آموزش ساخت پست تایپ در افزونه جت انجین

( شنبه ، 30 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارم

آموزگار :

امیررضا اکبری

در این جلسه می‌خواهیم در رابطه با پست تایپ‌ها صحبت کنیم. در واقع می‌خواهیم ببینیم که پست تایپ‌ها چه چیزهایی هستند، چه کاربردی دارند و اینکه چگونه می‌توانیم در افزونه جت انجین یک پست تایپ اختصاصی برای خودمان ایجاد کنیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه learndash

افزونه لرن دش ، بزرگترین افزونه آموزشگاه ساز وردپرسی …

افزونه لرن دش (Learn Dash) از بزرگ ترین افزونه های ساخت آموزشگاه برای وردپرس است. طی بررسی ما، کاملتر و بهتر از لرن دش برای ساخت آموزشگاه یا سامانه آموزشی وجود ندارد.

افزونه learndash

افزونه لرن دش ، بزرگترین افزونه آموزشگاه ساز وردپرسی …

افزونه لرن دش (Learn Dash) از بزرگ ترین افزونه های ساخت آموزشگاه برای وردپرس است. طی بررسی ما، کاملتر و بهتر از لرن دش برای ساخت آموزشگاه یا سامانه آموزشی وجود ندارد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

امیررضا اکبری

اولین مدرس تکنولوژی جدید طراحی سایت “جت انجین” بصورت فوق پیشرفته در ایران

امیررضا اکبری

اولین مدرس تکنولوژی جدید طراحی سایت “جت انجین” بصورت فوق پیشرفته در ایران

آموزش ساخت پست تایپ در افزونه جت انجین

( شنبه ، 30 تیر سال 1403 )

قطعا در وردپرس با نوشته‌ها آشنایی دارید. همانطور که می‌دانید در نوشته‌ها می‌توانید یک سری آیتم‌ها ایجاد کنید که این آیتم‌ها دارای عنوان، یک سری توضیحات و تصویر شاخص هستند. حالا به نوشته‌ها و برگه‌هایی که در آن‌ها یک سری آیتم‌ها و نوشته‌های خاص قرار می‌گیرند، پست تایپ می‌گویند.

نحوه ساخت پست تایپ توسط افزونه جت انجین

برای انجام این کار ابتدا از طریق پیشخوان وردپرس منوی افزونه جت انجین را باز کرده و گزینه پست تایپ‌ها را انتخاب کنید. سپس در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود بر روی گزینه افزودن جدید کلیک نمایید. همانطور که مشاهده می‌کنید در صفحه‌ای که برایتان باز شده چندین گزینه مختلف وجود دارد.

ابتدا قسمت تنظیمات را باز می‌کنیم. اولین گزینه تعیین کردن نام نوع پست تایپ است. در واقع شما باید در این بخش یک نام برای پست تایپ خود انتخاب کنید (مانند نوشته‌ها، برگه‌ها و…) . سپس باید یک نامک یا Slug برای پست تایپ خود تعیین نمایید. (Slugها متن‌هایی است که در URL سایت شما قرار می‌گیرند و در سئو موثر هستند.)

وقتی این موارد را تعیین کردید، می‌توانید بر روی دکمه افزودن پست تایپ کلیک نمایید. سپس مشاهده خواهید کرد که پست تایپی که ساختید در پیشخوان وردپرس قرار گرفته است.

فرض کنید که نام پست تایپی که ساختید آگهی‌ها است و قصد دارید در آن آگهی‌های سایت خود را منتشر کنید. ایجاد آگهی هم دقیقا مانند ایجاد یک نوشته است. ابتدا یک عنوان برای آگهی خود انتخاب کنید. سپس در پایین عنوان می‌توانید یک سری توضیحات درباره آگهی خود اضافه نمایید. سپس می‌توانید آگهی خود را منتشر کنید.

اضافه کردن برچسب و تصویر شاخص به پست تایپ

شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توانید امکاناتی که در صفحه نوشته‌ها مثل برچسب، تگ، تصویر شاخص، چکیده و… دارید را به صفحه آگهی‌ها نیز اضافه نمایید. برای انجام این کار باید به بخش Advanced Settings مراجعه کنید و سپس از طریق گزینه پشتیبانی موارد دلخواهتان را به آگهی‌ها اضافه نمایید.

حالا اگر می‌خواهید مانند نوشته‌ها، برگه‌ها و… یک آیکون برای آگهی در پیشخوان وردپرس در نظر بگیرید، به قسمت Advanced Settings بروید. از بخش آیکون منو، یک آیکون اختصاصی برای آگهی‌ها انتخاب نمایید.

برای تغییر نام برچسب‌ها می‌توانید از بخش برچسب‌ها، نام برچسب، نام گزینه افزودن جدید و… را تغییر دهید. به عنوان مثال می‌خواهید به جای گزینه افزودن نوشته در پست تایپ آگهی‌ها به شما افزودن آگهی را نشان دهد، برای این کار کافی است که نام گزینه افزودن جدید را در قسمت برچسب‌ها تغییر دهید.

حالا مشاهده می‌کنید زمانی که صفحه آگهی را باز می‌کنید در آدرس بالای صفحه نامکی که اضافه کرید نمایش داده می‌شود.

قابل ذکر است که با تغییر جایگاه منو در قسمت تنظیمات می‌توانید جایگاه منو آگهی‌ها را در پیشخوان وردپرس به دلخواه خود جا به جا کنید.

ستون‌های مدیر در افزونه جت انجین

از طریق گزینه ستون‌های مدیر می‌توانید هر ستونی که می‎خواهید را به صفحه‌ آگهی‌ها اضافه کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک ستون با نام شناسه آیتم به نوشته‌ها اضافه شود. ابتدا از بخش ستون مدیری بر روی گزینه افزودن جدید کلیک نمایید. سپس عنوان را مشخص کنید. در مرحله بعد از شما می‌خواهد که نوع داده را تعیین نمایید. سپس ترتیب ستون و تاکسونومی را باید انتخاب کنید. البته در قسمت‌های آینده مفصل‌تر درباره نحوه تعیین تاکسونومی توضیح خواهیم داد.

سخن پایانی

مشاهده کردید که نحوه ساخت پست تایپ و تنظیمات آن در افزونه جت انجین به چه صورت است. امیدواریم که مطالب این قسمت از دوره آموزش جت انجین برای شما مفید واقع شده باشد. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه‌های سایت ثبت کنید تا همکاران ما در اولین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

30 دیدگاه. Leave new

فهرست