ساخت فرم ویرایش پروفایل در افزونه پروفایل بیلدر

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پنج

آموزگار :

فرید معیریان

در این جلسه به موارد مربوط به فرم های ویرایش پروفایل میپردازیم و یاد خواهید گرفت که با کمک افزونه profile builder pro به چه صورت این فرم ها را ساخته و در سایت خود از آن استفاده نمایید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ساخت فرم ویرایش پروفایل در افزونه پروفایل بیلدر

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

ساخت فرم ویرایش پروفایل با افزونه پروفایل بیلدر

امکان ویرایش اطلاعات پروفایل و حساب کاربری برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است تا اطلاعات آنها بطور درست و دقیق در پایگاه داده وب­سایت ثبت شود. بنابراین لزوم داشتن فرم ویرایش پروفایل در سایت­ های اینترنتی اهمیت زیادی دارد. در این جلسه از آموزش افزونه Profile Builder  قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

در افزونه پروفایل بیلدر می­توانید از فرم ویرایش پیش­فرض افزونه استفاده کنید و هم فرم ویرایش پروفایل سفارشی با توجه به فیلدهای فرم ثبت­نام ایجاد کنید.

فرم ویرایش پیش­فرض افزونه پروفایل بیلدر

برای ایجاد فرم صفحات پیش­فرض که شامل فرم ­های ثبت­نام، ورود و ویرایش پروفایل می­شود، منوی” ß Profile Builderاطلاعات پایه” را انتخاب کنید و سپس دکمه “ساخت یک صفحه” را کلیک کنید تا فرم ­ها بطور خودکار ایجاد شوند. اگر قبلاً صفحات پیش­فرض را ایجاد کرده ­اید، دکمه “نمایش فرم صفحات” را کلیک کنید و فرم ­های پیش ­ساخته را مشاهده نمایید.

از منوی “برگه­ ها” در وردپرس، می­توانید این فرم­ ها را مشاهده کنید. فرم ویرایش پروفایل با نام Edit Profile ذخیره شده است  و با استفاده از کد کوتاه [wppb-edit-profile] فراخوانی می­شوند.

ساخت فرم ویرایش پروفایل سفارشی

در پیشخوان وردپرس، منوی” ß Profile Builderویرایش فرم پروفایل” را انتخاب کنید و سپس دکمه “اضافه کردن” را کلیک کنید.

  • عنوان
  •  نام فرم را وارد کنید.
  • تغییر مسیر
  •  مسیر تعریف شده پس از اینکه کاربر، فرم ویرایش پروفایل را تکمیل کرد، تعیین کنید.

در ادامه، فیلدهایی که در فرم ویرایش پروفایل نمایش داده می­شوند را مشاهده می­کنید. می­توانید مکان قرارگیری هر کدام از فیلدها را با کشیدن و رها کردن جابه­ جا کنید، یا فیلدی را حذف و یا حتی با توجه به فرم ­های ثبت نام و فیلدهایی که می­خواهید امکان ویرایش داشته باشند، فیلدهای جدید اضافه کنید.

ساخت فرم عضویت با افزونه پروفایل بیلدر

در انتها دکمه “انتشار” را کلیک کنید تا فرم ساخته شود و کد کوتاه اختصاصی این فرم نمایش داده شود. این کد کوتاه را در صفحه موردنظری که می­خواهید فرم ویرایش پروفایل نمایش داده شود قرار دهید.

برای اضافه کردن فیلدهای جدید به فرم ویرایش، منوی “Profile Builder ß فیلدهای فرم” را انتخاب کنید و از جعبه بازشونده فیلد، هر کدام را که خواستید انتخاب کنید تا صفحه مشخصات و ویرایش فیلدی که انتخاب کردید نمایش داده شود و بتوانید آن را سفارشی کنید. هرکدام از فیلدهای دیگر فرم را هم می­توانید از این قسمت ویرایش کنید و برای مثال نام و موارد دیگر فیلد را تغییر دهید.

ویژگی­ های بیشتر افزونه پروفایل بیلدر

  • فهرست کاربران
  •  با افزونه پروفایل بیلدر نمایش لیستی از کاربرانی که در سایت عضو شده­ اند وجود دارد. فقط کافیست کد کوتاه [wppb-list-users] را در صفحه مورد نظر قرار دهید.
  • بازیابی رمز عبور
  •  صفحه بازیابی رمز عبور، از صفحات مهم برای وب­سایت است. با استفاده از کد کوتاه   [wppb-recover-password] صفحه بازیابی رمز عبور با نام کاربری یا ایمیل ایجاد کنید.
  • فرم های چندمرحله ­ای
  • افزودنی رایگان Multi-Step Forms امکان ساخت فرم ثبت­نام چندمرحله ­ای را فراهم می­کند.

پلاگین Profile Builder Pro از قدرتمندترین افزونه­های ساخت حساب کاربری و ویرایش پروفایل است که با افزودنی­ ها و امکانات بسیار زیادی که دارد شما را از هرگونه افزونه دیگر برای ایجاد فرم ­های ثبت­نام، ورود و ویرایش پروفایل کاربران و ویژگی­ های بیشتر بی­ نیاز می­کند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

11 دیدگاه. Leave new

فهرست