Follow و Nofollow بودن لینک ها ( تاثیر فالو یا نوفالو )

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و پنج

آموزگار :

مهدی جبین پور

با سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت ابزار وردپرس ، در سی و پنجمین جلسه از آموزش سئو وردپرس در خدمت شما هستیم با معرفی خاصیت فالو یا نوفالو بودن لینک ها در وبسایت. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

Follow و Nofollow بودن لینک ها ( تاثیر فالو یا نوفالو )

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

قسمت قبل به سراغ آموزش ستاره دار کردن محصولات در گوگل رفتیم. حالا در این جلسه می‌خواهیم درباره سه مبحث به صورت فنی و تئوری صحبت کنیم. در بخش اول در رابطه با مبحث مهم لینک جویس یا Link Juice صحبت خواهیم کرد. در بخش دوم نیز درباره Follow بودن یا NoFollow بودن لینک ها توضیح می‌دهیم که چه لینک هایی باید Follow و چه لینک هایی NoFlollow باشند.

Link Juice (لینک جویس)

کلمه Link Juice معادل فارسی دقیقی ندارد؛ ولی می‌توانیم بگوییم به معنای ارزش لینک است. اینگونه می‌توان بیان کرد، زمانی که شما در یکی از محتواهای وب‌سایت خود چندین لینک خارجی قرار می‌دهید، لینک جویس (Link Juice) یا ارزش لینک ها را با دادن Back Link به صورت Follow به سایت‌ خارجی منتقل می‌کنید. پس هرچه تعداد Back Link هایی که در وب‌سایت‌های دیگر از سایت شما ایجاد می‌شود. ارزش یا لینک جویس سایت شما بیشتر خواهد شد و به دنبال آن رتبه وب‌سایت در گوگل ارتقا خواهد یافت. البته نکته مهم این است که سئو صرفا به Back Link مربوط نمی‌شود و توضیحی که دادیم تنها یک مثال برای فهمیدن بهتر معنای لینک جویس (Link Juice) یا همان ارزش لینک بود.

لینک های فالو (Follow) و نوفالو (NoFollow)

ما به لینک هایی فالو (Follow) می‌گوییم که در سایت ما حضور دارند . ما به گوگل اجازه داده‌ایم که لینک جوس ما را به آن منتقل کنند. یعنی در واقع ما یک امتیاز مثبت برای آن سایت در نظر گرفته‌ایم. حالا زمانی که یک لینک فالو (Follow) در وب‌سایت شما قرار داشته باشد، ربات گوگل از طریق آن لینک به سایت مروبطه می‌رود، به او امتیاز می‌دهد و درواقع برای او یک لینک جویس (Link Juice) در نظر می‌گیرد. لینک های نوفالو (NoFollow) برعکس هستند. یعنی ما به ربات گوگل اجازه نمی‌دهیم که به آن لینک امتیاز دهد یا برای او لینک جویس در نظر بگیرد. می‌توان گفت که دقیقا این فرق بین لینک های فالو (Follow) و نوفالو (NoFollow) است.

چه لینک هایی فالو (Follow) و چه لینک هایی نوفالو (NoFollow) باشد؟

  • همه لینک ها به جز مواردی که در قسمت قبل گفتیم باید NoFollow شوند.
  • لینک هایی که قصد دارید در وب‌سایت خود Follow کنید باید دارای چند ویژگی مهم باشند. (در قسمت زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.)

تاکنون به درک درستی از لینک فالو (Follow) و نافالو (NoFollow) رسیده‌اید. حالا می‌خواهیم به شما بگوییم چه لینک هایی باید فالو باشند. اول اینکه باید ارزش لینکی که می‌خواهید Follow قرار دهید زیاد باشد. یعنی اینکه حداقل ارزش آن از سایت شما بالاتر باشد. مورد بعدی که باید به آن توجه کنید این است، موضوع سایتی که از آن لینک می‌دهید باید با موضوعی که درباره آن صحبت می‌کنید یکی باشد. اگر گوگل تشخیص دهد که موضوع لینک با محتوای شما مرتبط نیست امکان دارد که امتیاز منفی برای وب‌سایت شما قائل شود. سپس توجه داشته باشید، وب‌سایتی که از آن لینک می‌دهید وب‌سایت معتبری باشد و اسپم نشود. یعنی اینکه وب‌سایتی نباشد که پس از مدتی اسپم یا هک شود.

مورد آخری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر می‌خواهید با یک سایت دیگر جهت تکمیل محتوای وب‌سایت خود همکاری کنید . محتواهایی که در سایت شما وجود ندارد را به سایت دیگری لینک دهید؛ باید توجه داشته باشید که این کار باید دائمی انجام شود. یعنی اینکه اگر لینکی را در وب‌سایتتان قرار دادید و پس از مدتی آن را حذف کردید، گوگل برای شما امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت.

استفاده از افزونه External Links WP

با استفاده از این افزونه می‌توانید به صورت خودکار لینک های وب‌سایت خود را NoFollow کنید و دیگر نیازی به برنامه نویسی جداگانه برای این کار وجود ندارد. همچنین برای لینک های فالو (Follow) هم می‌توانید تنظیمات ویژه‌ای در نظر بگیرید. پس از اینکه این افزونه را نصب و فعال کردید، در پیشخوان ودرپرسی شما منویی به نام External Links اضافه می‌شود. اگر بر روی آن کلیک کنید، به قسمت تنظیمات خواهید رفت. در این بخش می‌خواهیم تعیین کنیم که تمامی External Links ها را نوفالو (NoFollow) کند. دقیقا وظیفه افزونه External Links این است که تمامی لینک های خارجی وب‌سایت شما را (NoFollow) می‌کند.

حالا اگر می‌خواهید چندین لینک استثنا قرار دهید که نوفالو (NoFollow) نشوند باید به بخش Exeption بروید و لینکی که می‌خواهید فالو (Follow) شود را در کادر Exclude External Links by URL وارد کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که همه ما باید از این افزونه استفاده کنیم. زیرا برخی افراد لینک سایت خود را در دیدگاهی که برای وب‌سایت شما ارسال می‌کنند قرار می‌دهند. افزونه External Links WP اینگونه لینک ها را هم به صورت نوفالو (NoFollow) قرار می‌دهد. بنابراین باعث می‌شود که هیچ فردی نتواند به این صورت از وب‌سایت شما برای دیده شدن سایت خود سواستفاده کند.

کلام آخر

در این جلسه از دوره آموزش سئو وردپرس، مبحث لینک جویس و لینک های فالو (Follow) و نوفالو (NoFollow) را توضیح دادیم. همچنین به شما یاد دادیم که چگونه لینک های وب‌سایت خود را مدیدریت کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در قسمت بعدی از این دوره آموزشی همراه ما باشید که قصد داریم به “بررسی چند فاکتور مهم سئو” بپردازیم. 😉

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

75 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

فهرست