همکاری در فروش یا Affiliate چیست؟

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه نه

آموزگار :

مهدی جبین پور

در فصل اول از دوره آموزشی زنان مبتکر با مفاهیم اولیه کسب و کار و روش های خود سازی برای ورود به این حرفه آشنا شدید. در فصل دوم از این دوره، مفاهیم مهم و کلمات تخصصی در حوزه کسب و کار را معرفی و توضیح خواهیم داد. جدای از توضیح مفاهیم، هر کدام از آن ها را به عنوان ایده هایی برای شغل و حرفه نیز می توان در نظر گرفت. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

همکاری در فروش یا Affiliate چیست؟

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

معرفی مفهوم ­های مهم در کسب و کار

در فصل اول از دوره آموزشی زنان مبتکر با مفاهیم اولیه کسب و کار و روش ­های خود­سازی برای ورود به این حرفه آشنا شدید. در فصل دوم از این دوره، مفاهیم مهم و کلمات تخصصی در حوزه کسب و کار را معرفی و توضیح خواهیم داد. جدای از توضیح مفاهیم، هر کدام از آن­ ها را به عنوان ایده­ هایی برای شغل و حرفه نیز می­توان در نظر گرفت.

اولین اصطلاح در حوزه کسب و کار مفهوم همکاری در فروش است . در ادامه به تعریف آن پرداخته و مثال ­هایی را برای درک و شناخت بهتر شما عزیزان با آن بیان خواهیم کرد.

همکاری در فروش

اصطلاح همکاری در فروش (Affiliate)  به معنای بازاریابی برای کسب و کارها می­باشد. همکاری در فروش یکی از پردرآمدترین شغل­  ها محسوب می شود. بسیاری از شرکت­ های بزرگ و معتبر از این روش برای فروش محصولات یا ارائه خدماتشان به مشتریان استفاده می­کنند. افراد زیادی هم بازاریابی را به عنوان شغل و حرفه خود انتخاب می­کنند.

مفهوم همکاری در فروش را با دو مثال برای شما عزیزان بیشتر توضیح می­ دهیم.

وب­سایتی را در حوزه فروش لوازم خانگی در نظر بگیرید. در این وب­سایت برای هر کاربر که به عنوان بازاریاب در فروش لوازم خانگی بخواهد همکاری داشته باشد. شناس ه­ای اختصاص داده شده و برای آن کاربر یک لینک در وب­سایت در نظر گرفته می­شود. بازاریاب، محصولات را به دوستان و آشنایان خود در صفحه مجازی و شبکه­ های اجتماعی یا دنیای واقعی معرفی می­ کند . آنان را به خرید ترغیب کرده و لینک خود را برای خرید محصول معرفی می­کند. هر یک از مشتریان که از طریق لینک بازاریاب، اقدام به خرید لوازم خانگی کند، از طریق سیستم­ های برنامه­ نویسی شده در وب سایت درصدی(پورسانت) از فروش محصول برای بازرایاب اضافه خواهد شد . در نهایت بازاریاب از این روش کسب درآمد می­کند.

یکی دیگر از روش­ های همکاری در فروش، کدهای تخفیف هستند. اصولا شرکت­ ها، سازمان­ ها و… برای ارائه محصولات و خدمات خود ارائه می­دهند. در این روش به هر بازاریاب یک کد تخفیف منحصربفرد اختصاص داده می­شود . مشتریان با استفاده از این کد تخفیف محصول و خدمت مورد نیاز خود را با تخفیف دریافت کرده . بازاریاب نیز بر اساس تعداد مشتریانی که از کد تخفیف او استفاده کرده ­  اند درصدی از فروش محصول یا خدمت را به عنوان پورسانت دریافت می­کند.

شاید از خودتان بپرسید چه افرادی و با چه روحیاتی مناسب شغل بازاریابی و همکاری در فروش هستند؟

افرادی که توانایی در متقاعد کردن دیگران نسبت به نظر خود را دارند . بیان خوب و گیرایی داشته و روان صحبت می­کنند.در واقع از بهترین افرادی هستند که می­  توانند در زمینه همکاری در فروش و بازاریابی فعالیت داشته باشند. آن ها میتوانند به راحتی برای خود درآمد بالایی را کسب کنند.  البته باید توجه داشت همکاری در فروش نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تلاش، پشتکار و صبر و حوصله دارد . ممکن است مشکلاتی بر سر راهتان به وجود بیاید که باید برای آن­ ها راه­ حل های مناسب پیدا کرده و رفعشان کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست