آموزش نمایش اسلایدر و شروع مقدماتی

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفتاد و پنج

آموزگار :

مهدی جبین پور

در آموزش قبل افزونه روولوشن اسلایدر معرفی شد و با روش نصب آن در وردپرس آشنا شدید. در این قسمت ابتدا به چگونگی نمایش اسلایدر در صفحات وب سایت پرداخته و در ادمه با ویژگی ها و امکانات افزونه آشنا شده و کار با افزونه را شروع می کنیم. ( ادامه مطلب … )

روولوشن اسلایدر فارسی

افزونه روولوشن اسلایدر ، راهی برای جذاب شدن سایت …

افزونه اسلایدر روولوشن قدرتمند برای اولین بار بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس ارائه شده و شامل دمو های بسیار زیبا می باشد.

روولوشن اسلایدر فارسی

افزونه روولوشن اسلایدر ، راهی برای جذاب شدن سایت …

افزونه اسلایدر روولوشن قدرتمند برای اولین بار بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس ارائه شده و شامل دمو های بسیار زیبا می باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نمایش اسلایدر و شروع مقدماتی

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

نمایش اسلایدر در وبسایت

افزونه صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر المانی برای افزودن اسلایدر به صفحات سایت دارد که می­ توانید از آن استفاده کنید. همچنین برای افزودن اسلایدر به صفحات وب­ سایت از روش کد کوتاه نیز می­توان استفاده کرد. هر دو این روش ­ها را در زیر به طور کامل بیان می کنیم.

نمایش اسلایدر با امکانات صفحه ساز ویژوال کامپوزر

برگه ­ای که می­خواهید اسلایدر را به آن اضافه کنید در حالت ویرایش باز کنید یا یک برگه جدید اضافه کنید. به صفحه ­ساز ویژوال کامپوزر، یک المان “ردیف” و در آن المان “Slider Revolution ” را اضافه کنید.

با انتخاب المان، اسلایدهایی که ایجاد کرده­ اید را مشاهده می­ کنید. با کلیک روی هر اسلاید، آن به صفحه ساز اضافه می­ شود. پس از انتشار صفحه، با بازکردن برگه در مرورگر، اسلایدر در صفحه نمایش داده خواهد شد.

نمایش اسلایدر با کد کوتاه

اگر از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر استفاده نمی ­کنید و یا می­خواهید اسلایدر را در پست ­تایپی که در آن صفحه­ ساز وجود ندارد مثل نوشته­ ها یا محصولات اضافه کنید، از روش کد کوتاه استفاده نمایید. در پیشخوان ورد پرس، منو Slider Revolution را انتخاب کرده و از قسمت جستجوی اسلایدرها، اسلایدی که می ­خواهید در سایت نمایش داده شود را انتخاب کنید.

با کلیک روی اسلاید، به صفحه ویرایش اسلایدر وارد می­شوید. در منو سمت راست، گزینه “چرخ دنده” که مربوط به تنظیمات کلی اسلاید است را انتخاب کرده و کد کوتاه(Short Code) مربوط به اسلاید را کپی کنید.

کد کوتاه اسلاید را در هر کدام از پست­ تایپ­ ها و صفحات سایت که می ­خواهید اسلایدر به آن اضافه شود قرار داده و صفحه را منتشر کنید.

حال اگر در مرورگر صفحه را مشاهده نمایید متوجه خواهید شد که اسلاید در وب­سایت نمایش داده شده است.

شروع ساخت اسلایدر جدید و معرفی امکانات

در پیشخوان وردپرس، منو Slider Revolution را انتخاب کرده و سپس گزینه “ساخت اسلاید جدید” را کلیک کنید. صفحه ­ای که مشاهده می­ کنید صفحه خام برای طراحی و ایجاد اسلایدر در افزونه روولوشن اسلایدر است.

 

 1. این آیکون نوار پیشخوان وردپرس را در صفحه نمایش می­دهد.
 2. با کلیک روی گزینه “عقب”، به صفحه اصلی افزونه روولوشن اسلایدر منتقل می­شوید.
 3. اگر در یک اسلایدر چند اسلاید طراحی کنید با استفاده از منو “اسلایدها” می­توانید آن را مشاهده و مدیریت کنید. همچنین می توانید با استفاده از این گزینه اسلاید جدید بسازید.
 4. لایه ها امکاناتی است که می­ توانید در اسلاید به کار گیرید مثل افزودن متن، تصویر، دکمه و …. در واقع هر یک از این عناصر به عنوان یک لایه به اسلاید اضافه می­شوند و این کار از طریق منو “افزودن لایه” امکان­ پذیر است. همچنین توجه کنید لایه هایی که به اسلاید اضافه می­ کنید در نوار پایین نیز نمایش داده می­شود و می­توانید از نوار پایین زمان بندی نمایش لایه و ترتیب نمایش آن ها را مدیریت کنید.

 

امکانات اسلایدر

با انتخاب لایه یک­سری گزینه ­ها به نوار بالایی اضافه می­شود که مخصوص لایه­ ها است.

1-4. لایه انتخاب شده را نمایش می­ دهد.

2-4. با استفاده از این آیکون می­توانید از لایه انتخاب شده کپی تهیه کنید.

3-4. این گزینه لایه انتخاب شده را حذف می­ کند.

4-4. با استفاده از این گزینه، لایه قفل شده و می ­توانید مجدد لایه را از حال قفل خارج کنید. با قفل کردن لایه، آن دیگر حرکت نمی کند.

5-4. جهت نمایش و عدم نمایش(مخفی کردن) لایه استفاده می شود. در واقع لایه را پنهان شده ولی حذف نمی­ شود.

 1. برای زیاد و کم کردن بزرگنمایی(زوم) اسلایدر به کار می­رود.
 2. دکمه های Undo و Redo را در تغییرات ایجاد شده شامل می­ شود.
 3. حالات ریسپانسیو اسلایدر از این گزینه قابل مدیریت است.
 4. این حالت تنظیمات کلی و عمومی اسلایدر را شامل می­شود که با کلیک روی آن، گزینه­ های متعددی برای تنظیمات عمومی اسلاید به منوی سمت راست اضافه می­شود.
 5. این گزینه برای تنظیمات ناوبری اسلایدها است. مثلاً وقتی چند اسلاید برای نمایش ایجاد کنید، با استفاده از این گزینه می­توانید نحوه نمایش پیکان­ ها یا نقطه­ ها و… را تعیین کنید.
 6. این آیکون برای انجام تنظیمات اسلاید مانند اضافه کردن انیمیشن و فیلتر و… برای اسلایدها می­ باشد.
 7. این حالت تنظیمات لایه­ ها را انجام می­دهد. مثل تغییر رنگ، فونت و … برای لایه با استفاده از این گزینه قابل تغییر خواهد بود.

در قسمت­ های بعدی آموزش روولوشن اسلایدر از سری آموزش­ های دوره جامع وردپرس، با ویژگی­ های بیشتری از افزونه روولوشن اسلایدر آشنا خواهید شد و اسلایدرهای جذاب و حرفه ­ای را طراحی خواهیم کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

24 دیدگاه. Leave new

فهرست