وریفای کردن سایت در گوگل کنسول

( پنجشنبه ، 25 شهریور سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلس قصد داریم به شما دوستان عزیز ابزار وردپرس آموزش دهیم که چگونه سایت خودتان را در گوگل وریفای کنید. در جلسه قبل روی وب‌سایت خود افزونه سئو را نصب‌کرده و توضیح دادیم که چگونه با اعمال تنظیمات این افزونه وب‌سایت خود را ازنظر سئو بهبود دهیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

وریفای کردن سایت در گوگل کنسول

( پنجشنبه ، 25 شهریور سال 1400 )

همان‌طور که اطلاع دارید توضیح دادیم که شما به بخش میز فرمان جستجو نیازی ندارید. همچنین در بخش ابزارهای وبمستر نیز شما نیاز به کد تأیید گوگل داشتید که توضیح دادیم که نیازی به آن ندارید و اهمیت ندارد. در این صفحه چهار گزینه است که شما می‌توانید سه گزینه دیگر به‌جز کد تأیید گوگل را پرکنید.

نحوه وریفای کردن سایت در گوگل

برای اینکه بتوانید این فرایند را انجام دهید باید به محیط هاست خودتان مراجعه کنید. در محیط آن هاست سایت خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید و فایل‌های وردپرسی شما درون آن قرار دارد.

درواقع وبمستر نام خود را به سرچ کنسول تغییر داده است . شما می‌توانید در ویدئو جدیدترین پنل آن را مشاهده کنید. به‌صورت دقیق دامنه آن search.google.com/search-console نام دارد. اکنون شما باید دقیقاً همین آدرس را در مرورگر خودتان وارد کنید.

زمانی که آدرس را وارد کرده و وارد سرچ کنسول شدید دو روش برای انجام این کار را برای شما نمایش خواهد داد. یکی از این روش‌ها روش جدید است و Domain نام دارد. ما قصد نداریم از آن استفاده کنیم. البته هر دو این روش‌ها به یک نتیجه ختم خواهند شد و خود سایت وسط آن ها از or استفاده کرده است.

ما قصد داریم در این آموزش از روش URL Prefix استفاده کنیم . در واقع بتوانیم درون آن پروتکل یا آدرس سایت را وارد کنیم. درواقع پروتکل همان http یا https است که سایت شما دارد. اگر https است و شما دارای گواهینامه SSL هستید در قسمت مربوطه می‌توانید آن را وارد کنید ولی اگر ندارید هم می‌توان http را وارد نمود.

البته گواهینامه SSL نیز در سئو دارای اهمیت زیادی است . ما در جلسات آموزشی بعدی آن را برای شما توضیح خواهیم داد . در آنجا لینکی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید در صورت نیاز این گواهینامه را تهیه کنید و روی سایت خودتان آن را اعمال کنید.

وریفای کردن از طریق هاست

پس از واردکردن آدرس وب‌سایت در کادر مربوطه گزینه Continue را وارد کنید. سپس در همان لحظه یک صفحه برای شما باز می‌شود که از شما درخواست می‌کند فایل موجود در صفحه را دانلود کنید. پس از دانلود این فایل باید آن را در هاست خودتان آپلود کنید. سپس روی دکمه Verify کلیک کنید.

در اینجا ما در هاست و در روت اصلی و در پوشه public html دکمه آپلود را زده و این فایل را در اینجا آپلود می‌کنیم. پس از آپلود فایل اگر شما در سرچ کنسول روی دکمه وریفای کلیک کنید سریعا برای شما وریفای خواهد شد. یعنی سایت ثبت‌شده و به‌عنوان Ownership شما را شناسایی می‌کند.

وریفای کردن از طریق HTML tag

همچنین کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که در همین صفحه HTML tag را بازکرده و کل کد موجود در آن را کپی کرده و سپس وارد وب‌سایت خودتان شوید . در بخش عمومی تنظیمات سئو وارد ابزارهای وبمستر شده و در بخش گوگل آن را Paste کنید و سپس روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

توسط هر دو این روش شما می‌توانید این کار را انجام دهید و در هر حال سایت شما وریفای خواهد شد. شما می‌توانید در صورت دلخواه هر یک از این روش‌ها را انجام دهید. درواقع ممکن است شما به هاست خودتان دسترسی نداشته باشید. به‌این‌ترتیب می‌توانید از روش دوم استفاده کنید.

پس از پایان مراحل به روش دلخواه شما روی Done کلیک کنید تا مراحل پایان یابد. به‌این‌ترتیب اگر شما در این صفحه روی گزینه Search property کلیک کنید مشاهده می‌کنید که دامنه شما در این قسمت قرارگرفته است . ما توانستیم سایت خود را در سرچ کنسول یا وبمستر تولز ثبت کنیم. درواقع این تمام کاری است که شما باید بابت این کار انجام دهید.

موفق باشید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

52 دیدگاه. Leave new

فهرست