ساخت فرم عضویت با افزونه پروفایل بیلدر

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهار

آموزگار :

فرید معیریان

در این جلسه یاد میگیرد که به چه صورت فرم های عضویت با فیلد های مختلف ساخته و اقدام به انتشار آن در صفحات مد نظر خود نمایید و حتی میتوانید چندین فرم مجزا ، با نقش های کاربری مختلف ساخته که یک ویژگی بسیار کاربری و جذاب در این افزونه میباشد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ساخت فرم عضویت با افزونه پروفایل بیلدر

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

ساخت فرم ثبت­نام با افزونه پروفایل بیلدر

در جلسه چهارم از دوره آموزشی افزونه پروفایل بیلدر به ساخت فرم عضویت یا همان ثبت­نام، که از مهمترین فرم ­های وب­سایت است می­پردازیم.

در افزونه پروفایل بیلدر می­توانید از فرم ثبت­نام پیش­فرض افزونه استفاده کنید و هم فرم ثبت­نام سفارشی با فیلدهای متنوع و دلخواه ایجاد کنید.

فرم ثبت­نام پیش­فرض افزونه پروفایل بیلدر

برای ایجاد فرم صفحات پیش­فرض که شامل فرم ­های ثبت­نام، ورود و ویرایش پروفایل می­شود، منوی” ß Profile Builderاطلاعات پایه” را انتخاب کنید . سپس دکمه “نمایش فرم صفحات” را کلیک کنید تا فرم ­ها بطور خودکار ایجاد شوند.

از منوی “برگه­ ها” در وردپرس، می­توانید این فرم ­های پیش ­ساخته را مشاهده کنید. فرم ثبت­نام با نام Register ذخیره شده است. اطلاعات و فیلدهای فرم ثبت­نام، از یک فرم با همین نام، که در زیرمنوی “فرم­ های ثبت­نام” پروفایل بیلدر ساخته شده است فراخوانی می­شوند و صرفاً کد کوتاه فرم ثبت­نام در برگه Register   قرار می­  گیرد.

ساخت فرم ثبت­نام سفارشی

در پیشخوان وردپرس، منوی” ß Profile Builderفرم­ های ثبت­نام” را انتخاب کنید و سپس دکمه “اضافه کردن” را کلیک کنید.

 • عنوان
 •  نام فرم را وارد کنید.
 • تنظیم نقش کاربر
 •  در این قسمت می­توانید نقش کاربری پس از ثبت­نام فرم را تعیین کنید. به عنوان مثال یک فرم برای ثبت­نام نقش ویرایشگر بسازید تا کاربران پس از تکمیل این فرم با نقش ویراشگر به سایت معرفی شوند.
 • ورود خودکار
 •  ورود خودکار کاربر سایت بدون نیاز به تأیید مدیر یا تأیید ایمیل را مشخص کنید.
 • تغییر مسیر
 •  مسیر تعریف شده پس از ثبت­نام کاربر در سایت را تعیین کنید.

در ادامه، فیلدهایی که در فرم ثبت­نام نمایش داده می­شوند را مشاهده می­کنید. می­توانید مکان قرارگیری هر کدام از فیلدها را با کشیدن و رها کردن جابه ­جا کنید، یا فیلدی را حذف و یا حتی فیلد جدید اضافه کنید.

در انتها دکمه “انتشار” را کلیک کنید تا فرم ساخته شود و کد کوتاه اختصاصی این فرم نمایش داده شود. این کد کوتاه را در صفحه موردنظری که می­خواهید فرم ثبت­نام نمایش داده شود قرار دهید.

افزودن و ویرایش فیلدهای فرم ثبت­نام

در صفحه ویرایش فرم ثبت­نام، بخشی با عنوان “افزودن فیلد جدید به لیست” وجود دارد که آیتم ­های فرم در این بخش نمایش داده می­شوند. با کشیدن و رها کردن هر فیلد می­توانید مکان قرارگیری آن را تعییر دهید. برای حذف هر فیلد از فرم ثبت­نام هم فقط کافیست دکمه حذف را کلیک کنید.

برای اضافه کردن فیلدهای جدید به فرم، زیرمنوی “فیلدهای فرم” از افزونه Profile Builder  را انتخاب کنید و از جعبه بازشونده فیلد، هر کدام را که خواستید انتخاب کنید تا صفحه مشخصات و ویرایش فیلدی که انتخاب کردید نمایش داده شود. گزینه­ های فرم فیلد دلخواه مثل عنوان فیلد، توضیحات (این توضیحات به کاربر نمایش داده می­شود)، ضروری بودن و آیتم­ های دیگر که برای ایجاد فیلد مهم هستند را تکمیل کنید و در پایان دکمه “اضافه کردن شاخه” را کلیک کنید. حالا می­توانید از این فیلدهای جدید در فرم ثبت­نام استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هرکدام از فیلدهای دیگر فرم را هم می­توانید از این قسمت ویرایش کنید و برای مثال نام و موارد دیگر فیلد را تغییر دهید.

چند نمونه از فیلدهای کاربردی در فرم ثبت­نام را با هم مرور می­کنیم.

 • Phone

 •  برای اضافه کردن شماره تلفن و موبایل، از این فیلد استفاده کنید. می­توانید فرمت وارد کردن شماره را هم بنویسید تا کاربران با توجه به آن شماره تلفن یا موبایل خود را بنویسند.
 • Upload
 •  اگر می­خواهید افرادی که در سایت ثبت­نام می­کنند، امکان آپلود فایل در سایت را داشته باشند، از فیلد Upload استفاده کنید. حتی می­توانید فرمت فایل­ های آپلودی کاربران را هم مشخص کنید.
 • Select
 •  فیلد Select، یک جعبه انتخابی از گزینه­ ها را در اختیار شما قرار می­دهد. لیستی از مقادیر فیلد Select را بنویسید و آنها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
 • Radio
 •  دکمه ­های رادیویی یکی دیگر از فیلدهای پرکاربرد در فرم ­های ثبت­نام هستند. گزینه­ های دکمه­ های رادیویی را وارد کرده و آنها را با کاما (,) از هم جدا کنید. حتی می­توانید دکمه­ ای که باید بطور پیش­فرض انتخاب باشد را مشخص کنید .
 • Repeater

 •  احتمالاً در فرم ­های ثبت­نام، بخش ­هایی که امکان اضافه کردن بخش جدید دارند را مشاهده کرده اید. برای مثال، فرم ­هایی که بخش مقاطع تحصیلی دارند و برای افزودن هر مقطع فقط کافیست دکمه­ ای را کلیک کنید تا بخش جدید به فرم اضافه شود تا اطلاعات تحصیلی را وارد کنید. فیلد Repeater دقیقاً همین امکان را به فرم ثبت­نام اضافه می­کند.

فرم­ های عضویت یا ثبت­نام با فیلدهای سفارشی، ویژگی کاربردی و جذابی هستند که به ­راحتی در افزونه پروفایل بیلدر برای استفاه شما فراهم شده­ اند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

12 دیدگاه. Leave new

فهرست