آموزش نمایش نقشه در وردپرس

( یکشنبه ، 6 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه شصت و دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

یکی از عناصر ضروری در صفحه تماس با ما و درباره ما، نمایش موقعیت جغرافیایی و مشخص کردن آن در نقشه است. استفاده از نقشه گوگل در سایت ها بسیار مرسوم بوده است ولی با توجه به محدودیت ها و غیر رایگان بودن استفاده از نقشه گوگل، ما تصمیم داریم در این آموزش افزونه نقشه نشان را به شما معرفی کنیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نمایش نقشه در وردپرس

( یکشنبه ، 6 خرداد سال 1403 )

آموزش نمایش نقشه با افزونه نشان

نشان یک افزونه رایگان برای نمایش نقشه­ است که می­توانید آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

برای دانلود و نصب افزونه نشان، در پیشخوان وردپرس، زیرگروه افزونه­ ها > افزودن، کلمه نقشه نشان(neshan) را جستجو کرده و سپس آن را نصب کنید.

پس از فعال کردن افزونه، منو جدید نقشه نشان به پیشخوان وردپرس اضافه می­شود.

ابتدا، بر روی “نقشه نشان > ساخت نقشه” جدید کلیک کنید. برای ایجاد نقشه جدید نیاز به یک کلید API است که از طرف تولیدکننده افزونه نقشه نشان صادر می­ شود. برای دریافت کلید API روی لینک پنل توسعه دهندگان نشان کلیک کنید.

با کلیک روی این لینک به طور مستقیم به سایت neshan.org هدایت می­شوید. توجه داشته باشید برای استفاده از امکانات نقشه نشان می­بایست ابتدا در سایت ثبت نام کرده و پس از تأیید ایمیل و شماره همراه می­توانید از قابلیت­ های نقشه استفاده کنید.

برای دریافت کلید APIای که نقشه را در صفحات وب نمایش دهد، روی قسمت” SDK نقشه وب ” کلیک کنید.

توجه

 نقشه نشان ماهانه 50,000 تومان اعتبار رایگان برای بازدید نقشه اختصاص می دهد. با توجه به اینکه هزینه هر بار مشاهده نقشه یک تومان محاسبه می شود این مبلغ برای 50 هزار بازدید نقشه سایت کافی است. در صورتیکه تعداد بازدیدها از نقشه در سایت شما بیشتر از این مبلغ شود می­بایست حساب خود را شارژ کنید.

پس از آن بر روی دکمه ایجاد کلید دسترسی کلیک کرده و یک نام برای کلید API مشخص کنید. همچنین برای استفاده کلید دسترسی در وب سایت، گزینه نقشه وب را انتخاب کنید. آدرس دامنه­ هایی که اجازه استفاده از این کلید دسترسی دارند را نیز در قسمت مشخص شده وارد کرده و اطلاعات را ذخیره کنید.

پس از انجام مراحل گفته شده در بالا یک کلید API  در اختیار شما قرار می­گیرد. این کد را کپی کنید.

افزونه نقشه نشان

حال به سایتتان برگردید. در صفحه “ساخت نقشه جدید” از افزونه نقشه نشان، برای نقشه یک عنوان بنویسید و کلید دسترسی که در بالا کپی کردید را در جعبه API Key  این صفحه قرار دهید. پس از نمایش نقشه، موقعیت جغرافیایی مورد نظر را روی نقشه علامت­ گذاری و ذخیره کنید. طول و عرض جغرافیایی مکانی که در نقشه مشخص کردید به طور خودکار شناسایی می­شود.  همچنین می­­توانید در این صفحه استایل نقشه را با توجه به سلیقه خود و ظاهر سایتتان انتخاب کنید. پیشنهاد می­  شود برای نمایش نقشه در سایت، طول و عرض جغرافیایی نقشه را روی 100% تنظیم نمایید تا نقشه متناسب با اندازه ­های مختلف نمایشگر­ها به درستی نمایش داده شود.

پس از ذخیره نقشه، یک کد کوتاه(Short Code) در اختیار شما قرار می­ گیرد. این کد کوتاه را در هر صفحه­ ای از سایت که می­ خواهید نقشه در آن نماش داده شود قرار دهید. پس از آن نقشه و موقعیت جغرافیایی مشخص شده در سایتتان نماش داده خواهد شد.

اضافه کردن نقشه، علاوه بر بالابردن جذابیت سایتتان به جلب اعتماد کاربران نیز کمک می­کند. امیدواریم با استفاده از نقشه رایگان نشان در سایتتان به این مهم دست پیدا کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

118 دیدگاه. Leave new

فهرست