ویژگی های محتوای سئو شده

( پنجشنبه ، 1 مهر سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سیزده

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه سیزدهم از آموزش سئو را با تولید یک محتوا و بررسی ویژگی‌های مهم محتوا ادامه دهیم. در این جلسه چند فاکتور مهم برای شما خواهیم گفت که بر اساس آن ها باید تولید محتوا کنید و در جلسه بعدی قرار است به‌صورت عملی و دقیقاً مانند یک پروژه، محتوا را بنویسیم تا شما متوجه شوید که این کار را چطور انجام دهید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ویژگی های محتوای سئو شده

( پنجشنبه ، 1 مهر سال 1400 )

اگر قرار است شما شخصاً، نوشتن را شروع کنید، من به شما برای این تصمیم تبریک میگویم و اگر همین مسیر را ادامه دهید و صبر کنید، مطمئن باشید که در دنیای وب، به یکی از میلیاردرهای ایران خواهید بود. به شما اطمینان می‌دهیم که اگر به‌درستی با این آموزش‌های سئو پیش بروید، می‌توانید در موتورهای جستجو و دنیای وب، رتبه‌های بی نظیری را کسب کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک محتوای عالی

در اینجا می‌خواهیم 10 تا از مهم‌ترین مواردی که در تولید محتوا باید رعایت کنید را برای شما توضیح دهیم.

هدینگ‌های عالی برای محتوا

مورد اول این است که محتوا باید شامل هدینگ باشد. همان‌طور که میدانید ما 6 هدینگ در وردپرس داریم که از h1 شروع می‌شود و تا h6 ادامه دارد، که ترتیب اهمیت هدینگ‌ها را به ما میگویند. یعنی عنوان اصلی محتوای ما که از نظر ما، کاربر ممکن است آن را سرچ کند باید h1 باشد. موضوع مهم این است که در هر محتوا، تنها یک عدد h1 باید داشته باشیم.

ما باید از هدینگ‌ها به‌صورت استاندارد استفاده کنیم. دقت داشته باشید که تنها h1 را یک باید داشته باشیم . مابقی h ها باید به تعداد دفعات مختلف و براساس اهمیت آن ها، قرار دهیم.

خوانایی محتوا

مورد دوم خوانایی است، خوانایی از مهم‌ترین الگوهای سئو جدید است که شما باید این مورد را به‌درستی رعایت کنید. یک سری افراد هستند که اسم خودشان را گذاشتند سئو کار و یک وردپرس خام را بدون قالب و هیچ طراحی خاصی، نصب می‌کنند. در نظر داشته باشید که فقط در این سایت می‌نویسند و اگر شما وارد سایت شوید، هیچ‌چیزی متوجه نمی‌شوید.

از نظر من، این افراد به نتیجه خاصی نمی‌رسند و حتی اگر در گوگل هم بالا بیایند، موقتی است و قرار نیست به درآمد برسند. پس شما اگر می‌خواهید از نظر سئو و بیزینس در دیجیتال مارکتینگ قوی شوید، باید به ظاهر سایت خود اهمیت بدهید . در نهایت خوانایی را رعایت کنید.

پاراگراف‌های کوتاه ولی پر مغز

دقت داشته باشد که پاراگراف‌های سایت شما باید کوتاه ولی کاربردی باشند. برخی از افراد هستند که پاراگراف‌های بزرگ در سایت دارند که مثلاً 10 خط دارد. این موضوع باعث می‌شود خواندن پاراگراف‌ها، برای کاربر بسیار دشوار شود.

درنتیجه سعی کنید پاراگراف‌هایی که در محتوای خود استفاده می‌کنید را با استفاده از Enter کوتاه‌تر کنید. زمانی که جمله تمام شد، اینتر بزنید و بروید پاراگراف بعدی، دقت کنید که در این قضیه نباید افراط کنید و یک حد متوسط را در نظر داشته باشید. این مورد برای گوگل بسیار بااهمیت است.

استفاده از تصویر در محتوا

مورد بعدی، خوانایی تصاویر است . شما باید حتماً در محتوای خودتان، تصویر داشته باشید. عکس‌ها باعث می‌شوند که کاربر حس بهتری نسبت به محتوای شما پیدا کند. این موضوع از نظر سئو و امتیازهایی که شما قرار است در گوگل بگیرید، اهمیت زیادی دارد. پس حتماً تصاویر مرتبط را پیدا کنید و در محتوای سایت خود به‌کار ببرید.

کلمات کلیدی مناسب

کلمه کلیدی مناسب یکی از مواردی است که خیلی باید آن را رعایت کنید. البته ممکن است شما در حال حاضر با کلمه کلیدی آشنا نباشید، که در جلسه بعدی، به شما خواهم گفت مفهوم کلمه کلیدی چیست و چطور باید آن را پیدا کنید.

فرض کنید که می‌خواهیم یک محتوا در مورد تلفن همراه  Note8، درون سایت خود قرار دهیم .عنوان آن را “تلفن همراه Note 8 Samsung” می‌گذاریم، حالا اگر داخل محتوا اسمی از Note8 نبریم، محتوای سایت ما، تحت این عنوان معروف نمی‌شود و ممکن است در گوگل بالا نیاید.

درنتیجه ما باید در یک حد استاندارد و با چگالی خاصی، Note8 لاتین و فارسی را در محتوا به‌کار ببریم و آن را به ولد کنیم.این باعث می شود تا تأثیر بهتری روی سرچ آن داشته باشد. دقت داشته باشید که کلمات کلیدی را زیاد از حد استفاده نکنید تا اسپم شناخته نشود.

بولد کردن و تغییر رنگ

نکته دیگری که شما باید در محتوا به آن دقت کنید، بولد کردن و تغییر رنگ، برخی از بخش‌های مهم محتوا است. مثلاً ما باید کلمه سئو را در این جلساتی که مربوط به سئو سایت می‌باشد را بولد کنیم.

البته من بعضی از افراد را می‌بینم که خیلی در این زمینه افراط می‌کنند . در محتوای سایتشان از قرمز، آبی، نارنجی و استفاده می‌کنند .این‌قدر رنگ‌ها را پیچیده استفاده می‌کنند که اصلاً نمی‌شود محتوا را به‌درستی مطالعه کرد.

پس کافی است شما یک رنگ ملایم انتخاب کنید و در محتوای سایتتان استفاده کنید تا محتوا، قابل خواندن باشد.

لینک داخلی را فراموش نکنید

شما باید در محتوای سایتتان حتماً لینک داخلی داشته باشید. برای اینکه صفحات سایت، امتیاز بیشتری بگیرند و با هم ارتباط داشته باشند و در گوگل عالی جواب بگیرید، باید لینک داخلی بدهید. مثلاً پایین همین جلسه رو اگر نگاه کنید، می‌بینید که به آموزش سئو لینک داده شده است و صفحات با هم ارتباط دارند.

برخی از قالب‌های سایت‌های وردپرسی، یک بخشی به اسم مطالب مرتبط را به زیر نوشته، اضافه می‌کنند، که این مورد بسیار عالی است. پس شما هم حتماً از لینک‌های داخلی استفاده کنید.

کپی ممنوع

کپی نکنید! کپی کردن محتوا باعث می‌شود هرچه تلاش کردید، نابود شود و خیلی برای وب‌سایت ضرر دارد. خیلی از افراد میگویند ما یک ربات گذاشتیم که اخبار را از سایت‌های دیگر، در سایت ما قرار می‌دهد و لینک منبع آن را هم می‌گذارد.

دقت داشته باشید که لینک منبع گذاشتن، توفیقی برای سایت شما ندارد و گوگل قرار نیست به خاطر اینکه لینک منبع گذاشتید، سایت شما را بالا بیاورد. بعضی‌ها هم میگویند ما از فایل PDF کپی می‌کنیم و در سایت خود قرار می‌دهیم. باید بدانید گوگل مدت‌هاست اعلام کرده که فایل‌های PDF را ایندکس می‌کند، یعنی توی گوگل آن ها را می‌آورد.

حتی اگر شما عکس را کپی کنید، هوش مصنوعی گوگل آن را ممکن است شناسایی کند. پس کپی کردن ممکن است سایت شما هیچ زمانی بالا نیاید و در بدترین حالت اگر یک جریمه دستی بگیرد، کاملاً نابود شوید.

سعی کنید محتوا کوتاه نباشد

قبلاً در مورد یک جایی شنیدم که افرادی را استخدام می‌کنند که محتوا بنویسند. مثلاً 3 تا پاراگراف درازای مبلغی هزینه می‌نوشتند؛ دقت داشته باشید که این چند پاراگراف و یک محتوا داشتن، هیچ ارزشی ندارد. حتی اگر این محتوا 1000 کلمه هم باشد، قرار نیست به اندازه یک محتوای 100 کلمه‌ای غنی و مفید باشد.

اگر شما از همین امروز شروع کنید و 30 یا 40 محتوای قوی تولید کنید، مطمئن باشید که بازدید سایتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

مورد بعدی این است که خیلی از افراد در وردپرس از افزونه آمار رایگانی که در مخزن وردپرس می‌باشد استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید علاوه بر اینکه آمار این افزونه غیرواقعی است و کارایی ندارد، به سایت شما از نظر سئو به خاطر اینکه سرعت را پایین می‌آورد، ضربه میزند.

پس برای دیدن آمار سایت خودتان عجله نکنید. آمار سایت را بهتر است از طریق گوگل بسنجید .خود گوگل به ما می‌گوید سایت ما چقدر کلیک خورده است و آمار به چه صورت پیش می‌رود.

محتوای سایتتان باید حداقل 300 کلمه باشد .نمی‌توان برای آن میزان حداکثری در نظر بگیریم، ولی بهتر است که بالای 1000 کلمه باشد، یعنی اگر شما حدود 30 الی 50، محتوای قوی و غنی بالای 1000 کلمه تولید کنید، خیلی زودتر ازآنچه فکر کنید، در کلمه کلیدی سایتتان به صفحه اول گوگل نزدیک می‌شوید.

نظم در انتشار محتوا

در انتشار محتوای سایتتان نظم داشته باشید . به این صورت نباشد که یک روز محتوا منتشر کنید و تا ماه بعدی خبری از محتوای جدید نباشد، چراکه انتشار محتوا به این شکل، ارزشی ندارد.

اگر می‌خواهیم که سئو سایتتان خوب باشد، همیشه یک یا دو محتوای آماده داشته باشید. همان‌طور که میدانید، در وردپرس می‌توانید محتوا را منتشر نکنید و تنظیمات را به‌صورتی سفارشی کنید که محتوا، در زمان مشخص شده، منتشر شود. انتشار رزروی را سعی می‌کنیم در جلسات بعدی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

نظم در انتشار محتوا، یکی از فاکتورهای مهم سئو است. همان‌طور که قبلاً گفتیم، بیش از 200 فاکتور سئو داریم.

با آرزوی بهترین‌ها برای شما دوستان عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

43 دیدگاه. Leave new

 • سلام خدمت شما
  محصولات سایت ما اول در اینستاگرام منتشر میشه بعد وارد سایتمون میکنیم. آیا از نظر سئو مشکل داره اگه محتوای محصول اینستاگرام رو کپی کنیم برای محصول سایت؟
  ممنون از شما

 • با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من یک وبسایت فروشگاهی دارم و محصولات مشابهی رو داریم که فقط در اندازه متفاوت هستند. میخواستم بدونم که امکانش هست از توضیحات یکیشون کپی کنم برای بقیه محصولات مشابه؟ هیچ اثر مخربی در سئوی سایت داره یا خیر؟
  ممنون از پاسخ گرمتون

 • سلام خداقوت
  سایت فروشگاهی دارم و عکس فیلم و محتوای محصولاتم رو توی یکسری از سایتهای دیگه هم میزارم مثلا دیجی کالا باسلام و یا اینستاگرام
  سوالم این هست که من محتوای محصولاتم رو توی سایتهای دیگه هم میزارم از نظر کپی رایت سایتم دچار مشکل نمی شه؟
  اگر جواب مثبته آیا راه حلی وجود دارد؟

  ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 14, 2021 7:34 ق.ظ

   سلام و احترام
   این کار از نظر گوگل کپی محسوب می شود. البته در صورتی که ابتدا در سایت خودتان محتوا را منتشر می کنید و ایندکس می گردد با قرار دادن محتوا در سایت دیگر برای سایت شما مشکلی ایجاد نمی گردد.
   با تشکر

 • علی مشکاتی
  ژوئن 28, 2021 6:29 ب.ظ

  با عرض سلام.
  ما یک سایت search engine تور هستیم. مسلما یک بخش روی سایتمون هست که دسترسی به آژانس های دیگر میدیم که روی سایتمون تور های خودشون را تعریف کنند. آنها معمولا محتوا های تورها که در سایت خودشان قبلا بارگذاری کردن با متن ها و حتی عکس های یکسان در سایت ما بارگذاری میکنن. این مسئله از نظر سئو مشکلی ایجاد نمیکند و گوگل با خودش فکر نمیکنه که ما محتوا تور داریم از سایت اونا میدزدیم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 28, 2021 7:51 ب.ظ

   سلام آقای مشکاتی عزیز
   قاعدتاً به این شیوه کپی محسوب می گردد. در صورتی که هدفتان کسب رتبه در نتایج با محتوای آژانس های دیگر نیست می توانید از تگ کنونیکال استفاده کنید و به صفحه اصلی هر تور کنونیکال بزنید.
   با تشکر

 • امید خسروی فر
  ژوئن 6, 2021 3:01 ب.ظ

  با سلام و احترام خدمت استاد جبین پور و تیم ابزار وردپرس/ خواستم تشکر ویژه از همه شما بزرگواران داشته باشم / با احترام فراوان امید خسروی فر

 • محمد مهدی طاعتی
  آوریل 5, 2021 9:39 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ما یک پیچ اینستاگرام داریم و میخواستیم یک سری از محتوای اون پیچ رو در سایت هم قرار بدیم.
  آیا این هم از نظر گوگل کپی برداری محسوب میشه؟

 • محمدمهدی میرچناری
  مارس 15, 2021 9:54 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید!
  ممنون از آموزش‌های خوبتون
  یه سوال داشتم، اگر که ما در ورد مقاله خود را تایپ کنیم و از آنجا کپی کنیم و به وردپرس منتقل کنیم، سبب امتیاز منفی می‌شه؟

 • مژگان مشهدی
  فوریه 2, 2021 11:26 ق.ظ

  سلام، درباره محتوای صوتی اینکه چه مدت زمانی داشته باشه، روی سئو تاثیر میذاره؟

  • تیم پشتیبانی
   فوریه 4, 2021 2:03 ب.ظ

   سلام ، محدودیت زمانی وجود ندارد هرچقدر بتوانید محتوای ارزشمندتری تولید کنید زمان حضور کاربر بیشتر خواهد شد. حالا ممکن است در یک حوزه فایل صوتی طولانی یا کوتاه باشد. باتشکر

 • سلام تعدادی قوانین در مورد مبحثی را در قالب pdf از اینترنت دانلود کردم، برررسی کرد این محتواهای داخل pdf در سایتی درج نشده است. می خواهم این محتواهای متنی را در سایتم بار.ذاری کنم. در واقع کپی پیست….آیا برای سئو ایراد داردی؟ اگر داردحدش بالاست و خطرنالک است؟

 • سلام خسته نباشین من اگه بیام مطالبی از سایت خارجی ترجمه کنم و اون ترجمه هارو کپی پیس کنم به سایتم مشکلی نداره.ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره سه
   ژانویه 14, 2021 11:58 ب.ظ

   سلام بر شما ، کمک گرفتن از موتور های ترجمه اشکالی ندارد. اما اگر کل آن را به این شکل انجام دهید گوگل به خوبی متوجه خواهد شد و این کار را انجام ندهید.

 • حمیرا صفی لو
  دسامبر 11, 2020 7:52 ب.ظ

  سلام مرسی از مطالب مفید تون
  من یه سری مطلب از سایت های خارجی ترجمه کردم ولی هنوز منتشرشون نکردم. ولی متوجه شدم که یکی از اون مطالب توسط یه وب سایت دیگه ترجمه شده و به اشتراک گذاشته شده. حالا این محتوای من کپی محسوب میشه ؟ و اینکه از کجا بفهمم کدوم مقاله های خارجی ترجمه شدن و منتشر شدن؟ ( البته این موضوع هم هست که متن من یه کمی با متن اونا متفاوته مثلا توی انتخاب کلمات و جمله بندی ولی در کل هر دو از یه مقاله ترجمه شده)

 • با تشکر از مطالب مفید شما
  در مورد محتوا کپی، میخواستم بدونم اگر مطلبی رو از سایت خارجی خودمون ترجمه کنیم و روان در سایت قرار بدیم، مشکلی ایجاد می‌شه؟

 • مهدی رحیمی
  نوامبر 4, 2020 8:55 ب.ظ

  سلام یه سوال این عکس های قشنگ که تو پاور پوینت ها هست رو از کجا میارید

  • تیم پشتیبانی
   نوامبر 5, 2020 10:29 ق.ظ

   سلام آقای رحیمی ، تصاویر بعضاً از سایت freepik . com گرفته می شود. در این سایت می توانید تصاویر خیلی جذابی پیدا کنید و باید نرم افزار های Ilustrator و photoshop را نیز برای ویرایش آنها داشته باشید. باتشکر

 • پریسا تربتی نیا
  اکتبر 27, 2020 11:39 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید ممنون از ویدئو های خوب سئو ، بنده یک سایت خبری ورزشی دارم و خبر ها رو از سایت ورزش سه میگیرم ، سوالی که از خدمتتون دارم این است که اگر مطالبی را که ورزش سه بردارم را تغییر بدهم خبر به کلی تغییر میکند و به گفته خود استاد جبین پور کپی کردن کار درستی نیست و باعث قهر کردن گوگول با سایت ما میشود ، بنده باید چه کاری انجام دهم تا این اتفاق نیفتد ، در واقع چکونه باید عملیات کپی انجام شود تا ابن اتفاق نیفتد ؟ممنون میشم از راهنمایی تان

 • مهدی حنیور
  اکتبر 22, 2020 10:58 ب.ظ

  احسنت عالی بود

 • حسین سلطانی
  اکتبر 22, 2020 1:36 ب.ظ

  سلام باید h1 تا h6 همه اش رو داشته باشیم ؟

 • سلام تشکر میکنم از ویدیو های بسیار عالیتون بسیار عالی و مفید توضیح میدهید

 • سلام خسته نباشید. ما که سایت فروشگاه محصولات دیجیتال داریم خیلی وقتها ناخواسته محتوامون با سایت های دیگه یکی میشه مثلا همین عکس که گفتید ممکنه با چنتا سایت دیگه یکی باشه یا حتی عنوان محصول. در این مورد باید چیکار کرد؟

 • سلام من دارم یک سایت املاک راهندازی میکنم من برای اول های کار به نظرتون چه کار کنم که خالی نمونه اخه استاد در این جلسه گفت کپی نکیند به نظرتون اشکال نداره که من برای ۱۵ روز یا ۱ ماه اول اگهی های املاک از جاهای مختلف پیدا کنم بعد بزارم که یکم پر بار بشود بعد دیگر خود مالکین اگهی ثبت کنند

 • شروین نخعی نیا
  آگوست 15, 2020 10:03 ب.ظ

  خیلی عالی بود ممنون
  یک سوال
  توی سبز کردن سئو گاهش اوقات می خوای یک کلمه کلیدی را چند بار جا های مختلف بیارم . منم در جا های مختلف میارم ولی سفید می کنم . این طوری سبز میشه . مشکلی پیش نمیاد

 • محمد رامشینی
  جولای 27, 2020 1:12 ب.ظ

  سلام خدمت استاد بزرگوار و ممنونم که مطالبی با این کیفیت رو رایگان در اختیارمون گذاشتید…
  من یه سایت فروش ایجاد کردم و اولین تجربه طراحی سایتم با ووردپرس بود و نمیدونستم نباید محتوای کپی استفاده کنم…و خیلی چیزای دیگه رو هم نمیدونستم…
  چطور میتونم متوجه بشم که دامنه من قابل سئو هست یا دیگه کار از کار گذشته؟

فهرست