آموزش نمایش محتوا با افزونه گرید

( شنبه ، 11 آذر سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه شصت و چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

در آموزش قبل با طراحی محتوای شبکه ای با استفاده از ویژگی های قالب زفایر و ایمپرزا آشنا شدید. در این قسمت افزونه The Grid را به شما معرفی می کنیم. این افزونه امکان ایجاد گریدهای زیبا و متنوعی با هر قالبی که سایت با آن طراحی شده را فراهم می کند. ( ادامه مطلب … )

افزونه نمایش جذاب محتوا

افزونه گرید وردپرس برای نمایشِ جذاب ِ محتوا

برای نمایش محتواهاتون توی صفحه اصلی یا هرجای دیگه میتونید از افزونه گرید وردپرس استفاده کنید که بسیار جذاب و کاربردی است.

افزونه نمایش جذاب محتوا

افزونه گرید وردپرس برای نمایشِ جذاب ِ محتوا

برای نمایش محتواهاتون توی صفحه اصلی یا هرجای دیگه میتونید از افزونه گرید وردپرس استفاده کنید که بسیار جذاب و کاربردی است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نمایش محتوا با افزونه گرید

( شنبه ، 11 آذر سال 1402 )

گرید(Grid)

روشی برای نمایش محتواهای سایت به­ صورت شبکه بندی شده است. برای مثال نمایش محصولات یا آخرین خبرها را در صفحات سایت با گرید می­توان انجام داد.

نسخه اصلی و فارسی افزونه  The Grid در سایت ابزار وردپرس برای تهیه و استفاده شما فراهم شده است.

خرید افزونه نمایش جذاب محتوا The Grid

نمایش محتوای شبکه ای با افزونه The Grid

پس از خرید افزونه The Grid، فایل افزونه را دانلود کنید.

در پیشخوان وردپرس، زیرگروه “افزونه­ هاßافزودن” را انتخابکنید.  فایل­ افزونه The Grid را که دانلود کرده ­اید، نصب و فعال­ کنید. پس از آن منو جدیدی به نام The Grid به پیشخوان وردپرس اضافه می­شود.

افزونه The Grid دارای تعداد بسیار زیادی دموی زیبا و جذاب است .شما می ­توانید آن­ ها را در سایت خود درون­ریزی کرده و استفاده کنید. در سایت Theme-one مجموعه دموهای افزونه The Grid  وجود دارد که با کلیک روی هر کدام نحوه نمایش محتوا در گرید را مشاهده می ­کنید.

حال برای درون ریزی دموها در وردپرس، منو The Grid در پیشخوان وردپرس را انتخاب کرده و بر روی دکمه “دمو را درون ریزی کن” کلیک کنید.

دمو گرید

پس از درون ریزی دموها لیستی از این دموها را مشاهده می­ کنید.

همان طور که می­دانید برای استفاده از گرید به محتوا نیاز داریم. محتوا می­تواند از نوع محصولات، نوشته­ ها، نمونه­ کار و … باشد. اگر تاکنون محتوایی برای سایت خود ایجاد نکردید، شروع به تولید محتوای دسته بندی شده کنید.

دموی گرید موردنظر خود را از صفحه­ ای که دموها نمایش داده شده است انتخاب کنید و دکمه ویرایش را کلیک کنید.

در صفحه ویرایش، سربرگ­ های مختلفی برای تنظیمات گریدی که انتخاب کردید وجود دارد.

در “سربرگ کلی” اطلاعات جامعی از گرید شامل نام، کد کوتاه گرید، Id و نام کلاس گرید برای ایجاد تغییرات CSS را مشاهده می­کنید.

از “سربرگ منابع” می­بایست نوع پست تایپی که می­خواهید در گرید نمایش داده شود، دسته بندی آن و حتی وضعیت انتشار، نویسنده و … را مشخص کنید.

در “سربرگ گرید”، نوع شبکه بندی محتوا و تنظیمات واکنش­ گرایی را انجام دهید. گزینه “نسبت آیتم” را برای تغییر اندازه آیتم در گرید به کار گیرید.

“سربرگ پوسته­ ها”، شامل تعداد بسیار زیادی پوسته برای آیتم ­ها می­باشد. اگر در سربرگ گرید، نوع گرید را تغییر دهید، پوسته های مخصوص نوع گریدی که انتخاب کردید نیز تغییر می­ کند.

از “سربرگ طرح­ بندی” تنظیمات نمایش افقی و عمومی گرید را تغییر دهید. برای نمایش گرید در سایت­ های فارسی گزینه “راست به چپ” را فعال کرده و درصورتی­ که می­خواهید گرید در تمام عرض صفحه، نمایش داده نشود گزینه “تمام عرض” را غیر فعال کنید.

سربرگ ­های افزونه The Grid

سربرگ ­های افزونه The Grid هرکدام شامل تنظیمات تخصصی بوده که با کمی جستجو و تمرین در آن ­ها مهارت پیدا می­ کنید.

پس از انجام تنظیمات برای گریدی که انتخاب کردید و ذخیره تغییرات، حال باید گرید را برای نمایش به برگه اضافه کنید.

برای اضافه کردن گرید به برگه کد کوتاهی(Short Code)  که مقابل نام گرید هست را کپی کنید. در هر قسمتی از سایت که می­ خواهید گرید نمایش داده شود قرار دهید.

همچنین اگر از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر استفاده می­ کنید. با نصب افزونه The Grid، المان گرید به صفحه ساز اضافه می­شود.

پس از انتخاب المان، در صفحه تنظیمات گرید نام گریدی که آن را برای نمایش محتوا ویرایش کرده ­اید را کلیک کرده و آن را به صفحه­  ساز اضافه کنید.

در انتها برگه را در مرورگر باز کنید. طرح شبکه­ ای که برای محتوا تنظیم کردید را مشاهده کنید.

افزونه The Grid با همه قالب­ های وردپرس و صفحه­ ساز سازگاری دارد.  دارای دموها و تنظیمات متنوعی برای نمایش محتوای شبکه ­ای جذاب در سایت شما می ­باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

63 دیدگاه. Leave new

فهرست