آموزش طراحی هدر وردپرس

( شنبه ، 11 آذر سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این قسمت از آموزش با طراحی هدر سایت آشنا می شوید.قالب زفایر به طور اختصاصی زیر گروهی برای ساخت هدرهای سایت دارد که با استفاده از آن می توانید هدرهای حرفه ای و جذاب برای سایت خود طراحی کنید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش طراحی هدر وردپرس

( شنبه ، 11 آذر سال 1402 )

 طراحی هدر

در ساختار قالب ­های وردپرس، معمولاً زیرگروهی برای تنظیمات پوسته در نظر گرفته شده است که تنظیمات هدر سایت به عنوان اولین قسمتی که کاربر در سایت شما مشاهده می­کند از آن­­جا انجام می­شود.

قالب زفایر به طور اختصاصی زیرگروهی برای ساخت هدرهای سایت دارد.  با استفاده از آن می­توانید هدرهای حرفه­ ای و جذاب برای سایت خود طراحی کنید.

برای طراحی هدر در قالب زفایر، از طریق پیشخوان وردپرس به زیرگروه زفایر> هدرهای سایت بروید.

برای شروع کار یک هدر یا سربرگ جدید برای سایت ایجاد کنید. این کار را با کلیک بر روی دکمه افزودن سربرگ انجام دهید.

سر برگ

پس از افزودن سربرگ، صفحه مربوط به سازنده هدر را مشاهده می­کنید که به طور پیش فرض از 3 بخش نوار بالا، نوار میانی اصلی و نوار پایینی تشکیل شده است و شما می­توانید بر اساس نیاز سایت خود بعضی از این نوارها استفاده کنید. همچنین با استفاده از علامت + در هر کدام از نوارها، المان­ هایی را به هدر اضافه کنید.

در طراحی قالب زفایر یک­ سری هدرهای پیش فرض و جذاب نیز وجود دارد که می­توانید از آن ­ها استفاده کنید. برای مشاهده هدرهای پیش فرض قالب زفایر دکمه قالب ­ها را در بالای صفحه کلیک کنید.شمامی توانید اساس نیاز سایت خود از بین هدرهای آماده یکی را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب هدر موردنظرتان، می­توانید المان ­ها و یا نوارها را ویرایش کنید. با استفاده از تنظیماتی که در سمت چپ صفحه وجود دارد، برای هر کدام از ناحیه­  (نوار)ها، رنگ پس زمینه، اندازه هر کدام از نواحی و بسیاری دیگر از تغییرات قابل سفارشی کردن است. همچنین امکان ویرایش هر کدام از المان ­ها نیز با کلیک بر روی المان موردنظر و انتخاب دکمه ویرایش وجود دارد.

طرح های رنگی هدر

برای تغییر رنگ هدر سایت، در پیشخوان وردپرس مسیر زفایر> تنظیمات پوسته > رنگ ­ها را طی کنید. در این قسمت رنگ­ بخش­ های مختلف سایت از جمله هدر قابل تغییر است.

قالب زفایر یک­سری رنگ­ های پیش­فرض نیز برای استفاده هر چه بهتر شما طراحی کرده است. با استفاده از دکمه طرح­ های رنگی در بالای صفحه به این رنگ­ ها دسترسی خواهید داشت.  امکان تغییر رنگ هر کدام از قسمت­ های مختلف هدر بطور جزئی و با سلیقه شما و متناسب با سایتتان وجود دارد.

دقت کنید شما باید برای هدر خود فهرست ایجاد کنید. ما در ادامه به ­طور کامل ساخت فهرست را به شما آموزش خواهیم داد. ولی در این­جا و برای نمایش فهرست یا منو در هدر سایت در پیشخوان وردپرس زیرگروه نمایش > فهرست­ ها را انتخاب و فهرست مورد نظر خود را ایجاد کنید.

حال باید به سربرگ خود فهرستی که ساخته­ اید معرفی کنید. روی المان هدر منو(header-menu) کلیک کرده و نام منویی را که ایجاد کردید به عنوان فهرستی که در سایت شما نمایش داده می­شود انتخاب نمایید.

در انتها برای نمایش سربرگی که ایجاد کرده اید. به ­عنوان هدر صفحات سایتتان، در پیشخوان وردپرس، زیرگروه زفایر> تنظیمات پوسته > طرح­ بندی صفحات را کلیک کرده و در بخش برگه­ ها نام سربرگتان را انتخاب نمایید.

حال با وارد کردن آدرس سایت در مرورگر، طراحی هدر سایت خود را مشاهده می­نمایید.

در قسمت­ های بعد آموزش طراحی هدر سایت را ادامه خواهیم داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

298 دیدگاه. Leave new

فهرست