تفاوت سئو و تبلیغات گوگل

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هشت

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلسه می‌خواهیم مفهوم گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل را برای شما عزیزان توضیح بدهیم، درواقع توضیحاتی در رابطه با تبلیغات داخل گوگل یا سئو گوگل به شما خواهیم داد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

تفاوت سئو و تبلیغات گوگل

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

گوگل ادوردز

بحث سئو پولی که می‌خواهم برای شما مطرح کنم درواقع خلاف آن چیزی است که ما داریم آموزش می‌دهیم . چراکه در بحث سئو حرف از ارگانیک بودن زدیم .  گفتیم که می‌خواهیم به‌صورت طبیعی و ارگانیک، در صفحات اول گوگل باشیم .میخواهیم  از این طریق به موفقیت برسیم . اما اینجا یک مفهوم متضادی به نام گوگل ادوردز ایجاد می‌شود . شما به‌واسطه‌ی پرداخت هزینه، سایت خودتان را در گوگل بالا می‌آورید.

اما باوجوداینکه شما هزینه پرداخت می‌کنید و بالا می‌آیید باید بدانید که همه‌چیز به همین راحتی نیست و به اینجا ختم نمی‌شود . زمانی که شما از گوگل ادوردز کمک گرفته باشید، در کنار نتیجه سئو سایتتان عبارت “AD” که مخفف AdWords یا Advertising است. برای کاربر نشان داده می‌شود، که این موضوع خیلی خوب نیست. به خاطر اینکه اکثریت سایت‌هایی که به‌صورت AdWords نشان داده می‌شوند، محتوای مهم و مفیدی ندارند . برای همین است که به‌صورت عادی و طبیعی در گوگل بالا نیامدند.

اما خب گوگل ادوردز یک استراتژی است . افراد زیادی اصلاً به این موضوع دقت نمی‌کنند که تبلیغ است یا خیر. بنابراین شما با پرداخت هزینه می‌توانید در صفحات گوگل بالا بیایید و هرچقدر هزینه کنید، صفحات شما در صفحات اول بالا خواهد ماند. این موضوع برای سرمایه‌گذاری بلندمدت خیلی خوب نیست . ولی در ادامه برای شما خواهیم گفت که تبلیغات گوگل چه زمان‌هایی خوب است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

 نتیجه گیری

درنتیجه گوگل ادوردز یک روش بازاریابی است .این از سمت گوگل در اختیار ما قرار داده شده است.  این مورد می‌تواند محصولات، صفحات و خدمات سایت را، یک مقدار سریع‌تر به مخاطبین و کاربران معرفی کند. این موضوع می‌تواند در زمانی که در حال تلاش برای نزدیک کردن سایت و خدماتتان به موفقیت هستید، به شما کمک کند.

همچنین مقداری از هزینه‌های شما با درآمدی که از گوگل ادوردز کسب می‌کنید، تأمین خواهد شد. منظور از درآمد ادوردز چیست؟ به‌عنوان‌مثال اگر شما صد عدد محصول در سایت خودتان قرار دادید ولی هنوز موفق نشدید با تولید محتوا در گوگل بالا بیایید و از گوگل ادوردز برای بالا آوردن سایت خود استفاده کردید. بالاخره در طول روز چندین فروش به‌واسطه‌ی قرار گرفتن در صفحات اول گوگل خواهید داشت. درنتیجه تا حدودی هزینه‌های شما پوشش داده خواهد شد.

چه زمانی از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

گوگل ادوردز به‌خودی‌خود بد نیست و در زمان مناسب می‌تواند به موفقیت ما کمک کند. اما قرار نیست شما را در حوزه تجارت الکترونیک به درآمد میلیاردی برساند . آن چیزی که باعث موفقیت تضمینی شما می‌شود، همان سئو ارگانیک است.

حالا موضوع اینجاست که ما چه زمانی از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟ یک سری موارد فصلی هستند، مثلاً در یک فصل خاصی، شما به یک منبعی می‌رسید که می‌توانید آن را ارائه کنید، که این خیلی مهم است. بنابراین اگر شما بخواهید در این بحث بالا بیایید، یک مقدار سخت است.  در چنین حالتی سریعاً از ادوردز گوگل استفاده می‌کنید و در یک ماه سایت خودتان را بالا می‌آورید و فروشتان را انجام می‌دهید.

مورد بعدی، مواقعی است که باوجوداینکه سایت شما خوب کار می‌کند. اما به نتیجه موردنظر و دلخواه دست پیدا نکرده است. مثلاً فرض کنید که شما یک دوره آموزشی سئو یا طراحی سایت ساختید. این دوره بااینکه کامل و کاربردی است. ولی هنوز در نتایج گوگل به‌صورتی نمایش داده نشده است که بازدیدکننده داشته باشد . در چنین مواقعی به نظر من اگر از تبلیغات گوگل کمک بگیرید تا افراد و کاربران با سایت شما آشنا شوند، می‌تواند برای شما مناسب باشد.

همچنین یک مواقعی شما نیاز دارید که رفتار تعدادی از کاربران را قبل از اینکه سایتتان جهانی شود، بررسی کنید. درواقع می‌خواهید یک سری کاربر به سایت خودتان بیاورید و رفتار آنها را آنالیز کنید و بعدازآن سرمایه‌گذاری اصلی را شروع کنید . برای این کار می‌توانید از گوگل ادوردز استفاده کنید.

چگونه تبلیغات گوگل را انجام دهیم

استفاده از تبلیغات گوگل بسیار راحت است و شما در ایران هم می‌توانید خیلی راحت آن را انجام دهید. منتهی در این لحظه یک تحریم‌هایی در ایران برای تبلیغات گوگل انجام شده و فکر نمی‌کنم در حال حاضر برای دامنه‌های IR، تبلیغ کنید. یعنی گوگل به هیچ‌وجه نباید متوجه شود شما ایرانی هستید و قصد دارید از داخل ایران از تبلیغات گوگل استفاده کنید.

یک سری شرکت‌ها هستند در ایران که برای شما ادوردز را انجام می‌دهند. به این صورت که آن ها بر اساس اطلاعاتی که به گوگل می‌دهند خودشان را در کشورهای دیگری مانند امارات متحده عربی ثبت می‌کنند و درهرصورت ادوردز را برای شما انجام می‌دهند.

پس اگر دامنه سایت شما .Com باشد، می‌توانید به‌راحتی از گوگل ادوردز استفاده کنید. اگر در گوگل، سایت‌های تبلیغات گوگل ادوردز را سرچ کنید، به‌راحتی سایت‌های معتبری را پیدا می‌کنید . می‌توانید سفارش خودتان را به آن ها بدهید تا برای شما انجام دهند.

در آینده نزدیک قرار است در سایت خود ما این خدمات به‌صورت تخصصی ارائه داده شود تا نتیجه خوبی به‌دست بیاید. چراکه تبلیغات گوگل مهندسی دارد و باید بدانید که چطور این کلمات کلیدی و لینک‌های سایت شما به آن تبلیغات بچسبد که ورودی بهتر و هدفمند تری را ایجاد کند.

اگر کارت‌بانکی خارجی یا مستر کارت دارید و می‌توانید هزینه را پرداخت کنید. به‌راحتی در مرورگر خودتان کلمه “Google AdWords” را سرچ کنید و وارد سایت ادوردز شوید و در آن ثبت‌نام کنید.

زمانی که شما بخواهید در گوگل ادوردز ثبت‌نام کنید، از شما می‌پرسد که قصد دارید در طول روز چند دلار برای تبلیغات هزینه کنید.  شما می‌توانید از 1 دلار تا 1000 دلار و یا بیشتر به‌دلخواه انتخاب کنید. سپس کلمات کلیدی و لینک را از شما می‌گیرد و مراحل را به‌راحتی انجام می‌دهید و تبلیغات می‌گیرید.

Google AdWords

در ادوردز خیلی جالب است که شما می‌توانید، مقدار پولی که باقی‌مانده را ببینید و هزینه به این صورت‌حساب می‌شود که هر کلیک کاربر روی تبلیغ شما در گوگل، هزینه خواهد داشت . که این هزینه بستگی دارد که روش گوگل برای نمایش تبلیغ شما در صفحات گوگل کجا و به چه صورت باشد. ممکن است یکی از تبلیغات شما یک سنت هزینه داشته باشد و تبلیغ دیگری هزینه بالاتری داشته باشد و تا زمانی که بودجه پرداختی شما به اتمام برسد، این روند ادامه دارد.

تبلیغات گوگل از این نظر قابل‌اعتماد است که اگر از شما هزینه دریافت می‌کنند، شما را به نتیجه می‌رسانند . این مورد، یکی از مزیت‌های گوگل است.

نکته دیگری که می‌خواهم برای شما بگوییم این است که مشتریانی بودند که با من تماس گرفتند و گفتند که فردی ادعا کرده 3 روزه سایت شما را در صفحه اول گوگل نمایش می‌دهم . این حرف‌ها از پایه و اساس اشتباه است و سعی کنید همیشه درست کار کنید.  این افراد برای سایت شما ادوردز استفاده می‌کند و ممکن سایت شما 10 الی 20 روز در صفحه اول گوگل باشد ولی کارایی ندارد.

امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما واقع شده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

78 دیدگاه. Leave new

فهرست