آموزش تنظیمات کلیک راست در المنتور (کپی و تکثیر و…)

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سیزدهم

آموزگار :

مهدی جبین پور

راست کلیک تقریباً در بیشتر صفحه ساز های وردپرسی غیر فعال است و گزینه های ویندوز را نمایش می دهد. اما در صفحه ساز المنتور قدرتمند اینطور نیست و حتی راست کلیک هم گزینه ها و تنظیماتی را در بر می گیرد، این آموزش جذاب را مشاهده کرده و لذت ببرید. ( ادامه مطلب … )

افزونه المنتور Elementor

افزونه المنتور ، سایت ساز جهانی وردپرس …

افزونه المنتور قدرتمندترین پلاگین سایت ساز دنیای وردپرس است که نسخه پرو اورجینال آن توسط گروه ابزار وردپرس در ایران عرضه شده است.

افزونه المنتور Elementor

افزونه المنتور ، سایت ساز جهانی وردپرس …

افزونه المنتور قدرتمندترین پلاگین سایت ساز دنیای وردپرس است که نسخه پرو اورجینال آن توسط گروه ابزار وردپرس در ایران عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش تنظیمات کلیک راست در المنتور (کپی و تکثیر و…)

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

به جلسه سیزدهم از آموزش رایگان المنتور خوش آمدید. در حال حاضر المنتور بهترین صفحه­ ساز وردپرسی است که امکان طراحی صفحات وب با گرافیک بالا و بدون نیاز به کدنویسی و فقط با کشیدن و رها کردن المان ­ها فراهم می کند. ویژگی ­های فوق ­العاده المنتور به حدی زیاد و شگفت ­انگیز هستند که هیچ نشدنی با آن وجود ندارد و شما می­ توانید سایت ­های زیبا با امکانات پیشرفته را با المنتور طراحی و از این راه کسب درآمد کنید.

افزونه صفحه ­ساز المنتور جزء معدود افزونه ­های وردپرسی است که کلیک راست ماوس در رابط کاربری آن به خوبی مورد استفاده قرار می­ گیرد. توسعه ­دهندگان المنتورگزینه های کاربردی را برای وقتی که طراحان بخواهند با سرعت، بخش یا المان ­ها را مدیریت کنند در تنظیمات کلیک راست ماوس گنجانده ­اند.

در این آموزش قصد داریم تمامی ویژگی ­هایی که با کلیک راست ماوس در المنتور به آنها دسترسی دارید را توضیح دهیم تا هرچه بیشتر با این سایت ­ساز آشنا شده و مهارتتان در طراحی سایت افرایش یابد.

میان ­برهای کلیک راست

برگه ­ای که از ابتدای دوره آموزش جامع طراحی با المنتور ایجاد کردید را در حالت “ویرایش با المنتور” باز کنید یا یک برگه جدید بسازید و سپس به محیط ویرایشگر زنده المنتور وارد شوید. پیشنهاد می­ کنیم یک برگه واحد برای خودتان بسازید و تا انتهای این دوره همه ­ی تغییرات و آموزش ­هایی که در ویدیو­ها می­ بینید و یا در مقالات می­ خوانید را روی آن پیاده ­سازی کنید.

شما در انتها یک سایت حرفه ­ای خواهید داشت که نمونه ­کار خوبی برای ارائه به شرکت ­ها خواهد بود تا به توانایی شما در زمینه طراحی سایت با المنتور پی ببرند.

حالا اگر بر روی هر کدام از ردیف، ستون یا ابزارک ­هایی که به صفحه اضافه کرده­اید کلیک راست کنید گزینه ­های منحصر ­به­ فرد المنتور را مشاهده خواهید کرد. در روبه­ روی این گزینه ­ها کد کوتاه (Short Code) هرکدام نیز نوشته شده است تا با دکمه ­های ترکیبی کیبورد نیز به آنها دسترسی داشته باشید.

راست کلیک در المنتور
راست کلیک در المنتور
  • ویرایش: تفاوتی ندارد شما بر روی المان کلیک راست کنید یا ردیف اصلی و یا حتی ردیف داخلی و ستون. اولین گزینه، تنظیمات مربوط به ویرایش همان قسمت است که در ستون سمت راست نمایش داده می­شود. تنظیمات این بخش آیتم­های زیادی مثل تایپوگرافی و پیش زمینه­ها برای شخصی­سازی در اختیار شما قرار می­دهد.
  • تکثیر: گزینه تکثیر در لحظه یک نمونه از المان یا ردیف با همان تنظیمات و استایل در همان صفحه ایجاد می­کند.
  • کپی: کپی محتوا (Copy)یک میانبر کاربردی برای ایجاد کپی از بخش یا آیتم موردنظر است تا بتوانید از آن در قسمت ­ها و صفحات دیگر استفاده کنید. با انجام این کار محتوا در کلیپ ­بورد المنتور به­ طور موقت ذخیره می­شود.
  • پیست: پس از کپی نوبت پیست (Past) و قرار دادن محتوای کپی شده در همان جایی است که می­ خواهید. با کلیک دکمه پیست محتوایی که با انجام کپی در کلیپ ­بورد المنتور ذخیره شده بود، در مکانی که مشخص کرده­ اید قرار می­گیرند. به این نکته توجه کنید که مکان پیست محتوای کپی شده اهمیت دارد. برای مثال شما نمی ­توانید کپی یک ردیف داخلی را در بیرون محیط ردیف پیست کنید اما امکان قرار دادن آن در ردیف یا ستون ­های دیگر وجود دارد.
  • پیست استایل: این ویژگی شاهکار المنتور و کاملاً در زمان طراحی صفحات وب کابردی است و علاوه ­بر افزایش سرعت باعث کاهش خطا نیز می­شود. فرض کنید شما 3 المان آیکون به ردیف خود اضافه کرده ­اید. یکی از آنها را سفارشی کرده و رنگ، فونت، اندزه و هر آنچه مورد نیاز است را بر روی آن تغییر می­دهید. حالا می ­خواهید دو آیکون دیگر نیز از همین استایل پیروی کنند. اگر شما بخواهید هرکدام را به ­طور جداگانه ویرایش کنید زمان زیادی صرف خواهد شد و حتی ممکن است همان رنگ یا فونت را هم نتوانید برای آیکون­ ها انتخاب کنید. اینجاست که ضرورت استفاده از پیست استایل مشخص می­شود. فقط باید المانی که تغییر داده­اید را کپی کنید و این ­بار برای آیکون­ های دیگر به­ جای پیست، گزینه “پیست استایل” را انتخاب کنید تا همه المان­ ها از یک استایل و ظاهر پیروی کنند.
  • بازگشت به استایل اولیه: بازگشت به استایل اولیه برعکس پیست استایل است. یعنی اگر شما نسبت به استایل المان ­ها رضایت نداشتید و قصد دارید همه­ ی استایل­ هایی که برای آن درنظر گرفته­اید مثل رنگ و فونت حذف شود، با استفاده از این گزینه می ­توانید تغییرات را به حالت قبل برگردانید. با کلیک این گزینه المان مورد نظر به ­طور کامل ریست (Reset) می­شود.
  • ذخیره به عنوان عمومی: این گزینه امکان ذخیره کردن ابزارک ­های عمومی را فراهم می­کند. البته این ویژگی فقط در نسخه پریمیوم المنتور در دسترس است و در نسخه ­های رایگان این افزونه شما نمی ­توانید ابزارک ­های عمومی را ذخیره یا استفاده کنید. تصور کنید شما یک المان را طراحی و سفارشی کرده­اید و می خواهید از آن در صفحات دیگر نیز استفاده نمایید. بهترین کار این است که آن را به صورت ابزارک عمومی ذخیره و در هر جای دیگر سایت مورد استفاده قرار دهید. برای تغییر ابزارک هم کافیست فقط یک ­بار آن را ویرایش کنید تا در همه قسمت ­هایی که اضافه شده است تغییر کند. استفاده از ابزارک­ های عمومی باعث صرفه ­جویی در زمان به­ طرز چشم ­گیری می ­شوند.
  • ناوبر: گزینه ناوربر که در نوار ابزار پنل تنظیمات سمت راست نیز وجود دارد، نمایی از همه ردیف­ ها، ستون ­ها و ویجت ­هایی که به صفحه اضافه کرده­ اید را نمایش می­ دهد که با کلیک بر روی هر کدام قابلیت انتخاب آنها وجود دارد.
  • حذف: برای حذف المان، ردیف یا ستون از این گزینه استفاده نمایید.
  • افزودن ستون جدید: کلیک راست بر روی ستون یگ گزینه ­ی بیشتر به نام “افزودن ستون جدید” نیز دارد که با کلیک آن یک ستون جدید به ردیف اضافه خواهد شد.

 

در این آموزش به ­طور کامل با امکانات کم ­نظیر راست کلیک ماوس در المنتور آشنا شدید. گزینه­ ها و دکمه ­های میانبر کار طراحی را برای شما راحت می­کنند و به آن سرعت می­ بخشند. استفاده از ویژگی ­های راست کلیک ساده و کارآمد است و بسیاری از کارهای تکراری که ممکن است شما در زمان طراحی سایت با آنها برخورد کنید را حذف می­کنند.

امیدواریم از مباحث و نکاتی که در رابطه با کلیک راست در المنتور یاد گرفتید لذت برده باشید. با آموزش بعدی نیز با ما همراه باشید چون قصد داریم المان­های المنتور را به شما معرفی کنیم. همچنین اگر درباره موضوعات مطرح شده در این قسمت سؤالی داشتید در قسمت دیدگاه­ ها مطرح کنید. همکاران ما مشتاقانه پاسخگوی شما خواهند بود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

5 دیدگاه. Leave new

فهرست