درون ریزی اسلایدر روولوشن و فارسی سازی

( یکشنبه ، 31 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفتاد و شش

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این قسمت از سری آموزش های افزونه روولوشن اسلایدر(Slider Revolution)، با درون ریزی دموها و ویرایش آن آشنا می شوید. ( ادامه مطلب … )

روولوشن اسلایدر فارسی

افزونه روولوشن اسلایدر ، راهی برای جذاب شدن سایت …

افزونه اسلایدر روولوشن قدرتمند برای اولین بار بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس ارائه شده و شامل دمو های بسیار زیبا می باشد.

روولوشن اسلایدر فارسی

افزونه روولوشن اسلایدر ، راهی برای جذاب شدن سایت …

افزونه اسلایدر روولوشن قدرتمند برای اولین بار بصورت اورجینال توسط تیم ابزار وردپرس ارائه شده و شامل دمو های بسیار زیبا می باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

درون ریزی اسلایدر روولوشن و فارسی سازی

( یکشنبه ، 31 تیر سال 1403 )

درون­ریزی دمو اسلایدر

در پیشخوان وردپرس زیرگروه slider Revolution را انتخاب کرده و گزینه “درون­ریزی اسلایدر جدید” را کلیک کنید.

از بین تعداد بسیار زیاد دمو اسلایدرهایی که وجود دارد، اسلاید موردنظرتان را با توجه به ایده، کاربرد و طراحی سایتتان انتخاب کنید. توجه داشته باشید با کلیک آیکون چشم که روی هر کدام از اسلایدرها قرار دارد به صفحه پیش نمایش دمو در سایت sliderrevolution.com منتقل شده و می­توانید پیش­نمایش اسلاید را مشاهده نمایید.

 

AddOn

با کلیک روی علامت به­ علاوه(+) اسلاید را انتخاب کنید . درصورتی­ که در قسمت نکات نصب، اسلایدر نیاز به AddOn دارد آن­ ها را نصب کنید. با کلیک روی دکمه” Insall Template & AddOns ” قالب اسلایدر به همراه افزودنی ­هایی (AddOns) که نیاز است به طور خودکار نصب می­ شوند.

حال برای نمایش اسلایدر، در برگه یا هر پست­ تایپی که می­خواهید، اسلاید را فراخوانی کنید.

اگر از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر استفاده می ­کنید، المان Slider Revolution را به ردیف صفحه­ ساز اضافه کنید. از بین اسلایدرهایی که نصب شده ­اند، اسلاید موردنظرتان را انتخاب کنید تا اسلایدر در برگه قرار گرفته و در وب­سایت نمایش داده شود.

آموزش نمایش اسلاید و شروع مقدماتی

ویرایش و سفارشی سازی اسلایدر

برای ویرایش و فارسی­ سازی دموی اسلایدر، از قسمت جستجوی اسلایدرها، روی آیکون مداد کلیک کنید تا صفحه ویرایش اسلایدر باز شود.

در صفحه ویرایش اسلایدر، با انتخاب هر لایه و دوبار کلیک روی آن، امکان ویرایش محتوا وجود دارد. برای هر لایه محتوای موردنظرتان را در جعبه محتوا که در سمت راست صفحه قرار دارد بنویسید.

پس از تغییر محتوا، همان­ طور که مشاهده می­ کنید، حروف فارسی به صورت جدا نمایش داده می­ شوند. برای حل این مشکل میبایست استایل­ لایه را به استایل پیش فرض روولوشن اسلایدر نزدیک کنید. برای این کار از منوی بالا، گزینه “افزودن لایه” را انتخاب کرده و یک لایه متنی جدید اضافه کنید.

این لایه را انتخاب کرده و از منو سمت راست “تنظیمات لایه > انیمیشن” را کلیک کنید. در تنظیمات انیمیشن لایه، از جعبه بازشونده” IN” ، گزینه” custom > ذخیره قالب فعلی” را انتخاب کنید. در واقع با این کار یک قالب پیش­فرض برای لایه ها ذخیره می­ کنیم.

حال برای اینکه لایه­ های دیگر از این استایل استفاده کنند، روی لایه کلیک کرده تا انتخاب شود. مسیر “تنظیمات لایه > انیمیشن > IN “را طی کرده و گزینه” custom” که حاوی استایل لایه­ ای که ایجاد کرده­ اید را انتخاب کنید.

سفارشی سازی اسلایدر

همان­ طور که مشاهده می ­کنید با این روش مشکل جدا بودن حروف متن فارسی برطرف می­شود. در انتها، لایه جدیدی که برای استایل دهی ایجاد نمودید را حذف کنید.

می­توانید از منو” تنظیمات لایه > استایل > خانواده فونت”، فونت متن لایه را تغییر دهید. همچنین از همین مسیر برای تغییر رنگ متن محتوا اقدام کنید. نسخه اصلی و بومی­ سازی شده افزونه روولوشن اسلایدر که در سایت ابزار وردپرس ارائه شده است دارای پکیج فونت ­های فارسی متعدد و زیبایی برای استفاده شما و طراحی هر چه بهتر سایت می­ باشد.

خرید افزونه slider Revolution

با روش گفته شده در بالا محتوا و استایل بقیه لایه­ های اسلایدر را نیز تغییر داده و سفارشی کنید.

به یاد داشته باشید، اسلایدری که انتخاب کرده­ اید ممکن است دارای چند اسلاید باشد. در مرورگر با آیکون پیکان که روی هر اسلاید وجود دارد، جابجا می­شوند. برای مشاهده اسلایدها، از منو بالا گزینه “اسلایدها” را انتخاب کرده و با کلیک روی نام هر اسلاید، آن را ویرایش کنید.

Static Layers

همان­ طور که گفتیم لایه­ های اسلاید با دوبار کلیک انتخاب شده و می­توان آن­ ها را ویرایش کرد. حال ممکن است بعضی لایه­ ها که در همه اسلایدهای یک اسلایدر تکرار شده­ اند قابلیت انتخاب با کلیک نداشته باشند. به این لایه ها، لایه های ثابت(Static Layers)  گفته می­  شود و  از قسمت “اسلایدها > لایه­ های عمومی” قابل دسترس هستند.

استفاده از دموهای آماده افزونه روولوشن اسلایدر به شما در ساخت اسلایدرهای حرفه­ ای و در کمترین زمان ممکن کمک می­کند. با این حال ما در قسمت آینده آموزش افزونه روولوشن اسلایدر، ساخت اسلایدر خام را به شما آموزش خواهیم داد تا به یک طراح سایت حرفه­ ای تبدیل شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

4 دیدگاه. Leave new

فهرست