آموزش بیمه شدن تامین اجتماعی با سابقه و بازنشستگی کامل

آموزش بیمه شدن تامین اجتماعی با سابقه و بازنشستگی کامل

( سه شنبه ، 11 مهر سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو تکی

آموزگار :

مهدی جبین پور

اشتباه نکنید و نگویید بیمه نمی شوم! چون نابود میشوید! بیمه شدن در تامین اجتماعی به عنوان بیمه شخصی می تواند به شما در مواجهه با خطراتی مانند بیماری، ناتوانی، آسیب بدنی، بیکاری و ... کمک کند و به شما اطمینان می دهد که در صورت بروز هر گونه مشکل در آینده، می توانید از کمک و حمایت سازمان تامین اجتماعی استفاده کنید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش بیمه شدن تامین اجتماعی با سابقه و بازنشستگی کامل

( سه شنبه ، 11 مهر سال 1402 )

تفاوت حق بیمه 12 درصد، 14 درصد و 18 درصد در بیمه حرف و صاحبان مشاغل

نرخ حق بیمه جهت استفاده از امتیازات مقرر برای صاحبان حرف و مشاغل آزاد به شرح زیر است:

حق بیمه 12 درصد با بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی

 در این نوع بیمه خدمات مربوط به بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی ارائه می‌شود. به همین دلیل به آن بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با 14 درصد (12 درصد سهم بیمه شده + 2 درصد سهم دولت می گویند.

حق بیمه 14 درصد با بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی

در این نوع بییمه خدمات پرداخت مستمری بابت بازنشستگی بیمه شده و پرداخت مستمری به بازماندگان در صورت فوت بیمه شده قبل و یا بعد از بازنشستگی ارائه می‌شود. با احتساب سهم 2 درصدی دولت، نرخ حق بیمه به 16 درصد می‌رسد.

حق بیمه 18 درصد با بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی

در این نوع بیمه خدمات پرداخت مستمری بازنشستگی، و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و همچنین خدمات مربوط به از کار افتادگی کلی غیرناشی از کار به این گروه از بیمه شدگان ارائه می‌شود. این بیمه شامل از کار افتادگی جزئی و نقص عضو نیست.

 

 

بیمه شدن در تامین اجتماعی بدون استخدام شدن در شرکت ها، به عنوان یک موضوع مهم و پرسش‌برانگیز در جامعه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افرادی که به علت شغل فردی، مستقل و غیراستخدامی هستند نیز به مانند سایر افراد جامعه، به حقوق و تامین اجتماعی نیاز دارند. در اینجا به آموزش بیمه شدن در تامین اجتماعی برای افرادی که در شرکت ها استخدام نشده‌اند، پرداخته خواهد شد.

بیمه تامین اجتماعی یکی از مهمترین سازمان های دولتی در کشورهای مختلف جهان است که به تأمین امنیت اجتماعی و اقتصادی مردم کشورها می‌پردازد. بیمه تامین اجتماعی مزایای بسیاری برای افراد و جامعه به طور کلی دارد. در ادامه، به بررسی مزایای بیمه تامین اجتماعی پرداخته می‌شود.

 1. پوشش در برابر خطرات اجتماعی: با پرداخت حق بیمه، افراد به پوشش در برابر خطرات اجتماعی نظیر بیماری، ناتوانی، بازنشستگی و مرگ درآمد خود دست می‌یابند. این مزیت از جانبی باعث کاهش خطراتی می‌شود که ممکن است برای خانواده‌ها در اثر این خطرات به وجود آید.
 2. کمک به بازنشستگان: بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگان، یک منبع از درآمد است که برای زندگی پس از بازنشستگی در نظر گرفته شده است. با پرداخت حق بیمه به موقع، فرد بازنشسته به این منبع درآمد دسترسی خواهد داشت و نیازهای مالی خود را در زمان بازنشستگی برآورده خواهد کرد.
 3. پوشش در برابر بیماری و ناتوانی: آموزش بیمه شدن در تامین اجتماعی را ببینید تا هزینه کمتری برای هزینه های درمانتان بپردازید.

در نتیجه، بیمه تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان مهم در جامعه، مزایای بسیاری برای افراد و جامعه به طور کلی دارد. این سازمان به پوشش در برابر خطرات اجتماعی، کمک به بازنشستگان، کمک به خانواده‌های کارگران فوت شده، پرداخت بهای بهداشت و مستمر به کارگران، حفاظت از اموال و دارایی‌های فردی، کمک به افزایش نرخ اشتغال و توسعه پایدار کمک می‌کند.

تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی، بسیاری از مزایای اساسی را برای جامعه فراهم می‌کند. بعضی از این مزایا عبارتند از:

 1. حفاظت از درآمد: بیمه تامین اجتماعی به افراد در برابر اتفاقات ناگواری نظیر بیماری، ناتوانی و بازنشستگی پوشش می‌دهد و در نتیجه افراد مطمئن هستند که درآمد ثابت خود را خواهند داشت. این مزیت به عنوان یکی از اصلی‌ترین مزایای بیمه تامین اجتماعی در جامعه شناخته شده است.
 2. کمک به تامین امنیت اجتماعی: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی، به تامین امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور کمک می‌کند. با ارائه حمایت مالی به افراد در مواجهه با رویدادهای ناگوار و خطرات اجتماعی، تامین اجتماعی به کاهش فقر، بیکاری و تضعیف شرایط اجتماعی در جامعه کمک می‌کند.
 3. کمک به افزایش اعتماد اجتماعی: بیمه تامین اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین سازمان های اجتماعی در جامعه، به افزایش اعتماد اجتماعی کمک می‌کند. با ارائه حمایت مالی به افراد، تامین اجتماعی اعتماد و اطمینان را که برای اعضای جامعه مهم است، تامین می‌کند.
 4. حمایت از جامعه: بیمه تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی، به حمایت از جامعه کمک می‌کند. با ارائه خدمات و حمایت مالی به کارگران و کسب و کارها، این سازمان به بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه کمک می‌کند و در نتیجه باعث ارتقای سطح زندگی افراد و کاهش فقر و بیکاری می‌شود.

بیمه شدن در تامین اجتماعی یکی از مهمترین مواردی است که افراد باید در نظر داشته باشند. این نوع بیمه به افراد کمک می‌کند تا در مواجهه با رویدادهای ناگوار مانند بیماری، ناتوانی، بازنشستگی و غیره، دچار مشکلات مالی نشوند.

در اینجا به برخی از مواردی که باید در نظر گرفته شوند تا به درستی بیمه شوید، پرداخته می‌شود.

 1. شناسایی نوع بیمه: تامین اجتماعی، بیمه‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که برای شناسایی نوع بیمه مناسب برای شما، باید با انواع بیمه‌ها و شرایط پوشش آنها آشنا شوید. برخی از نوع بیمه‌هایی که تامین اجتماعی ارائه می‌دهد عبارتند از: بیمه بازنشستگی، بیمه ناتوانی، بیمه بیماری، بیمه حوادث و مسئولیت و غیره.
 2. شناخت شرایط پوشش بیمه: قبل از خرید بیمه، باید شرایط پوشش آن را به دقت بررسی کنید. شرایط پوشش بیمه شامل تعرفه، حداکثر میزان پوشش، مدت زمان پوشش و شرایط پرداخت می‌شود. برای مثال، برای بیمه بازنشستگی باید به مدت و سن بازنشستگی خود توجه کنید.
 3. تعیین حق بیمه: حق بیمه بستگی به درآمد و شغل شما دارد. برای مثال، کسانی که در درجه بالاتری از اشتغال هستند، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنند.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

13 دیدگاه. Leave new

 • ارین خانقاهی بالا
  می 4, 2023 2:44 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.من که ۱۷ سالمه میتونم بیمه داشته باشم؟شماره موبایل به اسم خودم نباشه ولی به اسم والدین باشه امکان داره؟

  • علی حیدری
   می 18, 2023 1:51 ب.ظ

   درود و عرض ادب
   شماره موبایل باید بنام شما باشد.
   در صورتی که اینطور است ، می توانید و در غیر این صورت از سمت شرکت ها می توانید بیمه شوید.
   البته پیشنهاد می شود که بصورت حضوری وارد تامین اجتماعی شوید، ممکن است راهکار دیگری هم باشد که به شما کمک کنند.

   با تشکر.

 • درود وقت بخیر
  من قبلا چند در صنعت کار میکردم به مدت ۲ سال برام بیمه رد شده،یکسالی هست بیکار هستم،آیا خودم میتونم ادامه همون بیمه رو پرداخت کنم و ماهای که بیکار بودم و بیمه برام رد نشده رو حساب کنم؟؟یه راهنمایی عمقی میکنید مرسی

  • تیم پشتیبانی
   آوریل 30, 2023 9:19 ب.ظ

   سلام اقای شمس، بله بیمه بشید به روش گفته شده داخل فیلم و کلا هرجا بیمه بشید تیکه تیکه هم باشه در نهایت به هم میچسبه و در عمل لازم نیست که شما یکجا یکسره بیمه بشید … بنابرین هرچه زودتر اقدام کنید. باتشکر

 • سلام و عرض ادب
  این بیمه محدودیت سنی نداره؟
  من نزدیک 37 سالمه و تا الان بیمه نکردم اصلا خودمو , منطقی هست الان اقدام کنم یا نه؟

  • تیم پشتیبانی
   آوریل 21, 2023 9:15 ب.ظ

   سلام جناب حسینی عزیز، محدودیت سنی ندارد ولی اگر ارور گرفتید سریعآً به شعبه مراجعه نمایید. بشدت توصیه میکنم بیمه بشید چرا که هم جوان هستید و اینده طولانی انشالله خواهید داشت و انشالله صدسال عمر باعزت داشته باشید و هم این بیمه ازکارافتادگی و بحث بعد از فوت برای بازماندگان را نیز در طول دوره پرداخت با خودش همراه دارد که البته انشالله همیشه سالم باشید و صرفاً هدف من اطلاع رسانی بود. باتشکر

 • زهرا صادقی
  آوریل 20, 2023 5:29 ب.ظ

  بسیار عالی وکاربردی ممنون از اینکه مراحل انعقاد قرداد را توضیح دادید به بسیاری از سوالاتم پاسخ داده شد

 • سلام و عرض ادب. سپاسگذارم از آقای جبین پور برای قرار دادن این آموزش عالی. من در مرحله ثبت نام یک مشکلی دارم که هیچ وبسایتی در موردش توضیح نداده. مشخصاتم رو تکمیل کردم و مختومه و تایید نهایی هم شده اما وقتی تایید قوانین رو میزنم و میخوام مراحل رو تکمیل کنم با این ارور مواجه میشم که : “برای انعقاد قرارداد “ادامه بیمه به طور اختیاری” داشتن یکی از شرایط زیر الزامی است:
  1- داشتن حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی
  2- داشتن حداقل 30 روز سابقه و سن کمتر از 50 سال در زمان تقاضا
  3- داشتن 0 روز سابقه و 31 سال و 07 ماه و 28 روز سن در زمان تقاضا
  4- داشتن … قرارداد بیمه اختیاری
  5- انجام … ماه خدمت سربازی
  فاقد شرایط احراز سن و سابقه (بیمه شده دارای 31 سال و 07 ماه و 28 روز سن و 0 سابقه که حداقل نیاز به 30 روز سابقه برای انعقاد قرارداد دارد.)
  که 5 گزینه بالا برای من غیرفعال هست و به این معنی هست هیچکدوم از این شرایط رو ندارم. یعنی حالا نمیتونم خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم؟

 • مرتضی بحرینی
  آوریل 17, 2023 12:33 ق.ظ

  ممنون از این ویدیو عالیتون
  سوالی که هست بیمه تکمیلی هم میشه آزاد رد کرد یا باید عضو ارگان و نهادی باشیم ؟

 • زهرا صالحی
  آوریل 16, 2023 5:37 ب.ظ

  سلام و تشکر فراوان، در قسمت حق بیمه که حالتهای مختلف داره مثل ۱۲، یا ۱۴، یا ۱۸ در صد، به جز میزان حق بیمه ماهانه پرداختی، در نهایت تفاوتشان چیست؟

  • تیم پشتیبانی
   آوریل 17, 2023 7:03 ب.ظ

   تفاوت حق بیمه 12 درصد، 14 درصد و 18 درصد در بیمه حرف و صاحبان مشاغل

   نرخ حق بیمه جهت استفاده از امتیازات مقرر برای صاحبان حرف و مشاغل آزاد به شرح زیر است:
   حق بیمه 12 درصد با بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی

   در این نوع بیمه خدمات مربوط به بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی ارائه می‌شود. به همین دلیل به آن بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با 14 درصد (12 درصد سهم بیمه شده + 2 درصد سهم دولت می گویند.
   حق بیمه 14 درصد با بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی

   در این نوع بییمه خدمات پرداخت مستمری بابت بازنشستگی بیمه شده و پرداخت مستمری به بازماندگان در صورت فوت بیمه شده قبل و یا بعد از بازنشستگی ارائه می‌شود. با احتسا سهم 2 درصدی دولت، نرخ حق بیمه به 16 درصد می‌رسد.
   حق بیمه 18 درصد با بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی

   در این نوع بیمه خدمات پرداخت مستمری بازنشستگی، و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و همچنین خدمات مربوط به از کار افتادگی کلی غیرناشی از کار به این گروه از بیمه شدگان ارائه می‌شود. این بیمه شامل از کار افتادگی جزئی و نقص عضو نیست.

فهرست