آموزش افزونه سفارشی سازی قالب داشبورد وردپرس – WPShapere

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو آموزشی

آموزگار :

فرید معیریان

دراین ویدئو افزونه بسیار جالب سفارشی سازی قالب داشبورد وردپرس یا همان  WPShapere WordPress افزونه ای است جهت تغییر ظاهرا یکنواخت داشبورد وردپرس با داشتن چندین نوع قالب و رنگ های مختلف را به شما معرفی میکنیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش افزونه سفارشی سازی قالب داشبورد وردپرس – WPShapere

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

آموزش افزونه سفارشی سازی قالب داشبورد وردپرس

افزونه سفارشی­ سازی قالب داشبورد وردپرس (WPShapere) افزون ه­ای کاربردی و جالب برای شخصی­ سازی و سفارشی کردن قالب داشبورد وردپرس است. این افزونه به شما کمک می­کند منوهای داشبورد وردپرستان را مدیریت کنید، قالب داشبورد را تغییر دهید و حتی دسترسی به منوهای داشبورد وردپرس را برای کاربران مختلف تغییر داده و مدیریت کنید. افزونه  WPShapere امکانات و ویژگی­ های جالب بسیار زیادی دارد که می­توانید با توجه به نیازتان از آن­ ها استفاده کنید.

قابلیت­ های اصلی افزونه سفارشی­ سازی قالب داشبورد وردپرس

از بین ویژگی و قابلیت ­های زیاد افزونه WPShapere به تعدادی از موارد زیر اشاره می­کنیم:

 • تغییر ظاهر تکراری داشبورد وردپرس
 • سفارشی ­سازی ابزارک­ های داشبورد
 • سفارشی­ سازی بخش ادمین وردپرس
 • سفارشی­ سازی صفحه ورود وردپرس
 • درون­ریزی و برون­ریزی تنظیمات افزونه

نسخه اورجینال افزونه WPShapere  هم اکنون به صورت کاملاً  فارسی شده توسط تیم ابزار وردپرس آماده است که می­توانید پس از تهیه و دانلود، آن را به آسانی نصب کرده و از امکانات فوق­ العاده افزونه لذت ببرید.

دانلود افزونه سفارشی سازی قالب داشبورد وردپرس (WPShapere)

 

آموزش نصب و استفاده افزونه سفارشی­ سازی قالب داشبورد وردپرس

پس از دانلود افزونه WPShapere ، برای نصب این افزونه در پیشخوان وردپرس زیرگروه “افزونه­ هاßافزودن” را انتخاب کنید. سپس دکمه “بارگذاری افزونه” را کلیک کنید. فایل فشرده افزونه WPShapere که از سایت ابزار وردپرس دانلود کرده ­اید را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

با نصب افزونه، در همان ابتدا تغییرات پیش ­فرضی در منوی داشبورد وردپرس اعمال می­شود. همچنین منوی جدید “WPShapere” به داشبورد اضافه می­شود.

در ادامه زیرمجموعه­­ های منوی افزونه WPShapere را توضیح می­دهیم.

WPShapere

 تنظیمات عمومی و هر گونه تنظیم برای بخش­ های مختلف افزونه سفارشی ­سازی قالب داشبورد وردپرس در این منو انجام می­شود. منوی WPShapere دارای چندین سربرگ، برای مدیریت بخش­ های مختلف افزونه است.

 • تنظیمات عمومی

 • هر گونه تنظیم برای تعیین طرح داشبورد وردپرس، رنگ نوار عنوان، غیر فعال کردن به ­روز رسانی­ های خودکار، ایمیل­ های به ­روز رسانی، پنهان کردن نوار ادمین و… در سربرگ عمومی قابل تغییر است.

 • تنظیمات ورود

 • منوی تنظیمات ورود، برای تغییر عنوان صفحه ورود، رنگ و تصویر پس­ زمینه صفحه ورود، اضافه کردن و مدیریت لوگو در صفحه ورود، تغییر آیکون ­های نام کاربری و رمز عبور و … مورد استفاده قرار می­گیرد. قالب صفحه ورود را نیز می توانید از منوی “از پیش تعیین شده­ های پوسته ورود” تغییر دهید.

 • تنظیمات پیشخوان

 • تنظیم و مدیریت صفحه پیشخوان وردپرس از این قسمت انجام می­شود. برای مثال می­توانید ابزارک­ های موجود در صفحه پیشخوان وردپرس را حذف کرده و یا ابزارک ­های جدید به آن اضافه کنید.

 • تنظیمات نوار مدیر

 • برای تغییر نوار مدیریت داشبورد وردپرس یعنی همان منوی سمت راست در ورپرس از تنظیمات این سربرگ استفاده کنید. شما می­توانید لوگو، رنگ و… نوار مدیر داشبورد وردپرس را به سلیقه و کاربردی که نیاز دارید تغییر دهید.

 • تنظیمات صفحه مدیر

 • در این سربرگ هرگونه تنظیم در صفحه مدیر داشبورد وردپرس را می­توانید انجام دهید.

 • تنظیمات فوتر

 • برای نمایش متن در فوتر وردپرس از این گزینه استفاده کنید. متن دلخواهتان را در جعبه متن نوشته و ذخیره کنید. مشاهده خواهید کرد که متن موردنظرتان در فوتر وردپرس نمایش داده خواهد شد.

 • تنظیمات ایمیل

 • از این منو برای مدیریت ایمیل­ ها استفاده می­شود. همچنین این امکان وجود دارد که از یک ایمیل متفاوت، از آدرس ایمیلی که در هنگام ایجاد و نصب وردپرس استفاده کردید هم برای ارسال ایمیل استفاده کنید.

 • تعیین کاربران خاص
 • این مورد از ویژگی­ های جالب افزونه WPShapere است. فرض کنید دو یا چند کاربر با نقش ادمین یا همان مدیر، در سایت دارید. می­توانید کاربر خاص سایت را از این قسمت مشخص کرده و سپس مابقی تنظیمات را برای این کاربر خاص اعمال کنید.

 • هشدارهای مدیر
 • در این منو می­توانید نمایش یا عدم نمایش پیام ­های هشداری که در وردپرس اعلان می­شود را برای کاربران مدیریت کنید.

از پیش تعیین شده­ های پوسته ورود

 از این قسمت می­توانید قالب صفحه ورود پیشخوان وردپرس را تغییر دهید. قالب صفحه ورود دلخواهتان را از بین قالب­ های پیش­فرض انتخاب کرده و پوسته موردنظر را درون ریزی کنید. پس از ذخیره قالب صفحه ورود، مشاهده می­کنید صفحه ورود صفحه ادمین وردپرس به قالبی که انتخاب کردید تغییر می­کند.

از پیش تعیین شده ­های پوسته ادمین

 با انتخاب مجموعه رنگ سفارشی از این منو، رنگ­ های پیش­فرض پوسته داشبورد وردپرس به مجموعه رنگ انتخابی شما تغییر می­کند.

مدیریت منوی ادمین

در مدیریت منوی ادمین، می­توانید مکان قرارگیری منوهای داشبورد وردپرس را تغییر دهید. برای این کار منویی که می­خواهید جابجا کنید را با موس به مکان جدید بکشید. حتی می­توانید نام منوها و آیکون آن را هم تغییر دهید. همچنین برای پنهان کردن منو برای بعضی از نقش­ های کاربری کافیست نقش کاربری که می­خواهید منوی داشبورد وردپرس برای او نمایش داده نشود را انتخاب کنید.

درون­ریزی – برون­ریزی تنظیمات

با استفاده از این منو می­توانید افزونه WPShapere  را همراه با تغییرات و تنظیماتی که در افزونه اعمال کردید را برون­ریزی (Export) کنید و در یک سایت دیگر یا در صورت نیاز دوباره تغییرات را درون­ریزی (Import) کنید.

اگر شما از ظاهر تکراری وردپرستان خسته شدید، ما به شما پیشنهاد می­کنیم با دانلود و استفاده از افزونه WPShapere، به راحتی هر چه تمام­تر قالب قدیمی داشبورد وردپرستان را تغییر دهید و با یک ظاهر زیبا و جذاب کار را برای خود و دیگر کاربران وردپرس لذت­بخش کنید. با توجه به اینکه افزونه سفارشی­ سازی قالب داشبورد وردپرس تماماً توسط تیم ترجمه ابزار وردپرس به فارسی ترجمه شده است، همه موارد آن مشخص است و شما به راحتی می­توانید از این افزونه استفاده کنید.

موفق و سربلند باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

8 دیدگاه. Leave new

 • موسی جمالی
  مارس 24, 2022 12:32 ب.ظ

  سلام خداقوت چه خوب که آموزش کار با افزونه موجود است! متشکرم از تیم قوی وردپرس
  مهدی آقا یه سوال برام پیش اومد
  علاوه بر اینکه نیاز دارم ظاهر پیشخوان را تغییر دهم یک سری ویژگی هایی مانند تغییر سطح دسترسی هم میخواهم اعمال کنم ولی با افزونه ی خریداری شده ناآشنا هستم آیا افزونه چنین ویژگی را دارد؟

 • افشین شیرازی
  مارس 8, 2022 4:14 ب.ظ

  بنده مشکلی از سمت این افزونه و قالب ندیدم. با تشکر از پشتیبان افزونه و قالب وودمارت

 • سلام و وقت بخیر
  با عرض پوزش لینک دانلود به جای قالب سفارشی داشبورد، گراویتی‌ویو است
  لطفاً اصلاح نمایید
  چون افزونه پیش‌نمایش فارسی هم ندارد
  باتشکر و سپاس قبلی از شما

 • سلام

  میخواستم بدونم این افزونه در ابتدا با قالب آسترا سازگاره و یعد اینکه من یک سایتی طراحی کردم و می خوام در اختیار مجموعه های دیگر بزارم (به فروش برسانم) با این تفاوت که می خوام اونها پنل مدیریت سایتشون رو اونطوری که من می خوام ببینن و من این امکان رو داشته باشم به عنوان طراح سایتشون پیام ها یا اطلاعیه های خودم رو بفرستم که اونها تو پنل مدیریتشون ببینند و اگر سوالی داشتند از اون طریق از من بپرسند.

  میخوام بدونم این افزونه برای من جوابگو هست؟

  • تیم پشتیبانی
   آگوست 16, 2020 2:49 ق.ظ

   سلام جناب گودرزی ، سازگاری با قالب آسترا را ما تست نکرده ایم چون این قالب توسط مجموعه ما عرضه نشده است ولی عملاً این افزونه با همه وردپرس ها سازگار است. بابت موضوع دوم این افزونه صرفاً پیشخوان را تغییر می دهد و کارایی خاصی بابت پیام به آن اضافه نمی کند همه چیز بستگی به سایت شما دارد. باتشکر

فهرست