ایجاد بخش مقایسه محصولات در ووکامرس

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست و شش

آموزگار :

فرید معیریان

در این قسمت از آموزش ووکامرس در رابطه باایجاد بخش مقایسه محصولات در ووکامرس صحبت می کنیم.ما بااین امکانات به مشتری حق انتخاب و بررسی بیشتری می دهیم تا با مقایسه انتخاب وخرید بهتری داشته باشد. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ایجاد بخش مقایسه محصولات در ووکامرس

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

در جلسه قبل در رابطه با کوپن تخفیف و کاربرد آن در ووکامرس برای شما توضیح دادیم و در این جلسه قصد داریم در مورد یک ویژگی جذاب و کاربردی در ووکامرس برای شما توضیح دهیم که مقایسه محصولات در ووکامرس نام دارد. درواقع برخی مواقع ما نیاز داریم در فروشگاه اینترنتی خود به مشتری حق بررسی بیشتری بدهیم. با این روش مشتری می‌تواند تمامی جزئیات محصول را با محصولی دیگر بررسی کند و درنتیجه بهترین انتخاب را داشته باشد.

به‌عنوان‌مثال اگر وارد سایت دیجی کالا شوید هر محصول یک گزینه به نام “مقایسه” دارد که می‌توان تعداد محصولات دلخواه را توسط این گزینه به لیست مقایسه اضافه کرد. پس از کلیک روی گزینه “مقایسه” در صفحه‌ای جدید تمامی خصوصیات این محصولات نمایش داده می‌شود و می‌توان جزئیات این محصول را باهم مقایسه کرد. پس از انجام بررسی، می‌توان انتخاب دقیق و بهتری داشت. شما امکان این را دارید که این ویژگی را برای ووکامرس نیز به‌راحتی فعال کنید؛ البته این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض در ووکامرس وجود ندارد و توسط نصب افزونه می‌توان این کار را انجام داد.

افزونه مقایسه محصولات ووکامرس

افزونه‌های مختلفی وجود دارد که برای انجام این کار به شما کمک می‌کند و برای پیدا کردن آنها کافی است که در اینترنت “افزونه مقایسه محصولات ووکامرس” را جستجو کنید تا لیست افزونه‌های کاربردی در این زمینه برای شما نمایش داده شود؛ برای استفاده از برخی افزونه‌ها باید هزینه‌ای را پرداخت کنید که به‌تبع این‌گونه افزونه‌ها امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. ولی در این آموزش ما قصد داریم یک افزونه رایگان به شما معرفی کنیم. این افزونه پرطرفدار است و قطعاً همه شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای نصب افزونه مانند همیشه وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید و از منو افزونه‌ها > افزودن وارد مخزن وردپرس شوید. سپس در نوار جستجو عبارت “YITH” را وارد کنید تا این افزونه فارسی سازی شده برای شما نمایش داده شود و سپس آن را نصب و فعال کنید. این افزونه دارای بیش از 300 هزار نصب فعال دارد که نشان‌دهنده محبوبیت آن است.

تنظیمات افزونه مقایسه ووکامرس

زمانی که افزونه را فعال کردید یک گزینه به نام “YITH” به منو پیشخوان شما اضافه می‌شود که یک گزینه به نام “مقایسه محصول” در آن قرار گرفته است. زمانی که روی این گزینه کلیک کنید دو تب به نام تنظیمات و نسخه پیشرفته برای شما باز می‌شود که با تهیه نسخه پیشرفته امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ ولی در نسخه رایگان بخش “تنظیمات” در دسترس شما قرار دارد.

تنظیمات عمومی

گزینه اول “لینک یا دکمه” نام دارد که می‌توانید به‌دلخواه خود یکی از این دو مورد را انتخاب کنید. گزینه دوم “متن لینک/دکمه” نام دارد و توسط آن می‌توانید متن دلخواه خود جهت قرار گرفتن بر روی لینک یا دکمه را در باکس مقابل آن وارد کنید. گزینه بعد “نمایش دکمه در صفحه محصول واحد” نام دارد و باید تیک آن را در حالت فعال قرار دهید. گزینه بعدی “نمایش دکمه در صفحه محصولات” است که باید آن را فعال کنید. گزینه بعد هم “باز کردن خودکار در Lightbox”  نام دارد که بهتر است آن را در حالت فعال قرار دهید.

تنظیمات افزونه YITH Comparison

تنظیمات جدول

گزینه بعد “عنوان جدول” نام دارد که شما می‌توانید توسط آن عنوان جدول مقایسه را به‌دلخواه خود تغییر دهید. گزینه “فیلدها جهت نمایش” برای تعیین فیلدهای دلخواه شما برای نمایش است؛ به‌عنوان‌مثال اگر فیلد “قیمت” را غیرفعال کنید، در صفحه مقایسه برای کاربر نمایش داده نمی‌شود. گزینه بعد “تکرار فیلد قیمت” نام دارد که توسط این گزینه قیمت در ابتدا و انتهای صفحه مقایسه برای کاربر نمایش داده می‌شود ولی با غیرفعال کردن آن، تکرار قیمت در انتهای صفحه حذف می‌شود. در نهایت نیز تغییرات خودتان را ذخیره کنید.

تنظیمات جدول افزونه YITH Comparison

 

اکنون اگر از قالب‌های ووکامرسی استفاده کنید و به صفحه محصولات سایت خود بروید، مشاهده می‌کنید که یک گزینه به نام “مقایسه” اضافه‌شده است. اگر روی این دکمه کلیک کنید این محصول به لیست مقایسه اضافه می‌شود. با کلیک روی این گزینه یک صفحه لایت باکس برای شما باز می‌شود که معمولاً این حالت چندان مناسب نیست. به همین دلیل در صورت عدم تمایل به باز شدن این صفحه باید در تنظیمات افزونه تیک گزینه “باز کردن خودکار در Lightbox” برداشته شود.

معمولاً در صفحه اصلی سایت گزینه مقایسه محصولات را نباید قرار دهید. درواقع مقایسه محصولات زمانی انجام می‌شود که چند محصول مشابه هم داشته باشیم و این قابلیت باید در صفحه دسته‌بندی اضافه شود. بنابراین وارد یک دسته‌بندی که از قبل ایجاد کرده‌اید شوید و دو محصول مشابه جهت مقایسه را همان‌طور که در بالا توضیح داده شد انتخاب کنید؛ ولی با انجام این کار صفحه‌ای جهت مقایسه برای شما باز نمی‌شود که اکنون روش انجام این کار را برای شما توضیح می‌دهیم.

افزودن ابزارک مقایسه محصولات ووکامرس

برای انجام این کار در ووکامرس وارد پیشخوان سایت خود شوید و وارد نمایش > ابزارک‌ها شوید. درواقع با نصب این افزونه یک ابزارک مخصوص به آن نیز برای شما در صفحه ابزارک‌ها اضافه می‌شود. سپس ناحیه ابزارک صفحه فروشگاه را در قالب خودتان در صفحه ابزارک ها پیدا کنید. پس‌ازآن ابزارک “مقایسه ووکامرس” را از بین ابزارک های مختلف موجود در این صفحه پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید. سپس طبق قالب خود باید وارد صفحه فروشگاه شوید که در اینجا نام آن “ناحیه ابزارک صفحه فروشگاه” نام دارد. سپس روی “افزودن ابزارک” کلیک کنید. در قدم اول باید برای ابزارک خود یک عنوان انتخاب کنید؛ به‌عنوان‌مثال می‌توانید عنوان را روی “مقایسه” قرار دهید. درنهایت روی دکمه “ذخیره” کلیک نمایید.

پس از انجام تنظیمات مربوط به ابزارک، به صفحه محصولات خود بروید. در اینجا مشاهده می‌کنید که به سمت راست صفحه یک بخش به نام “مقایسه” اضافه‌شده است که می‌توانید لیست محصولاتی که برای مقایسه اضافه کرده‌اید را مشاهده کنید. پس از انجام مقایسه هم با کلیک روی “پاک کردن همه” می‌توانید این لیست را حذف کنید. پس از انتخاب محصولات، آنها به این لیست اضافه می‌شوند و زمانی که روی گزینه “مقایسه” کلیک کنید در یک صفحه لایت باکس به‌صورت دقیق‌تر تمامی جزئیات به‌صورت عنوان، قیمت، وزن و غیره برای کاربر نمایش داده می‌شود.

نتیجه‌گیری

اگر شما در فروشگاه خود محصولاتی دارید که امکان مقایسه بین آنها وجود دارد، افزونه YITH Comparison برای شما کاربردی است. همچنین اگر نیاز دارید افزونه امکانات بیشتری را برای شما فراهم کند می‌توانید توسط جستجو در گوگل از افزونه‌های غیررایگان استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که این افزونه رایگان می‌تواند اکثر نیازهای شما جهت مقایسه محصولات را فراهم کند. امیدواریم که این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد. در جلسه آینده از دوره آموزش ووکامرس همراه ما باشید که می‌خواهیم بخش گزارشات و مشتریان در ووکامرس را مورد بررسی قرار دهیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

14 دیدگاه. Leave new

فهرست