پیکربندی ایمیل و SSL و بک آپ گیری از سایت

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه یازدهم

آموزگار :

مهدی جبین پور

تنظیمات و پیکربندی ایمیل و SSL و بک آپ گیری از سایت، موارد بسیار مهمی هستند که هر سایت فروشگاهی باید نسبت به آنها توجه ویژه ای داشته باشد. در غیراین صورت ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

پیکربندی ایمیل و SSL و بک آپ گیری از سایت

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

همانطور که مشاهده می‌کنید در این دوره ترفندهای بسیار خاصی را آموزش دادیم. زیرا این دوره بر اساس واقعیت است یعنی ما همزمان با آموزش این مطالب برای خود نیز در حال ساخت و طراحی یک سایت فروشگاهی هستیم. همچنین قابل ذکر است که پشت تمامی این مطالب و آموزش‌ها سال‌ها تجربه نهفته است پس حتما توصیه می‌کنیم برای یادگیری بهتر و درک بیشتر جزئیات حتما چندین بار این ویدئوها را مشاهده کنید. به علت اینکه بار اول، صرفا نکات کلی در ذهن شما خواهد ماند و باقی مطالب از جمله جزئیات فراموش می‌شوند. ساخت یک فروشگاه اینترنتی نیاز به صبر و حوصله زیادی است. پس خود را برای سختی و چالش‌های این راه باید اماده کنید.

اهمیت گواهینامه اس اس ال (SSL) برای فروشگاه اینترنتی

همانطور که می‌دانید در واقع اس اس ال یک گواهینامه امنیتی است که بر روی هاست شما نصب شده و پروتکل سایت شما را از http به پروتکل https تبدیل می‌کند. همچنین این مسئله باعث می‌شود اطلاعات سایت و کاربران از سمت مروگر رمزگذاری شود و این عملکرد باعث افزایش امنیت خواهد شد. عملا چندین سال است که گوگل سایت‌هایی که گواهینامه اس اس ال را ندارند معتبر محسوب نمی‌کند زیرا امنیت کافی ندارند. قابل ذکر است که اس اس ال دو نوع رایگان و غیررایگان دارد. اس اس ال رایگان معمولا برای سایت‌های تستی استفاده می‌شود و قابل ذکر است که فرصت استفاده از آن سه ماه است. ولی اس اس ال غیر رایگان یک سال اعتبار دارد و از شرکت خاصی هم تامین می‌شود.

اگر شما قصد دارید که از اس اس ال رایگان که از نظر ما اعتبار چندانی ندارد را استفاده کنید باید به هاست خود تیکت ارسال کنید و درخواست نمایید که در هاستتان اس اس ال رایگان را نصب کند. سپس بعد از نصب اس اس ال به پیشخوان وردپرس خود بروید و از قسمت تنظیمات، نشانی و لینک سایت خود را از حالت http به حالت https تغییر دهید.

اگر هم اس اس ال غیر رایگان را خریداری کردید، حالا چه از سایت ما و چه از سایت‌های دیگر، باید به وب‌سایت مورد نظر تیکت ارسال کنید و بخواهید که اس اس ال را بر روی سایت شما نصب و تنظیم کنند. البته اگر در حال ساخت یک سایت واقعی هستید توصیه می‌کنیم حتما خرید گواهینامه اس اس ال (SSL) را جدی بگیرید. قابل ذکر است که اس اس ال توسط شرکت‌های خارجی ارائه می‌شود و هیچ سایت ایرانی ارائه دهنده اصلی اس اس ال نیست. حتی اگر اس اس ال رایگان هم نصب کردید ولی نمی‌توانید تنظیمات آن را بر روی سایت خود انجام دهید، می‌توانید از خدمات سایت ابزار وردپرس استفاده کنید.

چگونه برای سایت ایمیل بسازیم

جهت ساخت ایمیل برای سایت ابتدا باید وارد فضای هاست خود شوید و بر روی گزینه “اکانت‌های ایمیل” کلیک کنید. سپس گزینه “ساختن اکانت جدید” را انتخاب کنید. صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد. اطلاعاتی که از شما خواسته را تکمیل نمایید تا ایمیل سایت ساخته شود. ایمیل‌هایی که برایتان ارسال می‌شود را می‌توانید در پوشه وب‌میل هاست خود مشاهده کنید. حالا برای اینکه بتوانید ایمیلی که ساختید را به جیمیل خودتان وصل کنید باید به پوشه فورواردر ایمیل در هاست بروید. بر روی گزینه ایجاد یک ارجاع دهنده جدید ایمیل کلیک کرده و جیمیل خود را وارد کنید. اگر می‌خواهید ایمیل‌ها به دو اکانت ارسال شوند فقط کافی است که بین دو آدرس جیمیلتان از یک کامای انگلیسی استفاده کنید.

بک آپ گرفتن از سایت

نکته بعدی که باید به آن بپردازیم بک آپ گیری از سایت است. خیلی وقت‌ها قبل از اینکه تغییری بزرگی در وب‌سایتتان ایجاد کنید بهتر است از آن بک آپ بگیرید. برای انجام این کار کافی است که به صفحه هاست خود بروید و وارد پوشه ایجاد آرشیوهای بکاپ شوید. سپس بر روی گزینه ایجاد آرشیو بکاپ کلیک کنید تا به صورت خودکار از وب‌سایت شما بک‌آپ گیری شود. با انجام این کار در صورت بروز هر مشکلی برای سایت شما می‌توانید دوباره به همین پوشه مراجعه کنید و سایت خود را به حالت قبل درآورید.

اگر خواستید از دیتابیس خود بک‌آپ بگیرید، از درون صفحه هاست وارد پوشه MySQL شوید و از این طریق از دیتابیس خود بک‌آپ بگیرید.

سخن پایانی

تمام مواردی که در این جلسه آموزش دادیم در مسیر موفقیت وب‌سایتتان بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. همچنین شما به عنوان یک مدیر سایت موفق باید تمام مراحل را کاملا بلد باشید و به درستی انجام دهید. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

43 دیدگاه. Leave new

فهرست