شروع طراحی پروژه محور طراحی سایت

( یکشنبه ، 6 اسفند سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هشتاد و دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این قسمت از آموزش و چند قسمت آینده با توجه به دانشی که در دوره جامع وردپرس آموخته اید، به طراحی سایت طی پروژه می پردازیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

شروع طراحی پروژه محور طراحی سایت

( یکشنبه ، 6 اسفند سال 1402 )

الگویی که در آموزش پیدا کردن الگوهای زیبای طراحی سایت، از سایت themeforest انتخاب کردید . الگو را در نظر گرفته و طراحی سایت را بر اساس آن پیش می­بریم.

در صورتی که بخواهید برای طراحی سایت، اطلاعات سایت­ های قبلی را حذف کرده و اصطلاحاً وردپرس را reset  کنید. می­ توانید از افزونه­ هایی که برای این کار وجود دارد استفاده کنید. توجه داشته باشید حذف اطلاعات سایت اصلی بدون دلیل و قبل از تهیه پشتیبان اشتباه بوده و ممکن است عواقب جبران ناپذیری همراه داشته باشد.

برای دانلود افزونه ­ای که وردپرس را­ reset کند، در پیشخوان وردپرس “افزونه­ ها > افزودن” را انتخاب کنید. از مخزن وردپرس کلمه reset را جستجو و افزونه WP Reset را نصب و فعال کنید.

این افزونه به منو ابزراها در پیشخوان وردپرس اضاافه می­ شود. روی افزونه WP Reset  در زیرگروه ابزارها کلیک کنید .در صفحه تنظیمات افزونه بخش Site Reset مواردی که می­ خواهید از نو و مجدد تنظیم شود را انتخاب کنید.  در جعبه این قسمت کلمه reset را وارد کرده و در انتها دکمه Reset Site را کلیک کنید تا وردپرس خام ایجاد شود.

پس از reset  شدن وردپرس می­بایست قالب سایت و افزونه­ ها را دوباره فعال نمایید. در پیشخوان وردپرس زیرگروه “نمایش > پوسته­  ها”، قالب سایت را فعال و از مسیر “افزونه­ ها > افزونه ­های نصب شده”، افزونه­ های موردنیاز (مانند UpSolution Core، WPBakery Page Builder، فارسی ­ساز قالب زفایر، اسلایدر روولوشن و…) را نیز فعال کنید.

قالب های چند منظوره

اگر قصد تهیه قالب چندمنظوره و شرکتی برای طراحی سایت دارید. قالب­ های قدرتمند زفایر و ایمپرزا برای طراحی سایتی حرفه­ ای و زیبا به شما پیشنهاد می ­شود.

خرید قالب زفایر

خرید قالب ایمپرزا

حال برای شروع کار طراحی سایت بر اساس الگویی که از سایت themeforest انتخاب کرده­ اید می­بایست صفحه جدید به عنوان برگه اصلی سایت ایجاد کنید. از مسیر “برگه­ ها > افزودن برگه جدید” را انتخاب کرده و برای صفحه عنوان در نظر گرفته و آن را منتشر کنید.

برای نمایش برگه ­ای که ایجاد کرده اید به عنوان صفحه اصلی سایت، از زیرگروه “تنظیمات > خواندن” را انتخاب کرده و گزینه “یک برگه یکتا” را کلیک کرده و از جعبه بازشونده “صفحه نخست” نام برگه ­ای که ایجاد کرده ­اید را انتخاب کنید. با وارد کردن دامنه سایت در مرورگر، کاربر صفحه اصلی سایت را مشاهده کند.

پس از ساخت صفحه اصلی، هدر سایت را ایجاد می­ کنیم. از مسیر” Zephyr > هدرهای سایت”، دکمه “افزودن سربرگ” را کلیک کنید . از بین قالب­ های آماده برای هدر، قالب دلخواه را انتخاب کنید. هدر را با توجه به سلیقه و مواردی که می­خواهید در آن نمایش داده شود(مثل فهرست، لوگو، فیلد جستجو، شبکه­ های اجتماعی و…) تغییر دهید.

جهت تنظیم فونت ­های سایت از زیرگروه” Zephyr > تنظیمات پوسته > فونت ­ها(تایپوگرافی)”، فونت دلخواه را برای قسمت­ های مختلف سایت انتخاب کنید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

توجه کنید فونت­ های فارسی متداول و محبوب روی همه قالب­ هایی که در سایت ابزار وردپرس ارائه شده ­اند اضافه شده است.

برای ساخت فهرست سایت از منو “نمایش > فهرست­ ها”، با برگه­ های سایت یا پیوندها فهرست ایجاد کنید. با اضافه کردن المان فهرست به هدر و فراخوانی نام فهرستی که ایجاد کردید، فهرست را برای نمایش در هدر سایت قرار دهید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس

حال برای نمایش و فراخوانی هدر در صفحات سایت، در پیشخوان وردپرس زیرگروه” Zephyr > تنظیمات پوسته > طرح ­بندی صفحات” را انتخاب کنید . برای قسمت برگه­ ها نام سربرگی که ساخته ­اید را انتخاب کنید.

تا این­جا هدر سایت طبق الگو و نمونه ای که در نظر داشتید و بر اساس نیاز سایتتان ساخته اید.  در صفحات سایت فراخوانی کردید در قسمت­ های بعدی آموزش ادامه طراحی سایت را مانند الگو ادامه می ­دهیم.

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

60 دیدگاه. Leave new

فهرست