آموزش طراحی صفحات برچسب

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفتاد و دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

برچسب (Tag) در ساختار وردپرس، مانند دسته بندی ها برای سازماندهی مطالب به کار می رود. برچسب ها محتوا و مطالب سایت را به شکل جزئی تری بخش بندی می کنند و ارتباط بین محتواهای سایت با برچسب انجام می شود. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش طراحی صفحات برچسب

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

استفاده از برچسب در سئو و بهینه­ سازی سایت تأثیر مثبت دارد. زیاده­ روی در تولید برچسب توصیه نشده و بهتر است برای هر مطلبی که در سایت منتشر می­شود حدود 2 تا 5 برچسب اضافه کنید. استفاده از برچسب مطالب باعث می­شود کاربران راحت­تر و سریع­   تر به مطالبی که با هم ارتباط دارند دسترسی داشته باشند.

ایجاد برچسب در وردپرس

به پیشخوان وردپرس دقت کنید. هر یک از منوهای نوشته و محصولات دارای یک زیرگروه به نام برچسب ­ها هستند . با استفاده از آن می­توانید مطالب و محتواهای آن بخش را برچسب ­گذاری کنید.

برای برچسب­ گذاری نوشته ­ها و مقالات سایت از پیشخوان وردپرس زیرگروه “نوشته­ ها > برچسب­ ها” را انتخاب و در صفحه بعد یک برچسب جدید ایجاد کنید.

عنوان

 نامی است که برچسب با آن نمایش داده می­شود.

نامک

 همان آدرس برچسب است که در مرورگر نمایش داده می­شود. اگر این قسمت را تکمیل نکنید به طور پیش­فرض همان عنوان برچسب برای نامک در نظر گرفته می­شود. برای روند سئو سایت بهتر است از نام­ های انگلیسی متناسب با عنوان برچسب برای فیلد نامک استفاده شود.

توضیحات

 در این بخش می­توانید توضیح مختصری از برچسب را وارد کنید.

هرچند با روش گفته شده در بالا می توان برچسب ایجاد کرد . عملاً کاربرد ندارد و بهتر است در زمان تولید محتوا برای سایت اقدام به ایجاد برچسب کنید . از جعبه برچسب که در سمت چپ صفحه قرار دارد، برچسب­ ها را اضافه کنید.

پس از ایجاد برچسب جدید، آن به لیست برچسب ­ها اضافه می­شود.  با کلیک روی هر کدام از برچسب­ ها یا کلیک گزینه”نمایش” روی هر برچسب، محتواهایی که در آن قرار دارند را مشاهده خواهید کرد.

برای ویرایش برچسب­ ها از گزینه “ویرایش” روی هر برچسب استفاده کنید.

طراحی صفحات برچسب در قالب زفایر

همان طور که می دانید صفحات برچسب دارای لینک بوده و قابل مشاهده هستند. برای تنظیم صفحه برچسب­ ها که هدر و فوتر سایت را نمایش دهید، در پیشخوان وردپرس، زیرگروه” Zephyr > تنظیمات پوسته” را کلیک کنید. در صفحه تنظیمات پوسته قسمت “طرح­ بندی بایگانی­ ها > برچسب ­ها”، در هر کدام از جعبه ­های بازشونده سربرگ و فوتر نام سربرگ و فوتر که طراحی کرده­ اید را انتخاب کنید.

قالب محتوا

همچنین می­توانید برای صفحات برچسب قالب محتوا ایجاد کنید . این صفحات نیز دارای تمپلیت منحصر بفرد برای نمایش باشند . نام قالب محتوایی که طراحی می­کنید را در قسمت قالب محتوای بخش طرح­ بندی بایگانی­ ها انتخاب نمایید.

برای ایجاد قالب محتوای برچسب­، زیرگروه” Zephyr > قالب محتوا” در پیشخوان وردپرس را انتخاب کرده و دکمه “افزودن قالب محتوا” را کلیک و یک عنوان برای قالب بنویسید.

با استفاده از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، پس از اضافه کرده المان “ردیف”، برای نمایش برچسب ­ها به صورت شبکه ­ای و در گرید از المان “پیمایشگر” یا “شبکه­  ای” استفاده کنید. به این نکته مهم توجه کنید؛ در صفحه تنظیمات مربوط به المانی که برای نمایش مقالات انتخاب کردید، از جعبه بازشونده نمایش گزینه “آیتم­ های جستجو(کوئری) جاری (استفاده برای بایگانی و نتایج جستجو)” را انتخاب کنید. بر اساس محتوای مربوط به هر برچسب نمایش داده می شود.

آموزش نمایش محتوا با گرید قالب زفایر

برای نمایش عنوان برچسب­ ها در صفحات سایت، المان­ “عنوان نوشته” را به قالب محتوا اضافه کرده اضافه کنید . در صفحه تنظیمات عنوان نوشته تگ h1 را انتخاب کنید.

همچنین می­توانید برای نمایش مسیر صفحات از المان “مسیر راهنما” و از المان “محتوای نوشته” برای نمایش قسمت توضیحات برچسب استفاده کنید.

برای مشاهده آموزش جامع ساخت قالب و تمپلیت صفحات کلیک کنید.

حال با کلیک روی هر برچسب، صفحه آن در قالبی که طراحی کردید در مرورگر نمایش داده می­شود.

با توجه به اینکه برچسب ها  از تولید بیش از حد دسته­ جلوگیری کرده و باعث ارتباط بین مطالب نزدیک به هم در سایت می­ شود. همچنین در بهبود سئو نیز مؤثر است استفاده هوشمندانه از آن توصیه می­شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

22 دیدگاه. Leave new

فهرست