آموزش داشبورد یا پیشخوان وردپرس

( جمعه ، 2 مهر سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پانزدهم

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این بخش از ویدئو آموزشی با پیشخوان وردپرس آشنا میشوید.برای ورود به سایت پیشخوان مدیریت وردپرس ابتدا می¬بایست نام کاربری و رمزعبور خود را وارد نمایید.امکانات پشخوان وردپرس شامل : نوشته ها،رسانه، برگه ها، دیدگاه، نمایش، افزونه ها،کاربران، ابزارها، تنظیمات و... ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش داشبورد یا پیشخوان وردپرس

( جمعه ، 2 مهر سال 1400 )

در جلسات قبل نصب وردپرس را فراگرفتید. در این قسمت با پیشخوان وردپرس آشنا خواهید شد.

پیشخوان وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای یک پیشخوان مدیریتی قدرتمند برای تنظیمات و امکانات طراحی سایت می ­باشد. کار با پیشخوان وردپرس آسان است و شما با کمی تمرین و آزمون و خطا می­توانید برای شخصی­ سازی سایت خود از امکانات آن استفاده نمایید.

برای ورود به سایت پیشخوان مدیریت وردپرس ابتدا می­بایست نام کاربری و رمزعبور خود را وارد نمایید.

پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد، وارد صفحه پیشخوان وردپرس خواهید شد.

صفحه پیشخوان دارای تعدادی زیرگروه می­باشد که با استفاده از نواری که در سمت راست صفحه قرار دارد به امکانات پیشخوان دسترسی خواهید داشت.

در ادامه شما با امکانات پیشخوان وردپرس آشنا خواهید شد.

پیشخوان: صفحه اصلی پیشخوان وردپرس را در برگرفته است که شامل یکسری دسترسی­ های سریع به نوشته­ ها، دیدگاه­ ها و… می­باشد. همچنین زیرگروه مهم به ­روز­رسانی­ ها که هشدارهای لازم برای به­ روز­رسانی وردپرس، قالب­ ها و افزونه­ ها می­باشد را نمایش می­دهد.

نوشته ­ها: از این قسمت برای ایجاد نوشته یا ویرایش نوشته­ های قبلی استفاده می­شود. بطور مثال مقالات سایت در قسمت نوشته ها ایجاد می­شود.

رسانه: همه محتواهای تصویری شامل ویدئو، عکس، صوت  و… در زیرگروه رسانه قرار دارند. از قسمت رسانه می­ توانید برای افزودن و مدیریت محتواهای رسانه ه­ای سایت استفاده کنید.

برگه­ ها: معمولاً صفحات ایستای سایت مثل صفحه اصلی، تماس ­با­ما، درباره­ ما در قسمت برگه­ ها قرار دارند. افزودن، ویرایش و مدیریت برگه­ ها در این بخش صورت می­گیرد.

دیدگاه­ ها: نوشته­ هایی که در سایت نمایش داده می­ شوند دارای قسمت دیدگاه­ ها در انتهای نوشته می­ باشند تا کاربران سایت دیدگاه و نظراتشان را وارد نمایند. مدیریت دیدگاه کاربران در این بخش از پیشخوان وردپرس انجام می­شود.

نمایش: از قسمت نمایش پیشخوان وردپرس برای مدیریت قالب­ های سایت استفاده می­شود.

افزونه­ ها: تمامی افزونه­ های نصب شده در سایت در این زیرگروه قابل مشاهده است. همچنین نصب، حذف و ویرایش افزونه­ ها نیز انجام ­پذیر است.

کاربران: مدیریت کاربران شامل ایجاد کاربر جدید، سطح دسترسی­ ها و.. در زیرگروه کاربران پیگیری می­شود.

ابزارها: شامل برخی از ابزارها مثل درون­ریزی و برون­ریزی می­باشد.

تنظیمات: همان طورکه از نام این زیرگروه پیشخوان مشخص است، تمامی تنظیمات سایت را در­بر­می ­گیرد.  برای مثال در زیرگروه عمومی،  نام سایت و یا معرفی کوتاه از سایت را می­توانید مدیریت نمایید. همچنین به یاد داشته باشید در زیرگروه پیوندهای یکتا، برای هرچه بهتر نمایش آدرس نوشته­ های خود در مرورگر، تنظیم آن را روی نام نوشته قرار دهید.

در این آموزش شما با پیشخوان مدیریتی که با نصب وردپرس ایجاد می­شود آشنا شدید. به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد، با نصب افزونه­ های جدید، مواردی به پیشخوان اضافه می­شود که با استفاده از آن ها می­توانید برای مدیریت و تنظیم افزونه­ ها استفاده نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

133 دیدگاه. Leave new

فهرست