آموزش Transform در المنتور – تغییر جهت المنتوری

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست و دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

ترنسفورم به منظور تغییر جهت المان های وبسایت بکار می رود ، المان Transform در المنتور امکانات خیلی جذابی دارد که بخشی از آن در این دوره آموزشی تدریس شده است. ( ادامه مطلب … )

افزونه المنتور Elementor

افزونه المنتور ، سایت ساز جهانی وردپرس …

افزونه المنتور قدرتمندترین پلاگین سایت ساز دنیای وردپرس است که نسخه پرو اورجینال آن توسط گروه ابزار وردپرس در ایران عرضه شده است.

افزونه المنتور Elementor

افزونه المنتور ، سایت ساز جهانی وردپرس …

افزونه المنتور قدرتمندترین پلاگین سایت ساز دنیای وردپرس است که نسخه پرو اورجینال آن توسط گروه ابزار وردپرس در ایران عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش Transform در المنتور – تغییر جهت المنتوری

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

المنتور به‌عنوان بهترین صفحه‌ساز وردپرسی توانسته به‌خوبی بین طراحان وب‌سایت شناخته شود و رضایت حداکثری همگان را به دست آورد. دلیل رضایتمندی طراحان وب‌سایت امکان استفاده ساده از ویژگی‌های بی‌نظیر افزونه المنتور بدون نیاز به نوشتن حتی یک خط کد است. کاربران نیز با مشاهده یک سایت زیبا که به‌خوبی می‌توانند با آن تعامل برقرار کنند راضی و خوشنود هستند. Transform یکی از ویژگی‌هایی است که توانسته جایگاه ویژه ای بین طراحان وب‌سایت و مخاطبان آن کسب کند.

ویژگی Transform در المنتور
ویژگی Transform در المنتور

نسخه المنتور پرو علاوه بر قابلیت‌های معمول که در طراحی هر سایت نیاز است، جلوه‌های انیمیشنی فوق‌العاده‌ای مانند پارالکس و موشن افکت را در اختیار شما قرار می‌دهد. بااین‌حال وجود ویژگی Transform که تبدیل و افکت‌های شناور دوبعدی المان‌ها را انجام می‌دهد از المنتور دور از انتظار نیست. در این مقاله چگونگی استفاده از Transform برای ایجاد جلوه‌های پویا و پیشرفته‌ را به شما آموزش خواهیم داد.

ویژگی Transform چیست؟

شاید بتوان ترجمه Transform را به فارسی تبدیل یا تغییر جهت عنوان کرد. با کمک این ویژگی قابلیت جابجایی، چرخاندن و تغییر سایز هر ویجت سازگار در المنتور بدون هیچ محدودیتی وجود خواهد داشت. تمامی تبدیل‌ها در راستای محور افقی (x) و عمودی (y) صورت می‌پذیرند.

بهترین استفاده از تنظیمات Transform را می‌توان در طراحی‌های مختلف وب مشاهده کرد، مانند ایجاد یک تصویر با زاویه مشخص یا دکمه‌ای که با قرار گرفتن روی آن کمی به سمت بالا حرکت کرده و به‌صورت حالت شناور جلوه می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای Transform زمانی است که شما می‌خواهید یک محصول را در زاویه‌های مختلف از چپ، راست، بالا یا پایین به نمایش بگذارید. در این وضعیت تنظیمات تبدیل به کمک شما می‌آیند تا به‌سادگی بتوانید طراحی خود را سفارشی کنید.

چگونه از Transform در المنتور استفاده کنیم؟

ابتدا در پیشخوان وردپرس یک برگه جدید بسازید یا یکی از صفحه‌هایی که قبلاً طراحی کرده‌اید را در حالت ویرایش با المنتور باز کنید. ساختار مناسبی برای قرار دادن المان‌هایی که می‌خواهید ویژگیTransform  را بر روی آنها تنظیم کنید ایجاد نمایید. سپس ابزراک های دلخواه را به ستون‌های ردیف ساختار اضافه کنید.

المان تصویر یکی از بهترین عناصری است که Transform برای آن کارایی دارد و در وب‌سایت نیز به زیبایی نمایش داده می‌شود. پس از افزودن المان، وارد پنل تنظیمات آن شوید و تب “پیشرفته” را انتخاب کنید. پنل آکاردئونی  Transform شامل تنظیمات پیشرفته‌ای برای حالت تبدیل است.

ویژگی تبدیل در حالت هاور یعنی زمانی که کاربر با ماوس روی صفحه و عناصر آن حرکت می‌کند کاربرد بیشتری دارد. چراکه در حالت عادی جابجایی یا چرخش المان توجه کاربر را به خود جلب نمی‌کند. بااین‌حال انتخاب حالت عادی یا هاور برای تنظیم Transform به روش طراحی شما وابسته است.

تنظیم Transform در المنتور
  • چرخش: با فعال کردن گزینه “چرخش سه‌بعدی”، می‌توانید میزان چرخش عنصر در استای محور x و y را بر اساس درجه مشخصی تنظیم کنید.
  • افست: این گزینه به شما کمک می‌کند موقعیت عنصر را در راستای محور x و y تغییر دهید. با حرکت نوار اسکرول به راست یا چپ مقدار حرکت در راستای محور انتخاب‌شده را تعیین کنید و یا مقدار حرکت را با واحد پیکسل یا درصد در فیلدهای متنی وارد نمایید.
  • مقیاس: برای تغییر اندازه المان از گزینه مقیاس و سپس تعیین کوچک یا بزرگ بودن عنصر استفاده کنید.
  • خمیدگی: با تعیین مقدار خمیدگی در راستای محور x و y مقدار زاویه ابزارک را در جهت‌های مختلف مشخص کنید. این گزینه ویژگی بسیار خوبی برای میزان کجی و تمایل آیتم‌های صفحه در زوایای گوناگون است.
  • برگردان افقی: گاهی ممکن است شما بخواهید عنصری را در راستای محور افقی به‌طور معکوس نمایش دهید. با کلیک آیکن برگردان افقی به‌راحتی می‌توانید جهت المان را تغییر دهید.
  • برگردان عمودی: از گزینه برگردان عمودی برای معکوس کردن عنصر در راستای محور y استفاده کنید.

ویژگی Transform باعث می‌شود طراحی سایت داینامیک را تجربه کنید. عناصر صفحه خود را به‌راحتی بچرخانید، آفست کنید، اندازه و حتی جهت آن‌ها را تغییر دهید. امیدواریم این آموزش راهنمای خوبی برای شما در طراحی حرفه‌ای‌تر سایت باشد. در قسمت‌های بعدی از دوره آموزش جامع و رایگان المنتور با ما همراه باشید چون قصد داریم شما را با قابلیت‌های پیشرفته و حیرت‌آور این افزونه قدرتمند آشنا کنیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

16 دیدگاه. Leave new

فهرست