معرفی دوره آموزش افزونه The Grid گرید

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه اول

آموزگار :

فرید معیریان

استفاده از این افزونه و ایجاد کلکسیونی از مطالب به صورت شبکه ای باعث جذاب تر ، مدرن تر وحرفه ای تر شدن سایت و قالب وردپرس شما و دسترسی ساده تر کاربران سایت شما به همه مطالب به صورت یک جا میشود. به عنوان مثال نمایش نمونه کارها به صورت شبکه ای ( گریدی ) در سایت علاوه برزیبایی ظاهری که به سایت شما خواهد داد ، باعث دسترسی سریعتر کاربران به نمونه کارهای شما در یک مکان خواهد شد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

معرفی دوره آموزش افزونه The Grid گرید

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

آموزش افزونه The Grid

افزونه The Grid از حرفه­ ای­ ترین و پیشرفته ­ترین پلاگین ­های وردپرس برای نمایش هر گونه محتوای سایت بصورت شبکه­ ای منظم و نامنظم است. در پلاگین The Grid می­توانید هر محتوایی از هر نوع پست­ تایپی مثل نوشته­ ها، محصولات، نمونه کارها و هر گونه محتوای دیگری را به زیباترین شکل و با گرافیک بالا در گرید نمایش دهید.

با استفاده از نمایش محتوای شبکه ­ای دسترسی کاربران به همه مطالب سایت سریع­تر و راحت­تر خواهد بود که این موضوع برای تعامل هر چه بیشتر کاربران با سایت ضروری است. همینطور محتوای شبکه ­ای که با افزونه The Grid ایجاد می­شود زیبایی و جذابیت سایت را چند برابر می­کند و همین در جذب بازدیدکنندگان سایت و فروش بیشتر محصولات تأثیر مثبت دارد.

هم اکنون نسخه اورجینال و فارسی ­شده افزونه The Grid در سایت ابزار وردپرس برای استفاده شما عزیزان فراهم شده است.

دانلود افزونه محتوای شبکه ای The Grid

 

آموزش نصب و استفاده از افزونه The Grid

برای نصب افزونه نمایش محتوای شبکه­ ای، در پیشخوان وردپرس، مسیر “افزونه­ ها ßافزودن” را انتخاب کنید و سپس دکمه “بارگذاری افزونه” را کلیک کنید. فایل فشرده افزونه The Grid که از سایت ابزار وردپرس دانلود کردید را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب افزونه آن را فعال کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

با فعال ­سازی افزونه، منوی جدید ” The Grid” به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

پلاگین The Grid  دو بخش برای تنظیم و مدیریت دارد. یکی تنظیمات گرید برای نمایش محتوا و بخش دیگر تنظیم و ایجاد تغییر برای هر آیتم گرید است.

با کلیک منوی The Grid وارد بخش صفحه اصلی تنظیمات گرید شوید. ابتدا در این صفحه دکمه “دموها را درون­ریزی کن” را کلیک کنید تا همه دموهای پوسته افزونه، در وردپرس ذخیره شده و برای استفاده آماده شود.

شما می­توانید ابتدا از سایت the-grid  همه­ ی نمونه ­های محتوای شبکه ­ای را مشاهده کنید .گرید دلخواهتان را انتخاب کنید. سپس پس از درون ریزی دموها در افزونه The Grid، گریدی که انتخاب کردید را تنظیم و ویرایش کنید.

دمویی که انتخاب کردید را در حالت ویرایش باز کنید تا وارد صفحه تنظیمات آن شوید. صفحه تنظیمات هر گرید دارای چند سربرگ اصلی است.

 • سربرگ کلی

 •  این سربرگ اطلاعات کلی از گرید مثل نام و کد کوتاه گرید را نمایش می­دهد. همچنین id و کلاس گرید برای استفاده در CSS­های سفارشی هم قابل مشاهده است.
 • سربرگ منابع
 •  این صفحه برای مشخص کردن منبع محتوای گرید است. بطور مثال اگر بخواهید تصاویر اینستاگرام در گرید نمایش داده شود گزینه “Instagram” را انتخاب کنید. برای نمایش انواع پست­ تایپ ­های وردپرس در گرید گزینه “Post Type” را انتخاب کنید. تعداد آیتم­ هایی که می­خواهید در هر گرید نمایش داده شود را از قسمت “تعداد آیتم” مشخص کنید. از جعبه باز شونده “نوع نوشته”، نوع پست ­تایپی که محتوای آن باید در گرید نمایش داده شود را انتخاب کنید. حتی وضعیت انتشار و دسته ­بندی محتواها هم قابل تغییر است.
 • سربرگ مدیا

 •  این صفحه برای مدیریت مدیا و رسانه در محتوای شبکه­ ای است که قابلیت انتخاب فرمت آیتم­ های نمایشی مختلفی را دارد.
 • سربرگ گرید
 • در سربرگ گرید نوع نمایش محتوای شبکه­ ای تعیین می­شود. همینطور نسبت آیتم ­ها هم قبل تغییر است. در این صفحه تنظیمات واکنش­گرایی برای نحوه نمایش گرید و تعداد ستون­ های آن در دستگاه ­های مختلف دسکتاپ، تبلت و موبایل هم قابل تنظیم است.
 • سربرگ فیلتر/مرتب

 •  هرگونه فیلتر و محدودیت برای نمایش آیتم ­های گرید و مرتب ­سازی آیتم ­ها در این سربرگ قابلیت پیاده ­سازی و مدیریت دارد.
 • سربرگ صفحه ­بندی

 •  در این صفحه می­توانید صفحه­ بندی آجاکسی را فعال کنید تا در نمایش محتواها هر بار صفحه Reload نشود و گرید با تکنولوژی آجاکس نمایش داده شوند. صفحه­ بندی ­های قبلی و بعدی را هم می­توانید فعال و متن دکمه ­های آن را تغییر دهید.
 • سربرگ طرح ­بندی

 •  طرح­ بندی کلی صفحه نمایش محتوای شبکه را در این صفحه تنظیم کنید. مکان قرار گیری فیلترها، دکمه بارگزاری بیشتر و موارد دیگری که در صفحه گرید نمایش داده می­شود از این قسمت تغییر داده می­شود.

برای سایت ­های فارسی دکمه “راست به چپ” در این سربرگ را فعال کنید تا گرید نمایش درستی را داشته باشد. تنظیم کاربردی دیگری که در این سربرگ هست نمایش “تمام عرض” است که با توجه به سایتتان می­توانید این تنظیم را فعال یا غیر فعال کنید.

 • سربرگ پوسته­ ها
 •  در این صفحه می­توانید پوسته دمویی که انتخاب کردید را تغییر دهید. به یاد داشته باشید با تغییر پوسته همه تنظیمات نوع طرح­ بندی، گرید و… تغییر می­کنند و در صورت ضرورت باید همه را دوباره انجام دهید.
 • سربرگ انیمیشن
 •  در این صفحه برای نمایش گرید انیمیشن تعریف کنید. در جعبه بازشونده “استایل انیمیشن” تعداد زیادی انیمیشن برای انتخاب شما فراهم شده است.
 • بارگزاری/ آژاکس
 •  این صفحه برای تنظیم روش ­ها و متدهای بارگزاری گرید با آجاکس است.
 • سربرگ کد css/js
 •  اگر بخواهید کدهای سفارشی css و js برای گرید بنویسد، در باکس­ های سفارشی این صفحه انجام دهید.

بخش دیگر تنظیمات The Grid مربوط به مدیریت و تنظیم هر کدام از آیتم­ های گرید است. برای ایجاد تغییر در آیتم ­های گرید منوی” The Grid ßطراحی ظاهری” را انتخاب کنید. در صفحه بعد دکمه “پوسته ­های دمو را درون­ریزی کنید” را کلیک کنید تا انواع متنوع از دموهای آیتم را مشاهده نمایید. نام پوسته­ ای که می­ خواهید ظاهر آیتم ­های آن را تغییر دهید انتخاب کنید. با کلیک روی نام پوسته، صفحه طرح­ بندی آیتم­ های آن را مشاهده می­کنید. شما می­توانید المان­ های جدید به آیتم اضافه یا عضوی را از آیتم حذف کنید یا تغییراتی برای اجزای آیتم ایجاد کنید. تنظیمات بیشتری هم در منوی تنظیمات طرح­ بندی که سمت چپ این صفحه است قابل انجام است که با استفاده از آن­ها ظاهر آیتم ­های گرید تغییر می­کند.

پس از انجام تنظیمات، برای نمایش گرید در صفحات سایت، کد کوتاه (Short Code) گریدی که ویرایش کردید را در هر صفحه ­­ای که می­خواهید گرید در آن نمایش داده شود قرار دهید.

روش دیگر نمایش محتوای شبکه­ ای در سایت­ هایی که از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر استفاده می­کنند اضافه کردن “المان گرید” و سپس انتخاب نام گرید در صفحه تنظیمات آن است. با این روش گرید در آن صفحه نمایش داده می­شود.

اگر علاقمند به نمایش هر نوع محتوایی با گرافیگ بالا و ظاهری جذاب و به صورت شبکه­ ای در وب­سایتتان هستید، به شما پیشنهاد می­کنیم افزونه پر طرفدار The Grid را دانلود و نصب کنید . از امکانات کم نظیر و پیشرفته آن برای نمایش محتوای شبکه­ ای بهره­مند شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

43 دیدگاه. Leave new

 • محمدرضا حق دوست
  مارس 24, 2022 12:26 ب.ظ

  سلام دوست عزیز
  و خدا قوت به جناب جبین پور با این همه خلاقیت و توانایی. سایت فوق العاده ای دارید. یعنی گرید ها میتوانند هر چیزی باشند؟ عکس؟ متن ؟یا ترکیب این دو؟

 • صالح بردبار
  نوامبر 5, 2021 6:45 ب.ظ

  سلام
  میخواستم از گرید برای نمایش یک سری نمونه کار استفاد کنم که کاربر بعد از کلیک به سایت دیگه منتقل بشه،اما موفق نمیشم چون تنها برگه های داخل سایت رو گرید پشتیبانی میکنه

 • سلام خسته نباشید خدمت تمام عزیزان و دوستان گل به خصوص مدرس های ابزاروردپرس
  آقا مهدی واقعا خدا خیرت بده به خاطر این دوره که همینطوری رایگان در اختیار دوستان گذاشتی ……..سپاس فراوان

  ایشاالله خدا به اندازه باطنت بهت بده

 • سلام ببخشید پشتیبانی این محصول مربوط به یک سایت هست و یا برای چند سایت پشتیبانی انجام میشه ؟
  من کل دوره هاتون رو دیدم خدا قوت میگم بهتون واقعا هنگ کرده بودم که چیکار کنم متشکرم و در پناه حق همیشه شاد و سربلند باشید

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   سپتامبر 20, 2021 7:24 ب.ظ

   سلام و درود آقای فرشادی عزیز
   همانطور که اطلاع دارید طبق قوانین تا این تاریخ هیچ گونه محدودیتی بابت تعداد دفعات نصب بر روی سایت های یک شخص در محصولات ابزار وردپرس لحاظ نشده است. البته پشتیبانی و برخی ویژگی های خاص محصولات با توجه به هزینه بخش پشتیبانی و نیروی انسانی برای یک دامنه ارائه می گردد. باتشکر

 • یاسمن طبیب‌زاده
  آگوست 4, 2021 4:06 ب.ظ

  افزونه خوبیه ولی کار کردن باهاش خیلی سخته!! و حتما حتما نیاز به ویدئو ی آموزشی مناسبی داره
  مرسی که فیلم آموزشی هم قرار دادید!!
  خیلی خوبه که همه افزونه های مطرحتون آموزش دارند

 • محمد حسین حسامی
  آگوست 3, 2021 4:56 ب.ظ

  سلام آیا این افزونه امکان نمایش محتوا به صورت لایت باکس مانند سایت freepik را دارد؟

 • محمد دریائی
  ژوئن 26, 2021 1:39 ق.ظ

  سلام وقت به خیر
  من یه مشکلی دارم اون هم این که وقت که مثلا گرید lome رو استفاده میکنم به جا این که گرید وسط برگه من جای که براش مشخص کردم نمایش داده بشه بیشتر گرید خارج از برگه سمت چپ صفحه میره از صفحه خارج میشه ظاهرش به کل خراب میشه نصف گرید میشه تو برگه نصفه دیگه گرید مثلا دوتا ستون از چهارتا ستون مشخص کرده میرن بیرون از صفحه نمایش از سمت چپ

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 26, 2021 11:29 ق.ظ

   سلام آقای دریائی عزیز
   لطفاً در صورتی که با اکانت دیگری خرید را انجام دادید تیکت ارسال کنید تا ان موضوع توسط کارشناسان بررسی گردد.
   با تشکر

 • حسین بنایی
  مارس 11, 2021 4:10 ب.ظ

  سلام وقت به خیر
  این افرونه امکان نمایش خروجی گرویتی ویو رو داره ؟

 • رادین پورامن
  سپتامبر 28, 2020 10:09 ق.ظ

  سلام من وقتی دوتا گرید میسازم یک انداره یکیش یکم بزرگتره باید چیکار کنم؟

 • سلام من المان را گذاشتمولی با این پیام مواجه شدم
  No post was found with your current grid settings. You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.
  میشه راهنمایی کنید

 • شادی پرگاهی
  آگوست 5, 2020 1:08 ب.ظ

  با سلام و احترام
  آقای جبین پور یه گلگلی دارم از شما
  من افزونه گرید و از شما خریدم و به یه مشکل اساسی برخوردم ( اینکه بعد از نصب برنامه وقتی دمو ها را درونریزی کردم تمام پوسته ها فعال شدن تا اینجا مشکلی نبود ولی وقتی خواستم تغییری در ظاهر یکی از پوسته ها بدم مثلا نام نویسنده یا تاریخ و حذف کنم در قسمت گرید/ طراحی ظاهری این پوسته را پیدا نکردم که بعد متوجه شدم در قسمت طراحی ظاهری / وقتی درونریزی می کنم چند تا از پوسته ها نمایش داده نمی شوند مثل پوسته PRAIA , SANAA, چند تا پوسته دیگه) که بعد از اینکه این مشکل و با کارشناسان محترم شما در میان گذاشتم گفتند این مشکل از سازنده این افزونه است و چند تا از پوسته ها قابل نمایش نیست.
  و من از آقای جبین پور خواهش می کنم که این موضوع و حتما لحاظ کنند تا کسانی که این افزونه را خریداری می کنند با علم به این موضوع خریداری کنند چون من دقیقا پوسته هایی را که می خواستم درونریزی نمی شوند و یک جورایی این افزونه ناقص می باشد. ممنون

 • سلام ،
  بنده می خوام داخل صفحه بندی صفحه ی پستام قیمتی که با ACF تعریف کردم روی شورت کات هر پست نمایش داده بشه و بتونم بر اساس قیمت مرتب سازی کنم . این ابزار این قابلیت رو داره؟

  • تیم پشتیبانی
   ژانویه 21, 2020 12:42 ب.ظ

   سلام بر شما ، خیر متاسفانه این با برنامه نویسی قابل پیاده سازی است. باتشکر

  • احسان چگنی
   می 30, 2020 2:30 ب.ظ

   سلام جناب جبین پور عزیز من میخوام مثل دی جی کالا تو حالت موبایل پست ها رو نمایش بده یعنی 1 پست کامل و نصف پست بعدی رو کاربر ببینه و با حرکت انگشت ادامه پست ها اسلایدی نمایش داده بشه اما متاسفانه این خالت رو نتونستم پیاده کنم ممنون میشم اگر مکنه روش شبیه دی جی کالا رو تو حالت موبایل آموزش بدید

   • کارشناس پشتیبانی شماره دو
    ژوئن 1, 2020 10:13 ق.ظ

    با سلام ، ممنون از حضور شما ،
    دیجی کالا از 0 کد نویسی شده است ، خیلی از طراحی های دیجی کالا را به سادگی نصب افزونه و طراحی درگ دراپ نمی توان انجام داد.
    با تشکر.

 • برای نمایش ویدئو باید پست من از نوع نوشته باشه در گرید که مجموعه ویدئوهای منو نشون بده

  • پشتیبانی شماره دو
   اکتبر 21, 2019 1:41 ب.ظ

   با سلام و احترام ،
   متاسفانه بدرستی متوجه درخواست یا سوال شما نشدم.
   در صورت امکان سوال خود را در ناحیه کاربری بصورت تیکت ارسال نمایید تا در صورت امکان ، همکارانم راهنمایی نمایند.
   با تشکر.

 • سعید یوسفی
  اکتبر 4, 2019 5:28 ب.ظ

  با سلام
  من از این افزونه استفاده میکنم.همچنین به خاطر مطالب زیاد سایتم از المان شبکه ای هم استفاده میکنم
  میخوام بدونم روشی هست که این دو قسمت رو با هم ادغام کنم ؟
  یعنی تو المان شبکه ای حالت های مختلف گرید بیاد
  تو قسمت تنظیمات المان شبکه ای یه قسمت به اسم طرح بندی شبکه ای هست ولی قالب های گرید داخلش نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام
  بنده رو قالب BeTheme نصب کردم اما به دلیل راستچین بودن صفحه، بعد از کلیک روی عکس، نمایش بزرگ آن به کنار صفحه می رود. با تغییر کد css کل قالب مشکل حل میشود اما سایت چپ چین می شود.
  ممنون می شوم راهنمایی نمایید

 • جعفر رستم خانی
  ژوئن 24, 2019 4:30 ب.ظ

  سلام . خسته نباشید.
  اگر این افزونه برای تغییر نمایش وبلاگ بخواهیم استفاده کنیم قابل استفاده است. اگر امکانش هست با اعمال تنظیمات داخل خود افزونه بصورت اتوماتیک اینکار صورت میگیره ؟

 • شیوا نیکزاد
  فوریه 20, 2019 7:07 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب
  این محصولو تهیه کردم فقط میخوام بدونم چگونه میشه کنار عکس محصول کاتالوگ دانلود گذاشت از کدوم تم آماده این محصول میشه برای چنین کاری استفاده کرد

  • کارشناس پشتیبانی
   فوریه 21, 2019 1:00 ق.ظ

   با سلام و احترام خانم نیکزاد ، متاسفانه دقیق متوجه منظور شما نشدم. پیشنهاد می کنم کلیه دموهای خارجی سازنده را مشاهده نمایید خیلی به شما در انتخاب طرح ها کمک می کند. باتشکر

 • سلام با افزونه edd سازگار است که بخرم

فهرست