نحوه ارائه پشتیبانی ، خرید هاست ، دامین ، قالب و …

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هشتاد و سه

آموزگار :

مهدی جبین پور

اینکه شما چطور پشتیبانی یک سایت را برای سفارش دهنده مشخص کنید امر بسیار مهمی است که در این ویدئو تدریس شده است ( ادامه مطلب … )

خرید هاست و دامنه معتبر از شرکت نت افراز …

نت افزار تنها گزینه مورد اعتماد ابزار وردپرس برای خرید هاست و دامین در ایران بوده و هاستی با کیفیت و امنیتی بالا ارائه می نماید.

قالب زفایر وردپرس

خرید هاست و دامنه معتبر از شرکت نت افراز …

نت افزار تنها گزینه مورد اعتماد ابزار وردپرس برای خرید هاست و دامین در ایران بوده و هاستی با کیفیت و امنیتی بالا ارائه می نماید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

نحوه ارائه پشتیبانی ، خرید هاست ، دامین ، قالب و …

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

نحوه ارائه پشتیبانی در طراحی سایت

در این قسمت از فصل دوازدهم دوره آموزشی جامع و رایگان وردپرس، به یکی دیگر از موضوعات مهم در طراحی سایت یعنی پشتیبانی می­پرازیم. در ادامه درباره چگونگی خرید هاست، دامنه، قالب و افزونه ­ها و قیمت حدودی این ابزارها صحبت خواهیم کرد.

از نظر قانونی و مشتری مداری ارائه پشتیبانی به سایت­ هایی که طراحی می­کنید موضوع مهمی است. ارائه پشتیبانی سایت­ ها می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. توجه به این مسائل باعث حس آرامش و رضایت برای شما به عنوان طراح سایت و همینطور مشتری خواهد داشت. مشتری ­های راضی بهترین تبلیغ برای کار شما هستند. اینان کار و خدمات شما را به دیگران معرفی می­کنند و همین باعث افزایش درآمد شما خواهد بود.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی

فرض کنید شما سایتی را برای یک فرد در هر زمینه شغلی یا خدماتی طراحی کرده­ اید. این فرد توانایی و تخصص شما در شناخت، نحوه کار و تعامل یا نگهداری سایت را ندارد. این شما هستید که باید راهکارهایی را به مشتری برای پیشبرد کارش ارائه دهید.

چند روش برای ارائه پشتیبانی سایت وجود دارد که در ادامه توضیح می­دهیم.

 • بدون پشتیبانی
 •  در این روش عملاً پشتیبانی برای سایت وجود ندارد. در این شرایط کارفرما ممکن است خودش به وردپرس و سایت آشنایی داشته باشد و کار را ادامه دهد. همچنین شما می­توانید توضیحاتی را در رابطه با نحوه کار با سایت در قالب یک ویدئو کوتاه آماده کنید و در اختیار مشتری قرار دهید. در این روش شما به عنوان طراح سایت، مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی سایت ندارید.

 

 • پشتیبانی بر اساس مبلغ و زمان مشخص در ابتدای قرارداد
 •  در این روش طراح سایت و کارفرما در ابتدای قرارداد، روی مبلغی به غیر از تعرفه طراحی سایت برای پشتیبانی به توافق می­رسند. مثلاً شما به عنوان طراح سایت، 6 ماه پشتیبانی سایت را در ازای مبلغی بر عهده می­گیرید. حتی می­توانید خدمات پشتیبانی را بطور رایگان به مشتری ارائه دهید. این کار می­تواند تبلیغی برای کار و خدماتی که ارائه می­کنید هم باشد و شما را نسبت به رقیبان جلوتر قرار دهد.  

 

 

 • پشتیبانی جداگانه در انتهای قرارداد در صورت تمایل کارفرما
 •  این روش یکی از بهترین راه­های ارائه پشتیبانی سایت است. معمولاً در این روش هر دو طرف طراح سایت و کارفرما رضایتمند­تر هستند. در این روش پس از پایان طراحی سایت، در صورت توافق هر دو طرف، قرارداد پشتیبانی منعقد می­شود.

 

 • پشتیبانی بصورت پروژه­ای در زمان­های خاص: در روش پشتیبانی پروژه­ای، طراح سایت قبول می­کند که در صورتیکه سایت به مشکلی برخورد کرد، یا به­روزرسانی نیاز داشت و…، بصورت پروژه­ای این کارها را انجام دهید.

توجه داشته باشید پشتیبانی از سایت فقط به معنی رفع مشکلات احتمالی سایت نیست. بلکه به­روزرسانی وردپرس، قالب و افزونه­ها، بهبود سرعت و سئو سایت، نگهداری سایت و بسیاری موارد دیگر را شامل می­شود.

نحوه خرید هاست، دامنه، قالب و افزونه

روش استاندارد و صحیح برای استفاده از قالب­ ها و افزونه­ ها در دنیای وردپرس این است که شما به عنوان طراح سایت برای هر پروژه قالب و افزونه­ ها را خریداری کنید. هر قالب و افزونه ­ای که در شرکت­ ها و سایت­ های ایرانی ارائه می­شود، هزینه زیادی برای خرید و بومی ­سازی آن برای شرکت ارائه دهنده داشته است. اینکه یک بار قالبی خریداری شود و بارها برای سایت­ های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد کار درست و منصفانه­ ای نیست!

نکته دیگر موضوع پشتیبانی از محصولات است. شرکت­ ها فقط امکان ارائه خدمات پشتیبانی محصولات برای یک دامنه را دارند. به این معنی که اگر چنانچه یک قالب وردپرس روی دو دامنه استفاده شده باشد، شرکت پشتیبانی نمی­تواند به آن محصول برای هر دو دامنه خدمات بدهد.

از گفته­ های بالا اینطور نتیجه می­گیریم که همه ابزارهایی که برای طراحی سایت لازم است از جمله قالب و افزونه ­ها، می­بایست در حساب کاربری مشتری و با ایمیلی که کارفرما تعیین می­کند خریداری شود. این روش هم برای طراح سایت و هم برای کارفرما مناسب­تر است. برای مثال فرض کنید طراح سایت بنا به هر دلیلی قصد ادامه همکاری با کارفرما را ندارد. اگر طراح سایت با حساب شخصی خودش اقدام به خرید ابزارهای طراحی سایت کرده باشد، ادامه پایداری سایت وابسته به شخص طراح است. اما اگر ابزارها با حساب شخصی کارفرما تهیه شده باشد، کارفرما به راحتی می­تواند اطلاعات هاست، دامنه و… را در اختیار شخص جدید برای پشتیبانی سایت قرار دهد.

تعرفه ­های ابزارهای طراحی سایت

تعرفه ابزارهای طراحی سایت یعنی هاست، دامنه، قالب و افزونه­ ها جدای از تعرفه طراحی سایت محاسبه می­شود. کارفرما موظف است در ابتدای کار این هزینه­ ها را تأمین کند.

سایت­ های زیادی ابزارهای طراحی سایت را ارائه می­دهند که شما می توانید ابزارها را از سایت ها تهیه کنید. البته به یاد داشته باشید همیشه از سایت ­های معتبر که محصولات اورجینال ارائه می­دهند خرید کنید. شما می­توانید نسخه اورجینال و بومی­ سازی شده قالب و افزونه­ های مورد نیاز سایتی که قصد دارید طراحی کنید را با خیالی آسوده نسبت به اصالت و پشتیبانی همیشگی محصولات، از سایت ابزار وردپرس تهیه کنید.

خرید بهترین پوسته های وردپرسی فارسی

خرید افزونه­های اورجینال وردپرس

 همچنین در بخش خدمات، شرکت معتبر ارائه ­کننده هاست و دامنه معرفی شده است که می­توانید هاست و دامنه را از این شرکت تهیه کنید.

معرفی بهترین هاست وردپرس

 سایت ابزار وردپرس خدمات فروش و نصب گواهینامه SSL  هم ارائه می­دهد که در صورت نیاز می­توانید از این خدمات استفاده کنید.

خدمات فروش و نصب SSL

قیمت حدودی هر کدام از ابزارهای طراحی سایت را در ادامه مشاهده کنید.

 • قالب و افزونه ­های مورد نیاز (بین 300 هزار تومان تا چند میلیون تومان)
 • هاست (بین 100 تا 500 هزار تومان)
 • دامنه (بین 20 تا 500 هزار تومان)
 • گواهینامه SSL (بین 100 تا 300 هزار تومان)

 

در این جلسه در مورد روش­ های پشتیبانی سایت، ابزارهای اولیه و ضروری طراحی سایت و تعرفه خرید این ابزارها صحبت کردیم که امیدواریم برای آگاهی شما عزیزان مفید بوده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

34 دیدگاه. Leave new

 • نصب افزونه جدید و ایجاد تغییرات، جزو پشتیبانی کردن محسوب میشه؟

 • محمدجواد خاکی نجف آبادی
  ژانویه 28, 2024 3:16 ب.ظ

  خدا خیرتون بده که این آموزش های مفید رو به صورت رایگان می گذارید. این نشونه ی خوش قلبی شماست.
  🙂

 • سلام وقت بخیر
  من متوجه نشدم ،تولید محتوا هم جزو پشتیبانی میشه؟

 • آرشام محکمی
  آگوست 27, 2023 2:48 ق.ظ

  سلام و ممنون بابت این اموزش خوبتون یک سری ابهامات در رابطه با پشتیبانی سایت برام پیش اومد که هر جا سرچ کردم نتونستم جوابی بگیرم . 1- زمانی که ما پشتیبانی سایت را بر عهده خود کارفرما می گذاریم صرفا فقط آن شخص را مدیر می کنیم و تمام ؟ نباید پنل ادمین یا … را ساخت؟ 2- و اگر ما ان شخص را مدیر کردیم و ایشان دانش و طرز کار با فضا را نداشت این وظیفه ی ما هست که به ان اموزش بدهیم ؟ و در غیر این صورت آن شخص حق فسخ را دارد ؟

  • کامران قائمی
   آگوست 27, 2023 9:11 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بله شما دسترسی مدیر کل را به ایشان تقدیم خواهید کرد. در خصوص آموزش این مورد بستگی به توافق شما دارد و اگر در توافق ارایه آموزش ذکر شده بله بایستی آموزش نیز به مشتری ارایه گردد.

   با تشکر.

 • مهناز عظیمی
  مارس 2, 2023 1:32 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید شما دوره آموزش پشتیبانی سایت ندارید،راستش یکی تو گوگل هست،ولی من چون تدریس سایت شما را خیلی دوست دارم و اعتقاد دارم که بسیار کامله میخواستم اگر دارید از شما خریداری کنم

 • صالح طاهریان
  سپتامبر 29, 2022 7:48 ب.ظ

  سلام ممنون از دوره خوبتون و پشتیبانی های فوق العادتون ببحشید می شه پشتیبانی سایت همراه با سئو نباشه؟ و اینکه چطور وردپرس می تونیم بروز کنیم ؟ داخل پیشخوان می نویسه که نسخه جدید وردپرس موجوده؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   وردپرس از پیشخوان بروز رسانی می شود.
   پشتیبانی به هر شکلی که تمایل دارید می توانید در قرار داد بنویسید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • لیلا رضایی
  آگوست 22, 2022 5:09 ب.ظ

  سلام استاد مهربان
  ببخشید من نفهمیدم منظور از خرید ابزارها در حساب کاربری مشتری چیست؟:(
  این حساب کاربری مشتری دقیقا منظور چیه؟
  یعنی برای هر سایت یه حساب کاربری مرتبط اون سایت بسازیم؟

  سپاس خیلی زیاد …

  • وقت شما بخیر
   یعنی به ازای هر مشتری که دارید ، یک اکانت در ابزار وردپرس با اطلاعات خوده مشتریتان برایش ایجاد نمایید و خرید های آن را در اکانت خودش انجام دهید.

   با تشکر.

 • حسینعلی همیری ابوالقاسم نژاد
  آگوست 5, 2022 4:36 ب.ظ

  سلام و عرض ادب، اولاً بسیار تشکر میکنم از آموزشهای خوبتون.
  سؤالی که داشتم این است که پشتیبانی سایت دقیقاً شامل چه موارد و چه اعمالی می باشد؟ در این ویدئو به این مورد پرداخته نشده و فقط اشاره ای کوتاه شده! لطفاً راهنمایی بفرمایید… متشکرم

 • سلام وقت بخیر
  ssl رو اکثر هاستینگ ها به طور رایگان ارائه میدن آیا تفاوتی داره با این ssl که جدا هست چون قیمتشون عجیبه ولی بعضی از هاسنگ ها رایگان میدن

 • سلام خسته نباشید …
  قالبی که از سایت شما میخرم رو میتونم توی چند تا دامنه بذارم ؟
  یا برای هر دامنه باید قالب بخرم؟
  سه تا سایت مشابه دارم… و قالب رو خریدم مثلا … میتونم توی چند تا سایت از قالبی که خریدم استفاده کنم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 20, 2021 10:15 ب.ظ

   سلام و احترام خدمت شما
   احتراماً همانطور که اطلاع دارید طبق قوانین تا این تاریخ هیچ گونه محدودیتی بابت تعداد دفعات نصب بر روی سایت های یک شخص در محصولات ابزار وردپرس لحاظ نشده است. البته پشتیبانی و برخی ویژگی های خاص محصولات با توجه به هزینه بخش پشتیبانی و نیروی انسانی برای یک دامنه ارائه می گردد. با توجه به هزینه های زیادی که صرف بومی سازی قالب ها می گردد توصیه می کنیم برای هرسایت به صورت مجزا تهیه نمایید که از پشتیبانی نیز برخوردار باشید.
   باتشکر

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 21, 2021 12:26 ب.ظ

   سلام و احترام،
   همانطور که اطلاع دارید طبق قوانین تا این تاریخ هیچ گونه محدودیتی بابت تعداد دفعات نصب بر روی سایت های یک شخص در محصولات ابزار وردپرس لحاظ نشده است. البته پشتیبانی و برخی ویژگی های خاص محصولات با توجه به هزینه بخش پشتیبانی و نیروی انسانی برای یک دامنه ارائه می گردد. باتشکر

 • سعید رحیمی
  اکتبر 19, 2021 8:51 ب.ظ

  با سلام خدمت تيم ابزار وردپرس و اقاي جبين پور عزيز .
  اينقدر اموزش هاتون خوب و كاربردي هست كه قبل از اينكه ويديو رو تموم كنم دوست داشتم نظرم رو ثبت كنم ، ممنون از شما كه توي اموزش هاتون علاوه بر نكات كاري و وردپرس درس انسانيت هم هست .
  تشكر از ادمين هاي محترم

 • سهیل صفدریان
  سپتامبر 25, 2021 4:42 ق.ظ

  از کلاس های شما ادم فقط ورد پرس یاد نمیگیره انسانیت هم یاد میگیره ممنونم ازتون

 • سلام
  ببخشید میخواستم بدونم شما تصاویر توی سایتتون رو از کجا میگیرید ( مثل همین تصویر کیف پول روی ویدیو )
  ممنون میشم جواب بدین

 • پارسا رحمتی احمدابادی
  آگوست 7, 2021 1:03 ب.ظ

  سلام و عرض خسته نباشید
  یه سوال داشتم من که سایتی رو طراحی کردم برای یه شخصی و خواستم بعد از اتمام پروژه اون شخص رو به عنوان ادمین قرار بدم چگونه باید این کار رو انجام بدم که به عنوان ادمین وارد سایت بشه نه بازدید کننده سایت

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 7, 2021 1:16 ب.ظ

   سلام آقای رحمتی عزیز
   می توانید در قسمت افزودن کاربران با ایمیل آن فرد یک کاربر با دسترسی مدیریت ایجاد کنید و سپس رمز عبور را برایش ارسال کنید.
   با تشکر

فهرست