آموزش الگوریتم های سئو

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه شش

آموزگار :

مهدی جبین پور

کاربران عزیز این جلسات، جلسات پایانی است که ما به‌صورت مفهومی مبحث Seo را برای شما توضیح می‌دهیم و ازاین‌پس تلاش می‌کنیم که ازاین‌پس به سراغ کار عملی رفته و Seo را برای سایت خودمان شروع کنیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش الگوریتم های سئو

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

آشنایی با تعدادی از الگوریتم‌های گوگل

داستان از کجا شروع شد؟

قصد داریم اکنون نکته جالبی را برای شما توضیح دهیم. اینکه اکنون ما یکسری روش‌های تجربی داریم که درون آن ها مواردی نهفته شده است .ما می‌توانیم توسط آن ها وب‌سایت خودمان را به بخش‌های اولیه گوگل ارتقا دهیم. درواقع داستان از انجام شروع شد که گوگل به‌عنوان یک بیزینس به وجود آمد . بارها ما توضیح داده‌ایم که بهترین روش سئو این است که شما برای کاربرانتان مفید باشید. مفید بودن به این معنا که کاربری که به سایت شما مراجعه می‌کند یکسری از چیزها را به‌دست آورد و در وب‌سایت شما مانده و یکسری چیزها را گرفته و درنهایت سایت را ترک کند.

این بهترین روش سئو است که می‌توان در قالب یک جمله می‌توان برای شما بیان کرد. ابتدا زمانی که گوگل به‌عنوان یک بیزینس شد اوایل سایتی نیز وجود نداشت و تعداد سایت‌ها خیلی کم بود .  جستجو تقریباً به نتایج صحیحی دست پیدا می‌کرد. اما با افزایش تعداد سایت‌ها گوگل به‌راحتی نمی‌توانست نتایج درست را در اختیار کاربران قرار دهد. درنتیجه کاربران به دلیل اینکه نمی‌توانستند به نتیجه برسند در حال ناامیدی از گوگل بودند، زیرا آن چیزی که به دنبال آن بودند برای آن ها نمایش داده نمی‌شد.

الگوریتم کافئین

به دنبال این یک انفجار در فرایند Seo و تاریخ فرایند کارکرد گوگل به نام الگوریتم کافئین ایجاد شد. زمانی که الگوریتم کافئین ایجاد شد همه‌چیز را دچار تغییر کرد. البته برخی معتقد هستند که روی کافئین نمی‌توان نام الگوریتم گذاشت.

اما بله می‌توان به کافئین الگوریتم گفت زیرا یک الگوریتم ایجاد شد که به‌طورکلی سازوکار موتور جستجوی گوگل تغییر کرد. نکته جالب این بود که یک ورشکستگی عجیب برای برخی از کمپانی‌ها رخ داد و به این دلیل رخ داد که آن ها فکر می‌کردند که گوگل موجودی است که فهم و درک ندارد و هر کاری که می‌خواستند با گوگل انجام می‌دادند.

ولی زمانی که الگوریتم کافئین ایجاد شد خیلی از کمپانی‌هایی که در این زمینه به‌صورت روش‌های غیرقانونی عمل کرده بودند منحل شدند. این الگوریتم که الگوریتم کافئین نام دارد . در سال 2009 افتتاح شد و قدمی تازه برای اینکه موتورهای جستجو واقعاً پیشرفته شوند برداشت. الگوریتم کافئین مجموعه‌ای است که درون آن ما یکسری از الگوریتم‌ها را داریم.

ما توانستیم در سال 2009 سرعت، حجم، ارتباط و مفهوم را در موتورهای جستجو توسط الگوریتم کافئین احساس کنیم.

الگوریتم چیست؟

الگوریتم روشی است که شما به‌عنوان‌مثال وقتی می‌خواهید یک مسئله ریاضی را حل کنید آن را به‌عنوان یک راهنمای قدم‌به‌قدم به شما می‌دهند. زمانی که شما توسط آن الگوریتم پیش روید می‌توانید آن مسئله را به‌راحتی حل کنید. پس ما الگوریتم را یک روش گام‌به‌گام در نظر می‌گیریم. گوگل از الگوریتم‌های خود استفاده می‌کند .برای این که بتواند در دنیای تجارت الکترونیک بیزنس خود را موفق کند و دارای یک موفقیت روزافزون باشد.الگوریتم روشی است که شما به‌عنوان‌مثال وقتی می‌خواهید یک مسئله ریاضی را حل کنید آن را به‌عنوان یک راهنمای قدم‌به‌قدم به شما می‌دهند. زمانی که شما توسط ان الگوریتم پیش روید می‌توانید آن مسئله را به‌راحتی حل کنید.

پس ما الگوریتم را یک روش گام‌به‌گام در نظر می‌گیریم. گوگل از الگوریتم‌های خود استفاده می‌کند تا بتواند در دنیای تجارت الکترونیک بیزنس خود را موفق کند. در نهایت دارای یک موفقیت روزافزون باشد.

یک نکته جالب که باید به آن توجه کنید این است که گوگل بسیار بیشتر از حد تصور شما باهوش است و کسانی که تلاش می‌کنند گوگل را گول بزنند باید بدانند که اکنون دیگر این کار امکان‌پذیر نیست. حتی اکنون گوگل امکان این را دارد که از روی عکس‌ها مشابه آنها را پیدا کند. در این آموزش ما به شما نشان خواهیم داد که کسانی که تصور این را دارند که می‌توانند گوگل را گول بزنند این کار انجام نشدنی است.

قدرت هوش مصنوعی گوگل

در رابطه با متن باید بدانید که برای متون امکان مطابقت توسط گوگل خیلی راحت وجود دارد . به‌این‌ترتیب کپی بودن یا تکراری بودن آن را تشخیص دهد. اما بسیاری از افراد فکر می‌کنند که در مورد عکس چنین امکانی وجود ندارد و ما در اینجا قصد داریم قدرت هوش مصنوعی گوگل و نحوه تشخیص عکس را به شما نشان دهیم و می‌توانید ببینید که مشابه آن ها را به‌راحتی پیدا خواهد کرد.

به‌عنوان‌مثال زمانی که شما مرورگر گوگل خودتان را بازکنید و روی آیکون عکس در کنار نوار جستجو گوگل کلیک کنید. در اینجا از شما سؤال پرسیده می‌شود که از طریق آدرس یا از طریق آپلود قصد دارید عکس خودتان را قرار دهید. به‌عنوان‌مثال ما در اینجا روی آپلود کلیک کرده و تصویر موردنظر خود را انتخاب می‌کنیم.

زمانی که شما تصویر موردنظر خودتان را آپلود می‌کنید مشاهده می‌کنید که تمامی تصاویر مشابه آن را برای شما نمایش می‌دهد . گوگل متوجه شده است که شما به دنبال چه چیزی هستید. می‌توان گفت که در 90 درصد مواقع دقیقاً مشابه همان تصویری که آپلود کرده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید. نکته‌ای که اکنون خدمت شما میگوییم این است که اگر شما تصویر داشتید که سایز آن خیلی کوچک باشد و شما علاقه داشته باشید که از آن تصویر استفاده کنید . با انجام این کار می‌توانید سایز بزرگ و دیگر سایزهای آن را دریافت کنید.

پس همان‌طور که مشاهده می‌کنید نمی‌شود گوگل را گول زد و چنین مواردی را از آن پنهان کرد. پس اگر قرار است که کسب‌وکار خوبی را راه‌اندازی کنید و خرج زندگی خودتان را از آن دربیاورید و به موفقیت رسیده و استارت اپ شوید کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید که روی آن سرمایه‌گذاری بلندمدت کرده باشید . سعی کنید  از کارهایی ازجمله سئو کلاه‌سیاه یا دیگر موارد این‌چنینی استفاده نکنید.

چرا نیاز به شناخت الگوریتم داریم؟

الگوریتم‌های بسیار زیادی وجود دارند و ما قصد داریم در اینجا برای شما سه الگوریتم را در این آموزش توضیح دهیم. این سه الگوریتم دارای اهمیت زیادی هستند و می‌توانند نکات مهمی را برای شما در نظر داشته باشند. این الگوریتم‌ها شامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار یا hummingbird.

الگوریتم پاندا

دوستان در نظر داشته باشید که هرکجا نام الگوریتم پاندا را شنیدید بدانید که روی کیفیت محتوا کار می‌کند. هنگامی‌که وب‌سایت شما توسط گوگل بررسی می‌شود الگوریتم پاندا یکسری سؤال می‌پرسد . با این سؤالات متوجه می‌شود که ارزش محتوای وب‌سایت شما چقدر ارزش دارد. به‌عنوان‌مثال در نظر بگیرید که شما در سایت خود محتوایی تولید کرده‌اید که 100 کاربر آن محتوا را مشاهده می‌کنند. اکنون بررسی می کنیم که پاندا چطور این موضوع را متوجه می‌شود.

البته این الگوریتم دارای روش‌های زیادی است و هیچ‌کس نمی‌تواند ادعای این را داشته باشد که از الگوریتم و درون آن خبر دارد. درواقع ما تنها آن چیزی که به‌صورت طبیعی از آن اطلاع داریم را در اختیار شما کاربران عزیز ابزار وردپرس قرار می‌دهیم.

به‌عنوان‌مثال الگوریتم پاندا مدت‌زمان حضور کاربر درون آن صفحه را در نظر می‌گیرد و بخش‌هایی که گرمای آن ها برای کلیک کردن زیاد است را در نظر می‌گیرد و رفتار کاربر را نیز در نظر می‌گیرد. درنتیجه با در نظر گرفتن همه این موارد کیفیت محتوا را تشخیص می‌دهد. هدف الگوریتم پاندا این بود که صفحات و سایت‌های باکیفیت بالاتر در صفحات اول گوگل قرار بگیرند و این اساس بیزینس گوگل است.

دلیل نام گذاری پاندا

دلیل نام‌گذاری پاندا نیز Navneet panda است که پاندا را در بحث الگوریتم‌ها تأسیس کرد. یک روز یک شخص آلمانی به ما مراجعه کرد و گفت بازدید سایت این شخص با توجه به بزرگ بودن سایت به‌صورت ناگهانی ریزش کرده است . ما با توجه به بررسی‌های زیادی که انجام دادیم متوجه شدیم که چیزی مانند الگوریتم پاندا کیفیت محتوای سایت را بررسی کرده و دچار افت آن سایت شده است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر شما به الگوریتم پاندا برخورد کردید زمان زیادی می‌گذرد تا بتوانید سایت خودتان را ترمیم کنید. همان‌طور که در ویدئو نمودار را مشاهده می‌کنید همیشه این الگوریتم پاندا نیست که سبب کاهش بازدید وب‌سایت شما می‌شود و دیگر امکان زنده کردن وب‌سایت وجود ندارد. درواقع دلایل بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد که یکی از آن ها می‌تواند الگوریتم پاندا باشد.

الگوریتم پنگوئن

هرکجا که نام پنگوئن را شنیدید بدانید که یک حیله، حقه یا تقلب در کار است. این الگوریتم به‌منظور جلوگیری از انجام حیله و حقه در سطح وب ایجاد شد. به‌عنوان‌مثال برخی از افراد بک لینک خریداری می‌کردند و الگوریتم پنگوئن این موضوع را تشخیص می‌دهد. بک لینک‌ها پس از مدتی که خریداری می‌شوند حذف می‌شوند . مشخص است آن دسته از بک لینک‌ها که پس از مدتی حذف می‌شوند خریداری‌شده هستند.

دلیل دیگری که گوگل در این زمینه می‌تواند از آن استفاده کند این است که بک لینک‌های مربوط به وب‌سایت‌های غیر مرتبط با وب‌سایت شما را تشخیص می‌دهد. به‌عنوان‌مثال زمانی که شما دارای یک وب‌سایت درزمینه سئو هستید و بک لینک شما از وب‌سایتی درزمینه فروشگاه لوازم الکترونیک است. مشخصاً این بک لینک به دلیل اینکه با وب‌سایت شما غیر مرتبط است بدرد شما نمی‌خورد. درواقع از این روش هم مشخص می‌شود که سایت شما بک لینک خریداری کرده است.

البته تنها بک لینک نیست و خیلی موارد در سئو می‌تواند حیله و تقلب محسوب شده که شما نباید از این موارد استفاده کنید. تعداد زیادی از دانشجویان به ما ایمیل می‌زدند که شخصی به آن ها گفته است که می‌تواند تنها در دو روز سایت آن ها را به صفحه اول گوگل بیاورد. این کار اصلاً امکان‌پذیر نیست. کاری که این شخص می‌کند این است که از شما مبلغی دریافت می‌کند و در بخش Advert یا تبلیغات گوگل آن کلمات را به گوگل می‌دهد . به ازای هر کلمه کلیک خورده و چند سنت از حساب کاربر کم می‌شود به مدت محدودی وبسایت در صفحات اول گوگل قرار می‌گیرد.

سرویس تبلیغات گوگل

گوگل دارای سرویس تبلیغات است که در ادامه آموزش آن را برای شما توضیح خواهیم داد. اما چنین مواردی را شما نباید باور کنید. همچنین یکسری از سایت اعلام می‌کنند که توسط IP ها و سایت‌هایی که دارند می‌توانند الکسای شما را بالا یا پایین بیاورند . همگی این موارد تقلب است و اگر گوگل متوجه تقلب شما شود می‌توان گفت با شما قهر می‌کند . شاید نتوان به این راحتی با گوگل در این موارد کنار آمد. در برخی از موارد کاربران ناچار می‌شوند دامنه خود را عوض کند و سایت خودشان را پاک‌کرده و سایت دیگری بسازند.

حتی در چنین مواردی شما باید محتوای خودتان را عوض کنید. چراکه این محتوا روی سایت دیگر کپی محسوب می‌شود.

الگوریتم مرغ مگس‌خوار

این الگوریتم تولید شد تا بتواند روی مفهوم کار کند. به‌عنوان‌مثال زمانی که کاربران “خرید آیفون در برلین” را جستجو می‌کردند ممکن بود زمان زیادی طول بکشد تا بتوانند وب‌سایت موردنظر خودشان را پیدا کنند. همان‌طور که اطلاع دارید سرعت بال زدن مرغ مگس‌خوار خیلی زیاد است و مفهوم سرعت و کیفیت را می‌رساند.

پس این الگوریتم روی مفهوم کار می‌کرد. درواقع زمانی که الگوریتم مرغ مگس‌خوار روی کار آمد، زمانی که کاربر “خرید آیفون در برلین” را جستجو می‌کرد فروشگاه‌هایی را نمایش می‌داد که در برلین هستند. اما فروشگاه‌های دیگر کشورها را نمایش نمی‌داد. پس این مورد هم به بیزینس گوگل مربوط می‌شد.

با آرزوی موفقیت برای شما.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

69 دیدگاه. Leave new

 • عالی بود وتاثیرگذار ممنون

 • مجتبی بهشتی
  دسامبر 25, 2023 10:05 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  اگه از عکسایی که مثلا از سایت freepik دانلود کردیم توی مقاله ها و یا بعنوان thumbnail استفاده کنیم از نظر ربات های گوگل کپی شده محسوب میشه و تاثیر منفی تو سئو داره؟

 • سلام ایا اگه سایت ما دو دامنه .ir و .com رو داشته باشه مشکلی پیش میاد؟و کپی محسوب میشه؟

 • سلام.وقتبخیر..
  سپاس از اموزای عالیتون..
  جناب جبین پور ی سوال..اگر 2 سایت داشته باشیم که موضوعشون یکیه ولی مثلا ی زمان میشه اوج فروش..با سئو کلاه سیاه یکی از سایتامونو بیاریم بالا مشکلی پیس نمیاد برای اون یکی سایت؟دامنه مشابه با ی تغیر جزیی

  • کامران قائمی
   سپتامبر 18, 2023 1:42 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیر حسین مهدیه
  جولای 16, 2023 11:15 ق.ظ

  استاد واقعا از اموزش خوبتون ممنونم

 • عرفان زینالی
  ژوئن 30, 2023 4:28 ب.ظ

  واقعا ممنونم استاد مطالبتون درجه یک و فوق العاده هستند

 • لیلا خاکساری
  آوریل 24, 2023 2:06 ب.ظ

  واقعا ممنون که این محتوا با این کیفیت رو به صورت رایگان در اختیارمون قرار میدید

 • سمیه سوادکوهی
  دسامبر 15, 2022 9:18 ق.ظ

  ??

 • سمیه سوادکوهی
  دسامبر 14, 2022 1:49 ب.ظ

  با سلام و قت بخیر
  یسوال داشتم اینکه برای اینکه سئو یک سایت را خواستیم قبول کنیم ، حداقل قیمت سئو سایت (پشتیبانی سایت بصورت ماهانه) چقدر است ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیرمحمد شیرزادی
  اکتبر 8, 2022 2:54 ب.ظ

  سلام . برای اینکه سئو یادبگیر یم باید برنامه نویسی سایت بلد باشیم؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   خیر، نیازی به برنامه نویسی نیست ، همین آموزش های وردپرس و سئو ابزار وردپرس کفایت می کند.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • سلام در ویدو اموزشی گفته شد که به هیچ عنوان تصاویر متون تکراری استفاده نشود خب ما کخ الان تمامی بنر های سایت وطرتاحی هایمان رو از سایت Freepik.comاستفاده می کنیم خب به هرحال این هم یه جور کپی برداری هست گوگل مشکل نداره ؟؟؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   تصاویر را تا حد ممکن در فتوشاپ تغییر دهید ، البته این تصاویر در محتوای سایت استفاده نمی شود و بیشتر در طراحی سایت است ، سعی کنید در طراحی سایت هم کامل از این تصاویر استفاده نکنید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • حامد امینی
  آگوست 1, 2022 12:44 ب.ظ

  سلام. آیا سفارش تبلیغات در دیگر سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی هم یک تخلف محسوب میشه؟ چون گفتید مثلا داشتن بک لینک موقتی میتونه برای گوگل نشونه تقلب در سئو باشه.

  • وقت بخیر
   برای این موارد بهتر است که لینک اصلی قرار نگیرد، لینک سایت در سایت هایی که لینک را کوتاه می کند قرار دهید و آن لینک را برای تبلیغات قرار دهید .

   با تشکر.

 • سلام استاد ممنون از آموزش بسیار عالی شما.
  جلسه پنجم و ششم یکی هست انگار

 • علیرضارضایی
  می 31, 2022 12:37 ب.ظ

  سلام ببخشید دوتا سوال
  اول اینکه من متوجه نشدم که چطور باید بفهمیم سایتمون توسط این الگورتیم ها بسته شده یا نه؟
  دوم اینکه اگر استفاده از تبلیغات گوگل برای اومدن توی صدر نتایج بده. پس چرا خوده گوگل اصلا اینکارو میکنه که بعدش بخواد گیر بده چرا پول دادی و اومدی بالا؟

  • علی حیدری
   می 31, 2022 1:00 ب.ظ

   سلام و عرض ادب
   اینکه توسط چه فاکتور و توسط کدام قانون گوگل نمره سئو گرفته اید و یا نگرفته اید، مشخص نیست ، زیرا همه آنها با هم کار می کنند.
   اما اینکه تبلیغات گوگل گذاشته شود، برای کسب و کار های فصلی بیشتر استفاده می شود

   مثلاً شما یک برنامه تبلیغاتی برای یکماه دارید ، می توانید از این مورد استفاده نمایید.
   برای اطلاعات بیشتر، با نت بازده، دیگر سایت سئو ما در ارتباط باشید.

   با تشکر.

 • پردیس دیباجی
  می 15, 2022 7:51 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ممنونم بابت نکات ارزشمندی که میفرمایید، سپاس فراوان

  من حدود 2 سال پیش سایتی را سفارش دادم و یک نفر برام زدن و خودم کم کم محصولات و توضیحات اضافه کردم، اما هیچ اطلاعی از سئو نداشتم. الان هم صفحه دوم هستم با اینکه رقیبی ندارم
  میخواستم ببینم با نکاتی که الان شما میفرمایید من پیش برم میتونم سایتمو بالا بیارم؟ یا الان ممکن درگیر این الگوریتم ها شده باشم؟
  البته تمامی عکس ها و مطالب سایت از خودم بوده از اول و هیچ مورد کپی ندارم و خیلی از موضوعاتم جدید هست و اینکه فروشگاهی هست و با اینکه کم کار کردم براش، اما فروش هم دارم از اون.
  مرسی

 • امیرحسین سبیلی
  نوامبر 30, 2021 11:02 ق.ظ

  سلام اگه با این الگریتم ها برخورد کردیم چه گونه میتونیم ان ها را حل کنیم

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 30, 2021 11:31 ق.ظ

   سلام و درود آقای سبیلی
   متأسفانه امکان پاسخ با توجه به اینکه توضیحات هر کدام زیاد است وجود ندارد. می توانید در گوگل سرچ نمایید مقالات معتبری در این رابطه وجود دارد.
   با تشکر

 • داوود حسینی
  اکتبر 18, 2021 5:57 ب.ظ

  سلام ببخشید من در سایتم لوازم ارایشی می فروشم من نمی تونم که از خود فروشنده عکی بگیرم چون نمیشه از خود کارتون جنس و در اورد اما در کنار ارایشی خانگی هم می فروشم اما برای اون امکان داره که من بیام عکس و بگیرم پوشاک هم می فروشم اما خود فروشنده هم پیج و سایت داره اگر عکس هم بگیرم باز کپی میشه نظر شما چیست دوست عزیز ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 19, 2021 8:44 ق.ظ

   سلام آقای حسینی
   می توانید از تصاویر پیجی که فروشنده محصولاتش را قرار داده است استفاده کنید و از این بابت مشکلی ندارد.
   با تشکر

   • داوود حسینی
    اکتبر 19, 2021 9:55 ق.ظ

    خوب عزیز خود فروشنده ارایشی و پوشاک سایت دارند برای همین کمی مشکل داره !

    • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
     اکتبر 19, 2021 10:26 ق.ظ

     برای این موضوع تنها می بایست تصاویر مقداری تغییر کنند و راه حل دیگری برای این موضوع در حال حاضر نمی شناسیم که خدمتتان معرفی کنم.
     با تشکر

     • داوود حسینی
      اکتبر 19, 2021 12:03 ب.ظ

      مثلا خودم میام background و تغییر میدم کیفیت عکس و زیاد میکنم و اگر به نظر شما لوگو سایت و بزارم ؟ممنون

     • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
      اکتبر 19, 2021 1:03 ب.ظ

      می توانید تغییراتی به این شیوه ایجاد نمایید و لوگو را نیز اضافه کنید تا تغییراتی در تصویر ایجاد گردد.
      با تشکر

 • نیما اکبری
  اکتبر 6, 2021 7:26 ب.ظ

  سلام
  سایت دیوار تو بخش آگهی هاش یک بخشی داره که ما میتونیم توش لینک سایتمون رو بزاریم اگه ما چند تا آگهی بزاریم و لینک سایت خودمون رو قرار بدیم با توجه به اینکه بعد یک ماه آگهی و لینک حذف میشند این تاثیر منفی میزاره ؟ یا اصلا ربطی نداره؟

 • داخل عنوان محصول می تونیم برای جداکردن عبارت از چه علامتی استفاده کنیم بهتره؟
  علامت | استفاده کنیم؟ یا – ؟
  قبل و بعد از این علامت ها فاصله بزاریم؟

  مثال؛ بدلیجات | نقره جات این درسته؟

 • میثم اسدی اسدی
  سپتامبر 20, 2021 3:44 ب.ظ

  سلام
  اگه موقع موقع بارگذاری محصولات داخل سایت، تعداد زیادی عکس حدودا ۱۰-۱۲ تا عکس از یه کالا بزاریم، از زوایای مختلف آیا مشکلی به وجود میاره؟
  چون عکس ها رو خودم میگیرم از زوایای مختلف میگیرم ولی ممکنه دو تا عکس از تقریبا یه راوی گرفته بشه، گوگل عکس ها رو کپی تشخیص نمی‌دهد و مشکل ایجاد کنه؟

 • حامد جعفری
  ژوئن 20, 2021 2:33 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من نمیتونم ویدیو شماره 5 رو ببینم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • محمد مهدی طاعتی
  مارس 31, 2021 11:25 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از آموزش های بسیار عالیتون
  من یک سایت داشتم که با یکی از سایت ساز های آنلاین به اسم سازیتو درست شده بود و الآن که با آموزش های شما ورد پرس رو یاد گرفتم برای خودم دارم یک سایت وردپرسی میسازم و باید مطالب سایت قبلیم رو بذارم توی این سایت و الآن که چند تا از ویدیو های مربوط به سئو شما رو دیدم فهمیدم که اگه من این کار رو بکنم گوگل فکر میکنه کپی برداری کردم و جریمه میکنه.
  باید چه کار کنم؟

 • داود موسوی نیا
  نوامبر 1, 2020 1:34 ق.ظ

  سلام خسته نباشید اول از همه تشکر میکنم از مطالب با ارزشی که در اختیارمون میزارید من قصد ثبت یک دامنه رو داشتم با سرچی که در سایت whois.domaintools انجام دادم متوجه شدم دامنهای که قصد خریدش رو دارم قبلا خریداری شده بوده و با این پیام مواجه شدم
  Domain Status Deleted And Available Again
  IP History 15 changes on 15 unique IP addresses over 7 years
  Registrar History 4 registrars with 1 drop
  Hosting History 20 changes on 11 unique name servers over 12 years
  حالا از نظر سئو میتونه برام مشکل ساز بشه یعنی وقتی دامنه دست کس دیگه ای بوده محتوایی منتشر کرده باشه که از نظر گوگل با الگوریتم های پاندا و پنگون تخلف کرده باشه و آیا حالا که این دامنه آزاد شده میتونه برای منم مشکل ساز بشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 • سلام
  چطوری میشه مثل این صفحه پست ها رو به صورت دسته بندی آدرس دهی کرد؟
  مثل
  abzarwp.com/download/plugin
  abzarwp.cpm/blog/plugin

 • سلام و خسته نباشد خدمت تیم ابزار وردپرس سوالی داشتم مبنی بر جمله ای که استاده عزیز توی معرفی و توضیحات الگوریتم پاندا ارائه کردن ، اگر امکانش هست لطفا در مورد این جمله ” اگر به روش پاندا برخورد بکنید متسفانه ترمیم سایت شما خیلی زمان بر خواهد بود ” بیشتر و مفصل تر توضیح بدید ، با تشکر

 • پدرام رفعتی
  سپتامبر 15, 2020 5:42 ب.ظ

  درود
  میخواستم بدونم امکان دانلود آموزش سئو وجود دارد یا خیر؟

 • جواد حیدری
  آگوست 30, 2020 12:01 ب.ظ

  برای مشاهده بعضی از جلسات مثل جلسه 5 و 9 نیاز به ورود به سایت هست که موقع ثبت نام در سایت و ارسال کد به شماره تلفن با خطا مواجه میشم و کدی دریافت نمیکنم لطفا بررسی کنی

 • امیرعلی همایی
  آگوست 27, 2020 11:41 ق.ظ

  با عرض سلام.
  با عرض پوزش؛ قسمتی از توضیحات جناب جبین پور برای بنده مبهم است.
  ایشان بعد از اینکه “پاندا” را بعنوان یک الگوریتم تشخیص کیفیت محتوا معرفی کردند؛ در ادامه؛ آنرا یک عامل احتمالی برای ریزش سایت دانستند که ترمیم آن زمانبر میباشد.
  چگونه وجود یک الگوریتم که به بررسی کیفیت محتوای وبسایت میپردازد میتواند برای سایت مخرب باشد؟
  متشکرم.

 • سلام.ممنونم ازینکه اینقدر عالی و کامل همه چیز رو توضیح میدین. این دوره خیلی با ارزشه

 • محدثه صفاری نیا
  جولای 28, 2020 9:18 ق.ظ

  سلام وقت شما بخیر. ممنون از آموزش های بسیار کامل و کاربردی تون.
  بنده یک سوال در مورد محتوا داشتم . آیا قرار دادن فایل pdf های آموزشی هم همانقدر که مطلب و مقاله تاثیر گذار هست ، روی سئو سایت تاثیر میگذاره یا خیر ؟ از نظر کلمه کلیدی و ..

  • تیم پشتیبانی
   جولای 28, 2020 11:58 ب.ظ

   سلام بر شما ، فایل پی دی اف تاثیر مستقیم در سئو ندارد ولی اگر فایل پی دی اف کپی باشد طبق گفته گوگل از یکسال پیش می تواند بخاطر کپی بودن جریمه داشته باشد. باتشکر

   • سلام خسته نباشيد الان به جاي فايل pdf از چه فصائلي استفاده كنيم كپي نباشد

    • کامران قائمی
     اکتبر 8, 2023 6:35 ب.ظ

     سلام وقت شما بخیر،

     بصورت کلی شما بایستی از درج محتوای کپی در سایت خود اجتناب کنید ، اما ممکن است شما بخواهید یک فایل pdf کپی را در سایت خود قرار دهید ، در این حالت پیشنهاد می شود فایل را زیپ و آنرا در سایت جهت دانلود درج کنید

     با تشکر.

   • امیر عباسی
    فوریه 4, 2024 1:16 ب.ظ

    سلام وقت بخیر اگر من طراحی سایت وردپرسی با مشتری خودم تیک گزینه ایندکس نشدن توسط گوگل زده باشم آیا مشکلی برای او طرف از لحاظ سئو ایجاد نمی‌شود چون اول می خواهم سایت خودم پیاده کنم بعد انتقال به سایت ا ون طرف کنم

    • محمد قاسمی
     فوریه 4, 2024 7:12 ب.ظ

     سلام وقت شما بخیر،

     شما میتوانید تا کامل شدن سایت این تیک را فعال کنید اما بعد از کامل شدن سایت بایستی این گزینه را غیرفعال نمایید تا موتورهای جستجوگر بتوانند سایت را بررسی و ایندکس کنند.

     با تشکر.

فهرست