ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه با گرویتی فرم

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هجدهم

آموزگار :

فرید معیریان

ساخت یک فرم رزرو هتل یا اقامتگاه با کمک گراویتی شاید یکی از از آن فرم هایی باشد که ممکن است خیلی به آن نیاز داشته باشید و ما سعی کردیم در این آموزش بخش های مهم مربوط به فیلد هایی که در چنین فرم هایی کاربرد دارند را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

افزونه فرم ساز گراویتی

افزونه فرم ساز گراویتی فرم ، قدرتمندترین!

اگه دوست داری فرم های خیلی خاص بسازی باید افزونه گراویتی فرم استفاده کنی که بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس عرضه شده است.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه با گرویتی فرم

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

در این قسمت از دوره آموزشی گرویتی فرم قصد داریم نحوه ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه با افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms) را به شما آموزش دهیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. ?

فرم چند صفحه‌ای

مثل فرم‌های گذشته، وارد پیشخوان وردپرس شده از بخش فرم‌ها > افرودن جدید را بزنید. سپس عنوان و توضیحات فرم را اضافه کنید. پیشنهاد می‌شود برای فرم‌هایی ک ممکن است طولانی شوند، از فرم چند صفحه‌ای استفاده کنید. فرم‌های چند صفحه‌ای باعث می‌شوند که هر بخش مرتب و در صفحات مختلف به کاربر نمایش داده شوند. برای ساخت فرم چندصفحه‌ای از فیلد صفحه استفاده می‌شود.

افزودن فیلد صفحه برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه
افزودن فیلد صفحه برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه

پس از افزودن این فیلد، سه بخش شروع صفحه‌بندی، شکستن صفحه و انتهای صفحه ایجاد می‌شود. شروع صفحه‌بندی، صفحه اول فرم است. فیلدهای مورد نیاز مثل مشخصات فردی، تلفن، تلفن ثابت، ایمیل را به صفحه اول فرم اضافه کنید. در صفحات بعدی نیز می‌توانید فیلدهایی مثل دکمه‌های رادیویی برای مشخص کردن نوع اتاق اضافه کنید. برای نمایش محدوده قیمت نیز می‌توانید از قسمت محصول در بخش دکمه‌های رادیویی استفاده نمایید.

فیلد محصول

در ادامه فیلد محصول را به فرم خود اضافه کنید و عنوان را تعداد افراد بزرگسال بگذارید. می‌توانید توضیحات فیلد را نیز تکمیل کنید. از بخش تنظیمات، قیمت اضافه به ازای هر نفر بزرگسال اضافه را وارد نمایید. اگر یک فیلد به همین شکل و برای کودکان نیز درست کنید، فرم کامل‌تری خواهید داشت. در صورت تمایل فیلد نوع  اتاق را شرطی کنید که به کاربر با انتخاب هر نوع اتاق، فیلد جدیدی برای افراد اضافه نمایش دهد. در انتهای این بخش می‌توانید یک فیلد مجموع اضافه کنید تا کاربر هزینه اتاق را مشاهده کند.

افزودن فیلد محصول برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه
افزودن فیلد محصول برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه

تاریخ

طبیعتا هر فردی که قصد دارد به هتل یا اقامتگاه برود، باید تاریخ ورود و خروج خود را معین کند. به همین دلیل شما برای ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه با گرویتی فرم، باید از فیلد تاریخ استفاده کنید. پس از اضافه کردن این فیلد، به قسمت تنظیمات بروید و گزینه فعال‌سازی تاریخ شمسی را بزنید. در جلسه‌های پیش نیز توضیح دادیم که برای داشتن گزینه تاریخ شمسی می‌بایست گرویتی فرم فارسی داشته باشید. پیشنهاد می‌شود نوع ورودی تاریخ را روی لیست بازشو قرار دهید. در ادامه می‌توانید زمان را نیز اضافه کرده و عنوان را زمان ورود به اتاق بگذارید. نوع ساعت و تنظیمات مربوطه را انجام دهید و در نهایت گزینه ضروری را نیز فعال کنید.

افزودن فیلد تاریخ برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه
افزودن فیلد تاریخ برای ساخت فرم رزرو هتل یا اقامتگاه

امکانات اضافی جهت ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه

در صفحه بعد می‌توانید از بخش فیلدهای قیمت، تنظیمات را اضافه کنید و عنوان مربوطه را امکانات اضافی قرار دهید. سپس وارد قسمت عمومی شوید و نقشه برداری فیلد محصول را روی گزینه نوع اتاق قرار دهید و برای بخش نوع فیلد نیز چک‌باکس را انتخاب کنید. گزینه‌های مربوط به چک‌باکس را با عنوان‌هایی مثل استخر، سرویس، کنسول بازی، ناهار، صبحانه و… پر کرده و برای هر یک قیمت تعیین کنید. در نهایت فیلد مجموع را نیز اضافه کنید تا مجموع هزینه کاربر به او نشان داده شود.

پیش‌ فاکتور

در آموزش قبل، ساخت پیش فاکتور در گرویتی فرم را یاد گرفتیم. در ادامه نیز از همین قابلیت استفاده می‌کنیم. برای این کار از بخش فیلدهای استاندارد، HTML را اضافه کنید. سپس وارد بخش محتوا شده و اطلاعیه‌ها را بزنید. با انتخاب گزینه ویرایش، وارد صفحه بعدی شده و all_fields موجود در کادر را کپی کنید. چرا که همه فیلدهایی که کاربر پر کرده است، دوباره در بخش پیش فاکتور به او نشان داده می‌شود. در این قسمت از کد کپچا نیز می‌توانید استفاده کنید. توضیحات مربوط به کد کپچا (CAPTCHA) و آپلود فایل را در جلسات گذشته به صورت کامل دادیم.

اتمام ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه

پس از ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه با گرویتی فرم، مثل همیشه دکمه بروزرسانی را بزنید. سپس از بخش برگه‌ها >افزودن جدید را انتخاب کنید. فرم ساخته شده را به آن بیفزایید. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، در بخش شروع صفحه‌بندی می‌توانستید استایل را تغییر دهید. این بخش را روی مراحل قرار دهید و برای هر صفحه یک عنوان تنظیم کنید. در نهایت با بروزسانی دوباره فرم رزور هتل کامل و دقیق دارید.

اکنون می‌توانید فرم را امتحان کنید. مشاهده می‌کنید که پایین هر صفحه، گزینه بعدی و قبلی وجود دارد. برای تغییر این گزینه‌ها، فیلد شکستن صفحه را انتخاب کنید و از بخش تنظیمات عمومی گزینه کید قبلی و کلید بعدی دیده می‌شود که می‌توانید آن را هر طور که تمایل دارید تنظیم کنید. پس از اتمام فرم با انتخاب گزینه بعدی، به شما پیش فاکتور نمایش داده می‌شود.

کلام آخر

امید است توانسته باشیم در ساخت فرم رزرو هتل و اقامتگاه با گرویتی فرم به شما کمک کنیم. اگر سوالی در این باره داشتید؛ آن را در بخش نظرات کاربران ارسال کنید تا ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم. در صورت بروز مشکل با افزونه، حتما از طریق بخش تیکت با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در بخش فنی شما را راهنمایی کنند. راستی! در قسمت بعد همراه ما باشید تا به سراغ ساخت فرم ورود با گرویتی فرم برویم. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

20 دیدگاه. Leave new

 • با سلام آیا این امکان وجود دارد که مخاطب پس از پر کردن فرم به صورت اتوماتیک برایش حساب کاربری ایجاد شود و پرداختی خود را با توجه به شماره موبایل پیگیری نماید یا اطلاعات آن را ببیند؟

  • محمد قاسمی
   فوریه 27, 2024 8:00 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   امکان عضویت وجود دارد و می‌توانید این مورد را داشته باشید. برای نمایش لیست سفارشات نیز بایستی از افزونه گرویتی ویو در کنار گرویتی فرم استفاده کنید

   با تشکر.

 • درود و خسته نباشید
  می شه برای هر اتاق محدودیت گذاشت که مثلا از هر اتاق فقط 6 تا بشه (تعداد محدود رزرو انجام بشه) و بیشتر از 6 بار ناموجود کنه ؟

  • کامران قائمی
   جولای 5, 2023 6:12 ب.ظ

   با سلام و عرض ادب
   اگر قصد دارید سیستم رزرواسیون حرفه ای طراحی کنید پیشنهاد ما افزونه جت بوکینگ است. اما در گرویتی فرم شما میتوانید تعداد درخواست های فرم را محدود کنید ، بعنوان مثال شما می توانید تعیین کنید که ارسال فرم تنها برای ۱۰ بار انجام گردد.
   باتشکر

 • فرشاد جاوید
  فوریه 12, 2023 2:14 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  امکان اضافه کردن تعداد روزهای اقامت وجود داره؟
  مثلا نوع اتاق و تعداد اتاق و تعداد نفرات اضافی مشخص شد که مجموع قیمت در دست است . به طور مثال 2 تا اتاق تک نفره با 3 نفر اضافی. قیمت نهایی بدست می آید.
  حال که قیمت روزانه اتاق ها مشخص شد تعداد روزهای اقامت را اضافه کنیم و مجموع نهایی محاسبه گردد. یعنی اون قیمت نهایی بدست آمده برای اتاق ها مربوط به یک روز اقامت می باشد و ما بتونیم این مجموع نهایی رو در تعداد روزهای اقامت ضرب کنیم و یک صورتحساب نهایی برای مثلا 4 روز بدست بیاریم.

  • سلام بر شما
   می توانید تنظیم نمایید که اتاق های دو – سه و … نفره وجود داشته باشد. اینکه هر اتاق باز به این شرط که در این اتاق 1 – 2 – 3 و … نفر باشند. اینطور نمی شود.

 • سلام
  ایا اگر 2 یا چند مسافر باشه میشه که کاری کرد که نام تعداد مسافرین را با مشخصات و کد ملی را درج کنه
  و دوم اینکه قسمت پرداخت داره یا به ووکامرس وصل میشه

 • سلام وقت بخیر
  امکانش هست کاربر بعد از پر کردن فر م های مربوط به هتل و بعد از تایید نهایی ، براش لیست هتل ها نمایش داده بشه و خرید کنه؟

  • وقت بخیر
   خیر، گرویتی فرم این امکان را به این صورت ندارد .

   • ثنا علینقیان
    آوریل 7, 2023 6:34 ق.ظ

    سلام وقت بخیر . من برای ساخت فرم وقتی می خواهم در قسمت برگه ها افزودن جدید را بزنم که فرم را به این صفحه بیاورم گزینه افزودن فرم برای من اصلا نیست.چه کار کنم؟

    • با درود فراوان خدمت شما کاربر محترم

     احتراماً در صورتی که گزینه افزودن فرم گرویتی در برگه ها در قالب شما وجود ندارد ، لازم است که افزونه ویرایش کلاسیک داخل سایت فعال شود تا این گزینه فعال شود.

     همچنین می توانید از کد زیر در فانکشن قالب استفاده نماید تا مشکل حل شود.

     add_filter( 'use_block_editor_for_post', '__return_false' );

     نکته : در کل بدون انجام این کار ها نیز می توانید از شروتکد فرم مد نظر خود در هر بخشی استفاده نمایید تا فرم مد نظر نمایش داده شود.

     با تشکر

 • سلام آیا میشه اعداد در گرویتی فرم فارسی بشوند؟

 • نرگس خیرالهی
  می 5, 2022 2:35 ب.ظ

  سلام با تشکر از تیم حرفه ای و زحمتکش ابزار وردپرس
  ببخشید سوالی داشتم
  امکانش هست افزونه ای معرفی کنید که بشه باهاش فرم رزرو نوبتی رو ساخت که کاربر وقتی تاریخی رو برای مراجعه انتخاب میکنه ، کاربرِ دیگه ای نتونه اون تاریخ رو انتخاب کنه
  حالا یا اون تاریخ رو بهش نشون نده یا اینکه نشون بده و مشخص کنه که پر شده و نشه انتخابش کرد
  متشکر ?

  • علی حیدری
   می 5, 2022 4:15 ب.ظ

   سلام وعرض ادب ،
   در آینده ما افزونه بوکلی را برای انجام این کار در سایت موجود می کنیم. در حال حاضر این افزونه در ابزار وردپرس موجود نیست.
   با تشکر.

 • با سلام و وقت بخیر
  سوالی داشتم. یکی از مهمترین ویژگی های فرم رزرو اینه که موارد رزرو شده امکان انتخاب توسط کاربران رو نداشته باشه. آیا در این فرم امکان ایجاد این قابلیت هست؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 27, 2021 8:03 ق.ظ

   سلام آقای مُکری عزیز
   در این افزونه کاربر در صورتی که انتخاب کند پس از ارسال به وی پیام داده می شود که امکان انتخاب این گزینه مقدور نیست و به نحوی این کار را برایتان انجام می دهد.
   با تشکر

 • تارا شهاب الدین
  نوامبر 21, 2021 11:34 ق.ظ

  سلام وقت بخیر ببخشید سوالی داشتم
  کاربر تاریخ ورود را وارد کند و بعد تعداد روزهای اقامتش را بزند در اخر این فیلد در مجموع ضرب شود.
  مرسی از توضیحاتتون

فهرست