ایده های خوب برای تولید محتوا

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه ده

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه قبل برای شما توضیح دادیم که چطور باید محتوا تولید کنیم و مهم‌ترین بحث در Seo محتوا است. اما خیلی از سؤالاتی که ممکن است در ذهن شما پیش بیاید و ما در ویرایش اول یعنی آموزش سئو قبل این مباحث را توضیح نداده بودیم و صرفاً مهم بودن تولید محتوا را بیان کرده بودیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ایده های خوب برای تولید محتوا

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

مهم‌ترین سوالات در اولویت هستند!

سؤالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که ممکن است شما قصد داشته باشید یک سایت با هر زمینه‌ای تولید کنید . مثلاً ممکن است بخواهید درزمینه‌های مختلف مانند فروش کالای خاص، شرکت خاص و خدمات خاص یا هر چیز دیگری وب‌سایت خودتان را بسازید. در اینجا شما باید اطلاع داشته باشید که چه نوع محتوایی تولید کنید تا سئو وب‌سایت شما طبق کلماتی که استفاده می‌کنید در نتایج اولیه نمایش داده شود.

دومین موردی که دارای اهمیت این است که درآمد و بازدید وب‌سایت شما نیز افزایش پیدا کند. در این حالت این سؤال پیش می‌آید که چه نوع محتوایی باید تولید شود؟ درواقع شما باید در اولویت اول در رابطه با مهم‌ترین سؤالاتی که در مورد کسب‌وکار و خدمات شما می‌شود محتوا تولید کنید.

در رابطه با چه چیزی محتوا بنویسیم؟

به‌عنوان‌مثال اگر بخواهید یک وب‌سایت در زمینه صنایع‌دستی شهر یزد داشته باشید و توضیح بدهید. مهم‌ترین سؤال این است که صنایع‌دستی استان یزد چه چیزهایی هستند که درواقع می‌توان توسط همین سؤال یک مقاله کامل و جامع و حتی بالاتر از هزار کلمه ارائه کرد. به‌این‌ترتیب وب‌سایت شما به‌عنوان یک منبع برای دیگر وب‌سایت‌ها باشد.

شما باید سعی کنید از ابتدای شروع کار خودتان محتوای کامل و قوی داشته باشید. درواقع یک محتوا که به‌صورت فوق‌العاده باشد تولید کنید. در فصل دوم از این آموزش شما یکسری از موارد در رابطه با استراتژی تولید محتوا یاد خواهید گرفت. بنابراین در نظر داشته باشید که مهم‌ترین سؤالات بر اساس موضوع وب‌سایت شما به‌راحتی مشخص خواهند شد.

اکنون قصد داریم مثالی که در اینجا برای شما آورده ایم را در ادامه آموزش تحلیل کنیم. به‌عنوان‌مثال در صنایع‌دستی استان یزد یکسری از موارد مانند سفال‌گری و دیگر موارد این‌چنینی را معرفی کردیم. در اینجا سفال‌گری نیز می‌تواند سبب شود که ما بتوانیم تولید محتوای قوی‌تری داشته باشیم. شما می‌توانید در مورد سفال‌گری نیز محتوا تولید کنید و توضیح دهید. به‌عنوان‌مثال اینکه سفال‌گری چیست و در کجا امکان این را دارید که هر کدام از قسمت‌ها سفال گری کنید یا اینکه چه چیزهایی با آن ساخته می‌شود.

پس متوجه شدیم که محتوا می‌تواند به‌صورت شاخه‌ای باهم ارتباط داشته باشد .میتواند محتوای مهمی نیز از آن به‌دست بیاید. درواقع مهم‌ترین سؤالات می‌توانند مهم‌ترین مواردی باشند که ما باید برای تولید محتوا از آنجا شروع کنیم.

1. خودتان را جای مخاطبینتان قرار دهید.

اولین موردی که قصد داریم برای شما آن را توضیح دهیم این است که شما باید خودتان را جای مخاطبین خودتان قرار دهید. شما باید فرض کنید که به‌عنوان یک کاربر به دنبال موضوعی در سایت خود می‌گردید .در اینجا باید فکر کنید که شما به چیزهایی فکر می‌کنید تا به سایت خودتان برسید؟ به‌عنوان‌مثال در مبحث صنایع‌دستی استان یزد شما باید فکر کنید که چه چیزهایی در ایران یا جهان معروف هستند . یا اینکه چه چیزهایی جستجو می‌شود، چه مواردی بین مردم محلات دیگر برای آن ها اهمیت دارد.

به‌عنوان‌مثال سفال‌گری در بین مردم ایران معروف است که در یزد و کویر انجام می‌شود. بنابراین شما می‌توانید فردی باشید که تولید محتوای سایت خودتان را تشخیص دهید. یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید و بارها در ایمیل‌های گوناگون توسط کاربران عزیز ابزار وردپرس سؤال پرسیده شده است این است که کاربران از اینکه برای سایت خود محتوا تولید کنند بی‌اطلاع هستند و درواقع چیزی به ذهن آن ها نمی‌رسد.

اما درواقع چنین چیزی امکان‌پذیر نیست . شما هر وب‌سایت با هر زمینه‌ای که داشته باشید برای آن محتوای کافی وجود دارد . شرط آن این است که شما ذهن خودتان را محدود نکنید. با توجه به مثالی که اکنون برای شما ذکر کردیم که می‌تواند برای پیدا کردن محتوا خیلی جذاب باشد.

2. سر تیترهای مقالات مرتبط.

هرکدام از سر تیترهای مقالات مرتبط می‌توانند راهی برای دستیابی به یک محتوا جالب و مهم باشند. به‌صورت متوسط روزانه بیش از چندین میلیون محتوا در بین وبلاگ‌های سراسر جهان منتشر می‌شود. به همین دلیل محتوای شما باید به‌اندازه کافی مفید و جذاب باشد که این مورد را در جلسات بعدی بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد که محتوا چگونه می‌تواند جذابیت خود را به‌دست آورد.

زمانی که شما سؤالات ذهن خودتان را جستجو کنید در وب‌سایت‌های مختلف مقالات مختلفی را مشاهده خواهید کرد و سر تیترهای گوناگونی را مشاهده می‌کنید. به‌عنوان‌مثال در مقاله صنایع‌دستی استان یزد چه چیزهایی هستند شما با تیترهای مختلفی مانند شاخه سفال‌گری مواجه می‌شوید که خود می‌تواند به‌تنهایی یک مقاله باشد. در ادامه زمانی که مقاله “سفال‌گری” را جستجو می‌کنید می‌توانید در میان آنها چندین مقاله مختلف پیدا کنید.

مثلا اینکه چقدر صنعتی شده است یا اینکه در کدام قسمت‌ها انجام می‌شود و می‌تواند این حالت خیلی عالی باشد.

3.بررسی وب‌سایت رقبا

معمولاً در هر زمینه‌ای یک رقیب خوب وجود دارد.  شما باید به وب‌سایت آن ها مراجعه کرده و ببینید که روی چه چیزی تمرکز کرده‌اند. اصولاً تجربه‌ی آن ها درزمینه اینکه چگونه تولید محتوا کنند و این مسیر را چگونه هدایت کنند بیشتر شده است. درواقع شما با مراجعه به وب‌سایت رقبا می‌توانید سؤالاتی که برای کاربران به‌وجود می‌آید را پیداکرده و برای آن ها محتوا تولید کنید. همچنین جهت‌یابی محتوا را به‌دست آورید.

سؤالات حضوری = سؤالات جستجو

هر نوع سؤالی که افراد از شما در کسب‌وکارتان به‌صورت حضوری می‌پرسند، همان سؤالات مهم‌ترین سوا لاتی هستند که کاربران در دنیای وب به دنبال آن می‌گردند. فرض کنید که شما در یک موبایل فروشی کار می‌کنید و یک گوشی جدید به بازار آمده است که روی این گوشی یک شارژر بی‌سیم قرارگرفته است. حال افراد مختلفی در رابطه با این شارژر از شما سؤال می‌پرسند که می‌تواند شامل سؤالات مختلفی ازجمله آیا با این گوشی جدید شارژر بی‌سیم نیز قرار دارد، مدت‌زمان شارژ گوشی با این شارژر چقدر است و… باشد.

شما باید برای این‌گونه سؤالات در دنیای وب که بیشترین جستجو برای آن ها صورت می‌گیرد تولید محتوا کنید. نکته جالب این است که ابتدا کاربران این سؤالات را در وب جستجو کرده و سپس در مراجعه حضوری از شما می‌پرسند و به همین دلیل باید آن را در نظر داشته باشید.

همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید تصویری برای شما قرار داده‌ایم که در وسط آن می‌توانید کلمه اتصالات لوله‌کشی را مشاهده کنید .قرار است برای این قضیه تولید محتوا شود. طبق این تصویر می‌توانید مشاهده کنید که شما چقدر می‌توانید برای آن محتوا تولید کنید. به‌عنوان‌مثال این کلمه به بهداشت، رسوم فرهنگی حمام، لوازم اتصالات لوله‌کشی، موارد و دیگر مواردی که می‌توان در رابطه با آن ها تولید محتوا کرد متصل می‌شود.

مثال

در مثالی دیگر فرض کنید که شما در رشته و خدماتی فعالیت می‌کنید که برای آن محتوای کمی تولیدشده است. خب اکنون مثلاً افرادی که به دنبال نوشابه هستند یکی از دیگر چیزهایی که تمایل به مصرف آن دارند آبمیوه است. در اینجا شما می‌توانید برای نوشابه تولید محتوا کنید و در کنار آن ذکر کنید که این دسته از افراد از آبمیوه یا یک چیز دیگر در کنار نوشابه خیلی استفاده می‌کنند.

پس مشاهده می‌کنید که می‌توانید ارتباط به مرزهای دیگر بدهید . برای این موارد نیز تولید محتوا داشته باشید تا بتوانید کاربران را به هر شکلی به سایت خودتان هدایت کنید.

5. بررسی شبکه‌های اجتماعی

بررسی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در تولید محتوا و پیدا کردن موضوع برای تولید محتوا برای شما مفید باشد. فرض کنید که شما به پیج رقبای خود که درزمینه کاری شما فعالیت می‌کنند می‌روید. مثلاً در اینستاگرام شما می‌توانید پست‌های مختلف آن ها را مشاهده کنید.  هرکدام از آن ها مواردی درونشان نوشته‌شده است که یک عنوان برای تولید محتوا در وب‌سایت به شمار می‌روند. در این حالت شما باید پست‌های آن ها را مشاهده کرده و از میان آن ها موضوعاتی را استخراج‌کنید.

مورد دیگر نیز این است که سؤالاتی که در کامنت‌های آن پست پرسیده می‌شود می‌تواند هرکدام یک محتوای عالی برای شما باشد. زیرا زمانی که فکر یک نفر را درگیر کرده پس مطمئناً ذهن هزاران نفر دیگر را نیز درگیر کرده و ممکن است که آن ها را جستجو کنند. در جلسات بعدی در رابطه به محتوا بازهم برای شما توضیح می‌دهیم و باهم نمونه یک محتوای خوب را مشاهده می‌کنیم.

پیروز و سربلند باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

55 دیدگاه. Leave new

فهرست