آموزش المان های ویژوال کامپوسر

( سه‌شنبه ، 29 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهل و شش

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلسه از آموزش های صفحه ساز ویژوال کامپوزر، می خواهیم المان های ویژوال کامپوزر که در طراحی سایت کاربرد دارند را به شما معرفی کنیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش المان های ویژوال کامپوسر

( سه‌شنبه ، 29 خرداد سال 1403 )

ویژوال کامپوسر

برای نمایش عناصری که می­خواهیم در سایت نماش دهیم از المان­ ها استفاده می­کنیم. پس از کلیک روی گزینه افزودن المان در برگه­ های سایت، سربرگ­ هایی را مشاهده خواهید کرد که مربوط به دسته ­بندی المان­ ها می­باشند.

سربرگ

در سربرگ “همه”  می­توانید تمامی المان­ ها را یک­جا مشاهده کنید. تب “محتوا”، المان­ هایی هستند که بیشتر با متن و محتوای مطالب سر و کار دارند. در سربرگ “اجتماعی” المان­ های شبکه های اجتماعی را خواهید دید. سربرگ “ساختار” برای المان­ های زیر ساختی مثل کدهای HTML و JS کاربرد دارند. تب ابزارک­ ها المان­ هایی را شامل می­ شود که مخصوص وردپرس است و کاربرد چندانی ندارند.

سربرگ Ultimate VS Addson

سربرگ “Ultimate VS Addson  ” با فعال سازی افزونه Ultimate Addons WPBakery Page Builder ، در دسترس قرار می­گیرند و دارای المان های جذاب و کاربردی برای طراحی سایت می­باشد.

المان­ های نوشته

سربرگ “المان­ های نوشته” که فقط در قالب زفایر وجود دارد، و شامل عناصر مربوط به نوشته­ ها و مقالات است. تب منسوخ شده المان­ هایی هستند که در ویرایش­ های قدیم ویژوال کامپوزر بودند و امروزه کمتر از آن­ ها استفاده می­ شود.

معرفی المان ­های ویژوال کامپوزر

ردیف

 اولین المانی که برای شروع طراحی به هر برگه اضافه می­شود ردیف است. المان ردیف باعث نظم و ترتیب عناصر و المان­ های دیگر خواهد بود. بدون اضافه کردن ردیف فاصله بین المان ­ها رعایت نخواهد شد و از زیبایی سایت کاسته می­شود.

بلاک متن

 با این گزینه می­توانید محتوا و پاراگراف­ های متنی ایجاد نمایید. همچنین با استفاده از تب طراحی در صفحه تنظیمات بلوک متنی، طراحی­ های منحصر بفردی انجام دهید.

صفحه بلوک 

اگر بخواهید المان­ های ثابتی را در تعدادی از صفحات قرار دهید، از صفحه بلوک استفاده کنید. با ایجاد صفحه بلوک از مسیر “زفایر > صفحات جدید” و ایجاد یک بلوک صفحه جدید، المان­ ها و عناصری که می­ خواهید در صفحات مختلف تکرار شوند را در این بلوک قرار داده و ذخیره کنید. حال در هر جایی از برگه ­ها که این بلوک صفحه می­بایست نمایش داده شود.

المان

بلوک صفحه را اضافه کرده و نام بلوکی که ساخته­ اید را فراخوانی کنید. این کار از تکرار و قرار دادن تعداد زیاد المان­ ها در صفحات جلوگیری می­کند.

تصویر

 برای قرار دادن عکس و تصویر در صفحات سایت از این المان استفاده می­شود.

اسلایدر تصویر

 با انتخاب چند تصویر در این المان، تصاویر بصورت اسلایدر و پشت سر هم در سایت نمایش داده می­ شوند.

جداکننده

 برای جداکردن و رعایت فاصله بین عناصر از المان جداکننده استفاده کنید. جداکننده­ ها چند نوع هستند. یکی از جداکننده­ ها یک فضای خالی و فاصله بین المان­ ها ایجاد میکند. جداکننده­ای دیگر یک خط افقی بین عناصر درج میکند. جداکننده با متن و جداکننده تصویری نیز برای ایجاد فاصله بین المان­ ها، از متن و تصویر استفاده میکنند.

دکمه

 از المان دکمه که خود مانند المان جداکننده دارای چند نوع با امکانات مختلف است برای اضافه کردن دکمه به صفحات سایت استفاده می شود.

جعبه ی آیکون

باکس آیکون

 از المان جعبه آیکون برای اضافه کردن آیکون­ به سایتتان بهره بگیرید. آیکون­ ها به زیبایی و جذابیتی هر چه بیشتر سایت کمک می­کنند.

جعبه عملیات

 برای اضافه کردن المان­ های فراخوانی جهت اقدام از جعبه عملیات استفاده کنید. این المان با داشتن یک دکمه کاربر را به اقدام برای انجام کاری ترغیب می­کند.

شمارنده

 با استفاده از شمارنده می­توانید در صفحات سایت اعداد را به صورت انیمیشنی و با ظاهری جذاب نمایش دهید.

دکمه­ های اشتراک گذاری

در صورت قرار دادن این المان در کنار محتواهای سایتتان امکان اشتراک گذاری مطالب را در شبکه های اجتماعی برای کاربر فراهم می­کنید.

لینک­های اجتماعی

 برای نمایش لینک و آدرس شبکه­ های اجتماعی که در آن­ ها اشتراک دارید مانند فیس بوک، توئیتر، واتس­ آپ و … از المان لینک ­های اجتماعی استفاده کنید. کابران با کلیک روی آیکون شبکه­ های اجتماعی که در سایتتان قرار داده­ اید در صورت تمایل در صفحات اجتماعی شما عضو خواهند شد.

 بازشونده(پاپ آپ)

 با کلیک روی دکمه­ ای که در این المان وجود دارد. یک کادر نوشتاری به کاربر نمایش داده خواهد شد که در جلب توجه کاربر تاثیرگذار است.

باکس چرخشی

 این المان دارای عنوان و متن جلو و پشت می­باشد.با قرار گرفتن موس روی آن جعبه چرخیده و علاوه بر محتوای جلو آن، محتوای پشت جعبه نیز به کاربر نمایش داده می شود. در سربرگ Ultimate VS Addons المان Flip Box نیز یک باکس چرخشی جذاب و با امکانات بیشتر برای استفاده شما فراهم کرده است.

همانطور که می­دانید از صفحه تنظیمات هر کدام از المان ­ها می­توانید برای طراحی و ویرایش المان استفاده کنید.

در آموزش بعد با تعداد بیشتری از المان ­های ویژوال کامپوزر آشنا خواهید شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

104 دیدگاه. Leave new

فهرست