وریفای کردن سایت در گوگل کنسول

( سه‌شنبه ، 29 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلس قصد داریم به شما دوستان عزیز ابزار وردپرس آموزش دهیم که چگونه سایت خودتان را در گوگل وریفای کنید. در جلسه قبل روی وب‌سایت خود افزونه سئو را نصب‌کرده و توضیح دادیم که چگونه با اعمال تنظیمات این افزونه وب‌سایت خود را ازنظر سئو بهبود دهیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

وریفای کردن سایت در گوگل کنسول

( سه‌شنبه ، 29 خرداد سال 1403 )

در قسمت قبل به ادامه مراحل پیکربندی افزونه Yoast پرداختیم. اما در این جلسه قصد داریم روش وریفای کردن سایت در گوگل کنسول را به شما عزیزان آموزش دهیم.

برای شروع کار به آدرس search.google.com/search-console می‌رویم. حالا دو روش Domain و URL Prefix برای شما نشان داده می‌شود، روش Domain به عنوان روش جدیدی جهت وریفای کردن سایت به سرچ کنسول اضافه شده است و شما می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را جهت وریفای کردن سایت در گوگل انتخاب نمایید. اما در نظر داشته باشید که در نهایت نتیجه هر دو روش یکسان خواهد بود.

وریفای کردن سایت در گوگل از طریق هاست

در این جلسه ما قصد داریم از روش URL Prefix جهت وریفای کردن سایت همراه با اضافه کردن پروتکل استفاده کنیم. پروتکل در واقع همان آدرس سایت مورد نظر شما با پیشوند HTTP است. اگر گواهینامه SSL را برای سایت خود فعال کرده باشید باید آدرس سایت را به صورت https و در غیر این صورت باید به صورت http وارد نمایید.

گواهینامه SSL یکی از موضوعات بسیار مهم در بحث سئو سایت بوده که در بخش‌های بعدی به صورت ویژه به آن می‌پردازیم. بعد از وارد کردن آدرس سایت به همراه پروتکل، دکمه ادامه یا Continue را کلیک کنید. بلافاصله صفحه جدیدی برای شما با نام Verify Ownership باز می‌شود. در بخش HTML File گزینه اول از شما خواسته می‌شود که یک فایل را دانلود کنید که با کلیک بر روی آن فایل برای شما دانلود می‌شود. بعد از دانلود شدن، باید فایل را در هاست سایت خود آپلود کرده و در انتها بر روی دکمه Verify کلیک کنید.

وریفای کردن سایت در گوگل بدون هاست

در روش دیگر وریفای کردن سایت، بجای آپلود کردن فایل روی هاست می‌توانید کد موجود در بخش HTML Tag همین صفحه را کپی کرده و وارد پنل وردپرس سایت خود شوید. در بخش تنظیمات عمومی سئو، زبانه ابزارهای وبمستر را انتخاب کرده و کد را در بخش کد تاییدیه گوگل وارد کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید و در نهایت بر روی دکمه وریفای موجود در بخش HTML Tag کیلک کنید. بلافاصله بعد از کلیک صفحه‌ای با عنوان Ownership Verified ظاهر می‌شود که به شما اعلام می‌کند سایت با موفقیت وریفای شده است. حالا با کلیک بر دکمه Done کار به اتمام می‌رسد. با انجام این کار سایت شما با موفقیت در گوگل وریفای می‌شود. استفاده از روش دوم زمانی که به هاست سایت دسترسی نداشته باشید کاربردی است.

پس از اتمام کار، با کلیک بر روی گزینه Search Property در صفحه سرچ کنسول، دامنه سایت خود را در این بخش مشاهده می‌کنید که به این معنی است که سایت شما در سرچ کنسول گوگل به درستی ثبت شده است. ?

سخن پایانی

امیدواریم در این قسمت از آموزش سئو (SEO) وردپرس توانسته باشیم به شما عزیزان در وریفای کردن سایت در گوگل کمک کرده باشیم. جلسه آینده نحوه تولید محتوای سئو شده با افزونه Yoast را به شما کاربران عزیز آموزش خواهیم داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

115 دیدگاه. Leave new

فهرست