ویژگی های محتوای سئو شده

( شنبه ، 2 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سیزده

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه سیزدهم از آموزش سئو را با تولید یک محتوا و بررسی ویژگی‌های مهم محتوا ادامه دهیم. در این جلسه چند فاکتور مهم برای شما خواهیم گفت که بر اساس آن ها باید تولید محتوا کنید و در جلسه بعدی قرار است به‌صورت عملی و دقیقاً مانند یک پروژه، محتوا را بنویسیم تا شما متوجه شوید که این کار را چطور انجام دهید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ویژگی های محتوای سئو شده

( شنبه ، 2 بهمن سال 1400 )

اگر قرار است شما شخصاً، نوشتن را شروع کنید، من به شما برای این تصمیم تبریک میگویم و اگر همین مسیر را ادامه دهید و صبر کنید، مطمئن باشید که در دنیای وب، به یکی از میلیاردرهای ایران خواهید بود. به شما اطمینان می‌دهیم که اگر به‌درستی با این آموزش‌های سئو پیش بروید، می‌توانید در موتورهای جستجو و دنیای وب، رتبه‌های بی نظیری را کسب کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک محتوای عالی

در اینجا می‌خواهیم 10 تا از مهم‌ترین مواردی که در تولید محتوا باید رعایت کنید را برای شما توضیح دهیم.

هدینگ‌های عالی برای محتوا

مورد اول این است که محتوا باید شامل هدینگ باشد. همان‌طور که میدانید ما 6 هدینگ در وردپرس داریم که از h1 شروع می‌شود و تا h6 ادامه دارد، که ترتیب اهمیت هدینگ‌ها را به ما میگویند. یعنی عنوان اصلی محتوای ما که از نظر ما، کاربر ممکن است آن را سرچ کند باید h1 باشد. موضوع مهم این است که در هر محتوا، تنها یک عدد h1 باید داشته باشیم.

ما باید از هدینگ‌ها به‌صورت استاندارد استفاده کنیم. دقت داشته باشید که تنها h1 را یک باید داشته باشیم . مابقی h ها باید به تعداد دفعات مختلف و براساس اهمیت آن ها، قرار دهیم.

خوانایی محتوا

مورد دوم خوانایی است، خوانایی از مهم‌ترین الگوهای سئو جدید است که شما باید این مورد را به‌درستی رعایت کنید. یک سری افراد هستند که اسم خودشان را گذاشتند سئو کار و یک وردپرس خام را بدون قالب و هیچ طراحی خاصی، نصب می‌کنند. در نظر داشته باشید که فقط در این سایت می‌نویسند و اگر شما وارد سایت شوید، هیچ‌چیزی متوجه نمی‌شوید.

از نظر من، این افراد به نتیجه خاصی نمی‌رسند و حتی اگر در گوگل هم بالا بیایند، موقتی است و قرار نیست به درآمد برسند. پس شما اگر می‌خواهید از نظر سئو و بیزینس در دیجیتال مارکتینگ قوی شوید، باید به ظاهر سایت خود اهمیت بدهید . در نهایت خوانایی را رعایت کنید.

پاراگراف‌های کوتاه ولی پر مغز

دقت داشته باشد که پاراگراف‌های سایت شما باید کوتاه ولی کاربردی باشند. برخی از افراد هستند که پاراگراف‌های بزرگ در سایت دارند که مثلاً 10 خط دارد. این موضوع باعث می‌شود خواندن پاراگراف‌ها، برای کاربر بسیار دشوار شود.

درنتیجه سعی کنید پاراگراف‌هایی که در محتوای خود استفاده می‌کنید را با استفاده از Enter کوتاه‌تر کنید. زمانی که جمله تمام شد، اینتر بزنید و بروید پاراگراف بعدی، دقت کنید که در این قضیه نباید افراط کنید و یک حد متوسط را در نظر داشته باشید. این مورد برای گوگل بسیار بااهمیت است.

استفاده از تصویر در محتوا

مورد بعدی، خوانایی تصاویر است . شما باید حتماً در محتوای خودتان، تصویر داشته باشید. عکس‌ها باعث می‌شوند که کاربر حس بهتری نسبت به محتوای شما پیدا کند. این موضوع از نظر سئو و امتیازهایی که شما قرار است در گوگل بگیرید، اهمیت زیادی دارد. پس حتماً تصاویر مرتبط را پیدا کنید و در محتوای سایت خود به‌کار ببرید.

کلمات کلیدی مناسب

کلمه کلیدی مناسب یکی از مواردی است که خیلی باید آن را رعایت کنید. البته ممکن است شما در حال حاضر با کلمه کلیدی آشنا نباشید، که در جلسه بعدی، به شما خواهم گفت مفهوم کلمه کلیدی چیست و چطور باید آن را پیدا کنید.

فرض کنید که می‌خواهیم یک محتوا در مورد تلفن همراه  Note8، درون سایت خود قرار دهیم .عنوان آن را “تلفن همراه Note 8 Samsung” می‌گذاریم، حالا اگر داخل محتوا اسمی از Note8 نبریم، محتوای سایت ما، تحت این عنوان معروف نمی‌شود و ممکن است در گوگل بالا نیاید.

درنتیجه ما باید در یک حد استاندارد و با چگالی خاصی، Note8 لاتین و فارسی را در محتوا به‌کار ببریم و آن را به ولد کنیم.این باعث می شود تا تأثیر بهتری روی سرچ آن داشته باشد. دقت داشته باشید که کلمات کلیدی را زیاد از حد استفاده نکنید تا اسپم شناخته نشود.

بولد کردن و تغییر رنگ

نکته دیگری که شما باید در محتوا به آن دقت کنید، بولد کردن و تغییر رنگ، برخی از بخش‌های مهم محتوا است. مثلاً ما باید کلمه سئو را در این جلساتی که مربوط به سئو سایت می‌باشد را بولد کنیم.

البته من بعضی از افراد را می‌بینم که خیلی در این زمینه افراط می‌کنند . در محتوای سایتشان از قرمز، آبی، نارنجی و استفاده می‌کنند .این‌قدر رنگ‌ها را پیچیده استفاده می‌کنند که اصلاً نمی‌شود محتوا را به‌درستی مطالعه کرد.

پس کافی است شما یک رنگ ملایم انتخاب کنید و در محتوای سایتتان استفاده کنید تا محتوا، قابل خواندن باشد.

لینک داخلی را فراموش نکنید

شما باید در محتوای سایتتان حتماً لینک داخلی داشته باشید. برای اینکه صفحات سایت، امتیاز بیشتری بگیرند و با هم ارتباط داشته باشند و در گوگل عالی جواب بگیرید، باید لینک داخلی بدهید. مثلاً پایین همین جلسه رو اگر نگاه کنید، می‌بینید که به آموزش سئو لینک داده شده است و صفحات با هم ارتباط دارند.

برخی از قالب‌های سایت‌های وردپرسی، یک بخشی به اسم مطالب مرتبط را به زیر نوشته، اضافه می‌کنند، که این مورد بسیار عالی است. پس شما هم حتماً از لینک‌های داخلی استفاده کنید.

کپی ممنوع

کپی نکنید! کپی کردن محتوا باعث می‌شود هرچه تلاش کردید، نابود شود و خیلی برای وب‌سایت ضرر دارد. خیلی از افراد میگویند ما یک ربات گذاشتیم که اخبار را از سایت‌های دیگر، در سایت ما قرار می‌دهد و لینک منبع آن را هم می‌گذارد.

دقت داشته باشید که لینک منبع گذاشتن، توفیقی برای سایت شما ندارد و گوگل قرار نیست به خاطر اینکه لینک منبع گذاشتید، سایت شما را بالا بیاورد. بعضی‌ها هم میگویند ما از فایل PDF کپی می‌کنیم و در سایت خود قرار می‌دهیم. باید بدانید گوگل مدت‌هاست اعلام کرده که فایل‌های PDF را ایندکس می‌کند، یعنی توی گوگل آن ها را می‌آورد.

حتی اگر شما عکس را کپی کنید، هوش مصنوعی گوگل آن را ممکن است شناسایی کند. پس کپی کردن ممکن است سایت شما هیچ زمانی بالا نیاید و در بدترین حالت اگر یک جریمه دستی بگیرد، کاملاً نابود شوید.

سعی کنید محتوا کوتاه نباشد

قبلاً در مورد یک جایی شنیدم که افرادی را استخدام می‌کنند که محتوا بنویسند. مثلاً 3 تا پاراگراف درازای مبلغی هزینه می‌نوشتند؛ دقت داشته باشید که این چند پاراگراف و یک محتوا داشتن، هیچ ارزشی ندارد. حتی اگر این محتوا 1000 کلمه هم باشد، قرار نیست به اندازه یک محتوای 100 کلمه‌ای غنی و مفید باشد.

اگر شما از همین امروز شروع کنید و 30 یا 40 محتوای قوی تولید کنید، مطمئن باشید که بازدید سایتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

مورد بعدی این است که خیلی از افراد در وردپرس از افزونه آمار رایگانی که در مخزن وردپرس می‌باشد استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید علاوه بر اینکه آمار این افزونه غیرواقعی است و کارایی ندارد، به سایت شما از نظر سئو به خاطر اینکه سرعت را پایین می‌آورد، ضربه میزند.

پس برای دیدن آمار سایت خودتان عجله نکنید. آمار سایت را بهتر است از طریق گوگل بسنجید .خود گوگل به ما می‌گوید سایت ما چقدر کلیک خورده است و آمار به چه صورت پیش می‌رود.

محتوای سایتتان باید حداقل 300 کلمه باشد .نمی‌توان برای آن میزان حداکثری در نظر بگیریم، ولی بهتر است که بالای 1000 کلمه باشد، یعنی اگر شما حدود 30 الی 50، محتوای قوی و غنی بالای 1000 کلمه تولید کنید، خیلی زودتر ازآنچه فکر کنید، در کلمه کلیدی سایتتان به صفحه اول گوگل نزدیک می‌شوید.

نظم در انتشار محتوا

در انتشار محتوای سایتتان نظم داشته باشید . به این صورت نباشد که یک روز محتوا منتشر کنید و تا ماه بعدی خبری از محتوای جدید نباشد، چراکه انتشار محتوا به این شکل، ارزشی ندارد.

اگر می‌خواهیم که سئو سایتتان خوب باشد، همیشه یک یا دو محتوای آماده داشته باشید. همان‌طور که میدانید، در وردپرس می‌توانید محتوا را منتشر نکنید و تنظیمات را به‌صورتی سفارشی کنید که محتوا، در زمان مشخص شده، منتشر شود. انتشار رزروی را سعی می‌کنیم در جلسات بعدی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

نظم در انتشار محتوا، یکی از فاکتورهای مهم سئو است. همان‌طور که قبلاً گفتیم، بیش از 200 فاکتور سئو داریم.

با آرزوی بهترین‌ها برای شما دوستان عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

58 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ایزدمهر صدقیی
  ژانویه 13, 2022 10:30 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید یک سوال داشتم اونم اینکه اگر سایتمون رو تازه زدیم و تیک ایندکس نشدن در گوگل رو توی تنظیماتش زده بودیم ، اگر محتوا تولید کنیم و نظم نداشته باشه اشکالی نداره از نظر سئو تا وقتی اون تیک ایندکس نکردن توی گوگل فعال باشه؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   ژانویه 14, 2022 1:31 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر،
   می توانید برای دریافت مشاوره رایگان سئو، از سایت نت بازده ، بازدید بفرمایید.

   بهتر این است که در تولید محتوا نظم باشد، البته اصل موضوع قرار دادن محتوا در سایت است و نباید نگرانی شما نظم تولید محتوا باشد و هدف اصلی شما تولید محتوای مداوم و همیشگی باشد.
   برای تولید محتوا و مشاوره دقیقتر، با نت بازده در ارتباط باشید.

 • دانیال تهرانی منش
  دسامبر 19, 2021 3:05 ب.ظ

  سلام جناب جبین پورف اولا خالصانه متشکر زحمات و نیت پاک شما هستم و قول میدم به زودی در گوگل به موفقیت برسم و اطلاع بدم 🙂 و دوما سوالی داشتم. در این ویدیو فرمودید اگه محتوای غنی بالای 1000 کلمه داشته باشیم، خیلی راحت تر «کلمه کلیدی اصلی سایت» به صفحه اول گوگل میرسه. خواستم عرض کنم من مثلا در رابطه با حال بهتر داشتن دارم یک سری آموزشات میدم و محصولاتی دارم. یکی از دسته های محصولاتم راجب یک نویسنده خارجی هست به نام استر هیکس. آیا بهتره یک دامنه جدید داشته باشم به این عنوان، یا میتونم این دسته بندی رو در سایت خودم با تولید محتوا بیارم بالا، هر چند که عبارت اصلیم نیست و البته اینرو هم بگم به هیچ وجه رقیب فعالی ندارم در این زمینه.

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   دسامبر 19, 2021 5:44 ب.ظ

   سلام و درود آقای تهرانی منش
   با شما تماس گرفتیم اما پاسخگو نبودین. لطفاً این مورد را با همکاران ما در سایت نت بازده مطرح نمایید تا راهنماییتان کنند. آدرس سایت به شرح زیر است.
   netbazdeh.com
   با تشکر

 • فاطمه کرمانی
  دسامبر 18, 2021 6:48 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من برای یک سایت فروشگاهی مقاله می نویسم و توی مقالاتم چند تا از محصولات رو کپی میکنم و داخل صفحه مقالم میارم و لینک میدم به صفحه محصولاتم.
  اینم کپی محسوب میشه؟

 • احمد فیض امام دوست
  دسامبر 10, 2021 8:31 ق.ظ

  واقعا مفید و کاربردی، بسیار بسیار با ارزش
  من خودم دوره قبلی رو دیده بودم و بسیار بهره بردم.
  الان هم در حال ديدن دوره جدید هستم، عالی هست‌
  ممنون از استاد جبین پور
  ممنون از خانواده دوست داشتنی ابزاروردپرس

 • محمد رضایی
  دسامبر 7, 2021 2:34 ب.ظ

  خیلی ممنون از ویدیو های خوبتون. من داخل این صفحه نمی‌تونم ادامه درس رو ببینم.

 • منیره مسعودی
  نوامبر 4, 2021 9:55 ب.ظ

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  اگر محتواهامون را بصورت فایل پی دی آف ذخیره و کپی کنیم روی سایت اشکالی در سئوی سایت ایجاد میکنه؟؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   نوامبر 5, 2021 9:17 ق.ظ

   سلام بر شما،
   اصل موضوع کپی بودن محتواست. اینکه به چه شکل کپی شود درواقع اهمیت ندارد. مهم این است که محتوای کپی و مشابه سایت های دیگر در سایت شما وجود نداشته باشد.
   حداقل آن این است که محتوارا باز نویسی کنید.

 • دمتگرم و درود بر وطن پرستی شما دوست عزیز

 • سلام خدمت شما
  محصولات سایت ما اول در اینستاگرام منتشر میشه بعد وارد سایتمون میکنیم. آیا از نظر سئو مشکل داره اگه محتوای محصول اینستاگرام رو کپی کنیم برای محصول سایت؟
  ممنون از شما

فهرست