دستیابی به موقعیت صفر در گوگل

موقعیت صفر موتور های جستجو چیست؟ چگونه می توان یک وب سایت را با بهره گیری از ویژگی های اسنیپت، به این موقعیت رساند؟

جایگاه وب سایت ها در سئو ، با کلمات کلیدی مختلفی تعریف می شود، وب سایتی که در بهترین موقعیت است، طبق دانسته های ما در موقعیت اول گوگل قرار می گیرد. اما آنچه در این مقاله می خوانید، در مورد جایگاه صفرم یک وب سایت در جستجوگر گوگل است.

ابزار وردپرس در این مقاله قصد دارد شما را با این موقعیت آشنا سازد و البته طریقه ی دست یابی به این مکان از موتور های جستجو را به شما بیاموزد. با ما همراه باشید.

برای اینکه وب سایت خود را در موتور های جستجو بر مبنای کلمات کلیدی خاص بالا بیاوریم، باید وب سایت مورد نظر خود را برای موتور های جستجو از جمله گوگل، بهینه سازی کنیم. اکنون وقت آن رسیده است که وب سایت هایی با رنک بالا، کنار بروند، چرا که موقعیت صفرم در موتور های جستجو جایگاه ویژه و بالاترین آنهاست.

موقعیت صفر در سئو

بله درست حدس زدید، بار دیگر قوانین بهینه سازی سایت یا همان سئو تغییر کرده است. مثل همیشه تاکتیک های جدید و تکنولوژی جدید، وارد می شود و سایت ها با استفاده از این تاکتیک های جدید با هم به رقابت می پردازند تا به جایگاه برتر در موتور های جستجو دست بیابند. موقعیت صفر ترفند جدید و آخر گوگل است تا با به کارگیری آن به کاربران اینترنت کمک کنند تا محتوای مورد نیاز خود را برای کلمه ی کلیدی مورد نظر خود بیابند.

در این مقاله ابزار وردپرس سعی دارد تا همه ی جزئیات مربوط به موقعیت صفر گوکل را پوشش دهد. اینکه چرا این موقعیت از اهمیت بالایی برخوردار است و شما چگونه می توانید به این موقعیت دست پیدا کنید. پس اگر دوست دارید وب سایتتان به این جایگاه برسد، در ادامه با ما همراه شوید. همچنین شما عزیزان می توانید از آموزش گوگل وبمستر تولز جدید نیز بهره مند شوید.

موقعیت صفر چیست؟

جایگاه صفر در گوگل، اطلاعاتی است که گوگل در بالاترین جایگاه در نتایج جستجو نمایش می دهد. جایگاه صفرم، همان قطعه ی ویژه ای است که برای معرفی و بهینه سازی وب سایت استفاده می شود، این توضیحات در قالب های مختلفی نمایش داده ی شود، قالب هایی مثل یک پاراگراف، یک جدول، یک لیست و یا باکس پاسخ. در واقع قطعه ای از محتوا که پاسخگوی کلمه ی کلیدی مورد نظر یک کاربر و جستجوی مورد نظر یک کاربر، می باشد.

موقعیت صفر همان اطلاعاتی است که گوگل در بالاترین نتایج جستجو آن را به کاربر پیشنهاد می دهد. نهایتا و با در نظر گرفتن همه ی این موارد می توان به این نتیجه رسید که این جایگاه متعلق به همان محتوایی است که پاسخگوی نیاز یک کاربر برای جستجوی یک کلمه کلیدی است و توضیحات مربوطه کاملا برای پاسخ به نیاز کاربران بهینه سازی شده است و تا حد زیادی گویای نیاز کاربر است.

اما موقعیت صفر در بالاترین جایگاه نتایج موتور های جستجو قرار می گیرد و البته به شکلی ویژه و متفاوت نمایش داده می شود. گوگل در مورد اهمیت این قطعات ویژه در رتبه گیری وب سایت ها توضیح می دهد. تفاوت یک وب سایت با توضیحات بهینه سازی شده، با دیگر وب سایت ها در این است که این گونه وب سایت ها توجه خواننده را جلب می کنند و به خواننده می گویند که آیا صفحه ی مورد نظر پاسخگوی نیاز آنها هست یا خیر.

در تصویر زیر یکی از این وب سایت ها را که در مکان صفر موتور های جستجو واقع شده و دارای ویژگی اسنیپت است را مشاهده می کنید:

موقعیت صفر سئو با ویژگی اسنیپت

رتبه صفر، به اشکال مختلفی در نتایج جستجو نمایش داده می شود:

پاراگراف: فرم بسیار رایج که دارای یک بلاک از کلمات شامل 40 تا 60 کلمه است، که کوئری یا کلمه کلیدی مورد جستجو را شرح می دهد.

موقعیت صفر سئو با نمای پاراگراف

لیست: لیستی نشاندار از مراحل، و یا سوالات مختلفی که در مورد کلمه کلیدی جستجو شده ممکن است به ذهن خواننده خطور کند.

موقعیت صفر سئو با نمای لیست

جدول: چارتی از داده ها مثل جدولی از تبدیل واحد ها به هم و یا قیمت یک کالا یا خدمات و مقدار و یا تعداد یک محصول و …

موقعیت صفر سئو با نمای جدول
موقعیت صفر سئو با نمای جدول

 

باکس پاسخ: نمونه ی کاملا ملموس برای این اسنیپت، مترجم گوگل است که اغلب کاربران تاکنون بسیار از آن استفاده کرده اند.

موقعیت صفر سئو یا نمایش باکس پاسخ

اما چرا رتبه صفر در نتایج جستجو اهمیت زیادی دارد؟

بازاریابان و یا فروشندگان، در ابتدا معترض شدند که ویژگی اسنیپت در هر وب سایتی، به ترافیک وب سایت آنها لطمه می زند و افراد، وب سایت آنها را ویزیت نمی کنند. اما جالب است بدانید که آمار ترافیک سایت با این ویژگی ها، آمار بازدید را نه تنها آسیب نمی زنند. بلکه با کمال تعجب، آمار بازدید را به شدت بهبود بخشیده و افزایش می دهند. این آمار شامل تعداد بازدید ها، کلیک ها و تبدیلات است.

زمانی که به مفهومی مثل سئو می رسیم، موقعیت صفر رتبه ی جدیدی است. برای تقویت و ترقی ترافیک وب سایت و افزایش فروش، رتبه صفر، برای برند سازی و نمایش سابقه کسب و کار بسیار عالی و ایده آل است. چرا که زمانی که شما و کسب و کار شما محتوایی برای کاربر تولید می کند که قطعا پاسخگوی تقاضا های کاربران اینترنتی است، این مسئله می تواند جایگاه ویژه و قدرتمندی برای کسب و کار و برند شما ایجاد کند. همچنین شما می توانید از آموزش ووکامرس نیز برای ایجاد فروشگاه اینترنتی دیدن فرمایید.

جالب است بدانید که جایگاه صفر، در نتایج جستجو های صوتی نیز قرار می گیرد، بنابراین شما می توانید به طور باور نکردنی جستجوی صوتی خود را برای وب سایت خود تقویت کنید و با رتبه ی عالی وب سایت خود، این امر را در میان کاربران اینترنتی رواج دهید.

محتوای خوب همواره پیروز نتایج جستجو است.

محتوا پادشاه است

پیش از اینکه درگیر مشخصات یک محتوای خوب بشویم، باید بگوییم که اگر به ایجاد ویژگی اسنیپت، خوشبین نیستید، تنها کافی است که به یاد داشته باشید که محتوای خوب همیشه برنده است. هر زمانی که تغییری در استراتژی سئو اعمال می شود، همه برای رسیدن به جایگاه برتر در نتایج جستجو تلاش می کنند.

اما اگر شما محتوای خوب تولید کنید، دیگر نگرانی بابت این موضوع(تغییر استراتژی در سئو و نتایج جستجو)، نخواهید داشت.

شاید با تغییر در روش رتبه دهی به وب سایت ها نیاز به بازبینی ویژگی های سئو ی وب سایت داشته باشید، اما آنچه همواره ثابت است و البته کمک کننده به کاربران، محتوای خوبی است که شما ایجاد کرده اید و می توانید با آن رتبه ی خوبی در نتایج جستجو داشته باشید.

بنابراین، بهتر است که آخرین معیار های سئو را در وب سایت خود اعمال کنید اما برای اعمال آنها خیلی هم سخت نگیرید.

چگونه می توان به رتبه ی صفر در نتایج موتور های جستجو دست یافت؟

تا اینجا فهمیدیم که رتبه ی صفر چیست و چرا اهمیت دارد، اما بیایید ببینیم که چطور می توان به این موقعیت دست یافت؟

  • دلایل دست یابی به موقعیت صفر را شناسایی کنید.

اولین مرحله ای که باید برای دست یافتن به این موقعیت باید طی کنید، شناسایی روش های صحیح برای دست یابی به این موقعیت است. همه ی نتایج جستجو دارای ویژگی اسنیپت، نیستند.

در ادامه شما می توانید کلمات کلیدی که دارای این ویژگی هستند و یا می توانند دارای ویژگی اسنیپت شوند را شناسایی کنید. برای شروع می توانید از کلمات کلیدی که وب سایت شما در آنها دارای رتبه در نتایج جستجو هستند آغاز کنید، محتوای خوب همواره پیروز است.

نوشتن و یا ایجاد محتوای عالی برای دامن زدن به این استراتژی:

قدم بعدی برای شما، این است که محتوای خوبی تولید کنید. برای اینکه وب سایت شما به نتایج خوبی برای سئو برسد، هیچ راه میانبری وجود ندارد. بلکه تنها راه موجود ایجاد محتوای بهینه و عالی برای کمک به کاربران اینترنتی است. اگرچه چنین محتوایی نیازی به شرح ندارد، اما نکات زیر می تواند شما را در تهیه ی محتوایی خوب راهنمایی کند.

  • هر چه طولانی تر بهتر: بهتر است محتوایی تولید کنید که حداقل دارای 2000 کلمه باشد.
  • با دوام: این مورد را نباید برای محتوایی انجام دهید که هر هفته باید تغییر کند، موضوعی را انتخاب کنید که قدرت زیادی برای جذب کاربران داشته باشد و نیاز به تغییر موضوع نباشد.
  • موضوع را شفاف کنید: به عمق موضوع بروید و حقایق این موضوع را عنوان کنید. همه چیز را خیلی شفاف و قابل فهم و درست بیان کنید و از گفتن حقایق پرهیز نکنید. محتوای شما باید به روز باشد نه تاریخ گذشته و قدیمی، در تولید محتوا به خاطر داشته باشید حتما پاسخ سوالات کاربران را در محتوا بدهید.
  • برای نمایش اسنیپت در قالب جدول، باید محتوایی را در نظر بگیرید که به صورت جدول ترتیب داده شده باشد.
  • محتوا پادشاه است: حتما این جمله ی معرف را بار ها شنیده اید، اما خوب است بدانید که گوگل به تازگی از روش تحلیل معنایی محتوا ها را ارزیابی می کند و به آنها امتیاز می دهد. این بدین معناست که ربات های گوگل به ارتباط معنایی کلمات کلیدی و محتوا پی می برند و بر اساس آن هم وب سایت ها را فهرست می کنند. بنابراین استفاده ی بی ثمر از کلمات کلیدی مد نظر در محتوا کمک چندانی در رتبه بندی سایت شما نخواهد داشت. شما می توانید از متعارف کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید تا ربات ها موضوع را درک کنند.
  • خوراک اسنیپت: این بسیار اهمیت دارد که شما محتوایی تولید کنید که به صورت ایده آل شامل ویژگی اسنیپت در قالب مورد نظر شما باشد. شما می توانید آن را به یکی از صورت های رایج ایجاد کنید، برای مثال به صورت پاراگراف، لیست و یا جدولی که در مورد محتوای شما و ارتباط آن با کلمه ی کلیدی توضیح دهد و به همین سادگی به تقاضای کاربران پاسخ دهید تا به سایت شما هدایت شوند.
  • انتشار محتوا با رعایت معیار های مناسب دیگر برای سئو:

به جز محتوای عالی، باید اطمینان حاصل کنید از اینکه بقیه صفحه ی شما برای جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر بهینه سازی شده است. این بدین معنی است که:

عنوان صفحه و توضیحات متا بهینه باشد: از کلمات کلیدی تمرکزی در عنوان و توضیحات صفحه بهره ببرید.

استفاده از تگ های H1-H5: استفاده از تگ های مذکور نه تنها به ظاهر وب سایت و محتوا کمک می کند بلکه به ربات های گوگل این اجازه را می دهد تا محتوا را کامل درک کنند.

استفاده از تگ Alt: پیشنهاد بسیار کمک کننده ای که وجود دارد استفاده از تگ Alt در محتوا است. البته این تگ باید برای تصاویر استفاده شود، نه اینکه در متن با جایگذاری بیش از حد کلمه کلیدی.

استفاده از لینک های داخلی در محتوا: در محتوای تولید شده سعی کنید از محتوا های مفید دیگر استفاده کنید و به آنها لینک دهید ولی در این کار زیاده روی نکنید.

  • سئو خارجی را فراموش نکنید:
تاثیر سئوی خارجی
تاثیر سئوی خارجی

 

احتمالا می دانید که سئو خارجی به لینک سازی و شبکه های اجتماعی اشاره دارد. یعنی شما از سایر افراد می خواهید که به محتوای شما لینک دهند.

بهترین راه برای لینک سازی خارجی، تکیه کردن به ارتباطات حرفه ای شماست. از افراد مختلف بخواهید به محتوای شما لینک دهند. اینجاست که محتوای خوب همیشه پیروز است، چرا که افراد قطعا به محتوای عالی لینک می دهند.

گاهی اوقات می توانید از فرصتی که برای تان پیش می آید، بهترین استفاده را بکنید. به عنوان مثال، اگر به عنوان یک کاربر مهمان در یک وب سایت فعالیت می کنید و قادر به ارسال یک پادکست در باب یک موضوع مهم و جذاب هستید، می توانید در انتهای پادکست خود، کاربران را به محتوای وب سایت خود که در مورد همان موضوع مهم است و توضیحات بیشتر و مهمتری دارید دعوت کنید. بدین ترتیب می توانید برای محتوای خود به صورت خارجی لینک بگیرید.

سئو یا بهینه سازی وب سایت، همیشه برای محتوای خوب نتیجه بخش است.

باید بگوییم که رتبه ی صفر، آخرین و  مهم ترین اصل برای سئو است. هم جایگاه بسیار خوبی برای وب سایت شماست و هم به کسب و کار شما و کاربران شما، کمک خوبی می کند.

به یاد داشته باشید که محتوای خوب همواره پیروز است.

امیدواریم این مطلب نیز برای شما مفید واقع شده باشد، ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید. تیم پشتیبانی ابزار وردپرس در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

نوشتهٔ پیشین
آموزش ساخت فرم ثبت نام و عضویت گراویتی فرم
نوشتهٔ بعدی
راهنمای جامع افزونه ی Yoast SEO
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

1 دیدگاه. Leave new

فهرست