آموزش فروش عمده در فروشگاه ساز ووکامرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و سه

آموزگار :

فرید معیریان

با یکی دیگر از سرویس ویدیو های آموزشی مربوط به فروشگاه ساز ووکامرس در خدمت شما عزیزان هستیم و در این قسمت قصد داریم درباره فروش محصولات به صورت عمده در ووکامرس صحبت کنیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش فروش عمده در فروشگاه ساز ووکامرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

به فصل پنجم از آموزش ووکامرس خوش آمدید، در این فصل به ادامه مباحث مربوط به فروشگاه اینترنتی با افزونه ووکامرس می‌پردازیم.

فروش عمده در ووکامرس

در این جلسه قصد داریم در رابطه با فروش عمده در ووکامرس صحبت کنیم. فروش عمده به معنی نوع خاصی از فروش محصولات به تعداد بالا و با قیمتی متفاوت و کمتر از قیمت فروش تکی می‌باشد. بنابراین اگر فروشنده محصولات خاصی هستید و مشتریان محصولات شما را به صورت عمده خریداری می‌کنند، لازم است تا قابلیت فروش عمده محصولات را در فروشگاه اینترنتی خود فعال نمایید. برای اینکار به یک افزونه فروش عمده محصولات در ووکامرس نیاز داریم که در ادامه به آموزش نصب و فعال سازی آن می‌پردازیم.

نصب افزونه Wholesale Price for WooCommerce

برای نصب این افزونه از پیشخوان وردپرس منو افزونه‌ها گزینه “افزودن” را انتخاب کنید، در قسمت جستجو مخزن وردپرس، نام افزونه را وارد کنید و روی دکمه جستجو کلیک نمایید. پس از یافتن افزونه، روی دکمه نصب و سپس فعال‌سازی کلیک کنید.

نصب افزونه Wholesale Price for WooCommerce

تنظیمات افزونه Wholesale Price for WooCommerce

بعد از فعال سازی افزونه، تب جدیدی با نام Wholesale Price به بخش پیکربندی ووکامرس اضافه می‌شود که شامل پنج زیر منو می‌باشد و از هر بخش تنظیمات متفاوتی صورت می‌گیرد.

  • General: در این بخش گزینه‌ای جهت غیرفعال کردن کوپن تخفیف وجود دارد، از آنجاییکه معمولا در فروش عمده قیمت با تخفیف در نظر گرفته می‌شود نیازی به کوپن نیست و بهتر است این گزینه را فعال نمایید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.
  • Price: در این بخش می‌توانید عنوان فروش عمده “Wholesale Price Text” که به انگلیسی نوشته شده است را تغییر دهید و با فعال کردن گزینه “Hide Retail Price”  قیمت فروش تکی محصول مخفی کنید تا مشتریان عمده تنها قیمت عمده محصولات را مشاهده ‌نمایند.

ایجاد نقش کاربری برای خریداران عمده

مشتریان در افزونه Wholesale Price for WooCommerce قیمت محصول در حالت فروش عمده را تنها زمانی که نقش کاربری آن‌ها به عنوان “مشتری عمده” ثبت شده باشد مشاهده می‌نمایند. برای تغییر نقش مشتری از حالت ساده به مشتری عمده، از پیشخوان وردپرس منو کاربران گزینه “همه کاربران” را انتخاب کنید، سپس روی دکمه “ویرایش” پروفایل مشتری مورد نظر کلیک کنید و از بخش نقش گزینه “Wholesale Customer” را انتخاب نمایید. اکنون مشتری عادی به وضعیت مشتری عمده تغییر نقش می‌دهد و امکان مشاهده قیمت خرید محصولات در حالت عمده برای وی فراهم می‌شود.

ساخت کاربر جدید با افزونه Wholesale Price for WooCommerce

این روش فوق معمولا وقت‌گیر بوده و پروسه‌ای طولانی دارد، با استفاده از افزونه‌های پروفایل ساز کاربر هنگام ثبت‌نام در سایت می‌تواند بین مشتری ساده یا مشتری عمده یکی را انتخاب کند و دیگر نیازی به ویرایش پروفایل کاربر به صورت دستی نخواهد بود. یکی از افزونه‌های پروفایل‌ساز افزونه Profile Builder Pro نام دارد و از سایت ابزار وردپرس قابل خریداری است، با این افزونه می‌توانید فرم ثبت نام با نقش‌های کاربری متفاوت طراحی کنید.

افزودن قیمت عمده به محصولات سایت

برای اینکه بتوانید قیمت عمده را به محصولات ووکامرس اضافه کنید، باید محصولات سایت را ویرایش کنید. پس از اینکه به صفحه ویرایش محصول رفتید، در بخش اطلاعات محصول، یک کادر به نام Wholesale Customer اضافه شده است. در این قسمت می‌توانید قیمت عمده محصولات را اضافه کنید. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت محصولات عمده، به کاربرانی نمایش داده می‌شود که مطابق قسمت قبل، نقش کاربری آن‌ها را به درستی تعریف کرده باشید.

افزودن قیمت عمده به محصولات سایت

سخن پایانی

امید است با کمک این جلسه توانسته باشید فروش عمده را در سایت خود راه‌اندازی کنید. پیشنهاد می‌کنیم در جلسه آینده همراه ما باشید که قصد داریم نحوه اطلاع رسانی پیامکی در سفارشات و محصولات ووکامرس را به شما عزیزان آموزش دهیم.

فهرست