ایجاد لینک فایل از هاست دانلود

( چهارشنبه ، 12 مهر سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

پیدا کردن لینک فایل های هاست دانلود موضوع بسیار مهمی است که وبمستر ها باید به آن دقت کنند ، با اینکار می توانید هنر بیشتری در مدیریت فایل ها داشته باشید. ( ادامه مطلب … )

خرید هاست و دامنه معتبر از شرکت نت افراز …

نت افزار تنها گزینه مورد اعتماد ابزار وردپرس برای خرید هاست و دامین در ایران بوده و هاستی با کیفیت و امنیتی بالا ارائه می نماید.

قالب زفایر وردپرس

خرید هاست و دامنه معتبر از شرکت نت افراز …

نت افزار تنها گزینه مورد اعتماد ابزار وردپرس برای خرید هاست و دامین در ایران بوده و هاستی با کیفیت و امنیتی بالا ارائه می نماید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ایجاد لینک فایل از هاست دانلود

( چهارشنبه ، 12 مهر سال 1402 )

پیدا کردن لینک هاست دانلود

در جلسه قبل روش اتصال هاست دانلود به ساب دامین را توضیح دادیم و حالا هاست دانلود و هاست اصلی به هم متصل هستند. پس از این کار نوبت به آپلود فایل­ها در هاست دانلود و پیدا کردن لینک دانلود فایل­ها می­رسد که اهمیت زیادی داد. فرض کنید بخواهید مسیر فایل دانلودی را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و یا لینک دانلود یا نمایش فایل را در سایت اصلی خودتان در اختیار عموم قرار دهید. در هر حالت شما باید بدانید که چطور آدرس لینک فایل­ها در هاست را پیدا کنید و چگونه از آن استفاده نمایید.

حذف فایل­های اولیه از هاست دانلود

اگر شما آدرس هاست دانلود که به­عنوان ساب­دامین سایت اصلی خود ایجاد کردید، در مرورگر وارد کنید، صفحه خوش­آمدگویی به اکانت هاست را می­بینید. در مرحله اول می­خواهیم فایل­های پیش­فرضی که این صفحه را می­سازند حذف کنیم. برای این کار وارد حساب کاربری هاست دانلود خود شوید و سرویس مربوط به آن را انتخاب کنید.

بر روی گزینه File Management (مدیریت فایل قدیمی) کلیک کنید. همانطور که می­دانید پوشه public_html محل ایجاد سایت و قرار گرفتن همه فایل­ها است. همه­ فایل­هایی که در دایرکتوری public_html هستند را حذف کنید تا صفحه خوش­آمدگویی اکانت که در ابتدا مشاهده کردید حذف شود. حالا اگر دوباره آدرس ساب­دامین را در مرورگر وارد کنید با صفحه سفید روبه­رو خواهید شد.

نکته مهم: توجه داشته باشید که شما فقط مجاز به حذف فایل­های داخل پوشه public_html هستید و نباید دایرکتوری اصلی آن را از بین ببرید.

آپلود فایل از طریق مرورگر

دوباره وارد پنل هاست دانلود خود شوید و گزینه File Management را انتخاب کنید. در صفحه بعد وارد فولدر public_html  شوید و روی دکمه Upload files to current directory (آپلود کردن فایل در دایرکتوری فعلی) کلیک کنید.

با استفاده از دکمه Choose File، فایل مورد نظر خود را از داخل کامپیوتر انتخاب کنید و دکمه “آپلود کردن فایل­ها” را کلیک کنید. منتظر بمانید تا فایل بطور کامل روی هاست آپلود شود.

آپلود فایل با حجم زیاد از طریق مرورگر درست و امن نیست. چون حتی اگر لحظه­ای اتصال اینترنت قطع شود شما مجبور خواهید شد دوباره فایل را آپلود کنید. ما در جلسات آینده نحوه آپلود فایل از طریق پروتکل ftp و با استفاده از نرم­افزارهای انتقال فایل را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

چطور لینک دانلود را پیدا کنیم؟

پس از آپلود فایل در هاست دانلود، آدرس ساب­دامین خود را در مروگر وارد کنید و در ادامه آن یک (/) قرار دهید و نام فایل به همراه پسوند آن را بنویسید. مشاهده می­کنید که فایل بطور خودکار نمایش یا دانلود می­شود. برای مثال ما فایلی به نام new.zip را در دایرکتوری public_html قرار داده­ایم. لینک دانلود مستقیم این فایل به صورت http://your domain name /new.zip خواهد بود.

این در حالتی است که شما فایلتان را بطور مستقیم در public_html آپلود کنید که البته اشتباه است. روش اصولی این است که شما بطور سازماندهی شده فایل­ها را در دایرکتوری­های جدید آپلود کنید.

برای مثال فرض کنید شما می­خواهید چند فایل ویدیویی در هاست آپلود کنید. در صفحه public_html ، به قسمت “ایجاد دایرکتوری جدید” بروید و یک پوشه به نام video ایجاد کنید. حالا در داخل آن، مثلاً یک فولدر دیگر به نام free برای آپلود ویدیوهایی که می­خواهید رایگان در اختیار دیگران قرار دهید ایجاد کنید و فایل ویدیویی را در این پوشه قرار دهید.

 

برای پیدا کردن آدرس فایل در فولدرهای سطح بندی شده و تودرتو، باید مسیری که برای پیدا کردن فایل در هاست طی کردید و شامل همه فولدرها است را یادداشت کنید. این مسیر بطور کامل در قسمت بالایی صفحه مدیریت فایل در کنترل­پنل هاست مشخص است.

کافیست این مسیر را کپی کنید و آن را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید. حالا کلمه public_html را از مسیر حذف کنید و نام فایل مورد نظر به همراه پسوند آن را در انتهای مسیر بنویسید. آدرس لینک فایل به­صورت http:// your domain name /video/free/new.zip خواهد بود.

خب! شما موفق شدید آدرس لینک فایل را پیدا کنید.

با ما همراه باشید چون قصد داریم در جلسات بعدی به نکات بیشتری در مورد هاست دانلود و استفاده از آن بپردازیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

10 دیدگاه. Leave new

فهرست