معنا و مفهوم سئو Seo در وب

( پنجشنبه ، 1 مهر سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

ما قصد داریم تا یکسری مقدمات که در Seo یا سئو لازم است بدانید صحبت کنیم. Seo یا به معنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. یعنی اینکه شما وب‌سایت خودتان را به‌گونه‌ای برای موتورهای جستجو بهینه کنید و درواقع شما باید بتوانید به طریقی با موتورهای جستجو دوستی کنید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

معنا و مفهوم سئو Seo در وب

( پنجشنبه ، 1 مهر سال 1400 )

 معرفی کامل سئو، سئو چیست؟

ما تلاش کردیم با توجه به نظرات کاربران عزیز که در رابطه با ویرایش دوره آموزش سئو به ما دادند جلسات را کوتاه‌تر و با عصاره بیشتر ضبط کنیم . شما میتوانید ویدئوها را راحت‌تر مشاهده کنید و به‌صورت کاربردی‌تر از آن ها استفاده کنید.

در جلسه اول ما قصد داریم تا یکسری مقدمات که در Seo یا سئو لازم است بدانید صحبت کنیم. Seo یا به معنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. یعنی اینکه شما وب‌سایت خودتان را به‌گونه‌ای برای موتورهای جستجو بهینه کنید . درواقع شما باید بتوانید به طریقی با موتورهای جستجو دوستی کنید . ما کلمه دوستی با موتورهای جستجو و مواردی که موتورهای جستجو دوست دارند را در این دوره خیلی تکرار می‌کنیم. درواقع قرار است فاکتورهای مهم سئو برای ما باشند.

سئو چیست؟

در پاورپوینت موجود در این دوره یکسری مطالب انگلیسی وجود دارند که مقداری از آن ها را خودمان نوشته و مقداری را از منابع معتبر تهیه‌کرده‌ایم. این منابع که در این دوره آموزشی به شما ارائه می‌کنیم سایت‌های بسیار معتبری هستند . بسیاری از آن ها نیز از تجربه و علم کوچک خود است که در اختیار شما کاربران عزیز ابزار وردپرس قرار می‌دهیم. ما سعی می‌کنیم همه آن ها را به شما آموزش دهیم.

ما از یک فرد دانشجو Seo کار انتظار داریم که خود را آماده و قوی کرده و با اصطلاحات انگلیسی وفق دهد و در این زمینه سعی کند رشد کند. اگر کسی از شما بپرسد که Seo چیست شما باید به آن فرد بگویید که ما زمانی که به روش ارگانیک وقتی‌که بازدید سایت، ترافیک و رنک آن را افزایش دهیم،می‌توان گفت که درواقع روی Seo آن کار می‌کنیم.

ارگانیک چیست؟

در تعریف Seo مهم‌ترین کلمه‌ای که با آن سروکار داریم ارگانیک می‌باشد. ارگانیک به این معنی است که کاربران بسیار زیادی این امکان را دارند که با پرداخت پول برای مدتی در صفحات اول گوگل نمایش داده شوند . ولی ما در Seo قرار است که به شما آموزش دهیم که چگونه بدون پرداخت پول این کار را انجام دهید .  به این دلیل که این روش و پرداخت پول یک روش موقتی است و خیلی زود مدت‌زمانی که برای آن هزینه کرده‌اید تمام می‌شود . درواقع شما باید برای این کار هزینه زیادی را پرداخت کنید.

بنابراین ما قصد داریم به‌صورت ارگانیک و یک سرمایه بلندمدت سایتی را طراحی کنیم .  آن را در صفحات اول گوگل نمایش داده و یک کسب‌وکار واقعاً قدرتمند داشته باشیم. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوگل یک بیزینس است. اگر نتایج واقعی نداشته باشد کاربران شما را دوست ندارند. به‌عنوان‌مثال فرض کنید که شما به‌عنوان یک کاربر در دنیای اینترنت یک کلمه را جستجو کرده و دوست دارید که واقعاً به هدف خودتان برسید.

نکته

به‌این‌ترتیب اگر گوگل دارای یکسری الگوریتم‌های مناسب و برنامه‌ریزی نباشد اطلاعات درست را به شما نمایش نمیدهد .این باعث میشود که شما از گوگل استفاده نکنید. درواقع شما باید بتوانید با جستجو کلمه‌ای در گوگل سایت موردنظر خودتان را پیدا کنید. بنابراین شما باید گوگل را همواره در نظر داشته باشید. برای اینکه مردم گوگل را دوست داشته باشند و گوگل بتواند به بیزینس و زنده‌بودن خود ادامه دهد باید دارای یکسری برنامه‌ها باشد. پس ما باید بتوانیم خودمان را با برنامه‌های گوگل سازگار کنیم.

ما بیش از 200 فاکتور سئو داریم که در تلاش هستیم تا تمامی آنها را با جزئیات به شما آموزش دهیم. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شما همیشه به‌صورت استاندارد و درست فعالیت کنید ریسک شما در آینده پایین می‌آید و شما در فضای دیجیتال و اینترنت ریسک کمتری خواهید داشت.

چرا به سئو نیاز داریم؟

به دلیل اینکه ممکن است شما یا کاربرانی از شما سؤالاتی بپرسند شما نیاز دارید که یکسری از مفاهیم را بدانید . درواقع شما نیاز دارید که از روند کار اطلاع داشته باشید. بسیاری از کاربران به پنج تا از پیشنهادات اصلی که در SERPS یا نتایج گوگل ( صفحه‌ای که گوگل درون آن نتایج خود را برای شما نمایش می‌دهد) علاقه‌مند هستند و به آن دسترسی پیدا می‌کنند. نتایج دیگری که در صفحه دوم و سوم است چندان بازدیدی نخواهد داشت. بنابراین اگر ما می‌خواهیم وب‌سایت مناسبی داشته باشیم به سئو نیاز داریم.

SERPS

به دلیل اینکه مردم در SERPS به این پنج نتیجه کلیک می‌کنند شما نیاز دارید که مردم شما را شناخته و روی وب‌سایت شما کلیک کنند. نکته دومی که ما در نظر داریم این است که گوگل فقط این نیست که شما تنها برای موتورهای جستجو سایت خوبی باشید. درواقع اگر شما کار خودتان را برای موتورهای جستجو درست انجام دهید یا تجربه کاربری بهتری را خواهید داشت. درواقع هرچقدر که وب‌سایت شما کاربر محورتر، بهتر و دقیق‌تر باشد، گوگل این موارد را بیشتر موردتوجه قرار می‌دهد.

به‌عنوان‌مثال اگر امنیت وب‌سایت شما درست باشد گوگل به آن یک امتیاز مثبت خواهد داد. اگر شما دارای گواهینامه SSL روی وب‌سایت خود باشید می‌توانید امتیاز مثبت بگیرید. همچنین اگر سایت شما دارای سرعت خوبی باشد نیز امتیاز مثبت خواهید گرفت. همان‌طور که اطلاع دارید همه این موارد در گوگل طراحی‌شده است تا برای کاربران راحت باشد. ما در سئو زمانی که کارهای مربوط به سئو را رعایت می‌کنیم مشخصاً در رابطه با کاربر محور بودن سایت فعالیت می‌کنیم که این بسیار خوب است.

متریال

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوگل دارای یکسری استانداردها به نام طراحی متریال دارد. به‌عنوان‌مثال در وردپرس ما یکسری قالب‌ها(مثلاً قالب ایمپرزا یا زفایر) وجود دارند که با طراحی متریال ساخته‌شده‌اند .طراحی متریال دقیقاً همان چیزهایی است که گوگل برای طراحی وب ارائه می‌دهد. این قالب‌ها خیلی سریع در گوگل رشد می‌کنند و شما می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

بالا بردن اعتبار سایت توسط  Seo

مورد سوم در رابطه بااینکه چرا به Seo نیاز داریم این است که شما برای اینکه بتوانید اعتبار سایت و کسب‌وکار خودتان را بالا ببرید. درواقع بهتر است که شما یکی از مواردی باشید که در گوگل و نتایج جستجو در قسمت‌های بالاتری قرار داشته باشید. زمانی کاربران به شما اعتماد کامل دارند که شما در صدر نتایج جستجو یا Top Positions قرار داشته باشید. بنابراین برای اینکه کاربران به شما اعتماد کامل داشته باشند شما به Seo نیاز دارید.

مورد چهارم این است که ما دو نوع حالت بازاریابی برای یک وب‌سایت داریم. درواقع یکسری از طریق Social Media یا شبکه‌های اجتماعی است . در حالت دیگر بازاریابی از طریق گوگل است. مشخصاً تعداد کمی از افراد از طریق Social Media وارد صفحات شما می‌شوند . تعداد بسیار زیادی از افراد باید از طریق گوگل وارد وب‌سایت شما شوند. بنابراین شما نمی‌توانید تنها بر روی شبکه‌های اجتماعی تمرکز کنید .باید این را بدانید که اکثر افراد با موتورهای جستجو قرار است شبکه‌های اجتماعی شما را به‌دست آورند.

مورد آخر نیز این است که سئو می‌تواند رقابت را کم کرده و کاهش دهد . در نهایت میتواند رقابت را حذف کند. به این دلیل که دو وب‌سایت می‌توانند در SERPS جایگاه‌های مختلفی داشته باشند. مشخصاً رقابت می‌تواند خیلی کم شود و درواقع کار کردن در دنیای دیجیتال و دنیای وب اگر شما دارای جایگاه بهتری باشید .این مورد می‌تواند سرعت پیشرفت موفقیت شما را زیاد کند . این مورد باعث می شود که مشتریان شما به‌صورت تصاعدی زیاد شده و فروش زیادی خواهید داشت.

Periodic Table

همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در پایان ما یک جدول تناوبی یا Periodic Table داریم که جدول تناوبی Swo نامیده می‌شود.  می‌توانید اطلاعاتی را از آن دریافت کنید. ما برای اینکه این دوره برای شما جالب باشد این جدول را در این دوره در اختیار شما قرار داده‌ایم .شما به راحتی  میتوانید از آن استفاده کنید. در جلسات آینده کار را به‌صورت کاربردی‌تر آغاز خواهیم کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

23 دیدگاه. Leave new

فهرست