آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهل و نه

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این بخش از آموزش با پس زمینه وردپرس آشنا می شوید.معمولاً وب سایتها برای زیباتر شدن ظاهر سایت و جذب کاربران از پس زمینه ها کمک می گیرند.ما در این مقاله انواع پس زمینه ها را معرفی کرده و روش قراردادن پس زمینه در صفحات وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.
( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

استفاده از پس ­زمینه­(Background) باعث بالا رفتن زیبایی و جذابیت صفحات سایت می­ شود.

انواع پس ­زمینه

رنگ ثابت

رنگ ­های ثابت که هر کدام دارای یک کد رنگی هستند . میتوان از این رنگ­ها در طراحی صفحات وب استفاده کرد.

گرادیانت(طیف رنگی)

گرادیانت­ ها طیف­ های رنگی جذابی هستند . از ترکیب دو یا چند رنگ تشکیل می­ شوند و ظاهری شکیل برای سایت ایجاد می کنند.

تصویری 

قراردادن یک تصویر(عکس) برای پس ­زمینه صفحات سایت.

ویدئویی 

شما می­توانید برای پس ­زمینه سایت خود از ویدئو استفاده کنید. در نظر داشته باشید با توجه به این­که ویدئوها باعث کندی سرعت سایت می­ شوند بهتر است تا حد امکان از قراردادن پس ­زمینه ویدئویی در سایت اجتناب کنید.

اضافه کردن پس­ زمینه در وردپرس

اکثر قالب­ ها و صفحه­ سازهای محبوب و معروف دنیای وردپرس از ویژگی پس ­زمینه پشتیبانی می­کنند. با قابلیت پس­ زمینه می­توانید برای تغییر پس­ زمینه صفحات سایت استفاده کنید.

در ابتدا از “مسیر برگه ­هاßافزودن جدید” یک برگه جدید اضافه کنید یا از برگه­ هایی که قبلاً ایجاد کرده­ اید یکی را در حالت ویرایش باز کنید.

با کلیک آیکون (مداد)، صفحه تنظیمات ردیفی که می­خواهید پس ­زمینه برای آن اضافه کنید، باز کنید. در قالب زفایر با استفاده از ویژگی­ های سربرگ طراحی می­  توانید پس­زمینه را تغییر دهید. همچنین در صورت نصب افزونه Ultimate Addons WPBakery Page Builder ، از سربرگ Background نیز امکان تغییر پس­زمینه وجود دارد.

پس زمینه رنگ ثابت

برای قرار دادن رنگ ثابت در پس­ زمینه سایت، از تب “طراحی”، گزینه رنگ پس­ زمینه” را روی ساده قرار داده و رنگ مورد نظرتان را انتخاب و ذخیره کنید.

همچنین می­توانید در سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس­زمینه” را روی رنگ تکی قرار داده و رنگ دلخواهتان را از جعبه رنگ ها انتخاب کنید.

پس زمینه طیف رنگی

در صورتیکه بخواهید برای پس ­زمینه از طیف­ های رنگی(گرادیانت) استفاده کنید. در تب “طراحی” گزینه “پس­ زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ هایی را که برای ساخت طیف رنگی در نظر دارید از جعبه رنگ انتخاب کنید.

شاید انتخاب هر رنگی برای ساخت گرادیانت، طیف رنگی جذاب و کاربرپسندی نباشد. برای استفاده از طیف­های رنگی حرفه­ ای و روانشناسی شده، سایت https://uigradients.com  را به شما پیشنهاد می­کنیم. با کلیک روی گزینه Show all gradients، طیف­های رنگی را مشاهده خواهید کرد.

حال برای استفاده از رنگ موردنظرتان، پس از انتخاب طیف رنگی، گزینه Get CSS را کلیک کرده و کد رنگ را کپی کنید.

برای قراردادن کد رنگ در سایتتان، در صفحه ردیف تنظیمات، سربرگ “طراحی” را کلیک کرده و کد رنگ را در قسمت رنگ پس­ زمینه بچسبانید.

برای تنظیم طیف رنگی از سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس­زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ ها را انتخاب کنید. همچنین می­توانید نحوه نمایش طیف رنگی بطور افقی یا عمودی را نیز تغییر دهید.

تصویر پس ­زمینه

برای قرار دادن عکس در پس­ زمینه ردیف، در تب “طراحی” گزینه “تصویر پس­ زمینه” را کلیک کرده و از کتابخانه پرونده­ های چند رسانه­ ای تصویر موردنظرتان را انتخاب کنید و یا از قسمت بارگذاری پرونده­ ها، یک عکس جدید بارگذاری کنید.

در تب “Background ” نیز گزینه “استایل پس ­زمینه” را تصویر و گزینه “استایل پارالکس” را تصویر ساده پس­زمینه قرار داده و تصویر را نیز انتخاب کنید.

پس ­زمینه ویدئویی

در صورتیکه بخواهید از ویدئو در صفحه سایتتان استفاده کنید، در سربرگ “عمومی” از صفحه تنظیمات ردیف، گزینه “نمایش در پس ­زمینه” را روی ویدئو قراردهید.  آدرس ویدئو را از کتابخانه پرونده ­های چند رسانه ­ای کپی کرده و در جعبه لینک ویدئو قرار دهید.

برای تنظیم پس­ زمینه ویدئویی از تب ” Background”، ابتدا گزینه “استایل پس­زمینه” را روی ویدئو هاست قرار دهید.  با توجه به فرمت ویدئو، لینک آن را در جعبه مخصوص بچسبانید.

در این آموزش با روش استفاده از پس­زمینه در طراحی سایت آشنا شدید. یادآوری می­شود استفاده درست و هوشمندانه از رنگ، تصویر و ویدئو، ظاهر سایت شما را از سادگی خارج کرده و در جذب مخاطب برای مشاهده سایتتان تاثیر مثبت دارد. امیدواریم این آموزش به شما در طراحی سایت کمک کرده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

23 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

فهرست