آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارده

آموزگار :

مهدی جبین پور

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم و قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش نوشتن یک محتوای سئو شده

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

قصد داریم امروز در رابطه با یک محتوای سئو شده برای شما توضیح دهیم .قرار است برای شما یک محتوا نوشته و اهمیت آن را برای شما توضیح دهیم و اینکه چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. در این جلسه قصد داریم نکات مهمی را برای شما توضیح دهیم. در ویرایش قبل دوره سئو ما از یک افزونه وردپرسی برای این کار استفاده کردیم.

 اکنون قصد داریم به شما آموزش دهیم که خودتان بتوانید یک محتوای سئو شده را تشخیص دهید. در جلسات بعدی نیز از افزونه استفاده کرده و برای شما توضیح می‌دهیم که افزونه تا چه حدی می‌تواند به ما کمک کند.

اما در نظر داشته باشید که محتوا باید حتماً زیر ذره‌بین مدیر سایت یا نویسنده باشد. به همین دلیل در اینجا قصد داریم بدون استفاده از هیچ ابزاری محتوا تولید کنیم . به‌این‌ترتیب شما می‌توانید متوجه شوید که چگونه می‌توانید یک محتوای عالی تولید کنید.

تولید یک محتوای واقعی بهینه‌شده

در اینجا قصد داریم در محیط واقعی وب‌سایت فرایند تولید محتوا را انجام دهیم. در این تولید محتوا قصد داریم از یک کتاب به نام اثر مرکب بنویسیم. در اینجا برای فروش و معرفی این کتاب در وب‌سایت محتوا تولید می‌کنیم. دلیل انتخاب این کتاب این است که ما از تمامی شما کاربران عزیز ابزار وردپرس درخواست می‌کنیم که در اولین فرصت این کتاب را تهیه‌کرده و مطالعه کنید. این کتاب فوق‌العاده به شما می‌آموزد که مجموعه‌ای از روش‌ها و عادت‌های کوچک هستند که نتایج خیلی بزرگی را رقم می‌زنند.

اگر شما قصد دارید که در کار و زندگی خود موفق باشید حتماً پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب را مطالعه کنید .شما میتوانید زیر این پست اعلام کنید که چند نفر این کار را انجام می‌دهید . اگر سؤالی دارید نیز زیر هرکدام یک از این جلسات از ما بپرسید .تا جایی که امکان داشته باشد پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

تولید محتوا در رابطه با کتاب اثر مرکب

برای اینکه این فرایند را انجام دهید به پیشخوان وب‌سایت وردپرسی خودتان مراجعه کرده و به مسیر نوشته‌ها > افزودن نوشته بروید. در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه نام دوره تولید محتوا برای وردپرس است ولی دیگر کاربرانی که با وب‌سایت و CMS های دیگر کار می‌کنند نیز می‌توانند از آن استفاده کنید. ما به دلیل اینکه وردپرس یک CMS عالی و فوق‌العاده است روی آن آموزش می‌دهیم ولی شما درهرصورتی می‌توانید عمل کنید.

با توجه به اینکه به‌تازگی وردپرس گوتنبرگ را اضافه کرده است شما می‌توانید در فضای گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک تولید محتوای خودتان را انجام دهید. شما می‌توانید با توجه به اینکه خودتان کدام ویرایشگر را می‌خواهید از هریک از آن ها استفاده کنید و اگر تازه وردپرس را نصب‌کرده‌اید و قصد دارید گوتنبرگ را غیرفعال کنید می‌توانید از افزونه Classic Editor یا Disable Gutenberg استفاده کنید.

همچنین اگر شما افزونه ویژوال کامپوزر را روی وب‌سایت خودتان به‌صورت فعال دارید می‌توانید در پیشخوان به قسمت تنظیمات عمومی رفته و دکمه “غیرفعال کردن” را فعال کنید تا ویرایشگر کلاسیک برای شما فعال شود. به‌عنوان‌مثال چون من این حالت را بیشتر پسندیده و می‌توانم با آن کارکنم را انتخاب و فعال می‌کنم ولی کاربرد هیچ‌یک فرقی ندارد.

درواقع نوشته، برگه یا محصول همگی محتوا محسوب می‌شوند و در اینجا ما یک نوشته را برای تولید محتوا انتخاب کرده‌ایم. همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در بخش ساختار در سمت چپ ویرایشگر شما می‌توانید نوع محتوای خودتان را انتخاب کنید که شامل ویدئو، صدا و… است. این موارد یکسری داده‌های ساخت‌یافته در سورس برگه شما اضافه می‌کنند که ازنظر سئو دارای اهمیت زیادی است.

در این قسمت اگر نوار ابزار شما کوچک باشد باید روی دکمه “تغییر نوار ابزار” کلیک کنید و مشاهده می‌کنید که نوار ابزار شما بزرگتر می‌شود و امکانات بهتری را دسترس دارید.

نوشتن عنوان برای محتوا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که عنوان نوشته خودتان را مشخص کنید. در اینجا در قسمت نوشتن عنوان عبارت “کتاب اثر مرکب” را می‌نویسیم.

در اینجا از یک سایت استفاده کرده‌ایم که این کتاب را موجود دارد و قصد داریم تا یکسری از مفهومات را برای شما توضیح دهیم. شما می‌توانید برای عنوان از نام خود کتاب یا نام انگلیسیان و یا نام نویسنده آن استفاده کنید. مثلاً اگر بخواهید نام نویسنده را نیز در عنوان قرار دهید می‌توانید به‌صورت کتاب اثر مرکب -دارن هاردی بنویسید. اما طبق تجربه ما بهتر است که به‌صورت کتاب اثر مرکب – معرفی جامع کتاب دارن هاردی نوشته شود.

چنین جملاتی که دارای معرفی جامع باشد ازنظر سئو بسیار خوب و پسندیده است. تا آنجایی که ما اطلاع داریم گوگل روی کلماتی همانند معرفی جامع، معرفی کامل و آموزش کامل تأثیرات بهتری در سئو گرفته است. اگر شما در این لحظه روی دکمه “پیش‌نمایش” کلیک کنید می‌توانید تا همین‌جایی که عنوان را نوشته‌اید مشاهده کنید.

اکنون اگر کلیک راست کرده و روی گزینه “Inspect” کلیک کنید مشاهده می‌کنید که در پایین صفحه مشخص‌شده است این عنوان دارای تگ H1 است. قبلاً برای شما توضیح دادیم که تگ H1 باید حتماً یک عدد در هر صفحه از محتوای ما موجود باشد.

استفاده درست از هدینگ‌ها

برای تولید محتوا اول از همه با یک هدینگ یا پاراگراف شروع می‌کنیم. اگر از پاراگراف شروع کنیم بسیار بهتر است ولی پاراگرافی که ما شروع می‌کنیم به‌صورت تک‌خطی است که این ازنظر سئو خیلی بهتر است. به‌عنوان‌مثال ابتدا این جمله را می‌نویسیم: کتاب اثر مرکب که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و کتاب اثر مرکب ترجمه خانم حیدری و به نویسندگی دارن هاردی می‌باشد.

این‌یک پاراگراف است که ما در خط اول خود نوشته و هیچ هدینگی به آن نمی‌دهیم و آن را به ولد می‌کنیم. کاری که اکنون انجام دادید می‌تواند در سئو محتوای شما بسیار تأثیرگذار باشد. چراکه بهتر است اولین کلمه کلیدی عنوان و پاراگراف ما شامل همان کلمه کلیدی باشد که در اینجا همان کتاب اثر مرکب است.

در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه آن را با کلمات کلیدی سازگار کنید. پس‌ازاینکه اولین پاراگراف خودتان را نوشتید باید از یک عنوان استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال در اینجا از عنوان ” آیا کتاب اثر مرکب را می‌شناسید” استفاده کرده‌ایم. در اینجا تنها باید همین سؤال را روی هدینگ 2 قرار دهید.

پاراگراف

سپس شما باید برای این عنوان یک پاراگراف بنویسید. در اینجا طبق ویدئو برای اینکه کار ما سریع‌تر پیش برود و فرصت کافی برای نوشتن نیست از سایتی که کتاب را معرفی کرده است کپی می‌کنیم. اما شما هرگز نباید این کار را انجام دهید و خودتان باید آن را بنویسید. مطابق با ویدئو و پاراگرفی که نوشته‌شده است این پاراگراف که بیش از دو لاین است در زبان فارسی یک پاراگراف استاندارد است ولی اگر زبان انگلیسی بود این‌چنین نبود.

اگر شما بخواهید این پاراگراف را تقسیم کنید و به دو پاراگراف تبدیل کنید می‌توانید با استفاده از دکمه Enter این کار را انجام دهید. در چنین حالتی اگر روی پیش‌نمایش کلیک کنید مشاهده می‌کنید که پاراگراف‌ها حالت مطالعه بهتری دارند.

اما در زبان فارسی بهتر است که این کار را نکنید و پیشنهاد می‌کنیم که پاراگراف‌ها را تقسیم نکنید. در این حالت پاراگراف شما حدوداً دولاین است که پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف‌هایی از این طولانی‌تر نداشته باشید و در صورت تمایل در پاراگراف بعدی ادامه را بنویسید.

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف‌ها

فرض کنید که شما این پاراگراف را نوشته‌اید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این پاراگراف از یک “اثر مرکب” استفاده‌شده است. از این کلمه باید در هر پاراگراف استفاده شود و نباید در استفاده از آن افراط کنید. همان کلمه کلیدی است که در پاراگراف‌ها ما از آن استفاده می‌کنیم و آن را بولد می‌کنیم و به‌دلخواه آن را تغییر رنگ می‌دهیم.

به‌عنوان‌مثال اگر رنگ‌سازمانی وب‌سایت شما نارنجی است بهتر است که برخی از کلمات مهم را نارنجی یا رنگ‌سازمانی سایت کنید. همچنین بهتر است که از رنگ‌های قرمز یا آبی به دلیل تاثیر و نتیجه منفی روی بازدیدکننده زیاد استفاده نکنید. مثلاً در اینجا تمامی کلمات مهم در صفحه را نیز نباید نارنجی کنیم.

موارد کاربردی

در مواردی می‌توان کلمات را به ولد نیز کرد. مثلاً در این پاراگراف یک کلمه کلیدی را نارنجی و کلمه مهم دیگر یعنی ” دارن هاردی” را به ولد می‌کنیم. سپس می‌توانید پاراگراف بعدی خود را وارد کنید. اگر بخواهید متن پاراگراف‌ها را جاستیفای کنید که نوشته‌ها از دو طرف برابر باشند می‌توانید از دکمه Alt+Shift+J استفاده کنید.

اگر بخواهید این حالت روی تمام متن اعمال شود باید ابتدا Ctrl+A را انتخاب کنید. سپس فرایند جاستیفای را انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که زیر هر هدینگ دو تا سه پاراگراف بنویسید. در مرحله بعدی شما باید به سراغ هدینگ بعدی بروید.

در هدینگ‌ها شما نباید بیش از یک تا دوبار از کلمه کلیدی اثر مرکب استفاده کنید. چراکه اسپم شناخته می‌شود. در هدینگ‌های بعدی نیز ما هدینگ را روی 2 قرار می‌دهیم و پس‌ازآن از هدینگ 3 نیز استفاده می‌کنیم. سپس مانند هدینگ قبلی شروع به نوشتن پاراگراف‌ها می‌کنیم. در این پاراگراف‌ها نیز شما می‌توانید رنگ‌ها را اعمال کرده و بعضی از کلمات را مانند قبل بولد کنید.

استفاده از هدینگ 3 در متن

در مرحله بعد ما قصد داریم از هدینگ 3 استفاده کنیم .توجه داشته باشید که زیرمجموعه هدینگ 2 می‌باشد و نسبت به هدینگ 2 کم‌اهمیت‌تر است. مثلاً در اینجا برای هدینگ 3 عبارت ” این کتاب چاپ دهم خود را رد کرد” را نوشته‌ایم که نسبت به دیگر هدینگ‌ها دارای اهمیت کمتری است.

سپس برای این هدینگ نیز پاراگراف دلخواه و مربوطه را می‌نویسیم. در این پاراگراف نیز کلمه کلیدی یعنی کتاب اثر مرکب را رنگی می‌کنیم. توجه داشته باشید که در هر پاراگراف کلمه کلیدی جذاب را برای خودتان ایجاد کنید. چراکه ازنظر سئو بودن این کلمات در پاراگراف‌ها خیلی مهم است.

نکته

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از شروع هدینگ 3 از یک تصویر استفاده کنید. در اینجا باید تصویری که از قبل آماده کرده‌اید را آپلود کنید که ما تصویر جلد کتاب اثر مرکب را آپلود کرده‌ایم. این تصویر را روی میانه و اندازه کامل قرار می‌دهیم تا کمی بزرگ‌تر و بهتر شود.

آپلود تصویر

همچنین حتماً در نظر داشته باشید که هنگام آپلود تصویر باید حتماً 4 کادری که در سمت چپ شما قرار دارد را پرکنید .این مورد شامل عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح می‌باشد. در اینجا در هر چهار کادر موجود عبارت کتاب اثر مرکب را وارد می‌کنیم. البته در همه تصاویر این عبارت را نباید وارد کنید و در ادامه نحوه نوشتن آن را به شما آموزش می‌دهیم.

زمانی که شما این کار را انجام دهید در زیر تصویر عبارتی نوشته خواهد شد. در چنین حالتی این تصاویر ALT دارند و این کار برای سئو بسیار مفید است. اگر روی این تصویر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید در پایین صفحه مشاهده می‌کنید که این تصویر دارای ALT می‌باشد.

پس از نوشتن ادامه نوشته می‌توانید تصویر دیگری قرار دهید که در اینجا ما تصویر پشت جلد را آپلود می‌کنیم. برای این تصویر در بخش عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح کلمه اثر دارن هاردی را وارد می‌کنیم. توجه داشته باشید که این کلمات باید مرتبط باشند. مثلاً می‌توانید از نام انگلیسی کتاب یا نام دیگر محصول ( در صورت دارا بودن) نیز استفاده کنید.

باید دقت داشته باشید که از کلمات تکراری و یا کلمات کلیدی به‌صورت تکراری برای تصاویر استفاده نکنید.

نحوه سنجیدن تعداد کلمات محتوا

در اینجا روشی به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید توسط آن تعداد کلمات محتوای خودتان را بسنجید. برای انجام این کار باید مرورگر خودتان را بازکرده و Word Counter را وارد کنید. سایت‌های مختلفی را برای شما نمایش می‌دهد که می‌توانند کلمات را برای شما بشمارند.

پس‌ازاینکه وب‌سایت موردنظر خودتان را باز کردید متن نوشته خودتان را کپی کرده و در آن Paste کنید. مثلاً همان‌طور که مشاهده می‌کنید ما در اینجا 374 کلمه نوشته‌ایم و اگر بتوانیم تعداد این کلمات را به هزار برسانیم تبدیل به یک وب‌سایت مرجع می‌شویم و واقعاً با این هزار کلمه مدتی کارکنید متوجه خواهید شد که وب‌سایت شما بالا آمده و زندگی شما را دچار تحول می‌کند.

انجام این کار چندان دشوار نیست ولی در هر حال اگر شما امکان انجام این کار را ندارید می‌توانید از افرادی بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهند.

لینک داخلی

یکی از دیگر مواردی که حائز اهمیت است لینک‌های داخلی می‌باشند. اگر شما اطلاع دارید که هر چیزی در وب‌سایت شما وجود دارد و به این محتوا مربوط است را می‌توانید از طریق این مقاله به آن لینک دهید. به‌عنوان‌مثال در این مقاله ما از کلمه توانمندسازی استفاده کرده‌ایم . به‌این‌ترتیب اگر وب‌سایت شما درزمینه فروش کتاب است می‌توانید به کتاب‌های دسته توانمندسازی آن را لینک بدهید.

در مثالی دیگر اگر شما جمله “همچنین کتاب قدرت عادت اثر دارن هاردی است” را در متن نوشته خود به‌کار ببرید می‌توانید کلمه قدرت عادت را به کتاب قدرت عادت لینک بدهید. برای اینکه بتوانید لینک بدهید باید کلمه موردنظر خودتان را انتخاب کرده و در نوارابزار روی گزینه گذاشتن پیوند کلیک کنید.

سپس روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کرده و لینک موردنظر خودتان را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید کلمه دارن هاردی را به ولد کرده و سپس برای آن محتوایی تولید کنید و به آن لینک دهید. به‌این‌ترتیب زمانی که کاربر در گوگل کلمه دارن هاردی را جستجو می‌کند وب‌سایت شما برای آن نمایش داده می‌شود.

روش‌های بسیار زیادی برای تولید محتوا وجود دارد . افرادی که بیان می‌کنند نمی‌توانند تولید محتوا کنند باید بدانند که برای هر چیزی امکان تولید محتوا وجود دارد. لینک‌های داخلی آن دسته از لینک‌هایی هستند که درون وب‌سایت شما قرار دارند و تأثیر بسیار زیادی در سئو وب‌سایت شما دارند.

فراموش نکنید که بهتر است در هر پاراگراف یک لینک داخلی داشته باشید . در هر محتوا بیشتر از 10 لینک داخلی نداشته باشید. درواقع در این زمینه نباید افراط کنید.

دسته‌ها

دسته‌بندی‌ها یکی از مهم‌ترین موارد محتوا در سئو به شمار می‌روند. اما در جلسه دیگری به‌صورت کامل آن را برای شما توضیح خواهیم داد. شما باید تلاش کنید که دسته‌بندی‌های خیلی خوبی برای وب‌سایت خودتان ایجاد کنید.

برچسب‌ها

برچسب‌ها یکی از مواردی است که هنوز افراد زیادی از اینکه چطور با آن ها کار کنند اطلاع ندارند و به استفاده برچسب‌ها هنوز پی نبرده‌اند. اما هنوز برچسب‌ها تأثیر خاصی در سئو ندارند. بااین‌وجود ما هنوز هم از آن ها استفاده می‌کنیم. درنتیجه شما باید تلاش کنید سه تا چهار مورد از موارد مهمی که حس می‌کنید در رابطه با محتوای شما کاربرد دارد را در این قسمت وارد کنید.

به‌عنوان‌مثال ما در اینجا “کتاب‌های دارن هاردی” را وارد می‌کنیم .این می‌تواند بسیار خوب و مفید باشد. چراکه ممکن است شما تعداد دیگری از کتاب‌های دارن هاردی را موجود داشته باشید و اگر در همین قسمت “کتاب” را وارد کنیم، همین را در محتوا به شما پیشنهاد می‌کند و شما آن را انتخاب می‌کنید.

در اینجا برای هر کلمه یک پیج ساخته‌شده و محتوا محسوب می‌شود. اگر در هریک تنها یک مقاله قرار بگیرد چندان ازنظر سئو تأثیری ندارد. اما اگر شما بتوانید از چنین تگ‌هایی استفاده کنید که نه دسته‌بندی محسوب می‌شود و نه امکان استفاده در جای دیگر را دارد.  این مورد می‌تواند در سئو شما تأثیر بسیار خوبی داشته باشد.

مورد دیگری که بسیار مهم است استفاده از تصویر شاخص می‌باشد. مطابق این آموزش تقریباً تمامی موارد مربوط به سئو خوب را رعایت کرده‌ایم.

نکته مهم در رابطه با لینک‌ها

طبق تجربه‌ای که ما داریم بهتر است که لینک‌ها معادل انگلیسی آن مواردی باشند که شما قصد دارید آن ها را قرار دهید. یعنی از معادل انگلیسی برای لینک‌ها استفاده کنید و در سئو تأثیر بسیار بهتری دارد. در لاتین خیلی از افراد بیان می‌کنند که بهتر است کلمه کلیدی در URL شما قرار داشته باشد.

این موارد را در جلسه بعد توسط افزونه سئو نیز به شما آموزش خواهیم داد. به‌این‌ترتیب با استفاده از روش‌های بهتری می‌توانید لینک‌ها را قرار دهید. بهتر است در هر زمینه‌ای که هستید تولید محتوا را شروع کنید و در گوگل این می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.

موفق باشید .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

249 دیدگاه. Leave new

 • سجاد شریفیان
  می 2, 2024 2:00 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر سپاس از شما و آموزش های خوبتون.
  من الان بیش از سه هزار آموزش داخل سایتم دارم آموزش زبان انگلیسی ولی نامک یا url رو همه فارسی نوشتم چون یواست سئو هم همیشه میگه باید نامک رو همون عبارت کلیدی بنویسید الان خیلی تاثیر گذار خواهد بود یا اینکه متن داخل هر آموزش اهمیت بیشتری داره؟

  • محمد قاسمی
   می 2, 2024 7:31 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   در ورژن های جدید و آپدیت های اخیر گوگل این مورد توسط گوگل شناسایی می‌شود و معمولا درج نامک فارسی اهمیت خیلی زیادی نخواهد داشت

   با تشکر.

 • وحید گودرزی
  آوریل 10, 2024 5:23 ب.ظ

  من از قالب زفایر خود شما استفاده میکنم

 • وحید گودرزی
  آوریل 10, 2024 3:59 ب.ظ

  سلام. من توی قسمت عنوان همین عنوان رو نوشتم و پیش نمایش رو زدم ولی هیچی نشون نمی ده و فقط پایین صفحه میزنه «دیدگاهتان را بنویسید» همین. دلیلش چیه؟

 • صامت ایمانی
  ژانویه 22, 2024 11:53 ب.ظ

  با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید که انقدر خوب و واضح به تمامی سوالات پاسخ می دهید.
  من قبلا از طرف شخصی آموزش دیدم و جا گزاری هدینگ ها به این صورت گفته و من تمامی نوشته ها و متن ها را به این صورت نوشتم که در ادامه توضیح میدم ایا تمامی آن اشتباه بود ؟
  هدینگ 1 تصویر و بعد یک پاراگراف توضیح و بعد هدینگ 2 یک تصویر ویک پاراگراف توضیح و بعد زیر هر هدینگ دو ،می تونیم از سه یا چهار مرتبه از هدینگ 3 استفاده کنیم و بهد از هدینگ سه از بولد استفاده کنیم . و باز دو مرتبه هدینگ2 و سه چهار مرتبه هدینگ 3 و…
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  • سلام وقت شما بخیر،

   به نظر ما گوگل بسیار هوشمندتر است و رعایت مواردی مانند اینکه شما اول تگ h1 و بعد تگ h2 و بعد مثلا سه تا تگ h3 را درج کنید کمی ذهن را دچار محدودیت میکند، البته اشتباه برداشت نشود که محتوای خود را از نظر تگ گذاری نامنظم ارایه کنید. بهتر است خودتان با توجه به محتوا و بخش های اصلی آن این تگ گذاری را انجام دهید همچنین در نظر بگیرید که از لحاظ ظاهری عناوین اصلی برای کاربر متمایز باشد که در حین اسکرول بتواند عناوین اصلی را راحت بخواند.

   با تشکر.

 • کتاب ترن کارآفرینی رو هم بخون جبین پور خیلی خوبه اونم

 • مرضیه ایزدی
  ژانویه 4, 2024 3:17 ب.ظ

  سلام و درود خدا قوت
  برای تولید محتوا توی سایت تا چندتا هدینگ می تونیم استفاده کنیم؟؟؟

 • مهدی نوروزی
  دسامبر 14, 2023 11:43 ق.ظ

  سلام مهندس شرکت های شناخت شده و معتبر دارید که توی تولید محتوا باشن

 • مهدی پرویزی
  دسامبر 5, 2023 6:50 ب.ظ

  سلام و عرض ادب سوالی داشتم . دراین قسمت شما در پیشخوان خودتون یک افزونه seo بود حالا سوال من اینه ایا اون افزونه ب سئو ماکمک میکنه؟
  ممنون میشم ی توضیح کوتاه درباره اون افزونه پیشخوان خودتون بگید

  • کامران قائمی
   دسامبر 6, 2023 1:32 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   افزونه های سئو ابزاری هستند که به ما در تحلیل سئو سایتمان کمک میکنند، شما میتوانید به کمک این افزونه ها از وضعیت سئو هر نوشته و… به راحتی مطلع و آنها را طبق راهنمای ارایه شده ارتقا دهید.

   با تشکر.

 • ملیکا قاسمی
  دسامبر 1, 2023 5:32 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  می تونیم برای عکس از نوشتن خود عنوان همان قسمتی که قرار عکس گذاشته شود استفاده کنیم؟

 • سلام و وقت بخیر . اگر مشتری فقط نوشته ومقاله سئو شده ازما بخواد چه باید بکنیم؟مثلا فقط ازما بخواد مقاله براش تهیه کنیم و خودش در سایت اپلود کنه . ایا برای سئو کردن نیازبه ویرایشگر سایت نیست ؟مثلا لینک داخلی دادن ؟

 • محمدرضا دهقانی
  نوامبر 22, 2023 1:41 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر…
  شما فرمودید که از سایت های دیگه تصاویر نیارید …خب اگر یک سایت در زمینه افیلیت مارکتینگ داشته باشیم و تصاویر محصولاتی رو که متعلق به سایت های دیگه هستند رو بیاریم و داخل سایت خودمون بذاریم تا با فروش آنها پورسانت بگیریم چی میشه؟؟

 • مهدی ماندگاری
  نوامبر 18, 2023 11:06 ب.ظ

  درود بر شما
  مسخواستم ببینم اگر از هوش مصنوعی یک محتوای سئو شده خوب به ما بده و کپی کنیم و بزاریم تو سایت بازم مفید نیست برای سئو؟؟؟

  • سلام بر شما وقت بخیر
   استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد محتوای سئو شده ممکن است به نظر بیاید که راهی سریع برای تولید محتوای وب با کلمات کلیدی مورد نظر باشد، اما این روش دارای مشکلات و ریسک‌هایی است/
   ممکن است از سایت های دیگر واقعا متنی را کپی کرده باشد و یا به فرد دیگری هم همین متن را بدهد. اما بصورت کلی بنظر می رسد که در یک مقاله 1000 کلمه ای، بتوانید 300 -500 کلمه خوب از آن بگیرید.

 • رضا قاسمی منش
  نوامبر 18, 2023 5:24 ب.ظ

  سلام روز بخیر
  تگ span چیست و با div چه فرقی داره و اگر ممکن هست بهم بگین که چه زمانی باید از span استفاده کنیم
  تشکر

  • سلام بر شما وقت بخیر جناب قاسمی
   تگ در HTML یک تگ متنی است که برای تعریف یک قسمت کوچک از متن یا محتوا درون یک متن بزرگتر استفاده می‌شود. این تگ به تنهایی هیچ تأثیر ظاهری ندارد و بیشتر به عنوان یک وسیله برای اعمال استایل یا اسکریپت‌های جاوااسکریپت استفاده می‌شود.

   از طرفی، تگ

   نیز یک تگ بلوکی است که برای تعریف یک بخش یا کنتینر بزرگتر از متن یا عناصر دیگر استفاده می‌شود. این تگ می‌تواند حاوی عناصر متنی، تصاویر، فرم‌ها و دیگر تگ‌های HTML باشد.

   اصلی‌ترین فرق بین و

   این است که برای عناصر کوچکتر درون یک متن و

   برای بخش‌های بزرگتر استفاده می‌شود.

   از زمانی استفاده کنید که می‌خواهید یک قسمت کوچک از متن را مشخص کرده و بر روی آن عملیاتی انجام دهید، مثل اعمال استایل یا اسکریپت. اما اگر بخواهید یک بخش بزرگتر از صفحه را تعریف کنید و به آن ویژگی‌های خاصی اعمال کنید، از

   استفاده کنید.

 • رضا قاسمی منش
  نوامبر 17, 2023 6:33 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب
  یک نامک استاندارد حداکثر چند کلمه یا کاراکتر باید باشد؟

 • رضا قاسمی منش
  نوامبر 14, 2023 11:57 ب.ظ

  سلام
  برای نوشتن مطلبی در باره ی یک محصول , به طور حتمی باید h1 تا h6 وجود داشته باشند ؟
  یعنی ممکن است مطلب کوتاهی در حد 300 کلمه بنویسم دارای h1 ,h2 , h3 فقط؟

  • کامران قائمی
   نوامبر 15, 2023 11:13 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   حتما نیاز نیست از تمام این تگ ها استفاده کنید و معمولا هر محتوا باید یک تگ h1 داشته باشد و استفاده از سایر تگ ها ضروری نیست و بسته به نوع محتوا میتوانید از آنها استفاده کنید.

   با تشکر.

 • حانیه آدینه
  اکتبر 31, 2023 10:32 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  با توجه به اینکه من هنوز برای سایتم تیک عدم بررسی سایت توسط موتور های جستو رو برنداشتم ایا همچنان اگر اشتباه محتوا تولید کنم ( مثلا از متن و عکس کپی استفاده کرده باشم ) بازم برای سایت من میتونه مشکل ساز بشه ؟
  و اینکه اگر افزونه سئو نصب بشه به صورت خودکار ریدایرکت ها رو انجام میده درسته ؟ برای ریدایرکت کردن کار خاصی من نباید انجام بدم

  • کامران قائمی
   نوامبر 4, 2023 12:51 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بصورت کلی اگر این تیک فعال باشد موتورهای جستجو سایت شما را بررسی و ایندکس نمی‌کنند و مشکلی از بابت نوع محتوا در حال حاضر وجود ندارد. اگر شما این ویژگی را در تنظیمات افزونه فعال کرده باشید بله بصورت خودکار انجام خواهد شد

   با تشکر.

فهرست