آموزش ساخت بسته نصب آسان

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سه

آموزگار :

فرید معیریان

در جلسه قبل از دوره آموزشی بک ­آپ و انتقال سایت با مفهوم بسته نصب آسان آشنا و افزونه داپلیکیتور پرو(Duplicator Pro) را در وردپرس نصب و فعال کردید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش ساخت بسته نصب آسان

( چهارشنبه ، 27 تیر سال 1403 )

آموزش ساخت بسته نصب آسان

در جلسه قبل از دوره آموزشی بک ­آپ و انتقال سایت با مفهوم بسته نصب آسان آشنا و افزونه داپلیکیتور پرو(Duplicator Pro) را در وردپرس نصب و فعال کردید.

در این قسمت از دوره آموزشی، با استفاده از افزونه داپلیکیتور پرو اقدام به ساخت فایل بسته نصب آسان که در واقع همان فایل بک­  آپ از سایت است می­پردازیم.

Duplicator Pro

در پیشخوان وردپرس منو” Duplicator Pro ß بسته­ ها” را کلیک کنید. در صفحه نمایش بسته­ ها بر روی دکمه “ایجاد جدید” کلیک کرده و در صفحه بعد نامی برای بسته انتخاب کنید. این نام می­تواند تاریخ روز تهیه بک ­آپ یا هر نام دیگری که تمایل دارید باشد. پس از نامگذاری دکمه بعدی” در انتهای صفحه را کلیک کنید.

سپس افزونه شروع به اسکن و آنالیز از سایت می­کند. ممکن است این مرحله مدتی طول بکشد. پس از این­که اسکن سایت کامل شد، اطلاعاتی از سایت نمایش داده می­  شود. در این مرحله ممکن است بعضی از اطلاعات و تنظیمات سایت با رنگ زرد یا قرمز به معنی هشدار(Warning) نمایش داده شوند. باید بدانید این هشدارها همیشه به معنای بروز خطا نیست.  فقط اگر دکمه ساختن در انتهای صفحه غیرفعال بود شما می­بایست ابتدا خطاها را برطرف کرده و سپس کار را ادامه دهید.

گزینه Yes! Continue with the build process. را تیک زده و آن را فعال کنید. اگر با این کار دکمه “ساختن” فعال شد ادامه بدهید. در غیر این صورت ابتدا خطاها و هشدارها را رفع کرده و سپس مراحل ساخت بسته نصبی را ادامه دهید.

پایان بسته نصبی

با کلیک دکمه “ساختن”، فایل بسته نصبی آسان شروع به ساخت می­کند. با توجه به حجم سایت و مقدار اطلاعات آن، این مرحله ممکن است چند دقیقه­ ای زمان ببرد تا به اتمام برسد. به این موضوع مهم توجه کنید که  فضای هاست شما باید ظرفیت کافی برای تهیه و نگهداری فایل ­های بک آپ و پشتیبان را داشته باشد. در غیر این صورت تهیه بک ­آپ با مشکل روبرو شده و کامل انجام نخواهد شد.

پس از پایان ساخت بسته نصبی، شما می­توانید این بسته را مشاهده و دانلود کنید. به یاد دارید که در آموزش مفهوم بسته نصب آسان گفتیم که این بسته شامل دو فایل می  ­باشد.  یکی از فایل­ ها به ­طور فشرده و با فورمت .zip است.  همه فایل­ های سایت را شامل می­  شود و دیگری با فورمت .php است. برای کانفیگ و نصب فایل فشرده مورد استفاده قرار می­گیرد.

با کلیک روی دکمه “دانلود” از بک ­آپی که ایجاد شده است می­توانید فایل ­های مربوط به آن را یک­جا یا جداگانه دانلود کنید. گزینه “آرشیو (zip)” مربوط به فایل فشرده بک­ آپ و گزینه “نصب کننده” مربوط به فایل کانفیگ و php بک ­آپ است که برای دانلود جداگانه هر کدام از فایل­ ها استفاده می­شود. گزینه “هر دو فایل” نیز شامل دو فایل فشرده zip و php است که می­توانید با کلیک روی آن بطور یک­ جا این دو فایل را دانلود کنید.

در این قسمت با روش ساخت بسته نصب آسان آشنا شدید. در قسمت بعدی روش نصب و استفاده از این بسته را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

45 دیدگاه. Leave new

فهرست