آموزش نصب گرویتی فرم فارسی

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سوم

آموزگار :

فرید معیریان

رسیدیم به قسمت سوم از آموزش جامع و رایگان افزونه گرویتی فرم و قراره در این ویدئو آموزشی در رابطه با افزودنی اختصاصی که سازنده ایرانی نیز دارد صحبت نماییم و آن افزودنی گراویتی فرم فارسی هست. به صورت پیشفرض ما در این پلاگین چند امکان مانند لیست شهرهای ایران ، فیلد کدملی و واحد پولی ایران را نداریم و با کمک این افزودنی پرکاربرد ما میتوانیم به راحتی این امکانات را در فرم های خود داشته باشیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش نصب گرویتی فرم فارسی

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

باید بگوییم که این جلسه شامل جلسات اصلی دوره آموزش Gravity Form نیست و برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند یک امکان اختصاصی در گرویتی فرم (Gravity Form) خود داشته باشند. در جلسات گذشته گفتیم زمانی که شما گرویتی فرم (Gravity Form) را نصب می‌کنید، در بخش تنظیمات، گزینه‌ای داریم به نام واحد پول؛ البته قابل ذکر است که واحد پول ملی ایران را به صورت پیشفرض در این قسمت نداریم. همچنین بخش دیگری به اسم کد ملی وجود دارد که می‌توانیم از این قسمت برای وارد کردن کد ملی در فرم‌ها استفاده کنیم. همان‌طور که گفتیم این دو قابلیت به صورت پیش‌فرض در افزونه گرویتی فرم (Gravity Form) وجود ندارند و شما باید افزونه گرویتی فرم فارسی را نصب و فعال‌سازی کنید.

این مقاله در رابطه با اضافه کردن دو بخشی که ذکر کرده‌ایم به فرم‌ها است. اگر شما نیاز داشته باشید که برای گرفتن سفارشات مالی خودتان واحد پولی را اضافه کنید، یا در فرم‌هایتان کد ملی دریافت نمایید، این مقاله برای شما بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. همچنین می‌توانید افزونه‌ای که معرفی خواهیم کرد را (گرویتی فرم فارسی) نصب کرده و از آن استفاده نمایید.

افزونه گرویتی فرم فارسی

افزونه گروایتی فرم فارسی
افزونه گروایتی فرم فارسی

وارد مخزن وردپرس شوید و در کادر جستجو گرویتی فرم فارسی را سرچ کنید. این نکته قابل ذکر است که تا حدود یک ماه پیش کاربرانی که از ما افزونه خریداری می‌کردند به همراه افزونه مورد نظرشان، این افزونه را هم به آن‌ها ارائه می‌کردیم. اما مشکلی که در حال حاضر وجود دارد این است که این افزونه تقریبا دوسال است که بروزرسانی نشده است.

ما ساختار ترجمه‌ها را به صورت کلی تغییر دادیم. در گذشته حتما باید گرویتی فرم فارسی را همراه با گرویتی فرم اصلی (Gravity Form) نصب می‌کردیم تا ترجمه فرم‌ها به درستی عمل می‌کرد. ولی ما در تیم ابزار وردپرس به صورت اختصاصی فارسی‌سازی این فرم‌ها را انجام دادیم و دیگر نیازی به نصب افزونه گرویتی فرم فارسی نیست. پس همانطور که گفتیم به علت مشکلات، عدم آپدیت منظم، این پلاگین را از پکیج وب‌سایت خارج کردیم.

در صورتی به این پلاگین احتیاج پیدا خواهید کرد که در وب‌سایتتان نیاز به واحد پول ملی ایران و کد ملی داشته باشید. در حال حاضر این افزونه را نصب و فعال می‌کنیم. حالا در ادامه راه همراه ما باشید تا به سراغ قسمت تنظیمات این افزونه برویم.

تنظیمات گرویتی فرم فارسی

از قسمت فرم‌ها به بخش تنظیمات بروید. در ابتدا واحد پول پیش‌فرض را مشاهده خواهید کرد که واحد پول ایران به آن اضافه شده است. پس از این قسمت می‌توانید هر واحد پولی که به آن نیاز داشته باشید را انتخاب کنید. گزینه‌ای به نام گرویتی فرم فارسی در قسمت سمت راست پنل وردپرس شما اضافه شده است. اگر وارد این قسمت شویم، خواهیم دید که گزینه‌هایی مانند کد ملی، آدرس‌های ایران، ترجمه گرویتی فرم، واحد پول ایران و… در این بخش وجود دارند. اکثر آن‌ها به صورت پیش‌فرض فعال هستند که شما بنا به نیاز، گزینه‌ها را به صورت دلخواه می‌توانید غیرفعال کنید.

تنظیمات گرویتی فرم فارسی
تنظیمات گرویتی فرم فارسی

به عنوان مثال گزینه “فونت مدیریت” را می‌توانید روی حالت دلخواهتان تنظیم کنید. همچنین می‌توانید خبرخوان گرویتی فرم را غیرفعال کنید. اگر از قسمت پیشخوان به بخش خانه بروید، در پایین صفحه قسمت خبرخوان را مشاهده خواهید کرد که با غیرفعال کرن این گزینه این بخش حذف می‌شود. قسمت دیگری به نام آدرس‌های ایران وجود دارد، که لیست شهرهای ایران در آن قرار داده شده است. با وجود این قابلیت دیگر نیازی نیست آن‌ها را به صورت دستی در فرم‌ها وارد کنید. در نهایت به یاد داشته باشید که حتما گزینه ذخیره تغییرات را بزنید.

فرم‌ها در گرویتی پارسی

فیلد کد ملی در گرویتی فرم فارسی
فیلد کد ملی در گرویتی فرم فارسی

در این قسمت می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که فیلد کد ملی در کجای این افزونه واقع شده است. فرمی را با عنوان تست بسازید، (البته در یک مقاله اختصاصی ساخت فرم‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.) پس از ساختن فرم خواهید دید که در پایین صفحه سمت چپ، قسمتی به نام فیلدهای گرویتی فرم فارسی اضافه شده که کد ملی هم در این قسمت قرار گرفته است. شما می‌توانید به راحتی از این قابلیت در فرم‌هایی که ایجاد می‌کنید، استفاده نمایید.

امیدواریم که این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

23 دیدگاه. Leave new

فهرست