ساخت فرم آزمون با گراویتی فرم

( جمعه ، 4 اسفند سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست و ششم

آموزگار :

فرید معیریان

در جلسه بیست و ششم از آموزش جامع گراویتی فرم به شما نحوه ساخت آزمون را با کمک این فرم ساز خدمت شما آموزش می دهیم. جهت این مورد ما از افزودنی quiz که در لیست افزودنی های گراویتی فرم قرار داد استفاده خواهیم کرد. ( ادامه مطلب … )

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ساخت فرم آزمون با گراویتی فرم

( جمعه ، 4 اسفند سال 1402 )

جلسه قبل نحوه پیکربندی وضعیت پرداخت را یاد گرفتیم. حالا در این قسمت از آموزش رایگان و پروژه محور افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms) قصد داریم نحوه ساخت فرم آزمون با افزونه گرویتی فرم را به شما آموزش دهیم. به صورت پیش‌فرض گرویتی فرم این اجازه را نمی‌دهد که از امکانات ساخت آزمون در فرم‌ها استفاده کنیم و برای استفاده از این قابلیت باید از افزودنی اختصاصی مربوط به آن استفاده کنیم. اگر افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms) را از سایت ابزار وردپرس تهیه کردید، افزودنی‌ها نیز به همراه افزونه در فایلی به نام Extentions در اختیار شما قرار گرفته است.

افزودنی Gravity Forms Quiz

برای ساخت آزمون در گرویتی فرم باید از افزودنی Gravity Forms Quiz استفاده کنید. مثل همه افزونه‌ها آن را از بخش افزونه‌ها > افزودن، آن را نصب کرده و فعال سازی نمایید. سپس به بخش فرم‌ها بروید و فرم جدیدی با عنوان فرم آزمون بسازید. می‌توانید در ابتدای فرم، فیلدهایی مثل نام و تلفن را نیز اضافه کنید. زمانی که شما افزودنی Gravity Forms Quiz را نصب کرده باشید، فیلد جدیدی در بخش فیلدهای پیشرفته با نام آزمون اضافه می‌شود.

افزودنی Gravity Forms Quiz

ساخت فرم آزمون

فیلدها را اضافه کرده و وارد تنظیمات مربوط به آن شوید. در فیلد اول باید سوال آزمون وارد شود و در بخش نوع فیلد آزمون، با توجه به نیاز و چگونگی سوال یک مورد را اضافه کنید. معمولا برای سوالات از لیست کشویی و دکمه‌های رادیویی استفاده می‌شود. چرا که در چک باکس کاربر می‌تواند بیش از یک گزینه را انتخاب کند. برای مشخص کردن جواب، تیکی که در سمت راست گزینه پاسخ قرار دارد را فعال کنید.

ساخت فرم آزمون

اگر می‌خواهید به کاربر پس از انتخاب پاسخ نمره داده شود، گزینه Weighted Score را فعال نمایید. با توجه به نوع سوال و گزینه‌هایی که انتخاب کردید می‌توانید گزینه “تصادفی کردن نظم گزینه‌ها” را بزنید. در صورتی که تیک گزینه فعال سازی تشریح آزمون را بزنید، کادری برای شما باز خواهد شد که می‌توانید توضیحاتی به آن اضافه کنید. در نهایت بروزرسانی را بزنید تا فرم شما ساخته شود.

گزینه Weighted Score

بررسی فرم آزمون

مثل هر فرم دیگر، پس از ساخت فرم آزمون یک برگه جدیدی ایجاد کنید و فرمتان را به آن بیفزایید. انتشار برگه را بزنید و فرم را به صورت امتحانی کامل کنید. می‌توانید گزینه ارسال موجود در انتهای فرم را نیز از بخش تنظیمات > تنظیمات فرم > متن دکمه تغییر دهید. به خاطر بسپارید که باید متنی که پس از اتمام آزمون نمایش داده می‌شود را نیز از بخش تاییدیه‌ها ویرایش کنید. وارد بخش تاییدیه‌ها که شوید مشاهده خواهید کرد که گزینه جدیدی با عنوان آزمون به این بخش اضافه شده است.

متن دکمه

بخش Grading Settings

در صورتی که بخش Grading Settings را روی گزینه قبول/مردود قراردهید، می‌توانید برای آزمون خود یک درصد قبولی مشخص کنید. به طوری که وقتی کاربر بالاتر از آن درصد بزند، یک متن و اگر کمتر از درصد مشخص شده به سوالات پاسخ درست دهد، متنی با عنوان مردودی به علاوه درصد و نمره نمایش داده می‌شود. در نهایت ذخیره تنظیمات را بزنید. اگر هم نمی‌خواهید این جزییات به کاربر نمایش داده شود، Grading Settings را روی None قرار دهید و از بخش تاییدیه‌ها متنی برای جایگزین کردن در صفحه آخر اضافه کنید.

قرار دادن Grading Settings روی گزینه Letter به شما این امکان را می‌دهد که نتیجه را سطح‌بندی کنید. مثلا کاربری که صد درصد پاسخ درست داده سطح A کاربری که 80 درصد پاسخ درست داده سطح B  و به همین ترتیب تا صفر درصد ادامه پیدا کند.

اگر تمایل دارید نمره آزمون نمایش داده شود اما نمی‌خواهید از بخش قبول/مردود استفاده کنید، در همین صفحه تاییدیه‌ها در کنار متنی که وارد کردید، کد کوتاه مربوط به نمره را نیز بیفزایید. برای این کار از قسمت کدهای کوتاه چندین مورد مختلف است که نمره یا نتیجه آزمون را به اشکال مختلف نمایش می‌دهد. شما می‌توانید از گزینه‌هایی مثل All Quiz Results  و Quiz Score Total استفاده کنید.

امتیاز نهایی

کلام آخر

در این قسمت از آموزش افزونه گرویتی فرم به شما چگونگی ساخت فرم آزمون با قابلیت‌ها و تنظیمات مختلف را آموزش دادیم. با استفاده از این آموزش می‌توانید آزمونی با قابلیت نمایش درصد، نمره و مردودی بسازید و آن را در اختیار کاربران سایت خود قرار دهید. امیدواریم توانسته باشیم شما را به خوبی راهنمایی کنیم. جلسه بعدی نحوه استفاده از کد تخفیف در گرویتی فرم را یاد می‌گیریم. در صورت بروز مشکل یا سوال، حتما آن را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. ما در تیم ابزار وردپرس تمام سعی خود را می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

28 دیدگاه. Leave new

فهرست