آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( شنبه ، 13 خرداد سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارده

آموزگار :

مهدی جبین پور

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم و قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( شنبه ، 13 خرداد سال 1402 )

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم .قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم.

 اکنون قصد داریم به شما آموزش دهیم که خودتان بتوانید یک محتوای سئو شده را تشخیص دهید. در جلسات بعدی نیز از افزونه استفاده کرده و برای شما توضیح می‌دهیم که افزونه تا چه حدی می‌تواند به ما کمک کند.

اما در نظر داشته باشید که محتوا باید حتماً زیر ذره‌بین مدیر سایت یا نویسنده باشد. به همین دلیل در اینجا قصد داریم بدون استفاده از هیچ ابزاری محتوا تولید کنیم . به‌این‌ترتیب شما می‌توانید متوجه شوید که چگونه می‌توانید یک محتوای عالی تولید کنید.

تولید یک محتوای واقعی بهینه‌شده

در اینجا قصد داریم در محیط واقعی وب‌سایت فرایند تولید محتوا را انجام دهیم. در این تولید محتوا قصد داریم از یک کتاب به نام اثر مرکب بنویسیم. در اینجا برای فروش و معرفی این کتاب در وب‌سایت محتوا تولید می‌کنیم. دلیل انتخاب این کتاب این است که ما از تمامی شما کاربران عزیز ابزار وردپرس درخواست می‌کنیم که در اولین فرصت این کتاب را تهیه‌کرده و مطالعه کنید. این کتاب فوق‌العاده به شما می‌آموزد که مجموعه‌ای از روش‌ها و عادت‌های کوچک هستند که نتایج خیلی بزرگی را رقم می‌زنند.

اگر شما قصد دارید که در کار و زندگی خود موفق باشید حتماً پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب را مطالعه کنید .شما میتوانید زیر این پست اعلام کنید که چند نفر این کار را انجام می‌دهید . اگر سؤالی دارید نیز زیر هرکدام یک از این جلسات از ما بپرسید .تا جایی که امکان داشته باشد پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

تولید محتوا در رابطه با کتاب اثر مرکب

برای اینکه این فرایند را انجام دهید به پیشخوان وب‌سایت وردپرسی خودتان مراجعه کرده و به مسیر نوشته‌ها > افزودن نوشته بروید. در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه نام دوره تولید محتوا برای وردپرس است ولی دیگر کاربرانی که با وب‌سایت و CMS های دیگر کار می‌کنند نیز می‌توانند از آن استفاده کنید. ما به دلیل اینکه وردپرس یک CMS عالی و فوق‌العاده است روی آن آموزش می‌دهیم ولی شما درهرصورتی می‌توانید عمل کنید.

با توجه به اینکه به‌تازگی وردپرس گوتنبرگ را اضافه کرده است شما می‌توانید در فضای گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک تولید محتوای خودتان را انجام دهید. شما می‌توانید با توجه به اینکه خودتان کدام ویرایشگر را می‌خواهید از هریک از آن ها استفاده کنید و اگر تازه وردپرس را نصب‌کرده‌اید و قصد دارید گوتنبرگ را غیرفعال کنید می‌توانید از افزونه Classic Editor یا Disable Gutenberg استفاده کنید.

همچنین اگر شما افزونه ویژوال کامپوزر را روی وب‌سایت خودتان به‌صورت فعال دارید می‌توانید در پیشخوان به قسمت تنظیمات عمومی رفته و دکمه “غیرفعال کردن” را فعال کنید تا ویرایشگر کلاسیک برای شما فعال شود. به‌عنوان‌مثال چون من این حالت را بیشتر پسندیده و می‌توانم با آن کارکنم را انتخاب و فعال می‌کنم ولی کاربرد هیچ‌یک فرقی ندارد.

درواقع نوشته، برگه یا محصول همگی محتوا محسوب می‌شوند و در اینجا ما یک نوشته را برای تولید محتوا انتخاب کرده‌ایم. همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در بخش ساختار در سمت چپ ویرایشگر شما می‌توانید نوع محتوای خودتان را انتخاب کنید که شامل ویدئو، صدا و… است. این موارد یکسری داده‌های ساخت‌یافته در سورس برگه شما اضافه می‌کنند که ازنظر سئو دارای اهمیت زیادی است.

در این قسمت اگر نوار ابزار شما کوچک باشد باید روی دکمه “تغییر نوار ابزار” کلیک کنید و مشاهده می‌کنید که نوار ابزار شما بزرگتر می‌شود و امکانات بهتری را دسترس دارید.

نوشتن عنوان برای محتوا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که عنوان نوشته خودتان را مشخص کنید. در اینجا در قسمت نوشتن عنوان عبارت “کتاب اثر مرکب” را می‌نویسیم.

در اینجا از یک سایت استفاده کرده‌ایم که این کتاب را موجود دارد و قصد داریم تا یکسری از مفهومات را برای شما توضیح دهیم. شما می‌توانید برای عنوان از نام خود کتاب یا نام انگلیسیان و یا نام نویسنده آن استفاده کنید. مثلاً اگر بخواهید نام نویسنده را نیز در عنوان قرار دهید می‌توانید به‌صورت کتاب اثر مرکب -دارن هاردی بنویسید. اما طبق تجربه ما بهتر است که به‌صورت کتاب اثر مرکب – معرفی جامع کتاب دارن هاردی نوشته شود.

چنین جملاتی که دارای معرفی جامع باشد ازنظر سئو بسیار خوب و پسندیده است. تا آنجایی که ما اطلاع داریم گوگل روی کلماتی همانند معرفی جامع، معرفی کامل و آموزش کامل تأثیرات بهتری در سئو گرفته است. اگر شما در این لحظه روی دکمه “پیش‌نمایش” کلیک کنید می‌توانید تا همین‌جایی که عنوان را نوشته‌اید مشاهده کنید.

اکنون اگر کلیک راست کرده و روی گزینه “Inspect” کلیک کنید مشاهده می‌کنید که در پایین صفحه مشخص‌شده است این عنوان دارای تگ H1 است. قبلاً برای شما توضیح دادیم که تگ H1 باید حتماً یک عدد در هر صفحه از محتوای ما موجود باشد.

استفاده درست از هدینگ‌ها

برای تولید محتوا اول از همه با یک هدینگ یا پاراگراف شروع می‌کنیم. اگر از پاراگراف شروع کنیم بسیار بهتر است ولی پاراگرافی که ما شروع می‌کنیم به‌صورت تک‌خطی است که این ازنظر سئو خیلی بهتر است. به‌عنوان‌مثال ابتدا این جمله را می‌نویسیم: کتاب اثر مرکب که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و کتاب اثر مرکب ترجمه خانم حیدری و به نویسندگی دارن هاردی می‌باشد.

این‌یک پاراگراف است که ما در خط اول خود نوشته و هیچ هدینگی به آن نمی‌دهیم و آن را به ولد می‌کنیم. کاری که اکنون انجام دادید می‌تواند در سئو محتوای شما بسیار تأثیرگذار باشد. چراکه بهتر است اولین کلمه کلیدی عنوان و پاراگراف ما شامل همان کلمه کلیدی باشد که در اینجا همان کتاب اثر مرکب است.

در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه آن را با کلمات کلیدی سازگار کنید. پس‌ازاینکه اولین پاراگراف خودتان را نوشتید باید از یک عنوان استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال در اینجا از عنوان ” آیا کتاب اثر مرکب را می‌شناسید” استفاده کرده‌ایم. در اینجا تنها باید همین سؤال را روی هدینگ 2 قرار دهید.

پاراگراف

سپس شما باید برای این عنوان یک پاراگراف بنویسید. در اینجا طبق ویدئو برای اینکه کار ما سریع‌تر پیش برود و فرصت کافی برای نوشتن نیست از سایتی که کتاب را معرفی کرده است کپی می‌کنیم. اما شما هرگز نباید این کار را انجام دهید و خودتان باید آن را بنویسید. مطابق با ویدئو و پاراگرفی که نوشته‌شده است این پاراگراف که بیش از دو لاین است در زبان فارسی یک پاراگراف استاندارد است ولی اگر زبان انگلیسی بود این‌چنین نبود.

اگر شما بخواهید این پاراگراف را تقسیم کنید و به دو پاراگراف تبدیل کنید می‌توانید با استفاده از دکمه Enter این کار را انجام دهید. در چنین حالتی اگر روی پیش‌نمایش کلیک کنید مشاهده می‌کنید که پاراگراف‌ها حالت مطالعه بهتری دارند.

اما در زبان فارسی بهتر است که این کار را نکنید و پیشنهاد می‌کنیم که پاراگراف‌ها را تقسیم نکنید. در این حالت پاراگراف شما حدوداً دولاین است که پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف‌هایی از این طولانی‌تر نداشته باشید و در صورت تمایل در پاراگراف بعدی ادامه را بنویسید.

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف‌ها

فرض کنید که شما این پاراگراف را نوشته‌اید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این پاراگراف از یک “اثر مرکب” استفاده‌شده است. از این کلمه باید در هر پاراگراف استفاده شود و نباید در استفاده از آن افراط کنید. همان کلمه کلیدی است که در پاراگراف‌ها ما از آن استفاده می‌کنیم و آن را بولد می‌کنیم و به‌دلخواه آن را تغییر رنگ می‌دهیم.

به‌عنوان‌مثال اگر رنگ‌سازمانی وب‌سایت شما نارنجی است بهتر است که برخی از کلمات مهم را نارنجی یا رنگ‌سازمانی سایت کنید. همچنین بهتر است که از رنگ‌های قرمز یا آبی به دلیل تاثیر و نتیجه منفی روی بازدیدکننده زیاد استفاده نکنید. مثلاً در اینجا تمامی کلمات مهم در صفحه را نیز نباید نارنجی کنیم.

موارد کاربردی

در مواردی می‌توان کلمات را به ولد نیز کرد. مثلاً در این پاراگراف یک کلمه کلیدی را نارنجی و کلمه مهم دیگر یعنی ” دارن هاردی” را به ولد می‌کنیم. سپس می‌توانید پاراگراف بعدی خود را وارد کنید. اگر بخواهید متن پاراگراف‌ها را جاستیفای کنید که نوشته‌ها از دو طرف برابر باشند می‌توانید از دکمه Alt+Shift+J استفاده کنید.

اگر بخواهید این حالت روی تمام متن اعمال شود باید ابتدا Ctrl+A را انتخاب کنید. سپس فرایند جاستیفای را انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که زیر هر هدینگ دو تا سه پاراگراف بنویسید. در مرحله بعدی شما باید به سراغ هدینگ بعدی بروید.

در هدینگ‌ها شما نباید بیش از یک تا دوبار از کلمه کلیدی اثر مرکب استفاده کنید. چراکه اسپم شناخته می‌شود. در هدینگ‌های بعدی نیز ما هدینگ را روی 2 قرار می‌دهیم و پس‌ازآن از هدینگ 3 نیز استفاده می‌کنیم. سپس مانند هدینگ قبلی شروع به نوشتن پاراگراف‌ها می‌کنیم. در این پاراگراف‌ها نیز شما می‌توانید رنگ‌ها را اعمال کرده و بعضی از کلمات را مانند قبل بولد کنید.

استفاده از هدینگ 3 در متن

در مرحله بعد ما قصد داریم از هدینگ 3 استفاده کنیم .توجه داشته باشید که زیرمجموعه هدینگ 2 می‌باشد و نسبت به هدینگ 2 کم‌اهمیت‌تر است. مثلاً در اینجا برای هدینگ 3 عبارت ” این کتاب چاپ دهم خود را رد کرد” را نوشته‌ایم که نسبت به دیگر هدینگ‌ها دارای اهمیت کمتری است.

سپس برای این هدینگ نیز پاراگراف دلخواه و مربوطه را می‌نویسیم. در این پاراگراف نیز کلمه کلیدی یعنی کتاب اثر مرکب را رنگی می‌کنیم. توجه داشته باشید که در هر پاراگراف کلمه کلیدی جذاب را برای خودتان ایجاد کنید. چراکه ازنظر سئو بودن این کلمات در پاراگراف‌ها خیلی مهم است.

نکته

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از شروع هدینگ 3 از یک تصویر استفاده کنید. در اینجا باید تصویری که از قبل آماده کرده‌اید را آپلود کنید که ما تصویر جلد کتاب اثر مرکب را آپلود کرده‌ایم. این تصویر را روی میانه و اندازه کامل قرار می‌دهیم تا کمی بزرگ‌تر و بهتر شود.

آپلود تصویر

همچنین حتماً در نظر داشته باشید که هنگام آپلود تصویر باید حتماً 4 کادری که در سمت چپ شما قرار دارد را پرکنید .این مورد شامل عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح می‌باشد. در اینجا در هر چهار کادر موجود عبارت کتاب اثر مرکب را وارد می‌کنیم. البته در همه تصاویر این عبارت را نباید وارد کنید و در ادامه نحوه نوشتن آن را به شما آموزش می‌دهیم.

زمانی که شما این کار را انجام دهید در زیر تصویر عبارتی نوشته خواهد شد. در چنین حالتی این تصاویر ALT دارند و این کار برای سئو بسیار مفید است. اگر روی این تصویر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید در پایین صفحه مشاهده می‌کنید که این تصویر دارای ALT می‌باشد.

پس از نوشتن ادامه نوشته می‌توانید تصویر دیگری قرار دهید که در اینجا ما تصویر پشت جلد را آپلود می‌کنیم. برای این تصویر در بخش عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح کلمه اثر دارن هاردی را وارد می‌کنیم. توجه داشته باشید که این کلمات باید مرتبط باشند. مثلاً می‌توانید از نام انگلیسی کتاب یا نام دیگر محصول ( در صورت دارا بودن) نیز استفاده کنید.

باید دقت داشته باشید که از کلمات تکراری و یا کلمات کلیدی به‌صورت تکراری برای تصاویر استفاده نکنید.

نحوه سنجیدن تعداد کلمات محتوا

در اینجا روشی به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید توسط آن تعداد کلمات محتوای خودتان را بسنجید. برای انجام این کار باید مرورگر خودتان را بازکرده و Word Counter را وارد کنید. سایت‌های مختلفی را برای شما نمایش می‌دهد که می‌توانند کلمات را برای شما بشمارند.

پس‌ازاینکه وب‌سایت موردنظر خودتان را باز کردید متن نوشته خودتان را کپی کرده و در آن Paste کنید. مثلاً همان‌طور که مشاهده می‌کنید ما در اینجا 374 کلمه نوشته‌ایم و اگر بتوانیم تعداد این کلمات را به هزار برسانیم تبدیل به یک وب‌سایت مرجع می‌شویم و واقعاً با این هزار کلمه مدتی کارکنید متوجه خواهید شد که وب‌سایت شما بالا آمده و زندگی شما را دچار تحول می‌کند.

انجام این کار چندان دشوار نیست ولی در هر حال اگر شما امکان انجام این کار را ندارید می‌توانید از افرادی بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهند.

لینک داخلی

یکی از دیگر مواردی که حائز اهمیت است لینک‌های داخلی می‌باشند. اگر شما اطلاع دارید که هر چیزی در وب‌سایت شما وجود دارد و به این محتوا مربوط است را می‌توانید از طریق این مقاله به آن لینک دهید. به‌عنوان‌مثال در این مقاله ما از کلمه توانمندسازی استفاده کرده‌ایم . به‌این‌ترتیب اگر وب‌سایت شما درزمینه فروش کتاب است می‌توانید به کتاب‌های دسته توانمندسازی آن را لینک بدهید.

در مثالی دیگر اگر شما جمله “همچنین کتاب قدرت عادت اثر دارن هاردی است” را در متن نوشته خود به‌کار ببرید می‌توانید کلمه قدرت عادت را به کتاب قدرت عادت لینک بدهید. برای اینکه بتوانید لینک بدهید باید کلمه موردنظر خودتان را انتخاب کرده و در نوارابزار روی گزینه گذاشتن پیوند کلیک کنید.

سپس روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کرده و لینک موردنظر خودتان را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید کلمه دارن هاردی را به ولد کرده و سپس برای آن محتوایی تولید کنید و به آن لینک دهید. به‌این‌ترتیب زمانی که کاربر در گوگل کلمه دارن هاردی را جستجو می‌کند وب‌سایت شما برای آن نمایش داده می‌شود.

روش‌های بسیار زیادی برای تولید محتوا وجود دارد . افرادی که بیان می‌کنند نمی‌توانند تولید محتوا کنند باید بدانند که برای هر چیزی امکان تولید محتوا وجود دارد. لینک‌های داخلی آن دسته از لینک‌هایی هستند که درون وب‌سایت شما قرار دارند و تأثیر بسیار زیادی در سئو وب‌سایت شما دارند.

فراموش نکنید که بهتر است در هر پاراگراف یک لینک داخلی داشته باشید . در هر محتوا بیشتر از 10 لینک داخلی نداشته باشید. درواقع در این زمینه نباید افراط کنید.

دسته‌ها

دسته‌بندی‌ها یکی از مهم‌ترین موارد محتوا در سئو به شمار می‌روند. اما در جلسه دیگری به‌صورت کامل آن را برای شما توضیح خواهیم داد. شما باید تلاش کنید که دسته‌بندی‌های خیلی خوبی برای وب‌سایت خودتان ایجاد کنید.

برچسب‌ها

برچسب‌ها یکی از مواردی است که هنوز افراد زیادی از اینکه چطور با آن ها کار کنند اطلاع ندارند و به استفاده برچسب‌ها هنوز پی نبرده‌اند. اما هنوز برچسب‌ها تأثیر خاصی در سئو ندارند. بااین‌وجود ما هنوز هم از آن ها استفاده می‌کنیم. درنتیجه شما باید تلاش کنید سه تا چهار مورد از موارد مهمی که حس می‌کنید در رابطه با محتوای شما کاربرد دارد را در این قسمت وارد کنید.

به‌عنوان‌مثال ما در اینجا “کتاب‌های دارن هاردی” را وارد می‌کنیم .این می‌تواند بسیار خوب و مفید باشد. چراکه ممکن است شما تعداد دیگری از کتاب‌های دارن هاردی را موجود داشته باشید و اگر در همین قسمت “کتاب” را وارد کنیم، همین را در محتوا به شما پیشنهاد می‌کند و شما آن را انتخاب می‌کنید.

در اینجا برای هر کلمه یک پیج ساخته‌شده و محتوا محسوب می‌شود. اگر در هریک تنها یک مقاله قرار بگیرد چندان ازنظر سئو تأثیری ندارد. اما اگر شما بتوانید از چنین تگ‌هایی استفاده کنید که نه دسته‌بندی محسوب می‌شود و نه امکان استفاده در جای دیگر را دارد.  این مورد می‌تواند در سئو شما تأثیر بسیار خوبی داشته باشد.

مورد دیگری که بسیار مهم است استفاده از تصویر شاخص می‌باشد. مطابق این آموزش تقریباً تمامی موارد مربوط به سئو خوب را رعایت کرده‌ایم.

نکته مهم در رابطه با لینک‌ها

طبق تجربه‌ای که ما داریم بهتر است که لینک‌ها معادل انگلیسی آن مواردی باشند که شما قصد دارید آن ها را قرار دهید. یعنی از معادل انگلیسی برای لینک‌ها استفاده کنید و در سئو تأثیر بسیار بهتری دارد. در لاتین خیلی از افراد بیان می‌کنند که بهتر است کلمه کلیدی در URL شما قرار داشته باشد.

این موارد را در جلسه بعد توسط افزونه سئو نیز به شما آموزش خواهیم داد. به‌این‌ترتیب با استفاده از روش‌های بهتری می‌توانید لینک‌ها را قرار دهید. بهتر است در هر زمینه‌ای که هستید تولید محتوا را شروع کنید و در گوگل این می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.

موفق باشید .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

178 دیدگاه. Leave new

 • جواد اسکندری
  آوریل 24, 2023 1:25 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید مثلا من توی صفحه درباره ما اسم محصول خودمو توی هر پاراگراف نوشتم، نیازه که همرو لینک بدم به صفحه معرفی اون محصول
  یا فقط یکیشو لینک کنم کافیه؟
  و آیا همه کلمات رو هر چند بارم تکراری شده باشه نیازه که بولد کنم و رنگشو تغییر بدم یا فقط تو پاراگراف اول رنگشو تغییر بدم و بولد کنم کافیه؟

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • اهورا طارمی
  آوریل 7, 2023 3:50 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید درست کردن یک فرمت برای توضیحات محصولات و کپی کردن اون برای هر محصول مرتبط روی سئو کردن تاثیر منفی داره؟

 • حدیث فرحناک
  مارس 18, 2023 5:46 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید و ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما یه مشکلی برای سئو مناسب محتوام دارم هرکاری میکنم
  (طول : No focus keyphrase was set for this page. Set a keyphrase in order to calculate your SEO score.) و
  (ویژگی متن جایگزین تصویر : تصاویر موجود در این صفحه دارای متن جایگزین تصویر هستند ، اما شما کلیدواژه را در انتخاب نکرده اید . مشکل را حل کنید !)
  این دو عبارت درست نمیشه میشه راهنماییم کنین لطفا

  • وقت بخیر
   در صورتی که وارد کرده باشید نباید این ارور داده شود.
   مورد نیاز به بررسی دارد که البته در خرید های شما افزونه مشاهده نشد که بتوانیم بررسی کنیم.
   با تشکر.

 • سیاوش آزمند
  ژانویه 23, 2023 2:18 ق.ظ

  این کتاب رو قبلا مطالعه کردم به پیشنهاد شما مجدد مطالعه میکنم جناب جبین پور

 • خشایار پورک پور
  دسامبر 29, 2022 8:22 ب.ظ

  سلام .اگه یه ایده ای پیاده کنید که برای رفتن به ویدیو قبلی و بعدی همون پایین یا بالای صفحه کلیک کنیم فکر کنم کاربر پسند تر سایت رو کنه …ممنون

 • اصغر صادقیان
  دسامبر 25, 2022 8:06 ب.ظ

  سلام وقت بخیر برای سایت های خبری که نمی تونیم تولید محتوا داشته باشیم چطوری سئو کنیم؟

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیر شهبازی
  دسامبر 9, 2022 1:46 ب.ظ

  با سلام
  اگر یک مطلب رو کپی کنیم و تو سایت خودمون بزاریم با این تفاوت که بیشتر کلمات متن کپی شوده رو با کلمات مترادف عوض کنیم ، آیا باز تو سئو تاثیر داره؟

 • محمد صفایی
  دسامبر 2, 2022 6:01 ب.ظ

  با سلام و وقت بخیر
  من در سایت خودم که یک فروشگاه اینترنتی است . از تصاویر نسبتا بی کیفیتی برای محصولاتم استفاده کردم . و تقریبا حدود 250 محصول دارم که هر کدام 3 عکس یا بیشتر دارند . اگر این تصاویر را از قسمت رسانه داشبرد سایت پاک کنم و از روی هر محصول هم پاک کنم و تصاویر جدیدی را بارگزاری کنم در قسمت فضای دیسک کمبود فضا نخواهم داشت؟؟ و یا اینکه با کندی سرعت سایت مواجه نخواهم شد ؟؟ اگر اینطور می شود . پیشنهاد شما چیست؟؟

 • امیرحسین آقابیک
  نوامبر 6, 2022 12:14 ق.ظ

  سلام عرض ادب خدمت استاد عزیز
  در صورت امکان آموزشی هم برای انتشار زمان دار یا رزروی محتوا داشته باشین ممنون میشم

 • سمانه سلطانی
  نوامبر 1, 2022 8:41 ق.ظ

  نکات نگراشی مانند فاصله، نیم فاصله و … مهم هست که رعایت کنیم؟

 • سمانه سلطانی
  اکتبر 30, 2022 3:19 ب.ظ

  سلام .وقت بخیر
  آیا نوع فونت که استفاده می کنیم تاثیری توی سئو یا محتوا ارائه شده دارد؟
  اگر از فونت های سایت Fontiran بخواییم استفاده کنیم آیا نیازی به خریداری الزامی قونت های سایت را داریم؟

 • آتوسا غبرائی
  اکتبر 19, 2022 8:52 ب.ظ

  سلام جناب مهندس
  بسیار سپاسگزارم. عالی بود. اگر سایتی خودمان درست کنیم ایا کمکمان می کنید تا صفحه اول بیاید. هم راهنمایی هم اگر نیاز به پرداختی باشه که به بالابردن سایت کمک کند. با تشکر

 • حامد صمدیان
  اکتبر 5, 2022 9:10 ب.ظ

  با سلام و ممنون از آموزش شما
  اگر صفحه ای در قسمت post که مربوط به قسمت blog سایت هست را با المنتور بسازیم میشه یا فقط باید بدون المنتور ساخته بشه که شامل سئو سایت و محتوا بشه ؟

  • سلام و عرض ادب
   برگه های مهم سایت ، مانند وبلاگ را باید در بخش برگه ها ساخت و نه در نوشته
   اما اگر ایجاد هم نمایید مشکلی از نظر سئو ندارد.
   مهم نیست که با چه ابزاری ایجاد می کنید ، مهم رعایت نکات سئو است.

 • مخمد مهدی فرهادیان
  سپتامبر 26, 2022 1:40 ب.ظ

  با سلام
  من 3 سوال داشتم
  1) استفاده از عکس های سایت freepic و همچین سایت هایی. بدون تغییر در عکس و آپلود درسایت باعث نقض قوانین کپی رایت گوگل میشه ؟
  2)انتشار کتاب های رفرنس دنیا به زبان اصلی به شکل pdf هم گوگل گیر می دهد؟
  3) پخش انلاین یا انتشار فایل دانلودی فیلم و سریال های خارجی که از سال اکران ان ها چندسال می گذرد چطور ؟
  4) انتشار مقاله های عملی گوگل اسکالر و پابمد به صورت دانلود Pdf ایسن مقاله ها هم برام سوال بود که گوگل حساس هست یا نه؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   1- بنظر نمی رسد که مشکلی داشته باشد.
   2 – بستگی به کتاب دارد، باید از مرجع اصلی سوال نمایید.
   3- باید از مرجع مربوط به آن سوال نمایید.
   4 – بنظر نمی رسد که مشکلی باشد.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • علیرضا بابایی زاده
  سپتامبر 26, 2022 12:29 ب.ظ

  سلام بر مهندسان خوب کشورم
  ی سوال برام پیش اومده ، میخواستم بدونم اگه با افزونه بی بی پرس تایپک یا انجمنی بزنم به همین شکل خواهد بود یا خیر ؟

 • سلام من این کتاب (اثر مرکب رو مطالعه کردم همین باعث شد دیدگاهم عوض بشه و ممنونم ازتون – فروش 15 میلیون در یک روز رو تجربه کردم

 • امیرحسین نعمتی
  سپتامبر 7, 2022 11:48 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر خداقوت ویژه میگم بهتون یک سئوال درباره ویدیو داشتم اینکه اگر به جای استفاده کردن از قسمت نوشته وردپرس مستقیم بیایم توی المنتور بنویسیم ایا تاثیری خواهد داشت روی سئو یعنی متنمون رو با ویجت متن المنتور بنویسیم یا باید در قسمت نوشته وردپرس بنویسیم و لینک کوتاه نوشته رو در المنتور بذاریم؟
  متشکرم

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   نوشته های سایت بهتر است بصورت عادی ایجاد شود و در آن از صفحه ساز استفاده نشود که صفحه را سنگین نکند.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • حسین نیستانی
  سپتامبر 3, 2022 7:22 ب.ظ

  سلام من را بعضی از قسمت های نوشته را بولد می کنم ولی در سایت فرقی نمی کنه
  آیا مشکل از فونت هست ؟
  از فونت های بارگیری شده قالب زفایر هست که شما داخل زفایر گذاشته بودید

 • سلام
  در پوسته فلت سام که با ux builder کار می کند چطور میتوانیم عکس ها رو دارای سئو کنیم و یا متن ها رو درست کنیم. چون وقتی ویرایش گر رو میزنیم به صفحه uxمیره.

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   سئو کردن محتوا و تصاویر آموزش داده شده است. در هر صفحه ساز و به هرحال روش طراحی شما باید این موارد را اجرا نمایید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • محمد حائری
  آگوست 30, 2022 11:24 ق.ظ

  سلام این دوره فقط برا سئو وردپرسه یا میتونیم برا سئو سایت هایی که مثلا با php ساخته میشه مناسبه؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   تا حد زیادی به شما کمک می کند. اگر برنامه نویسی باید انجام دهید ، باید موارد مربوط به کدنویسی سئو را هم بدانید. تگ های لازم را قرار دهید و …

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • سولماز بیگی
  آگوست 21, 2022 12:37 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من همه نوشته هام را با ویزوال کامپوزر ساختم و الان میخوام ببینم این مطالب سئو نمیشند؟ به حالت کلاسیک که میرم همه متنها با کد وجود دارند ولی عکسها نمایش داده نمیشند فقط کدهاشون نمایش داده میشه
  در حالت نمایش سایت هم alt نمایش داده نمیشه

 • مهنا عزیزی
  آگوست 12, 2022 11:22 ب.ظ

  با اعتماد به نفس اولین مقاله رو نوشتم و عجله دارم برم ویدیو های بعدی کاملا سئو شده منتشرش کنم.. واقعا ممنونم

 • من چندین محتوا متنی ۲-۳ سال پیش تولید کردم ولی چون در مورد سئو چیزی نمی دونستم فقط نوشتم و هدینگ و لینک داخلی و …. نکردم.
  خواستم بدونم آیا الان اکی هست رو اون مطالب کار کنم و تکمیل کنم؟‌یا اونها رو پاک کنم و مطلب را با رعایت اصول سئو دوباره بارگذاری کنم؟

  ممنون

 • عماد کاردان
  آگوست 6, 2022 7:37 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.
  سوالم این بود اگر از توی تنظیمات وردپرس تیک “از موتور های جستجو میخواهم سایتم رو ایندکس نکنند” رو بزنیم و برای اینکه فعلا تمرین بکنیم و مطالب کپی واسه ی تمرین تو سایتم بزارم تاثیر منفی که دیگه روی seo نداره درسته؟

 • پیمان اناری
  جولای 30, 2022 1:42 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم من سایتم به سری محصول دار ه که خب این محصولات مثلا 10-20 تاش یه نوع محصول اند و خب توضیحاتش مشابه هم می شه نهایت یه پاراگراف یا کلمه کلیدی فرق داره 10 جا بعد این منن رو زیر همشون بذارم باعث افت سیو می شه؟

 • علیرضا اسدی
  ژوئن 20, 2022 9:35 ب.ظ

  سلام و خدا قون و ممنون از مطالب خوبتون. من یه سری مطالب و محتوا توی سایتم گذاشتم . آیا با ویرایش کردن و به روز رسانی و رسوندن کلمات به 1000 تا موثر هست ؟ضمن رعایت مسایل سئو آیا مثل این میمونه که یه محتوای جدید تولید شده؟

 • آتوسا زینلی
  ژوئن 14, 2022 7:13 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من سایت فروشگاهی دارم که نام و قیمت محصولات با استفاده از افزونه حسابداری به سایت اضافه کردم ،اما به علت بی اطلاعی از سئو همه متن ها و تصاویر کپی شده استفاده کردم و حدود 7 ماه هم این سایت و راه اندازی کردم. تقریبا 400 محصول اضافه کردم از نظر شما روی دامنه دیگه کار کنم ؟

 • سپهر توکلی
  آوریل 20, 2022 4:23 ب.ظ

  سلام درود

  در ویدیو گفتین که سعی کنید تعداد لینک های داخلی زیاد نشه چون spam شناخته میشید(10 تا لینک داخلی)

  ولی در صفحات اصلی(خانه) هر سایت تعداد بسیار زیادی لینک داخلی در content و footer وجود داردند آیا این اشکالی ندارد ؟

  • سلام و عرض ادب،
   باید در محتوای مثلاً وبلاگ این مورد را رعایت کرد. البته برخی سئوکار ها معتقد هستند لینک های داخلی بهتر است نرم مال باشد و نه زیاد و نه کم، تعداد مشخص نمی کنند، فقط بهتر است بصورتی باشد که اگر فردی وارد یکی از این لینک ها شد، در آن بماند و فوراً خارج نشود تا موثر باشد.
   با تشکر از حضور شما.

 • احمد سلمانی
  آوریل 8, 2022 2:56 ب.ظ

  ویدیو واقعا کاربری و عالی بود

  سپاس از زحمات شما

 • محمدرضا کاظمی
  مارس 12, 2022 10:00 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دوتا سوال داشتم
  اول اینکه کلمه ملیدی حتما باید داخل عتوان باشد؟
  دوم اینکه کلمه کلیدی را باید جای خاصی تعریف کنیم یا اینکه در کل به کلمه ای که زیاد در صفحه تکرار بشود کلمه کلیدی میگیم؟

  • سلام و عرض ادب
   هیچ الزامی وجود ندارد، رعایت کردن اصول باعث زودتر به نتیجه رسیدن می شود.
   بله کلمه کلیدی به کلمه های مهم مربوط به سایت شما گفته می شود که در سایت زیاد و اصولی تکرار می شود.

 • سجاد حسینی
  مارس 3, 2022 3:21 ب.ظ

  ببخشد یدونه لوگوی محصولات تو پیشخوان ویدیو بود که توی پیشخوان من به صورت پیش فرض نیست آیا اون افزونس یا باید تنظیماتی رو تغییر بدم تا بیاد

 • فاطمه خانی
  فوریه 22, 2022 1:00 ب.ظ

  این آموزش ها در چه سالی ضبط شدن؟؟ چون همونطور که خود استاد گفتن هر روز الگوریتمهای گوگل در حال تغییر هستن آیا این آموزش ها برای استفاده حال حاضر که در اسفندماه 1400 هستیم کاربرد دارن؟؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   فوریه 22, 2022 7:37 ب.ظ

   سلام خانم خانی،
   آموزش هایی که لازم باشد طبق الگوی جدید بروز رسانی شود، حتما انجام می شود. نگران نباشید و طبق دستورات آموزش عمل نمایید.
   با تشکر از حضور شما.

 • فاطمه خانی
  فوریه 22, 2022 11:53 ق.ظ

  سلام و وقت بخیر . توی این جلسه گفتین که h1 و h2 چطور و چه مواقعی باید استفاده بشن و در ادامه هم از h3 استفاده کردین. این مقاله حدود 300 کلمه شد ولی برای مقالاتی که میخوایم بالای 1000 کلمه بنویسیم برای تیتر های بعدی باید از کدوم h ها استفاده کنیم؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین ?

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   فوریه 22, 2022 12:18 ب.ظ

   سلام و عرض ادب خانم خانی عزیز،
   تفاوتی ندارد که طول محتوای شما چقدر باشد، باید اصول قرار دادن تگ ها را رعایت نمایید. شما به یک کتاب نگاه کنید، عنوان اصلی کتاب می شود h1 عناوین هر فصل می شود h2 ، هر فصل باز موضوعات مختلف دارد یا ندارد، اگر داشته باشد می توان از تگ h3 در آن فصل استفاده کرد، ممکن است h3 خودش باز عنوانی باشد که چند h4 نیاز داشته باشد.
   به این صورت توضیح دادم که دقیق متوجه شوید.

 • ابوالفضل کیانی
  فوریه 20, 2022 6:26 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  ما محتوایی را در نوشته های سایتمان ایجاد می کنیم. ( مثلا 2000 کلمه )
  و توسط “قالب محتوا” در قالب زفایر آن محتوا را همراه با متن ها و عکس های دیگر منتشر می کنیم. ( در سایت به نمایش در می آوریم.)

  سوال : آیا گوگل کل اون صفحه ای را که طراحی کردیم و نمایش دادیم ایندکس می کند ( از نظر تعداد کلمه و… )
  یا فقط محتوایی که در نوشته های سایتمان قرار می دهیم.
  امیدوارم منظورم رو خوب رسانده باشم (:

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   فوریه 20, 2022 7:32 ب.ظ

   سلام و عرض ادب،
   گوگل بخش های مختلف سایت را بررسی و بخش لازم را ایندکس می کند.
   طراحی سایت شما نیز توسط گوگل بررسی می شود، این مورد هم در سئو تاثیر دارد.
   با تشکر از حضور شما.

 • ایزدمهر صدقیی
  ژانویه 13, 2022 10:58 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید گوگل معنای کلمات فارسی رو متوجه میشه؟ مثل راهنمای جامع مثلا کتاب اثر مرکب ، گوگل معنی کلمه مثلا جامع رو متوجه میشه؟

 • فرزام رزمگیر
  دسامبر 5, 2021 12:12 ق.ظ

  سلام ممنون از توضیحاتتون. ببخشید بعد از جلسه سیزدهم یهو وارد محیط تولید محتوا شدیم اما توضیح ندادید اصلا چطور باید سایت ایجاد کرد و اون گزینه ها بعد از اینکه وارد سایت شدیم اصلا چی بودن!!؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سحر میراسلامی
  نوامبر 21, 2021 8:43 ب.ظ

  سلام.من سایتم فروش استیکرهست و رقیب خیلی کمی دارم.و من نمیدونم برای هر محصول چی تولید محتوا کنم.چون استیکر تک محصولی هست در طرح های مختلف.ایا برای مثال میتونم برای موضوع اون استیکر تولید مجتوا کنم؟
  مثلا برای استیکری که عکس پاندا روش طراحی شده برای مجتوا در مورد پاندا بنویسم

 • سلام
  در بارگذاری محصولات مشابه در سایت:
  حدودا ۵۰ درصد محتوای کالاها، کپی است، به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
  سپاس فراوان از سایت خوبتون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 18, 2021 8:55 ق.ظ

   سلام و درود آقای اسدی بزرگوار
   در صورتی که محتوای سایت کپی باشد از نظر گوگل مشکل دارد. می توانید محتوا را در صورتی که زیاد نیست به صورت تصویر قرار دهید.
   با تشکر

 • واقعا ممنون از سایت خوب و آموزش عالیتون. هم آموزش ها عالی هستند و هم دیدگاههای کاربران خودش یه پا آموزش هستند. فقط میتونم بگم خدا خیرتون بده.

 • سلام خسته نباشید
  فیلم ها واقعا پر بار و عالی هست?♥️
  یک سوال داشتم، : میشه بجای افزودن برچسب در ویرایشگر وردپرس ، از المان برچسب در المنتور استفاده کرد؟
  فرقی با هم میکنند؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   نوامبر 12, 2021 4:27 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،
   در هر صورت استفاده از برچسب ها در هر صفحه ساز باشد، همان ویژگی های خود را دارد.
   در صورتی که منظور شما را بخوبی متوجه نشده ام، لطفاً توضیح بفرمایید.

 • سلام وقتتون بخیر
  میشه برای محتوا هامون از سایت خودمون یک متنی رو کپی کنیم و توی دیگر محتوا های سایت خودمون قرار بدیم؟
  منظورم اینه که از لحاظ سئو مشکلی پیش نمیاد؟

 • سلام
  خیلی ممنون بابت آموزش های خوبتون
  من بعضی از صفحه های سایت را با افزونه آلتیمیت ممبر محدود کردم که فقط اعضای سایت بتونند مطالب اون صفحه رو ببینند.
  آیا او برگه ها نیاز به سئوکردن دارند یا نه؟(یعنی باید نکات سئو را رعایت کرد؟)

 • پژمان محسنی تبار
  سپتامبر 7, 2021 9:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشید برای سایت فروش کتاب، مشخصات و توضیحات کتاب چیزی هست که مثلا به عنوان مقدمه در خود کتاب چاپ شده و همه سایت های فروش هم از همون استفاده می کنند. آیا این محتوا کپی محسوب می شود؟ چه کار باید کرد به نظر شما؟!

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   سپتامبر 7, 2021 9:43 ق.ظ

   سلام آقای محسنی تبار عزیز
   می توانید برای درج مشخصات از تصویر استفاده کنید تا به این گونه از متن استفاده نگردد و گوگل نیز کپی بودن را تشخیص نمی دهد.
   با تشکر

 • محمدرضا پرنون
  آگوست 23, 2021 1:22 ب.ظ

  سلام ببخشید سوالی داشتم اگر من فایل پی دی اف رو جای دیگه به غیر هاست آپلود کنم و لینک رو داخل سایتم قرار بدم کار اشتباهی هست ؟ و چطور این فایل پی دی اف رو داخل هاست خودم آپلود کنم و براش دکمه بزارم ممنون

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 23, 2021 3:10 ب.ظ

   سلام آقای پرنون عزیز
   خیر مشکلی ندارد و می توانید آپلود کنید. متاسفانه آموزشی برای آپلود فایل در هاست وجود ندارد که خدمتتان ارسال کنیم.
   با تشکر

 • محمدرضا پرنون
  آگوست 7, 2021 10:35 ب.ظ

  سلام در این دوره آموزشی وقتی عنوان رو وارد میکنیم که هدینگ یک هست روی صفحه جدید نمیاد و فقط محتوا رو نمایش میده

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 8, 2021 9:42 ق.ظ

   سلام و احترام
   در صورتی که از قالب زفایر اسفاده می کنید قالب محتوا را تغییر دهید و یک قالب محتوا جدید بسازید و از المان عنوان نوشته برای نمایش عنوان استفاده کنید.
   با تشکر

 • عباس امینی فر
  جولای 26, 2021 1:59 ق.ظ

  سلام ممنون از اموزش های خوبتون. کاش به این مسئله هم اشاره میکردید که چطوری باید از هدینگ های دیگه استفاده کنیم. مثلا چند بار میشه از یک هدینگ استفاده کرد؟ و آیا میشه بعد از استفاده از هدینگ ۲ و ۳ مجددا از هدینگ ۲ استفاده کرد یا کلا باید زیر هم باشن ؟ ممنون میشم جواب بدید چون شاید سوال خیلیا باشه

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 26, 2021 8:58 ق.ظ

   سلام آقای امینی فر
   محدودیتی در استفاده از هدینگ ها وجود ندارد تنها مودی که می بایست رعایت کنید سلسله مراتب است که برای مثال زیر مجموعه های h2 تگ h3 باشد و به همین ترتیب. بعد از 2 و 3 می توان مجدد از 2 استفاده کرد و مشکل ندارد.
   با تشکر

 • محمد امین فرخاری
  جولای 19, 2021 8:14 ب.ظ

  سلام
  میشه بگین تو کدوم جلسه نکات سئو مربوط به اضافه کردن محصول با ووکامرس رو توضیح دادین

 • محمد امین فرخاری
  جولای 19, 2021 11:10 ق.ظ

  سلام
  چه فرقی بین این وجود داره که یک برگه بسازیم و محتوای متنی رو داخل اون قرار بدیم یا یه یک نوشته جدید بسازیم و محتوای متنی رو داخل اون بنویسیم
  از نظر سئو کدوم بهتره ؟

 • سلام وقتتون بخیر، ببخشید برای مثال سایت بنده شامل 100 نوع تخت کلاسیک است و تنها تفاوت های کوچکی دارند.
  اگر یک متن یکسان در مورد تخت های کلاسیک را در صفحه هر یک از محصولات قرار دهم ، خوب است یا بد؟

 • بهاره زارعی
  ژوئن 16, 2021 8:36 ب.ظ

  سلام ضمن تشکر از آموزش کامل و عالیتون.یک سوال برای من پیش اومده که توی قسمت نقد و بررسی کتاب اثر مرکب توی سایت دیجی کالا یک نوشته ای رو قرار داده که کپی شده از یک سایت دیگه هست ونظر آقای حسین یاغچی است.این برای سایت دیجی کلا بد نیست؟امتیاز منفی نداره؟اخه گفته بودین که تحت هیچ عنوانی محتوای کپی شده داخل سایت قرار ندیم.

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 17, 2021 8:52 ق.ظ

   سلام خانم زارعی عزیز
   سایت دیجی کالا یک سایت بسیار بزرگ است و ترافیک آن به حدی است که گوگل به این موارد اهمیتی نمی دهد. اما برای سایت های تازه تاسیس نیاز است تا از محتوای تازه استفاده کنند.
   با تشکر

 • محمد رضا چنارانی
  ژوئن 10, 2021 1:25 ق.ظ

  سلام خسته نباشید تا اینجا خیلی خوب بوده
  من با نرم افزار ورد پرس آشنای خاصی ندارم
  دوستم سایت شما رو به من معرفی کرد منم علاقه مند
  شد م آموزش سئو یاد بگیرم شما امروز مستقیم رفتید
  تو ورد پرس اگه آموزش نصب فارسی کردنشم می‌دادید خیلی خوب میشد چون من امروز آموزش دیدم گیر کردم یهو رفتید تو نرم افزار
  خیلی دوستتون دارم موفق باشید
  یاعلی

 • محمد مهدی درزی
  می 26, 2021 2:19 ب.ظ

  سلام
  طبق توضیحات شما کسی که نوشته ای را در سایت ما می نویسد باید با اصول سئو آشنا باشد. درسته؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 1, 2021 4:27 ب.ظ

   سلام و درود آقای درزی عزیز
   برای این موضوع بهتر است از فردی استفاده کنید که با اصول سئو آشنا باشد. در صورتی که فرد به سئو آشنا نباشد خودتان می توانید محتوا را سئو کنید.
   با تشکر

 • با سلام ، متن رو که بولد میکنم در بخش ویرایش گر ، بولد و پر رنگ میشه ولی بعد از زدن دگمه (( انتشار )) در سایت به صورت معم.لی نمایش داده میشه ، مشگل کجاست ؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   می 22, 2021 11:43 ق.ظ

   با سلام و احترام،
   مشکلی وجود ندارد، ممکن است کدهای قالب بصورتی باشد که در ظاهر، به این صورت نمایش دهد. اما اصل آن که باید خاصیت بولد شدن را گرفته باشد، گرفته است. البته برای بررسی دقیق تر، بهتر است تیکت ارسال نمایید.
   این مورد هم در همه قالب ها به این صورت نیست.
   با تشکر از حضور شما.

 • سلام. خداقوت
  برای نوشتن Alt یک عکس که چهارتا جای خالی داره آیا باید هر چهارتا یکی باشه یا هر چهار تا فرق بکنند بهتره؟
  ممنون

 • محمد مهدی طاعتی
  آوریل 5, 2021 9:46 ق.ظ

  من کتاب اثر مرکب که معرفی کردید رو خوندم واقعا عالی بود

 • مژگان مشهدی
  فوریه 2, 2021 11:59 ق.ظ

  سلام، برای سایتی که محتوای اصلی اون صوتی هست باز هم باید متن بنویسیم؟ اون هم متنی مثلا۳۰۰ کاراکتری، و اگر ننویسیم روی سئو تاثیر داره؟

 • سلام
  خسته نباشید
  برای هر محتوا 1000 کلمه ای چند تصویر قرار بدهیم خوب است؟؟

  • تیم پشتیبانی
   ژانویه 28, 2021 5:16 ب.ظ

   سلام ، بطور کلی تصویر ها را سعی کنید مفهومی و کاربردی قرار دهید. “حداقل” یک تصویر و “حداکثر” بدون محدودیت ، در هر محتوا باشد ولی در قرار دادن تصویر زیاده روی نکنید. باتشکر

 • سلام وخسته نباشید
  لطفا ویدئوها رو بذارید دانلود کنیم پدرمان در میاد تا چند دقیقه شو میبینیم با این وضع اینترنت جند دقیقه فکر کنید ببینید درست میگم یا غلط

 • امیرحسین پیله ور
  ژانویه 16, 2021 11:56 ق.ظ

  آقا دمتون گرم واقعا. آموزشاتون خیلی خیلی مفیدن و به من یکی که کلی کمک کردن
  ضمن اینکه کتاب اثر مرکب هم کتاب فوق العاده ایه. مث خودتون
  این کتاب رو چندبار خودندم و باز هم خواهم خوند. خوندن این کتاب برای همه نیازه

 • با سلام
  ممنون از آموزش های مفید استاد جبین پور
  ببخشید اگه از شبکه های اجتماعی هم کپی بزنیم، (به شرطی که این نوشته ها در هیچ سایتی نباشه) گوگل محتوای مارو کپی تشخیص میده؟
  ممنون از پاسخ گرمتون

 • صدرا میرجلالی
  ژانویه 11, 2021 8:28 ب.ظ

  ?خیلی ممنون آموزش فوق العاده بود نکانت بسیار زیادی رو گفیتد که واقعا کمکم کرد?

  ?با تشکر فراوان از ابزار وردپرس!?

  ?ویدیو هایی همچون مثل این ویدیو باید بیش از 3 بار دیده بشن تا خوب جا بیفته اگر میشه امکان افزودن به علامندی ها یا امکان ساخت کتابخانه برای کاربران فعال کنید✅ تا این ویدیو ها رو بعدا اگه یادمون رفت دوباره ببینیم چون پس از گذشت زمان یک سری نکات رو فراموش میکنیم و پیدا کردن این ویدیو بین 45 ویدیو کمی دشوار است اگر امکان دارداین قالبیت رو اضافه کنید.

  بسیار ممنون و سپاسگزارم???

 • محمد محمدی
  ژانویه 7, 2021 9:17 ق.ظ

  با سلام
  من اوایل داخل سایت خودم برای اینکه هر چه سریع تر سایتم پر بشه، از سایت های بزرگتر کپی میزدم. اما خیلی وقته که کپی نزدم و نتیجه بهتری گرفتم. به نظرتون نوشته های کپی رو پاک کنم برای اینکه سایتم خراب نشه یا هیچ مشکلی نداره؟
  تقریبا 20 نوشته کپی زدم
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • تیم پشتیبانی
   ژانویه 18, 2021 4:03 ب.ظ

   سلام جناب محمدی ، بستگی دارد چه حجم و تعدادی از مطالب را کپی کرده اید. اما اگر اکنون در حال کسب نتایج خوب هستید نیازی به حذف آنها نیست بلکه آنها را آپدیت کنید. باتشکر

 • مهسا محمدخانی
  ژانویه 6, 2021 3:31 ب.ظ

  سلام،

  مدرس محترم گفته بودنند که اگر روزی ۱۰۰۰ کلمه به مدت سه ماه بتوانیم تولید محتوا کنیم خیلی‌ برای سئو سایت خوب است. منتها اکثر سئو کاران در شرکت‌های طراحی سایت می‌گویند که ماهی‌ ۲ نوشته ۶۰۰ کلمه‌ای کافی‌ است. اکثر سایت‌های خارجی‌ هم دیدم که همین نرخ را رعایت کردند. سوال اصلی‌ من اینجاست که آیا برای یک سایت تازه کار ۱۰۰۰ کلمه روزی محتوا مناسب نوشتن باعث میشود که سایت در مدت ۳ ماه (فرضا) بسیار رشد کرده و رتبه الکسا آن به طور چشگیری پائین بیاید؟ یا همان تولید محتوا ۲ نوشته ۶۰۰ کلمه‌ای در ماه کفایت می‌کند ولی‌ رشد با شیب کمتری را شاهد خواهیم بود؟

  با تشکر

 • ممنون از اینکه اینقد خوبین
  اگه محتوا از سایت های انگلیسی بگیریم و ترجمه کنیم گوگل متوجه میشه ؟

 • آموزش ها عالی.ممنون.اثر مرکب هم مطالعه کردم عالیه

 • محمدعلی ادیب
  دسامبر 13, 2020 7:40 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ضبط جدید این دوره کی انجام شده؟

 • سلام ممنون از آموزش های عالیتون، من چندین بار این کتاب رو مطالعه کردم، عالیه

 • جواد شفیعی
  دسامبر 3, 2020 9:26 ب.ظ

  توی آموزش جناب جبین پور از ویرایشگر کلاسیک استفاده کردند آیاامکان استفاده از ویژوال کامپوزر هم هست منظورم اینکه مشکلی نداره ؟

 • جواد شفیعی
  دسامبر 2, 2020 7:23 ب.ظ

  سلام آیا این آموزش ها برای سئو سایت فروشگاهی هم مناسب است

 • امیر قلی زاده
  نوامبر 14, 2020 6:42 ب.ظ

  سلام وقت بخیر .
  در دیدگاه های سایتم
  ******
  همچنین پیام هایی از سمت افراد ناشناسی دارم , این ها چه معنایی دارند

 • سلام. آیا استفاده از لینک داخلی در هدینگ برای سئو مناسب است یا اینکه در پارگرافها لینک داخلی قرار دهیم؟

 • جمشید امیری
  اکتبر 24, 2020 11:26 ق.ظ

  سلام و عرض خسته نباشید
  تبریک میگم خدمتتون بابت محتواهاتون . باید به کارهاتون افتخار بکنید
  من سایتم فروش فایل های گرافیکی هست . تمام طراحی ها تولید خودم هست و در مجموع هیچ چیز کپی استفاده نمی کنم . اما متن زیادی نمیتونم بنویسم یعنی طرح ها نیاز به توضیح زیاد نداره … چاره چیه ؟

  • تیم پشتیبانی
   اکتبر 24, 2020 11:38 ق.ظ

   سلام جناب امیری ، سعی کنید حداقل 300 کلمه برای هر پست محتوا بنویسید این خیلی مهم است … در این 300 کلمه ، کلمه کلیدی اصلی سایتتان را بکار ببرید تا چگالی آن کم کم زیاد شود. این 300 کلمه نباید در هر محتوا یکسان باشد. باتشکر

 • سلام
  ممنون از آموزش خوبتون
  فقط یه سوال
  من قالب سایتم قالب چند منظوره ی بی تم هست
  همانطور که میدانید این قالب یه صفحه ساز دارد که من برای مطالب سایتم از ان صفحه ساز کمک می گیرم به طوری که همه ی مطالب با ان نوشته می شود و هیچ مطلبی با ویرایشگر وردپرس نوشته نمیشود
  خود سفحه ساز یه بخش دارد برای سئو ولی باز من از افزونه یواست استفاده می کنم
  فقط مشکل من این است که مطالبی که با صفحه ساز می نویسم یواست نمیشناسه و می نویسه تعداد کلمات و کلمات کلیدی بکار رفته صفر
  بنظر شما چیکار کنم ؟

  • تیم پشتیبانی
   اکتبر 11, 2020 2:50 ب.ظ

   سلام جناب موسوی ، هیج اشکالی ندارد ، شما مطابق ویدئو های ما فقط استاندارد ها را رعایت نمایید و نیازی به سنجش یوست نیست. عملاً موتور های جستجو کاری به وردپرسی بودن یا نبودن سایت شما ندارند. باتشکر

 • محسن هاشمی
  اکتبر 11, 2020 10:25 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از آموزش های بی دریغ شما
  من با آموزش های شما یک سایت کتاب صوتی راه اندازی کردم و دارم روش کار میکنم.
  در بخش پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سئو در قسمت پیشنهادهای گوگل متوجه شدم که کتاب صوتی اثر مرکب زیاد سرچ میشه.
  خودم این کتاب رو نخونده بودم ولی با توجه به سرچ زیادش تصمیم گرفتم نسخه صوتیش رو تولید بکنم
  این کتاب صوتی الان در سایت به آدرس زیر موجوده

  https://ketaabkhan.com/product/compound-effect/

  به پاس قدردانی از زحمات شما قیمتش رو برداشتم تا همه بتونن استفاده بکنن.
  باعث افتخار منه اگه شما آقای جبین پور عزیز و بقیه اعضای خوب تیمتون به این کتاب صوتی گوش بدید.
  با تشکر فراوان

 • امیرحسین آقابیک
  اکتبر 8, 2020 10:09 ق.ظ

  سلام درود بر شما و تشکر فراوان از آموزش های عالیتون
  سوال داشتم؟
  در صورت غیر فعال سازی صفحه سازمون برای نوشتن محتوا در حالت کلاسیک وردپرس اشکالی برای صفحه ها و برگه هایی که با صفحه ساز درست کردیم پیش نمیاد؟؟؟

 • سلام وقت بخیر
  برای تولید محتوا حتما باید در نوشته ها محتوا ایجاد کنیم ؟
  در برگه ها نمیشه ؟
  ممنون

 • امیرحسین پوررضازاده
  سپتامبر 15, 2020 3:46 ب.ظ

  سلام بابت این آموزش های فئق العاده واقعا متشکرم.بنده یک سایت به عنوان تولید کننده محتوا کار میکنم که ایشون در اول کار مطالب کپی داشتن الان من با تولید محتوا یونیک توی گوگل بالا نمیام دو سوال داشتم اول اینکه چطور بفهمم مطالب کجاهاش کپی چون 100ژ% کپی نیست ابزاری وجود داره و دو اینکه چطور بفهمم که از پاندا جریمه داره و رفع جریمه اش چطوریه؟
  درضمن سایت از لحاظ گرافیکی خیلی ضعیفه لطفا جواب بدید.

  • تیم پشتیبانی
   سپتامبر 15, 2020 9:47 ب.ظ

   سلام بر شما ، سایت را بررسی کردیم نسبتاً خوب است اما باید توجه داشته باشید ابزاری که بتواند رزومه سایت شما را نشان دهد وجود ندارد ، اما در کل اگر خیلی محتوای کپی طولانی مدت نداشتید نگران نباشید از این به بعد سعی کنید به درستی کار کنید تا انشالله نتایج بهتری بگیرید. باتشکر

 • شراره میرجزائی
  سپتامبر 14, 2020 7:08 ب.ظ

  درود بر شما و تیمتان
  سپاس از آموزش های خوبتون. بسیار عالی و قابل فهم
  پایدار و سبز باشید.

 • ساناز بردبار
  سپتامبر 12, 2020 10:50 ب.ظ

  با سلام و تشکر از آموزش های عالی و مفیدتون
  من مقاله نوشتم اما هنگام مشخص کردن تتیر ها مثلا 2-3-4 و …. وقتی جمله سرتیتر را انتخاب میکنم و تیتر را مشخص میکنم کل مقاله با اون تیتر بزرگ میشه.
  هرجور تست کردم درست نشد به نظرتون مشکل از کجاس؟

 • سیده ساغر حقیقت پژوه
  سپتامبر 9, 2020 6:57 ب.ظ

  با سلام و عرض خسته نباشید
  میخواستم بدونم اینکه نوشته های سایت رو تک تک و بلافاصله بعد نوشتن منتشر کنیم در سئو بهتره یا اینکه چندین نوشته رو یک جا منتشر کنیم؟

 • شروین نخعی نیا
  آگوست 15, 2020 10:33 ب.ظ

  سلام من وقتی از بند برای متنم استفاده می کنم خیلی ریز میشه . تازه وقتی که از h3 استفاده می کنم شبیه بند ویدئو شما می شود . به خاطر همین در تمام سایت از بند استفاده نکردم

 • فرهادحسن پور
  آگوست 12, 2020 11:45 ب.ظ

  من سایت فروشگاهی دارم اصلاهیچی بلدنبودم بااین حال یه چندروزی سایتم داره میفروشه امارضایت ندارم ودیدم چه اشتباهات بزرگی داشتم ،الان دارم قالب سایت روعوض میکنم تقریبا۸۰محصول واردکردم که توضیحات اکثراکپی برداری بودن ومیخوام باقالب جدیدتمام محصولات روویرایش بزنم ومحتوایی که آموزش دیدم ومال خودم باشه روبکارببرم آیااشکالی نداره این کار؟تقریباده روززمان میبره
  ودرآخرفقط میتونم بگم درودبه شرفتون که به امثال ماکمک میکنیدتارشدکنیم

 • یاسی حبیبی
  آگوست 7, 2020 3:43 ق.ظ

  سلام ممنون ار آموزش بسیار عالیتون سوالم این است که اگر بعد از ۶ ماه که سایت به اتمام رسیده و یوآرال های نوشته ها به فارسی هست می شه آدرس یو ار ال ها را به انگلیسی تغییر داد؟ چون گفتید برای seo بهتره که انگلیسی باشد
  ممنون

 • فرزاد وفایی فرد
  جولای 22, 2020 11:43 ق.ظ

  سوال دیگر اینکه استادی اگر ابعاد فون هدینگها را خودمان تغییر دهیم مشکلی در سئو دارد یا خیر

 • فرزاد وفایی فرد
  جولای 22, 2020 11:27 ق.ظ

  سلام استاد ممنون از فرصتی که گذاشتید ونیت خیری که دارید
  سوال من اینست آیا ترتیب هدینگ ها باید رعایت شود مثلا نمیشه در ادامه مطلب بعد از هدینگ سه دوباره هدینگ دو بکار ببریم چون ممکن است به مطلب مهم دیگری بر بخوریم که جایگاهش وسط متن باشد

  • تیم پشتیبانی
   جولای 22, 2020 1:32 ب.ظ

   سلام در استفاده از هدینگ ها باید در نظر داشته باشید هدینگ های بالاتر زیرمجموعه هدینگ های پایینتر هستند. یعنی مثلا هدینگ سه باید بعد از هدینگ دو استفاده شود یعنی زیر مجموعه هدینگ دو باشد. باتشکر

 • صالح ترکانلو
  جولای 15, 2020 2:47 ب.ظ

  سلام
  تو اموزشتون دیدم که در قمست ساختار بیشتر از ۷ تا گزینه هست اما تو وردپرس من فقط ۲ گذینه که شامل استاندارد و ویدئو میشه هست چجوری گزینه های اینجارو زیاد کنم ؟

فهرست