آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارده

آموزگار :

مهدی جبین پور

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم و قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم .قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم.

 اکنون قصد داریم به شما آموزش دهیم که خودتان بتوانید یک محتوای سئو شده را تشخیص دهید. در جلسات بعدی نیز از افزونه استفاده کرده و برای شما توضیح می‌دهیم که افزونه تا چه حدی می‌تواند به ما کمک کند.

اما در نظر داشته باشید که محتوا باید حتماً زیر ذره‌بین مدیر سایت یا نویسنده باشد. به همین دلیل در اینجا قصد داریم بدون استفاده از هیچ ابزاری محتوا تولید کنیم . به‌این‌ترتیب شما می‌توانید متوجه شوید که چگونه می‌توانید یک محتوای عالی تولید کنید.

تولید یک محتوای واقعی بهینه‌شده

در اینجا قصد داریم در محیط واقعی وب‌سایت فرایند تولید محتوا را انجام دهیم. در این تولید محتوا قصد داریم از یک کتاب به نام اثر مرکب بنویسیم. در اینجا برای فروش و معرفی این کتاب در وب‌سایت محتوا تولید می‌کنیم. دلیل انتخاب این کتاب این است که ما از تمامی شما کاربران عزیز ابزار وردپرس درخواست می‌کنیم که در اولین فرصت این کتاب را تهیه‌کرده و مطالعه کنید. این کتاب فوق‌العاده به شما می‌آموزد که مجموعه‌ای از روش‌ها و عادت‌های کوچک هستند که نتایج خیلی بزرگی را رقم می‌زنند.

اگر شما قصد دارید که در کار و زندگی خود موفق باشید حتماً پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب را مطالعه کنید .شما میتوانید زیر این پست اعلام کنید که چند نفر این کار را انجام می‌دهید . اگر سؤالی دارید نیز زیر هرکدام یک از این جلسات از ما بپرسید .تا جایی که امکان داشته باشد پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

تولید محتوا در رابطه با کتاب اثر مرکب

برای اینکه این فرایند را انجام دهید به پیشخوان وب‌سایت وردپرسی خودتان مراجعه کرده و به مسیر نوشته‌ها > افزودن نوشته بروید. در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه نام دوره تولید محتوا برای وردپرس است ولی دیگر کاربرانی که با وب‌سایت و CMS های دیگر کار می‌کنند نیز می‌توانند از آن استفاده کنید. ما به دلیل اینکه وردپرس یک CMS عالی و فوق‌العاده است روی آن آموزش می‌دهیم ولی شما درهرصورتی می‌توانید عمل کنید.

با توجه به اینکه به‌تازگی وردپرس گوتنبرگ را اضافه کرده است شما می‌توانید در فضای گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک تولید محتوای خودتان را انجام دهید. شما می‌توانید با توجه به اینکه خودتان کدام ویرایشگر را می‌خواهید از هریک از آن ها استفاده کنید و اگر تازه وردپرس را نصب‌کرده‌اید و قصد دارید گوتنبرگ را غیرفعال کنید می‌توانید از افزونه Classic Editor یا Disable Gutenberg استفاده کنید.

همچنین اگر شما افزونه ویژوال کامپوزر را روی وب‌سایت خودتان به‌صورت فعال دارید می‌توانید در پیشخوان به قسمت تنظیمات عمومی رفته و دکمه “غیرفعال کردن” را فعال کنید تا ویرایشگر کلاسیک برای شما فعال شود. به‌عنوان‌مثال چون من این حالت را بیشتر پسندیده و می‌توانم با آن کارکنم را انتخاب و فعال می‌کنم ولی کاربرد هیچ‌یک فرقی ندارد.

درواقع نوشته، برگه یا محصول همگی محتوا محسوب می‌شوند و در اینجا ما یک نوشته را برای تولید محتوا انتخاب کرده‌ایم. همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در بخش ساختار در سمت چپ ویرایشگر شما می‌توانید نوع محتوای خودتان را انتخاب کنید که شامل ویدئو، صدا و… است. این موارد یکسری داده‌های ساخت‌یافته در سورس برگه شما اضافه می‌کنند که ازنظر سئو دارای اهمیت زیادی است.

در این قسمت اگر نوار ابزار شما کوچک باشد باید روی دکمه “تغییر نوار ابزار” کلیک کنید و مشاهده می‌کنید که نوار ابزار شما بزرگتر می‌شود و امکانات بهتری را دسترس دارید.

نوشتن عنوان برای محتوا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که عنوان نوشته خودتان را مشخص کنید. در اینجا در قسمت نوشتن عنوان عبارت “کتاب اثر مرکب” را می‌نویسیم.

در اینجا از یک سایت استفاده کرده‌ایم که این کتاب را موجود دارد و قصد داریم تا یکسری از مفهومات را برای شما توضیح دهیم. شما می‌توانید برای عنوان از نام خود کتاب یا نام انگلیسیان و یا نام نویسنده آن استفاده کنید. مثلاً اگر بخواهید نام نویسنده را نیز در عنوان قرار دهید می‌توانید به‌صورت کتاب اثر مرکب -دارن هاردی بنویسید. اما طبق تجربه ما بهتر است که به‌صورت کتاب اثر مرکب – معرفی جامع کتاب دارن هاردی نوشته شود.

چنین جملاتی که دارای معرفی جامع باشد ازنظر سئو بسیار خوب و پسندیده است. تا آنجایی که ما اطلاع داریم گوگل روی کلماتی همانند معرفی جامع، معرفی کامل و آموزش کامل تأثیرات بهتری در سئو گرفته است. اگر شما در این لحظه روی دکمه “پیش‌نمایش” کلیک کنید می‌توانید تا همین‌جایی که عنوان را نوشته‌اید مشاهده کنید.

اکنون اگر کلیک راست کرده و روی گزینه “Inspect” کلیک کنید مشاهده می‌کنید که در پایین صفحه مشخص‌شده است این عنوان دارای تگ H1 است. قبلاً برای شما توضیح دادیم که تگ H1 باید حتماً یک عدد در هر صفحه از محتوای ما موجود باشد.

استفاده درست از هدینگ‌ها

برای تولید محتوا اول از همه با یک هدینگ یا پاراگراف شروع می‌کنیم. اگر از پاراگراف شروع کنیم بسیار بهتر است ولی پاراگرافی که ما شروع می‌کنیم به‌صورت تک‌خطی است که این ازنظر سئو خیلی بهتر است. به‌عنوان‌مثال ابتدا این جمله را می‌نویسیم: کتاب اثر مرکب که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و کتاب اثر مرکب ترجمه خانم حیدری و به نویسندگی دارن هاردی می‌باشد.

این‌یک پاراگراف است که ما در خط اول خود نوشته و هیچ هدینگی به آن نمی‌دهیم و آن را به ولد می‌کنیم. کاری که اکنون انجام دادید می‌تواند در سئو محتوای شما بسیار تأثیرگذار باشد. چراکه بهتر است اولین کلمه کلیدی عنوان و پاراگراف ما شامل همان کلمه کلیدی باشد که در اینجا همان کتاب اثر مرکب است.

در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه آن را با کلمات کلیدی سازگار کنید. پس‌ازاینکه اولین پاراگراف خودتان را نوشتید باید از یک عنوان استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال در اینجا از عنوان ” آیا کتاب اثر مرکب را می‌شناسید” استفاده کرده‌ایم. در اینجا تنها باید همین سؤال را روی هدینگ 2 قرار دهید.

پاراگراف

سپس شما باید برای این عنوان یک پاراگراف بنویسید. در اینجا طبق ویدئو برای اینکه کار ما سریع‌تر پیش برود و فرصت کافی برای نوشتن نیست از سایتی که کتاب را معرفی کرده است کپی می‌کنیم. اما شما هرگز نباید این کار را انجام دهید و خودتان باید آن را بنویسید. مطابق با ویدئو و پاراگرفی که نوشته‌شده است این پاراگراف که بیش از دو لاین است در زبان فارسی یک پاراگراف استاندارد است ولی اگر زبان انگلیسی بود این‌چنین نبود.

اگر شما بخواهید این پاراگراف را تقسیم کنید و به دو پاراگراف تبدیل کنید می‌توانید با استفاده از دکمه Enter این کار را انجام دهید. در چنین حالتی اگر روی پیش‌نمایش کلیک کنید مشاهده می‌کنید که پاراگراف‌ها حالت مطالعه بهتری دارند.

اما در زبان فارسی بهتر است که این کار را نکنید و پیشنهاد می‌کنیم که پاراگراف‌ها را تقسیم نکنید. در این حالت پاراگراف شما حدوداً دولاین است که پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف‌هایی از این طولانی‌تر نداشته باشید و در صورت تمایل در پاراگراف بعدی ادامه را بنویسید.

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف‌ها

فرض کنید که شما این پاراگراف را نوشته‌اید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این پاراگراف از یک “اثر مرکب” استفاده‌شده است. از این کلمه باید در هر پاراگراف استفاده شود و نباید در استفاده از آن افراط کنید. همان کلمه کلیدی است که در پاراگراف‌ها ما از آن استفاده می‌کنیم و آن را بولد می‌کنیم و به‌دلخواه آن را تغییر رنگ می‌دهیم.

به‌عنوان‌مثال اگر رنگ‌سازمانی وب‌سایت شما نارنجی است بهتر است که برخی از کلمات مهم را نارنجی یا رنگ‌سازمانی سایت کنید. همچنین بهتر است که از رنگ‌های قرمز یا آبی به دلیل تاثیر و نتیجه منفی روی بازدیدکننده زیاد استفاده نکنید. مثلاً در اینجا تمامی کلمات مهم در صفحه را نیز نباید نارنجی کنیم.

موارد کاربردی

در مواردی می‌توان کلمات را به ولد نیز کرد. مثلاً در این پاراگراف یک کلمه کلیدی را نارنجی و کلمه مهم دیگر یعنی ” دارن هاردی” را به ولد می‌کنیم. سپس می‌توانید پاراگراف بعدی خود را وارد کنید. اگر بخواهید متن پاراگراف‌ها را جاستیفای کنید که نوشته‌ها از دو طرف برابر باشند می‌توانید از دکمه Alt+Shift+J استفاده کنید.

اگر بخواهید این حالت روی تمام متن اعمال شود باید ابتدا Ctrl+A را انتخاب کنید. سپس فرایند جاستیفای را انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که زیر هر هدینگ دو تا سه پاراگراف بنویسید. در مرحله بعدی شما باید به سراغ هدینگ بعدی بروید.

در هدینگ‌ها شما نباید بیش از یک تا دوبار از کلمه کلیدی اثر مرکب استفاده کنید. چراکه اسپم شناخته می‌شود. در هدینگ‌های بعدی نیز ما هدینگ را روی 2 قرار می‌دهیم و پس‌ازآن از هدینگ 3 نیز استفاده می‌کنیم. سپس مانند هدینگ قبلی شروع به نوشتن پاراگراف‌ها می‌کنیم. در این پاراگراف‌ها نیز شما می‌توانید رنگ‌ها را اعمال کرده و بعضی از کلمات را مانند قبل بولد کنید.

استفاده از هدینگ 3 در متن

در مرحله بعد ما قصد داریم از هدینگ 3 استفاده کنیم .توجه داشته باشید که زیرمجموعه هدینگ 2 می‌باشد و نسبت به هدینگ 2 کم‌اهمیت‌تر است. مثلاً در اینجا برای هدینگ 3 عبارت ” این کتاب چاپ دهم خود را رد کرد” را نوشته‌ایم که نسبت به دیگر هدینگ‌ها دارای اهمیت کمتری است.

سپس برای این هدینگ نیز پاراگراف دلخواه و مربوطه را می‌نویسیم. در این پاراگراف نیز کلمه کلیدی یعنی کتاب اثر مرکب را رنگی می‌کنیم. توجه داشته باشید که در هر پاراگراف کلمه کلیدی جذاب را برای خودتان ایجاد کنید. چراکه ازنظر سئو بودن این کلمات در پاراگراف‌ها خیلی مهم است.

نکته

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از شروع هدینگ 3 از یک تصویر استفاده کنید. در اینجا باید تصویری که از قبل آماده کرده‌اید را آپلود کنید که ما تصویر جلد کتاب اثر مرکب را آپلود کرده‌ایم. این تصویر را روی میانه و اندازه کامل قرار می‌دهیم تا کمی بزرگ‌تر و بهتر شود.

آپلود تصویر

همچنین حتماً در نظر داشته باشید که هنگام آپلود تصویر باید حتماً 4 کادری که در سمت چپ شما قرار دارد را پرکنید .این مورد شامل عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح می‌باشد. در اینجا در هر چهار کادر موجود عبارت کتاب اثر مرکب را وارد می‌کنیم. البته در همه تصاویر این عبارت را نباید وارد کنید و در ادامه نحوه نوشتن آن را به شما آموزش می‌دهیم.

زمانی که شما این کار را انجام دهید در زیر تصویر عبارتی نوشته خواهد شد. در چنین حالتی این تصاویر ALT دارند و این کار برای سئو بسیار مفید است. اگر روی این تصویر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید در پایین صفحه مشاهده می‌کنید که این تصویر دارای ALT می‌باشد.

پس از نوشتن ادامه نوشته می‌توانید تصویر دیگری قرار دهید که در اینجا ما تصویر پشت جلد را آپلود می‌کنیم. برای این تصویر در بخش عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح کلمه اثر دارن هاردی را وارد می‌کنیم. توجه داشته باشید که این کلمات باید مرتبط باشند. مثلاً می‌توانید از نام انگلیسی کتاب یا نام دیگر محصول ( در صورت دارا بودن) نیز استفاده کنید.

باید دقت داشته باشید که از کلمات تکراری و یا کلمات کلیدی به‌صورت تکراری برای تصاویر استفاده نکنید.

نحوه سنجیدن تعداد کلمات محتوا

در اینجا روشی به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید توسط آن تعداد کلمات محتوای خودتان را بسنجید. برای انجام این کار باید مرورگر خودتان را بازکرده و Word Counter را وارد کنید. سایت‌های مختلفی را برای شما نمایش می‌دهد که می‌توانند کلمات را برای شما بشمارند.

پس‌ازاینکه وب‌سایت موردنظر خودتان را باز کردید متن نوشته خودتان را کپی کرده و در آن Paste کنید. مثلاً همان‌طور که مشاهده می‌کنید ما در اینجا 374 کلمه نوشته‌ایم و اگر بتوانیم تعداد این کلمات را به هزار برسانیم تبدیل به یک وب‌سایت مرجع می‌شویم و واقعاً با این هزار کلمه مدتی کارکنید متوجه خواهید شد که وب‌سایت شما بالا آمده و زندگی شما را دچار تحول می‌کند.

انجام این کار چندان دشوار نیست ولی در هر حال اگر شما امکان انجام این کار را ندارید می‌توانید از افرادی بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهند.

لینک داخلی

یکی از دیگر مواردی که حائز اهمیت است لینک‌های داخلی می‌باشند. اگر شما اطلاع دارید که هر چیزی در وب‌سایت شما وجود دارد و به این محتوا مربوط است را می‌توانید از طریق این مقاله به آن لینک دهید. به‌عنوان‌مثال در این مقاله ما از کلمه توانمندسازی استفاده کرده‌ایم . به‌این‌ترتیب اگر وب‌سایت شما درزمینه فروش کتاب است می‌توانید به کتاب‌های دسته توانمندسازی آن را لینک بدهید.

در مثالی دیگر اگر شما جمله “همچنین کتاب قدرت عادت اثر دارن هاردی است” را در متن نوشته خود به‌کار ببرید می‌توانید کلمه قدرت عادت را به کتاب قدرت عادت لینک بدهید. برای اینکه بتوانید لینک بدهید باید کلمه موردنظر خودتان را انتخاب کرده و در نوارابزار روی گزینه گذاشتن پیوند کلیک کنید.

سپس روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کرده و لینک موردنظر خودتان را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید کلمه دارن هاردی را به ولد کرده و سپس برای آن محتوایی تولید کنید و به آن لینک دهید. به‌این‌ترتیب زمانی که کاربر در گوگل کلمه دارن هاردی را جستجو می‌کند وب‌سایت شما برای آن نمایش داده می‌شود.

روش‌های بسیار زیادی برای تولید محتوا وجود دارد . افرادی که بیان می‌کنند نمی‌توانند تولید محتوا کنند باید بدانند که برای هر چیزی امکان تولید محتوا وجود دارد. لینک‌های داخلی آن دسته از لینک‌هایی هستند که درون وب‌سایت شما قرار دارند و تأثیر بسیار زیادی در سئو وب‌سایت شما دارند.

فراموش نکنید که بهتر است در هر پاراگراف یک لینک داخلی داشته باشید . در هر محتوا بیشتر از 10 لینک داخلی نداشته باشید. درواقع در این زمینه نباید افراط کنید.

دسته‌ها

دسته‌بندی‌ها یکی از مهم‌ترین موارد محتوا در سئو به شمار می‌روند. اما در جلسه دیگری به‌صورت کامل آن را برای شما توضیح خواهیم داد. شما باید تلاش کنید که دسته‌بندی‌های خیلی خوبی برای وب‌سایت خودتان ایجاد کنید.

برچسب‌ها

برچسب‌ها یکی از مواردی است که هنوز افراد زیادی از اینکه چطور با آن ها کار کنند اطلاع ندارند و به استفاده برچسب‌ها هنوز پی نبرده‌اند. اما هنوز برچسب‌ها تأثیر خاصی در سئو ندارند. بااین‌وجود ما هنوز هم از آن ها استفاده می‌کنیم. درنتیجه شما باید تلاش کنید سه تا چهار مورد از موارد مهمی که حس می‌کنید در رابطه با محتوای شما کاربرد دارد را در این قسمت وارد کنید.

به‌عنوان‌مثال ما در اینجا “کتاب‌های دارن هاردی” را وارد می‌کنیم .این می‌تواند بسیار خوب و مفید باشد. چراکه ممکن است شما تعداد دیگری از کتاب‌های دارن هاردی را موجود داشته باشید و اگر در همین قسمت “کتاب” را وارد کنیم، همین را در محتوا به شما پیشنهاد می‌کند و شما آن را انتخاب می‌کنید.

در اینجا برای هر کلمه یک پیج ساخته‌شده و محتوا محسوب می‌شود. اگر در هریک تنها یک مقاله قرار بگیرد چندان ازنظر سئو تأثیری ندارد. اما اگر شما بتوانید از چنین تگ‌هایی استفاده کنید که نه دسته‌بندی محسوب می‌شود و نه امکان استفاده در جای دیگر را دارد.  این مورد می‌تواند در سئو شما تأثیر بسیار خوبی داشته باشد.

مورد دیگری که بسیار مهم است استفاده از تصویر شاخص می‌باشد. مطابق این آموزش تقریباً تمامی موارد مربوط به سئو خوب را رعایت کرده‌ایم.

نکته مهم در رابطه با لینک‌ها

طبق تجربه‌ای که ما داریم بهتر است که لینک‌ها معادل انگلیسی آن مواردی باشند که شما قصد دارید آن ها را قرار دهید. یعنی از معادل انگلیسی برای لینک‌ها استفاده کنید و در سئو تأثیر بسیار بهتری دارد. در لاتین خیلی از افراد بیان می‌کنند که بهتر است کلمه کلیدی در URL شما قرار داشته باشد.

این موارد را در جلسه بعد توسط افزونه سئو نیز به شما آموزش خواهیم داد. به‌این‌ترتیب با استفاده از روش‌های بهتری می‌توانید لینک‌ها را قرار دهید. بهتر است در هر زمینه‌ای که هستید تولید محتوا را شروع کنید و در گوگل این می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.

موفق باشید .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

104 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ایزدمهر صدقیی
  ژانویه 13, 2022 10:58 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید گوگل معنای کلمات فارسی رو متوجه میشه؟ مثل راهنمای جامع مثلا کتاب اثر مرکب ، گوگل معنی کلمه مثلا جامع رو متوجه میشه؟

 • فرزام رزمگیر
  دسامبر 5, 2021 12:12 ق.ظ

  سلام ممنون از توضیحاتتون. ببخشید بعد از جلسه سیزدهم یهو وارد محیط تولید محتوا شدیم اما توضیح ندادید اصلا چطور باید سایت ایجاد کرد و اون گزینه ها بعد از اینکه وارد سایت شدیم اصلا چی بودن!!؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سحر میراسلامی
  نوامبر 21, 2021 8:43 ب.ظ

  سلام.من سایتم فروش استیکرهست و رقیب خیلی کمی دارم.و من نمیدونم برای هر محصول چی تولید محتوا کنم.چون استیکر تک محصولی هست در طرح های مختلف.ایا برای مثال میتونم برای موضوع اون استیکر تولید مجتوا کنم؟
  مثلا برای استیکری که عکس پاندا روش طراحی شده برای مجتوا در مورد پاندا بنویسم

 • سلام
  در بارگذاری محصولات مشابه در سایت:
  حدودا ۵۰ درصد محتوای کالاها، کپی است، به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
  سپاس فراوان از سایت خوبتون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 18, 2021 8:55 ق.ظ

   سلام و درود آقای اسدی بزرگوار
   در صورتی که محتوای سایت کپی باشد از نظر گوگل مشکل دارد. می توانید محتوا را در صورتی که زیاد نیست به صورت تصویر قرار دهید.
   با تشکر

 • واقعا ممنون از سایت خوب و آموزش عالیتون. هم آموزش ها عالی هستند و هم دیدگاههای کاربران خودش یه پا آموزش هستند. فقط میتونم بگم خدا خیرتون بده.

 • سلام خسته نباشید
  فیلم ها واقعا پر بار و عالی هست🌹♥️
  یک سوال داشتم، : میشه بجای افزودن برچسب در ویرایشگر وردپرس ، از المان برچسب در المنتور استفاده کرد؟
  فرقی با هم میکنند؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   نوامبر 12, 2021 4:27 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،
   در هر صورت استفاده از برچسب ها در هر صفحه ساز باشد، همان ویژگی های خود را دارد.
   در صورتی که منظور شما را بخوبی متوجه نشده ام، لطفاً توضیح بفرمایید.

 • سلام وقتتون بخیر
  میشه برای محتوا هامون از سایت خودمون یک متنی رو کپی کنیم و توی دیگر محتوا های سایت خودمون قرار بدیم؟
  منظورم اینه که از لحاظ سئو مشکلی پیش نمیاد؟

 • سلام
  خیلی ممنون بابت آموزش های خوبتون
  من بعضی از صفحه های سایت را با افزونه آلتیمیت ممبر محدود کردم که فقط اعضای سایت بتونند مطالب اون صفحه رو ببینند.
  آیا او برگه ها نیاز به سئوکردن دارند یا نه؟(یعنی باید نکات سئو را رعایت کرد؟)

 • پژمان محسنی تبار
  سپتامبر 7, 2021 9:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشید برای سایت فروش کتاب، مشخصات و توضیحات کتاب چیزی هست که مثلا به عنوان مقدمه در خود کتاب چاپ شده و همه سایت های فروش هم از همون استفاده می کنند. آیا این محتوا کپی محسوب می شود؟ چه کار باید کرد به نظر شما؟!

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   سپتامبر 7, 2021 9:43 ق.ظ

   سلام آقای محسنی تبار عزیز
   می توانید برای درج مشخصات از تصویر استفاده کنید تا به این گونه از متن استفاده نگردد و گوگل نیز کپی بودن را تشخیص نمی دهد.
   با تشکر

 • محمدرضا پرنون
  آگوست 23, 2021 1:22 ب.ظ

  سلام ببخشید سوالی داشتم اگر من فایل پی دی اف رو جای دیگه به غیر هاست آپلود کنم و لینک رو داخل سایتم قرار بدم کار اشتباهی هست ؟ و چطور این فایل پی دی اف رو داخل هاست خودم آپلود کنم و براش دکمه بزارم ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 23, 2021 3:10 ب.ظ

   سلام آقای پرنون عزیز
   خیر مشکلی ندارد و می توانید آپلود کنید. متاسفانه آموزشی برای آپلود فایل در هاست وجود ندارد که خدمتتان ارسال کنیم.
   با تشکر

 • محمدرضا پرنون
  آگوست 7, 2021 10:35 ب.ظ

  سلام در این دوره آموزشی وقتی عنوان رو وارد میکنیم که هدینگ یک هست روی صفحه جدید نمیاد و فقط محتوا رو نمایش میده

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 8, 2021 9:42 ق.ظ

   سلام و احترام
   در صورتی که از قالب زفایر اسفاده می کنید قالب محتوا را تغییر دهید و یک قالب محتوا جدید بسازید و از المان عنوان نوشته برای نمایش عنوان استفاده کنید.
   با تشکر

 • عباس امینی فر
  جولای 26, 2021 1:59 ق.ظ

  سلام ممنون از اموزش های خوبتون. کاش به این مسئله هم اشاره میکردید که چطوری باید از هدینگ های دیگه استفاده کنیم. مثلا چند بار میشه از یک هدینگ استفاده کرد؟ و آیا میشه بعد از استفاده از هدینگ ۲ و ۳ مجددا از هدینگ ۲ استفاده کرد یا کلا باید زیر هم باشن ؟ ممنون میشم جواب بدید چون شاید سوال خیلیا باشه

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 26, 2021 8:58 ق.ظ

   سلام آقای امینی فر
   محدودیتی در استفاده از هدینگ ها وجود ندارد تنها مودی که می بایست رعایت کنید سلسله مراتب است که برای مثال زیر مجموعه های h2 تگ h3 باشد و به همین ترتیب. بعد از 2 و 3 می توان مجدد از 2 استفاده کرد و مشکل ندارد.
   با تشکر

فهرست