خروجی PDF از ورودی فرم های گراویتی

( شنبه ، 25 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و یکم

آموزگار :

فرید معیریان

با جلسه سی و یکم از آموزش رایگان افزونه فرم ساز گراویتی فرم در خدمت شما هستیم و در این ویدئو آموزشی از افزونه gravity form جهت خروجی گرفتن از ورودی فرم ها قرار استفاده کنیم. یکی از مواردی که در فرم ساز گراویتی ممکنه خیلی به آن نیاز داشته باشید. پس تا انتهای این ویدئو همراه ما باشید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

خروجی PDF از ورودی فرم های گراویتی

( شنبه ، 25 فروردین سال 1403 )

جلسه قبلی نحوه ساخت فرم رزرو نوبت پزشکی را به شما عزیزان آموختیم. حالا در این قسمت از دوره آموزش افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms) همراه ما باشید که قصد داریم نحوه خروجی گرفتن به صورت PDF از فرم‌های گرویتی را آموزش دهیم. برای یادگیری کامل و دقیق این موضوع، مقاله را تا انتها دنبال کنید.

افزونه Gravity PDF

برای شروع خروجی گرفتن به صورت PDF از فرم‌های گرویتی وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها > افزودن، افزونه رایگان Gravity PDF را نصب و فعالسازی کنید.

افزونه Gravity PDF

مشاهده خواهید کرد که گزینه جدیدی با عنوان PDF به بخش تنظیمات فرم‌ها اضافه شده است.

تنظیمات PDF

وارد این قسمت شده و در سربرگ Tools، گزینه Downlod Core fonts را بزنید. با انتخاب این گزینه، فونت‌های مربوط به Gravity PDF دانلود می‌شوند و در ادامه می‌توانید از آنها استفاده کنید. پس از دانلود فونت‌ها، می‌توانید با استفاده از گزینه Manage، فونت دلخواه خود را آپلود کنید.

تنظیمات فونت گرویتی

تنظیمات

پس از اتمام کار در بخش Tools به قسمت Settings بروید. در این سربرگ می‌توانید قالب پیش‌فرض را در بخش Default Template انتخاب کنید. با استفاده از فیلد سمت چپ نیز فونت را تنظیم نمایید. از قسمت Default Paper Size نیز، ابعاد PDF خروجی را مشخص کنید. در دیگر بخش‌های موجود نیز می‌توانید راست به چپ بودن یا چپ به راست بودن متن، رنگ و اندازه فونت را تغییر دهید.

از قسمت Entry View مشخص کنید که PDF فقط به کاربر نشان داده شود یا با کلیک روی آن به طور مستقیم همان لحظه دانلود شود. پس از بررسی همه قسمت‌های موجود در سربرگ تنظیمات و اعمال تغییرات در فیلدهای دلخواه، گزینه Save Settings را بزنید تا تغییرات انجام شده ذخیره شود.

خروجی PDF از فرم‌های گرویتی

به صورت پیش‌فرض امکان خروجی گرفتن به صورت PDF وجود ندارد و ابتدا باید فرمی که قصد دارید از آن خروجی PDF بگیرید را مشخص نمایید. برای این کار، وارد بخش ویرایش فرم مورد نظر شوید. بالای صفحه در قسمت تنظیمات گزینه‌ای به نام PDF اضافه شده است. روی آن کلیک کرده تا به صفحه تنظیمات مربوطه منتقل شوید. گزینه افزودن جدید را انتخاب کنید و در فیلد اول، یک Lable برای PDF بگذارید.

در صورت تمایل می‌توانید تیک اطلاعیه مدیریت را نیز فعال کنید تا به شما اطلاع داده شود. در فیلد آخر نیز نام PDF مشخص می‌شود و توضیحات لازم هم بالای فیلد داده شده است. در آخر نیز می‌توانید در صورت تمایل شرط را اضافه کنید. در قسمت‌های قبلِ آموزش کار با افزونه گرویتی فرم (Gravity Forms)، چگونگی کار با منطق شرطی را توضیح داده‌ایم. تا انتهای صفحه تنظیمات مختلفی وجود دارد که آن‌ها را بررسی کنید و در صورت تمایل تغییرات دلخواه را روی آن اعمال نمایید.

حال اگر وارد بخش ورودی‌ها شوید و ماوس را روی فرم‌ها بیاورید، مشاهده خواهید کرد که گزینه دانلود PDF نیز به فرم‌ها اضافه شده است. با دانلود کردن فایل PDF می‌توانید تنظیماتی که اعمال کرده بودید را مشاهده کنید.

کلام آخر

در این قسمت از دوره آموزشی کار با گرویتی فرم، چگونگی خروجی گرفتن به صورت PDF از فرم‌های گرویتی را مرحله به مرحله توضیح دادیم تا در صورت نیاز به راحتی با استفاده از یک افزونه رایگان خروجی PDF داشته باشید. امید است که این آموزش نیز برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد و توانسته باشید به خوبی از آن استفاده کنید. در جلسه بعدی همراه ما باشید که می‌خواهیم انتقال از فرم تماس 7 به گراویتی فرم را آموزش دهیم. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

22 دیدگاه. Leave new

فهرست