ویژگی های محتوای سئو شده

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سیزده

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه سیزدهم از آموزش سئو را با تولید یک محتوا و بررسی ویژگی‌های مهم محتوا ادامه دهیم. در این جلسه چند فاکتور مهم برای شما خواهیم گفت که بر اساس آن ها باید تولید محتوا کنید و در جلسه بعدی قرار است به‌صورت عملی و دقیقاً مانند یک پروژه، محتوا را بنویسیم تا شما متوجه شوید که این کار را چطور انجام دهید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ویژگی های محتوای سئو شده

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

اگر قرار است شما شخصاً، نوشتن را شروع کنید، من به شما برای این تصمیم تبریک میگویم و اگر همین مسیر را ادامه دهید و صبر کنید، مطمئن باشید که در دنیای وب، به یکی از میلیاردرهای ایران خواهید بود. به شما اطمینان می‌دهیم که اگر به‌درستی با این آموزش‌های سئو پیش بروید، می‌توانید در موتورهای جستجو و دنیای وب، رتبه‌های بی نظیری را کسب کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک محتوای عالی

در اینجا می‌خواهیم 10 تا از مهم‌ترین مواردی که در تولید محتوا باید رعایت کنید را برای شما توضیح دهیم.

هدینگ‌های عالی برای محتوا

مورد اول این است که محتوا باید شامل هدینگ باشد. همان‌طور که میدانید ما 6 هدینگ در وردپرس داریم که از h1 شروع می‌شود و تا h6 ادامه دارد، که ترتیب اهمیت هدینگ‌ها را به ما میگویند. یعنی عنوان اصلی محتوای ما که از نظر ما، کاربر ممکن است آن را سرچ کند باید h1 باشد. موضوع مهم این است که در هر محتوا، تنها یک عدد h1 باید داشته باشیم.

ما باید از هدینگ‌ها به‌صورت استاندارد استفاده کنیم. دقت داشته باشید که تنها h1 را یک باید داشته باشیم . مابقی h ها باید به تعداد دفعات مختلف و براساس اهمیت آن ها، قرار دهیم.

خوانایی محتوا

مورد دوم خوانایی است، خوانایی از مهم‌ترین الگوهای سئو جدید است که شما باید این مورد را به‌درستی رعایت کنید. یک سری افراد هستند که اسم خودشان را گذاشتند سئو کار و یک وردپرس خام را بدون قالب و هیچ طراحی خاصی، نصب می‌کنند. در نظر داشته باشید که فقط در این سایت می‌نویسند و اگر شما وارد سایت شوید، هیچ‌چیزی متوجه نمی‌شوید.

از نظر من، این افراد به نتیجه خاصی نمی‌رسند و حتی اگر در گوگل هم بالا بیایند، موقتی است و قرار نیست به درآمد برسند. پس شما اگر می‌خواهید از نظر سئو و بیزینس در دیجیتال مارکتینگ قوی شوید، باید به ظاهر سایت خود اهمیت بدهید . در نهایت خوانایی را رعایت کنید.

پاراگراف‌های کوتاه ولی پر مغز

دقت داشته باشد که پاراگراف‌های سایت شما باید کوتاه ولی کاربردی باشند. برخی از افراد هستند که پاراگراف‌های بزرگ در سایت دارند که مثلاً 10 خط دارد. این موضوع باعث می‌شود خواندن پاراگراف‌ها، برای کاربر بسیار دشوار شود.

درنتیجه سعی کنید پاراگراف‌هایی که در محتوای خود استفاده می‌کنید را با استفاده از Enter کوتاه‌تر کنید. زمانی که جمله تمام شد، اینتر بزنید و بروید پاراگراف بعدی، دقت کنید که در این قضیه نباید افراط کنید و یک حد متوسط را در نظر داشته باشید. این مورد برای گوگل بسیار بااهمیت است.

استفاده از تصویر در محتوا

مورد بعدی، خوانایی تصاویر است . شما باید حتماً در محتوای خودتان، تصویر داشته باشید. عکس‌ها باعث می‌شوند که کاربر حس بهتری نسبت به محتوای شما پیدا کند. این موضوع از نظر سئو و امتیازهایی که شما قرار است در گوگل بگیرید، اهمیت زیادی دارد. پس حتماً تصاویر مرتبط را پیدا کنید و در محتوای سایت خود به‌کار ببرید.

کلمات کلیدی مناسب

کلمه کلیدی مناسب یکی از مواردی است که خیلی باید آن را رعایت کنید. البته ممکن است شما در حال حاضر با کلمه کلیدی آشنا نباشید، که در جلسه بعدی، به شما خواهم گفت مفهوم کلمه کلیدی چیست و چطور باید آن را پیدا کنید.

فرض کنید که می‌خواهیم یک محتوا در مورد تلفن همراه  Note8، درون سایت خود قرار دهیم .عنوان آن را “تلفن همراه Note 8 Samsung” می‌گذاریم، حالا اگر داخل محتوا اسمی از Note8 نبریم، محتوای سایت ما، تحت این عنوان معروف نمی‌شود و ممکن است در گوگل بالا نیاید.

درنتیجه ما باید در یک حد استاندارد و با چگالی خاصی، Note8 لاتین و فارسی را در محتوا به‌کار ببریم و آن را به ولد کنیم.این باعث می شود تا تأثیر بهتری روی سرچ آن داشته باشد. دقت داشته باشید که کلمات کلیدی را زیاد از حد استفاده نکنید تا اسپم شناخته نشود.

بولد کردن و تغییر رنگ

نکته دیگری که شما باید در محتوا به آن دقت کنید، بولد کردن و تغییر رنگ، برخی از بخش‌های مهم محتوا است. مثلاً ما باید کلمه سئو را در این جلساتی که مربوط به سئو سایت می‌باشد را بولد کنیم.

البته من بعضی از افراد را می‌بینم که خیلی در این زمینه افراط می‌کنند . در محتوای سایتشان از قرمز، آبی، نارنجی و استفاده می‌کنند .این‌قدر رنگ‌ها را پیچیده استفاده می‌کنند که اصلاً نمی‌شود محتوا را به‌درستی مطالعه کرد.

پس کافی است شما یک رنگ ملایم انتخاب کنید و در محتوای سایتتان استفاده کنید تا محتوا، قابل خواندن باشد.

لینک داخلی را فراموش نکنید

شما باید در محتوای سایتتان حتماً لینک داخلی داشته باشید. برای اینکه صفحات سایت، امتیاز بیشتری بگیرند و با هم ارتباط داشته باشند و در گوگل عالی جواب بگیرید، باید لینک داخلی بدهید. مثلاً پایین همین جلسه رو اگر نگاه کنید، می‌بینید که به آموزش سئو لینک داده شده است و صفحات با هم ارتباط دارند.

برخی از قالب‌های سایت‌های وردپرسی، یک بخشی به اسم مطالب مرتبط را به زیر نوشته، اضافه می‌کنند، که این مورد بسیار عالی است. پس شما هم حتماً از لینک‌های داخلی استفاده کنید.

کپی ممنوع

کپی نکنید! کپی کردن محتوا باعث می‌شود هرچه تلاش کردید، نابود شود و خیلی برای وب‌سایت ضرر دارد. خیلی از افراد میگویند ما یک ربات گذاشتیم که اخبار را از سایت‌های دیگر، در سایت ما قرار می‌دهد و لینک منبع آن را هم می‌گذارد.

دقت داشته باشید که لینک منبع گذاشتن، توفیقی برای سایت شما ندارد و گوگل قرار نیست به خاطر اینکه لینک منبع گذاشتید، سایت شما را بالا بیاورد. بعضی‌ها هم میگویند ما از فایل PDF کپی می‌کنیم و در سایت خود قرار می‌دهیم. باید بدانید گوگل مدت‌هاست اعلام کرده که فایل‌های PDF را ایندکس می‌کند، یعنی توی گوگل آن ها را می‌آورد.

حتی اگر شما عکس را کپی کنید، هوش مصنوعی گوگل آن را ممکن است شناسایی کند. پس کپی کردن ممکن است سایت شما هیچ زمانی بالا نیاید و در بدترین حالت اگر یک جریمه دستی بگیرد، کاملاً نابود شوید.

سعی کنید محتوا کوتاه نباشد

قبلاً در مورد یک جایی شنیدم که افرادی را استخدام می‌کنند که محتوا بنویسند. مثلاً 3 تا پاراگراف درازای مبلغی هزینه می‌نوشتند؛ دقت داشته باشید که این چند پاراگراف و یک محتوا داشتن، هیچ ارزشی ندارد. حتی اگر این محتوا 1000 کلمه هم باشد، قرار نیست به اندازه یک محتوای 100 کلمه‌ای غنی و مفید باشد.

اگر شما از همین امروز شروع کنید و 30 یا 40 محتوای قوی تولید کنید، مطمئن باشید که بازدید سایتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

مورد بعدی این است که خیلی از افراد در وردپرس از افزونه آمار رایگانی که در مخزن وردپرس می‌باشد استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید علاوه بر اینکه آمار این افزونه غیرواقعی است و کارایی ندارد، به سایت شما از نظر سئو به خاطر اینکه سرعت را پایین می‌آورد، ضربه میزند.

پس برای دیدن آمار سایت خودتان عجله نکنید. آمار سایت را بهتر است از طریق گوگل بسنجید .خود گوگل به ما می‌گوید سایت ما چقدر کلیک خورده است و آمار به چه صورت پیش می‌رود.

محتوای سایتتان باید حداقل 300 کلمه باشد .نمی‌توان برای آن میزان حداکثری در نظر بگیریم، ولی بهتر است که بالای 1000 کلمه باشد، یعنی اگر شما حدود 30 الی 50، محتوای قوی و غنی بالای 1000 کلمه تولید کنید، خیلی زودتر ازآنچه فکر کنید، در کلمه کلیدی سایتتان به صفحه اول گوگل نزدیک می‌شوید.

نظم در انتشار محتوا

در انتشار محتوای سایتتان نظم داشته باشید . به این صورت نباشد که یک روز محتوا منتشر کنید و تا ماه بعدی خبری از محتوای جدید نباشد، چراکه انتشار محتوا به این شکل، ارزشی ندارد.

اگر می‌خواهیم که سئو سایتتان خوب باشد، همیشه یک یا دو محتوای آماده داشته باشید. همان‌طور که میدانید، در وردپرس می‌توانید محتوا را منتشر نکنید و تنظیمات را به‌صورتی سفارشی کنید که محتوا، در زمان مشخص شده، منتشر شود. انتشار رزروی را سعی می‌کنیم در جلسات بعدی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

نظم در انتشار محتوا، یکی از فاکتورهای مهم سئو است. همان‌طور که قبلاً گفتیم، بیش از 200 فاکتور سئو داریم.

با آرزوی بهترین‌ها برای شما دوستان عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

117 دیدگاه. Leave new

 • نگار جلایری
  آوریل 19, 2024 8:17 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من پارسال دامنه ای خریدم و سایتی را بالا آوردم اما به علت دانش نا کافی از محتوای کپی شده استفاده کردم اما به صورت کلی فعالیت بسیار کمی داشتم،
  آیا اگر از الان به بعد نکات تولید محتوا رعایت کنم در بالا آمدن سایت تاثیر دارد و یا اینکه گوگل دیگر اجازه بالا آمدن seo را به این دامنه نمیدهد و باید دامنه جدیدی خریداری کنم؟

 • فاطمه یوسفی
  آوریل 2, 2024 3:11 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم استفاده از چت جی بی تی برای تولید محتوا و نوشتن مقاله ضرری داره برای سایتمون و استفاده بکنیم یا نکنیم ؟؟؟

  • محمد قاسمی
   آوریل 4, 2024 1:45 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بصورت کلی مشکلی در استفاده از چت جی پی تی وجود ندارد اما پیشنهاد ما این است که محتوای تولید شده را مقداری ویرایش کنید تا خیالتان بصورت کامل از این بابت راحت شود.

   با تشکر.

 • فرهاد عبدلی
  مارس 28, 2024 7:25 ق.ظ

  سلام وقت به خیر ممنون از آموزشتون
  بهتره که چه مواقعی تولید محتوا کنیم مثلا هر چند روز یکبار برای بالا اومدن مناسبه؟و ایکه ساعت مشخص داشتش تاثیر زیادی داره؟

  • محمد قاسمی
   مارس 29, 2024 8:41 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   از حضور شما بسیار ممنونیم ، در این خصوص داشتن روتین و برنامه در تولید محتوا مفید خواهد بود اما زمان آن بستگی به حوزه شما دارد که اگر در آن مطالب زیاد است میتوانید حتی روزانه اقدام به انتشار محتوا کنید

   با تشکر.

 • سلام من تازه به این جمع اضافه شدم. ممنون اموزش های خوب شما
  کتاب اثر مرکب رو باز شروع کردم ک بخونم ، چون بهش نیاز دارم
  تولید محتوا رو بضورت کاراموزی شروع کردم.
  خیلی برای من کمک کننده بودین
  پاینده باشین

 • رضا قاسمی منش
  نوامبر 12, 2023 5:15 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  خوب من میخوام سایتی که خودم برای فروش قطعات آسانسور طراحی کردم را seo کنم
  چه کار باید کنم که محتوا تکراری نداشته باشم ، مثلا من اطالاعات چندانی در مورد قطعات آسانسور ندارم ، مثلا از کتاب های مزبوط به قطعات آسانسور میتونم مطالبشون را در سایتم قرار بدم؟

  • کامران قائمی
   نوامبر 15, 2023 9:02 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   در این خصوص شما بایستی در حوزه خود تحقیق کنید مثلا سایت های خارجی حوزه خود یا حتی سایت های ایرانی را بررسی فرمایید و با اطلاعاتی که بدست می‌آورید میتوانید محتواهای مختلفی مثلا درخصوص قطعات و… را تولید کنید.

   با تشکر.

   • رضا قاسمی منش
    نوامبر 15, 2023 9:52 ق.ظ

    پس هم در سایت های خارجی سرچ کنم و هم سایت هاب ایرانی ، بعد از به دست اودرن اطلاعاتی ، بدون کپی کردن و سر هم کردن اطلاعات یک مقاله بنویسم
    این درسته؟

    • کامران قائمی
     نوامبر 15, 2023 11:15 ق.ظ

     بله شما نبایستی محتوای خود را از سایر سایت ها برداشته و آنرا در سایت خود دقیقا استفاده کنید بلکه بایستی آنها را بررسی و محدودیت ها و کم و کاست های موجود در آنها را در مقاله خود پوشش دهید و یک مقاله کامل را عرضه کنید.
     باتشکر از شما

 • توی ویژ گی ها محتوای خوب یک تعدادی برای کلمات مشخص شده حالا یه سوالی که هست یک مطلب با واژه های کمتر ار نظر ارزش سئو فقط یک مطلب یا سئوی پایین تری از مطالب دیگه هستش؟ یا به طور کلی سئوی سایت رو تحت تاثیر قرار میده؟

  • کامران قائمی
   اکتبر 30, 2023 10:23 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • سلالم وقت بخیر
  تو یه محتوای 100 گلمه ما چن بار تو مقاله کلمه کلیدی رو استفاده کنیم؟

 • سلام..وقتبخیر..ممنونم برای اموزشای عالیتون..
  جناب جبین پور سایتای فروشگاهی محتواش بیشتر عکس و جزییات محصوله..اینکه میگید 1000کلمه باشه..میشه اینو در مورد این سایتا توضیح بدین؟

 • من تازه شروع کردم !
  توی مثال راجب گوشی نوت 8 حرف زدن !
  مگه اموزش ها ماله چند وقت پیش هست ؟
  به روز هست یا نه ؟

 • حسین برزگر
  آگوست 30, 2023 10:01 ب.ظ

  خوب الان با این تفاسیر برای بهبود seo تولید محتوا چجوری انجام بدم که ترافیک سایتم بالاتر بره

 • حسین برزگر
  آگوست 29, 2023 9:40 ب.ظ

  سلام من ی سایت فروشگاه انلاین لوازم برقی دارم برای توضیحات محصول از سایت های دیگه کپی کردم چون بالای ۱۰۰۰ قلم جنس باید اضافه میکردم به سایت گوگل اینو برام امتیاز منفی میزنه؟

 • بهترین و کامل ترین آموزش سئو ……ممنون از شما

 • علی اشتری لرکی
  آوریل 22, 2023 2:36 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر، برای تولید صفحه فقط سئو کافیه؟؟
  اگه برنامه نویسی بلد نباشه یعنی مشکلی نداره؟

 • سلام وقتتون بخیر در خصوص متن هایی که میفرمایید از دیگر سایتها کپی نکنید سوالم این هست که اخه چطور 1000 کلمه متن رو از ذهن خودمون خلق کنیم، به هرحال باید از یک جاهایی الهام بگیریم.

  • سلام و وقت بخیر.

   شما فرض نمایید می خواهید از ویژگی های موبایل خود به دوست خود توضیح دهید. بیشتر از 1000 کلمه هم می توانید بنویسید. ضمن اینکه البته مشکلی هم ندارد که باز نویسی کنید. یعنی متن را بصورت دیگری بیان نمایید

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیرحسین آقابیک
  نوامبر 5, 2022 11:41 ب.ظ

  بهترین استادی که تا حالا دیدم که برای رشد هم وطن های خودش زحمت میکشه
  واقعا ممنونم خدا به شما خیر و برکت بده

 • زهرا زرقانی
  اکتبر 21, 2022 12:16 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون از آموزش های خوبتون
  آیا کپی کردن فیلم ها هم از سایت های خارجی مشکل به وجود میاره در سئو سایت؟مثلا یک فیلم آموزشی از سایت خارجی تو گوشی دانلود کنیم و صدا گذاری یا زیر نویس فارسی روش انجام بدیم برای سایت خودمون میشه یا خیر؟

 • حسین مجدمی
  اکتبر 4, 2022 4:14 ب.ظ

  سلام افزونه مخرب رتبه بندی که فرمودید چی هست؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   بنده متوجه منظور شما نشدم ، در این رابطه اگر سوال و یا مشاوره ای لازم است ، به شما پیشنهاد می کنم با مجموعه دیگر ما ، نت بازده در ارتباط باشید و مشاوره سئو دریافت نمایید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • عاطفه رشیدی
  سپتامبر 16, 2022 6:31 ق.ظ

  سلام و تشکر بابت آموزش خوبتون‌. این آموزش فکر کنم برای چند سال پیشه. آیت قوانین هنوز هم صدق میکنه برای سئو؟ و اینکه مثلا بعضی چیزا مثل الکسا تغییر کرده

 • امیرحسین نعمتی
  سپتامبر 7, 2022 11:27 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر عذرمیخوام دانلود کردن عکس از سایت های مختص تصاویر با کیفیت زمانی که بک گراندشون رو تغییر بدیم و روی سایتمون استفاده کنیم هم شامل تاثیر منفی روی سئو میشود؟ مثلا عکس کودکی رو دانلود کنیم از سایت های مختص تصاویر با کیفیت بعد بک گراند و اندازه اش رو تغییر بدیم صرفا فقط از تصویر کودک استفاده کنیم

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   در تصاویر تغییرات ایجاد نمایید و استفاده نمایید. البته که اگر تصاویر کاملاً اختصاصی باشد بهتر است.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • مگه داریم انقدر انرژی مثبت ؟ خوش به حالتون که انقدر دلتون بزرگه امیدوارم هرچی از خدا میخواید به زودی بدست بیارید

 • سعید حیدری
  ژوئن 28, 2022 1:24 ب.ظ

  سلام وقت به خیر و خسته نباشید
  لینک داخلی رو چطور ی باید ایجاد کنیم؟ به عبارتی مثلا یک نوشته رو چطوری میتونیم به یک برگه لینک بدیم؟

  • علی حیدری
   ژوئن 28, 2022 2:33 ب.ظ

   وقت شما بخیر
   لینک داخلی، به لینکی گفته می شود که مربوط به یک محتوا از سایت شما ، در سایت خودتان باشد.

   مثلاً در مورد فروش کفش مقاله ای می نویسید، می توانید نام کفش مد نظر را در این مقاله قرار دهید و لینک دهید به محصول مربوط به آن در سایت خود

   با تشکر.

 • سید سجاد رضوی
  ژوئن 10, 2022 1:51 ب.ظ

  سوال
  اگه از قالب های آمده استفاده کنیم قالب های موجود در سایت های ایرانی مشکلی خواهیم داشت؟

 • رسول رحیمی
  ژوئن 6, 2022 9:55 ب.ظ

  سلام وقت به خیر
  مرسی از توضیحات خوبتون
  سوالی که داشتم منظورتون از محتوای کپی اینه که از سایت های دیگه کپی نکنیم ؟
  من مطالب خودم رو تو ورد مینویسم وقتی تموم شد تو سایت کپی میکنم .این کار اشکالی داره ؟

 • فاطمه رحمتی
  می 13, 2022 11:39 ب.ظ

  با سلام و احترام
  از تدریس عالی آقای دکتر جبین پور تشکر می کنم. سوال من این هست که اگر در هنگام راه اندازی سایت، به تعدادی که گفتید (حدود 40 مقاله)، مقاله بارگذاری بنماییم خوب است یا این کار به ضرر سئوی سایت ماست؟

  • علی حیدری
   می 14, 2022 8:21 ق.ظ

   سلام بر شما
   بستگی به نوع سایت و فعالیت شما دارد ، بهتر است که هرچقدر می توانید محتوا و مقاله اضافه نمایید.
   هر چقدر بیشتر ، اثر بهتری دارد.
   با تشکر.

 • سپهر توکلی
  آوریل 10, 2022 10:13 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید

  مثلا اگر ما یک متن با تگ h3 را سایزش را بزرگتر کنیم مشکلی ایجاد میشود ؟
  یعنی با بزرگتر کردن سایز متون تگ ها هم تغییر میکنند یا نه ؟

  ممنون از شما

 • پرهام سما
  مارس 9, 2022 1:18 ق.ظ

  سلام وقت بخیر.
  من داخل چند تا از مطالب سایتم یکبار از تگ h1 برای عنوان استفاده کردم که تو قالب پست هام بالای تصویر شاخص نمایش میده و یکبار هم عنوان رو به شکلی متفاوت نوشتم و حتی یکسان با همون تگ h1 . جالبه که توی هر دو مقاله رتبه 1-3 گوگل هستیم. خودم حواسم نبود وقتی این ویدیو رو دیدم رفتم چک کردم مقالات رو و به این موارد برخوردم. عجیب نیست؟!

  • علی حیدری
   مارس 9, 2022 8:41 ق.ظ

   سلام و عرض ادب،
   به این صورت و با در نظر گرفتن یک فاکتور نمی توان علت این را تشخیص داد. باید بدانید که در هر محتوا، کلاً یک تگ H1 باشد که در همه قالب های استاندارد، عنوان این طور است و نیازی به وارد کردن دستی نیست.
   با اینحال برای دریافت مشاوره سئو، به شما پیشنهاد می کنم با سایت نت بازده، سایت دیگر ابزار وردپرس در ارتباط باشید.

 • سجاد حسینی
  مارس 3, 2022 12:36 ب.ظ

  یه سوال دیگه اینکه الان که من دارم طراحی سایت میکنم برای اینکه ببینم مثلا فلان قسمت سایتم با عکس چجوری میشه اگه اون عکسرو از یه سایت دیگه کپی کنم بیارم که تست کنم گوگل منو نابود میکنه ؟ چون فعلا دارم طراحی سایت میکنم از عکس های کپی برای درست کردن ظاهر موقت استفاده میکنم D:

  • علی حیدری
   مارس 3, 2022 12:55 ب.ظ

   جناب حسینی در محتوا بهتر است که از محتوای متنی تکراری و کپی استفاده نشود، تصاویر زیاد سختگیری ندارد ولی بهتر است استفاده نشود.
   اینطور هم نیست که صرفاً با یک تصویر سایت کلاً از سئو گوگل خارج شود.
   البته شما می توانید تغییرات خود را در پیشنمایش مشاهده نمایید و پس از تکمیل، انتشار دهید.

 • سجاد حسینی
  مارس 3, 2022 12:18 ب.ظ

  سلام ببخید هدینگ h1 توی کل سایت باید ازش یدونه باشه؟؟؟ یا مثلا تو هر برگه باید یدون باشه و اینکه راجب هدینگ های دیگه همین موضوع صدق میکنه ؟ یا از اونا هر چقدر که نیازه میشه استفاده کرد مثلا در یه برگه یا کل سایت

  • علی حیدری
   مارس 3, 2022 12:53 ب.ظ

   سلام و عرض ادب، وقت شما بخیر
   هدینگ ها در هر برگه و یا نوشته و محصول، بصورت کلی در هر محتوا باید یک مورد باشد.
   در صورتی که ده ها برگه دارید ، برای هر برگه یک عنوان که h1 است قرار میگیرد.
   البته محصولات و عناوین کلاً محتوا های سایت، بصورت خودکار باتوجه به طراحی قالب، h1 می شوند.

 • ایزدمهر صدقیی
  ژانویه 13, 2022 10:30 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید یک سوال داشتم اونم اینکه اگر سایتمون رو تازه زدیم و تیک ایندکس نشدن در گوگل رو توی تنظیماتش زده بودیم ، اگر محتوا تولید کنیم و نظم نداشته باشه اشکالی نداره از نظر سئو تا وقتی اون تیک ایندکس نکردن توی گوگل فعال باشه؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   ژانویه 14, 2022 1:31 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر،
   می توانید برای دریافت مشاوره رایگان سئو، از سایت نت بازده ، بازدید بفرمایید.

   بهتر این است که در تولید محتوا نظم باشد، البته اصل موضوع قرار دادن محتوا در سایت است و نباید نگرانی شما نظم تولید محتوا باشد و هدف اصلی شما تولید محتوای مداوم و همیشگی باشد.
   برای تولید محتوا و مشاوره دقیقتر، با نت بازده در ارتباط باشید.

 • دانیال تهرانی منش
  دسامبر 19, 2021 3:05 ب.ظ

  سلام جناب جبین پورف اولا خالصانه متشکر زحمات و نیت پاک شما هستم و قول میدم به زودی در گوگل به موفقیت برسم و اطلاع بدم 🙂 و دوما سوالی داشتم. در این ویدیو فرمودید اگه محتوای غنی بالای 1000 کلمه داشته باشیم، خیلی راحت تر «کلمه کلیدی اصلی سایت» به صفحه اول گوگل میرسه. خواستم عرض کنم من مثلا در رابطه با حال بهتر داشتن دارم یک سری آموزشات میدم و محصولاتی دارم. یکی از دسته های محصولاتم راجب یک نویسنده خارجی هست به نام استر هیکس. آیا بهتره یک دامنه جدید داشته باشم به این عنوان، یا میتونم این دسته بندی رو در سایت خودم با تولید محتوا بیارم بالا، هر چند که عبارت اصلیم نیست و البته اینرو هم بگم به هیچ وجه رقیب فعالی ندارم در این زمینه.

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   دسامبر 19, 2021 5:44 ب.ظ

   سلام و درود آقای تهرانی منش
   با شما تماس گرفتیم اما پاسخگو نبودین. لطفاً این مورد را با همکاران ما در سایت نت بازده مطرح نمایید تا راهنماییتان کنند. آدرس سایت به شرح زیر است.
   netbazdeh.com
   با تشکر

 • فاطمه کرمانی
  دسامبر 18, 2021 6:48 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من برای یک سایت فروشگاهی مقاله می نویسم و توی مقالاتم چند تا از محصولات رو کپی میکنم و داخل صفحه مقالم میارم و لینک میدم به صفحه محصولاتم.
  اینم کپی محسوب میشه؟

 • احمد فیض امام دوست
  دسامبر 10, 2021 8:31 ق.ظ

  واقعا مفید و کاربردی، بسیار بسیار با ارزش
  من خودم دوره قبلی رو دیده بودم و بسیار بهره بردم.
  الان هم در حال ديدن دوره جدید هستم، عالی هست‌
  ممنون از استاد جبین پور
  ممنون از خانواده دوست داشتنی ابزاروردپرس

 • محمد رضایی
  دسامبر 7, 2021 2:34 ب.ظ

  خیلی ممنون از ویدیو های خوبتون. من داخل این صفحه نمی‌تونم ادامه درس رو ببینم.

 • منیره مسعودی
  نوامبر 4, 2021 9:55 ب.ظ

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  اگر محتواهامون را بصورت فایل پی دی آف ذخیره و کپی کنیم روی سایت اشکالی در سئوی سایت ایجاد میکنه؟؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   نوامبر 5, 2021 9:17 ق.ظ

   سلام بر شما،
   اصل موضوع کپی بودن محتواست. اینکه به چه شکل کپی شود درواقع اهمیت ندارد. مهم این است که محتوای کپی و مشابه سایت های دیگر در سایت شما وجود نداشته باشد.
   حداقل آن این است که محتوارا باز نویسی کنید.

 • دمتگرم و درود بر وطن پرستی شما دوست عزیز

 • سلام خدمت شما
  محصولات سایت ما اول در اینستاگرام منتشر میشه بعد وارد سایتمون میکنیم. آیا از نظر سئو مشکل داره اگه محتوای محصول اینستاگرام رو کپی کنیم برای محصول سایت؟
  ممنون از شما

 • با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من یک وبسایت فروشگاهی دارم و محصولات مشابهی رو داریم که فقط در اندازه متفاوت هستند. میخواستم بدونم که امکانش هست از توضیحات یکیشون کپی کنم برای بقیه محصولات مشابه؟ هیچ اثر مخربی در سئوی سایت داره یا خیر؟
  ممنون از پاسخ گرمتون

 • سلام خداقوت
  سایت فروشگاهی دارم و عکس فیلم و محتوای محصولاتم رو توی یکسری از سایتهای دیگه هم میزارم مثلا دیجی کالا باسلام و یا اینستاگرام
  سوالم این هست که من محتوای محصولاتم رو توی سایتهای دیگه هم میزارم از نظر کپی رایت سایتم دچار مشکل نمی شه؟
  اگر جواب مثبته آیا راه حلی وجود دارد؟

  ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 14, 2021 7:34 ق.ظ

   سلام و احترام
   این کار از نظر گوگل کپی محسوب می شود. البته در صورتی که ابتدا در سایت خودتان محتوا را منتشر می کنید و ایندکس می گردد با قرار دادن محتوا در سایت دیگر برای سایت شما مشکلی ایجاد نمی گردد.
   با تشکر

 • علی مشکاتی
  ژوئن 28, 2021 6:29 ب.ظ

  با عرض سلام.
  ما یک سایت search engine تور هستیم. مسلما یک بخش روی سایتمون هست که دسترسی به آژانس های دیگر میدیم که روی سایتمون تور های خودشون را تعریف کنند. آنها معمولا محتوا های تورها که در سایت خودشان قبلا بارگذاری کردن با متن ها و حتی عکس های یکسان در سایت ما بارگذاری میکنن. این مسئله از نظر سئو مشکلی ایجاد نمیکند و گوگل با خودش فکر نمیکنه که ما محتوا تور داریم از سایت اونا میدزدیم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 28, 2021 7:51 ب.ظ

   سلام آقای مشکاتی عزیز
   قاعدتاً به این شیوه کپی محسوب می گردد. در صورتی که هدفتان کسب رتبه در نتایج با محتوای آژانس های دیگر نیست می توانید از تگ کنونیکال استفاده کنید و به صفحه اصلی هر تور کنونیکال بزنید.
   با تشکر

 • امید خسروی فر
  ژوئن 6, 2021 3:01 ب.ظ

  با سلام و احترام خدمت استاد جبین پور و تیم ابزار وردپرس/ خواستم تشکر ویژه از همه شما بزرگواران داشته باشم / با احترام فراوان امید خسروی فر

 • محمد مهدی طاعتی
  آوریل 5, 2021 9:39 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ما یک پیچ اینستاگرام داریم و میخواستیم یک سری از محتوای اون پیچ رو در سایت هم قرار بدیم.
  آیا این هم از نظر گوگل کپی برداری محسوب میشه؟

 • محمدمهدی میرچناری
  مارس 15, 2021 9:54 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید!
  ممنون از آموزش‌های خوبتون
  یه سوال داشتم، اگر که ما در ورد مقاله خود را تایپ کنیم و از آنجا کپی کنیم و به وردپرس منتقل کنیم، سبب امتیاز منفی می‌شه؟

 • مژگان مشهدی
  فوریه 2, 2021 11:26 ق.ظ

  سلام، درباره محتوای صوتی اینکه چه مدت زمانی داشته باشه، روی سئو تاثیر میذاره؟

  • تیم پشتیبانی
   فوریه 4, 2021 2:03 ب.ظ

   سلام ، محدودیت زمانی وجود ندارد هرچقدر بتوانید محتوای ارزشمندتری تولید کنید زمان حضور کاربر بیشتر خواهد شد. حالا ممکن است در یک حوزه فایل صوتی طولانی یا کوتاه باشد. باتشکر

 • سلام تعدادی قوانین در مورد مبحثی را در قالب pdf از اینترنت دانلود کردم، برررسی کرد این محتواهای داخل pdf در سایتی درج نشده است. می خواهم این محتواهای متنی را در سایتم بار.ذاری کنم. در واقع کپی پیست….آیا برای سئو ایراد داردی؟ اگر داردحدش بالاست و خطرنالک است؟

 • سلام خسته نباشین من اگه بیام مطالبی از سایت خارجی ترجمه کنم و اون ترجمه هارو کپی پیس کنم به سایتم مشکلی نداره.ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره سه
   ژانویه 14, 2021 11:58 ب.ظ

   سلام بر شما ، کمک گرفتن از موتور های ترجمه اشکالی ندارد. اما اگر کل آن را به این شکل انجام دهید گوگل به خوبی متوجه خواهد شد و این کار را انجام ندهید.

 • حمیرا صفی لو
  دسامبر 11, 2020 7:52 ب.ظ

  سلام مرسی از مطالب مفید تون
  من یه سری مطلب از سایت های خارجی ترجمه کردم ولی هنوز منتشرشون نکردم. ولی متوجه شدم که یکی از اون مطالب توسط یه وب سایت دیگه ترجمه شده و به اشتراک گذاشته شده. حالا این محتوای من کپی محسوب میشه ؟ و اینکه از کجا بفهمم کدوم مقاله های خارجی ترجمه شدن و منتشر شدن؟ ( البته این موضوع هم هست که متن من یه کمی با متن اونا متفاوته مثلا توی انتخاب کلمات و جمله بندی ولی در کل هر دو از یه مقاله ترجمه شده)

 • با تشکر از مطالب مفید شما
  در مورد محتوا کپی، میخواستم بدونم اگر مطلبی رو از سایت خارجی خودمون ترجمه کنیم و روان در سایت قرار بدیم، مشکلی ایجاد می‌شه؟

 • مهدی رحیمی
  نوامبر 4, 2020 8:55 ب.ظ

  سلام یه سوال این عکس های قشنگ که تو پاور پوینت ها هست رو از کجا میارید

  • تیم پشتیبانی
   نوامبر 5, 2020 10:29 ق.ظ

   سلام آقای رحیمی ، تصاویر بعضاً از سایت freepik . com گرفته می شود. در این سایت می توانید تصاویر خیلی جذابی پیدا کنید و باید نرم افزار های Ilustrator و photoshop را نیز برای ویرایش آنها داشته باشید. باتشکر

   • مهدی حیدری مفرد
    اکتبر 9, 2021 11:34 ب.ظ

    با سلام ی سوال داشتم خدمتتون .من میام محتوای سایتمونو در وبلاگمون میزارم ایا از نظر بک لینک دچار مشکل میشم یا مشکلی نداره و امتیاز منفی نداره برامون ؟؟؟؟؟؟

    • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
     اکتبر 10, 2021 12:19 ق.ظ

     سلام و درود آقای حیدری مفرد عزیز
     در صورتی که منظورتان وبلاگی است که در وبلاگ سازها می فرمایید سعی کنید محتوا را ویرایش کنید تا گوگل به این مورد مشکوک نشود و سپس به صورت اصولی به وبسایت خودتان لینک دهید.
     با تشکر

 • پریسا تربتی نیا
  اکتبر 27, 2020 11:39 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید ممنون از ویدئو های خوب سئو ، بنده یک سایت خبری ورزشی دارم و خبر ها رو از سایت ورزش سه میگیرم ، سوالی که از خدمتتون دارم این است که اگر مطالبی را که ورزش سه بردارم را تغییر بدهم خبر به کلی تغییر میکند و به گفته خود استاد جبین پور کپی کردن کار درستی نیست و باعث قهر کردن گوگول با سایت ما میشود ، بنده باید چه کاری انجام دهم تا این اتفاق نیفتد ، در واقع چکونه باید عملیات کپی انجام شود تا ابن اتفاق نیفتد ؟ممنون میشم از راهنمایی تان

 • مهدی حنیور
  اکتبر 22, 2020 10:58 ب.ظ

  احسنت عالی بود

 • حسین سلطانی
  اکتبر 22, 2020 1:36 ب.ظ

  سلام باید h1 تا h6 همه اش رو داشته باشیم ؟

 • سلام تشکر میکنم از ویدیو های بسیار عالیتون بسیار عالی و مفید توضیح میدهید

 • سلام خسته نباشید. ما که سایت فروشگاه محصولات دیجیتال داریم خیلی وقتها ناخواسته محتوامون با سایت های دیگه یکی میشه مثلا همین عکس که گفتید ممکنه با چنتا سایت دیگه یکی باشه یا حتی عنوان محصول. در این مورد باید چیکار کرد؟

 • سلام من دارم یک سایت املاک راهندازی میکنم من برای اول های کار به نظرتون چه کار کنم که خالی نمونه اخه استاد در این جلسه گفت کپی نکیند به نظرتون اشکال نداره که من برای ۱۵ روز یا ۱ ماه اول اگهی های املاک از جاهای مختلف پیدا کنم بعد بزارم که یکم پر بار بشود بعد دیگر خود مالکین اگهی ثبت کنند

 • شروین نخعی نیا
  آگوست 15, 2020 10:03 ب.ظ

  خیلی عالی بود ممنون
  یک سوال
  توی سبز کردن سئو گاهش اوقات می خوای یک کلمه کلیدی را چند بار جا های مختلف بیارم . منم در جا های مختلف میارم ولی سفید می کنم . این طوری سبز میشه . مشکلی پیش نمیاد

 • محمد رامشینی
  جولای 27, 2020 1:12 ب.ظ

  سلام خدمت استاد بزرگوار و ممنونم که مطالبی با این کیفیت رو رایگان در اختیارمون گذاشتید…
  من یه سایت فروش ایجاد کردم و اولین تجربه طراحی سایتم با ووردپرس بود و نمیدونستم نباید محتوای کپی استفاده کنم…و خیلی چیزای دیگه رو هم نمیدونستم…
  چطور میتونم متوجه بشم که دامنه من قابل سئو هست یا دیگه کار از کار گذشته؟

فهرست