چطور قرارداد طراحی سایت بنویسیم؟

( سه شنبه ، 28 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارم

آموزگار :

مهدی جبین پور

محاسبه قیمت طراحی سایت یکی از سوالات بسیار بحث برانگیز دنیای وب است ، ابزار وردپرس به این سوال پرتکرار به طور کامل توضیح داده است و امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

مشاهده لینک ویدئو بالا

جهت بررسی کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

چطور قرارداد طراحی سایت بنویسیم؟

( سه شنبه ، 28 فروردین سال 1403 )

نحوه تنطیم قرار داد طراحی سایت و بند و تبصره‌هایی که باید در آن رعایت شود را می‌دانید؟ آیا می‌دانید روش صحیح و اصولی نوشتن یک قرار داد طراحی سایت با وردپرس چگونه است؟ در ابتدا باید به این مورد توجه کنید که برای بستن قرارداد طراحی سایت صرفا نیازی نیست که طرفین قرداد در نزدیکی هم باشند؛ یعنی برای اینکه یک قرارداد بنویسید، هیچ نیازی به حضور طرفین نیست. شما می‌توانید متن قرارداد را از طریق واتساپ، تلگرام و… برای شخص مورد نظر ارسال کرده و از او بخواهید که آن را مطالعه و تایید نماید. انجام این کار از نظر قانونی هیچ مشکلی ندارد و شما می‌توانید یک قرارداد معتبر بنویسید.

عقد قرارداد طراحی سایت با وردپرس

همانطور که می‌دانید در قراردادها حتما لازم است که نام طرفین قرار داد، کد ملی، شماره قرارداد، نشانی طرفین، موضوع قرارداد، توضیحات پروژه، روش طراحی سایت، تاریخ شروع و پایان قرارداد، مدت اعتبار و… ذکر شود. به خاطر داشته باشید که هر یک از این موارد باید دقیق نوشته شوند. همچنین موارد و تبصره‌هایی که فکر می‌کنید مورد نیاز است که حتما در قرارداد قید شوند را ذکر کنید. به عنوان مثال تبصره‌ای برای اینکه اگر مدت زمان تحویل پروژه به تعویق افتاد، نحوه نگهداری از مدارکی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، مدت زمان تست سایت توسط کارفراما و… ؛ همه‌ی این موارد را باید به صورت مکتوب در قرارداد بنویسید.

تعیین تعهدات و حل اختلاف

شما باید تعهداتی که در قبال کارفرما دارید را ذکر کنید. موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که در قرارداد حتما قید کنید که سایت را با استفاده از چه ابزاری طراحی می‌کنید. فراموش نکنید که مبلغ دریافت شده را با ذکر جزئیات در قرارداد بنویسید؛ حتما قید کنید که در چه تاریخی، چه مقدار از هزینه طراحی سایت از کارفرما دریافت شده است. در ادامه باید تعهدات اصلی سفارش دهنده را هم به قرارداد اضافه نمایید. حتما تبصره‌ای برای حل اختلافات قرار دهید.

قابل ذکر است که شرکت‌هایی هستند که می‌توانند بین طرفین قرارداد داوری کنند. در صورت نیاز می‌توانید نام شرکت مورد نظر را هم در قرارداد قید کنید.

فسخ قرارداد

تبصره‌هایی برای فسخ قرارداد یا موارد خاص در نظر بگیرید و حتما در آن‌ها توضیحات لازم را ذکر کنید. بهتر است که بندی هم برای فسخ قرارداد از طرف کارفرما تعیین شود. به عنوان مثال ذکر نمایید که بعد از گذشت چهل روز از بستن قرارداد اگر طراح سایت نتوانست به هر علتی سایت را طراحی کند، قرارداد فسخ شده و مبلغ پرداختی به کارفرما عودت می‌یابد.

هک و امنیت سایت

در قرارداد تاکید کنید که اگر سایتی که طراحی کرده‌اید هک شود، مسئولیتش به عهده شما نیست. زیرا هیچ شرکت یا شخصی نمی‌تواند به صورت 100 درصد امنیت یک سایت را تضمین کند. البته قابل ذکر است که شما در طراحی سایت حتما باید تمامی اصول امینتی را رعایت کنید. همچنین تاکید کنید که مبلغ ابزارهای خریداری شده کاملا بر عهده کارفرما است و طراح سایت هیچ تعهدی در قبال تمدید اعتبار آن‌ها ندارد. منظور از ابزارها همان قالب وردپرس و افزونه های وردپرس و… هستند.

پیشنهاد ما این است که برای افزایش امنیت وب‌سایت کاربران، حتما از افزونه های امنیتی وردپرس استفاده کنید. (مثل افزونه وردفنس)

دیگر نکات مهم در تنظیم و عقد قرارداد طراحی سایت

بهتر است این مورد را هم به قرارداد خود اضافه کنید که اگر قسمتی از سایت نیاز به برنامه نویسی داشت، در صورت موافقت کارفرما، گروهی دیگر این کار را انجام دهند ولی هزینه بر عهده کاربر است. در نهایت انتهای قرارداد را باید طرفین امضا کنند و تاریخ بزنند. البته قابل ذکر است که هر دو طرف باید علاوه‌بر انتهای قرارداد، پایین تمامی صفحات را هم امضا کنند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

26 دیدگاه. Leave new

فهرست