایش نمی‌دهد. حتی می‌توانید یک متن جایگزین برای آیتم‌هایی که وارد نشده‌اند در نظر بگیرید که در صورت عدم وجود اطلاعات آن متن را به کاربران نمایش دهد.

سفارشی سازی خروجی فیلد

همچنین اگر گزینه “سفارشی سازی خروجی فیلد” را فعال کنید، می‌توانید هر متنی که خواستید، قبل و بعد از آیتم متا فیلد خود وارد کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید متراژ آپارتمان را نمایش دهید، کافی است که در کادر پایین این گزینه عبارت متراژ را وارد نمایید. هرعبارتی که قبل از علامت درصد در کادر وارد شود، بعد از متا فیلد نمایش داده می‌شود. درک این موضوع نیاز به آزمون و خطا دارد. بهتر است که حتما یک بار این آپشن را امتحان کنید تا بهتر متوجه شوید که منظور دقیقا چیست.

فراموش نکنید که از تب استایل می‌توانید رنگ، فونت و… دلخواه خود را برای هرآیتم تغییر دهید.

متا فیلد اسلاید تصاویر

حالا برای اینکه متا فیلد اسلاید تصاویر را نیز در صفحه آگهی نمایش دهید ابتدا باید به داشبورد افزونه جت انجین بروید و گزینه “گالری اسلایدر فیلد پویا” را فعال کنیم. سپس یک فیلد پویای دیگر به ردیف خود اضافه کنید با این تفاوت که این بار گزینه فیلد متا را بر روی گالری تصاویر قرار می‌دهید. بهتر است که گزینه خروجی فیلد فیلتر را نیز فعال کنید تا تصاویر شما به صورت اسلایدری نمایش داده شود. سپس گزینه فراخوانی را بر روی اسلایدر گالری تصاویر قرار دهید.

برای اضافه کردن گزینه امکانات آگهی دوباره یک المان فیلد پویا به ردیف اضافه کنید. در قسمت فراخوانی گزینه چک باکس را انتخاب نمایید. اگر در قسمت متا فیلدها مقدار گزینه‌ها را به صورت لایتن وارد کرده باشید، برای شما به درستی نمایش داده نمی‌شوند. اگر مقادیر گزینه‌ها را به فارسی تغییر دهید، گزینه‌ها بدون خطا نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که استثنا در این مورد ایرادی ندارد که مقدار گزینه را به فارسی وارد کنید.

سخن پایانی

در این قسمت از دوره افزونه جت انجین یاد گرفتید که چگونه به راحتی می‌توانید متا فیلدهایی که در افزونه جت انجین ایجاد کردید را در صفحه آگهی‌های خود نمایش دهید. امیدواریم که این آموزش‌ها برای شما مفید واقع شده باشد. می‌توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه‌های سایت ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

9 دیدگاه. Leave new

فهرست