تعرفه طراحی سایت و روش دریافت پول از مشتری

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هشتاد و دو

آموزگار :

مهدی جبین پور

مشخص نمودن تعرفه های طراحی سایت برای هر شخص بسیار مهم است با این ویدئو به شما کمک می کنیم ... ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

تعرفه طراحی سایت و روش دریافت پول از مشتری

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

تعرفه­ های طراحی سایت با وردپرس

با یکی دیگر از آموزش­ های جامع وردپرس همراه شما هستیم. قصد داریم در این جلسه درمورد تعرفه­ های طراحی سایت و عوامل تأثیرگذار در هزینه ­ها،  که برای هر شخصی که کار طراحی سایت انجام می­دهد مهم است، صحبت کنیم.

لازم است در ابتدای بحث این نکته را یادآوری کنیم که همه­ ی سایت­ ها امکان طراحی و پیاده ­سازی با سیستم محتوای وردپرس را ندارند. این سایت­ ها باید بطور اختصاصی با برنامه نویسی و کدنویسی پیاده­ سازی شوند. هر چند امروزه امکانات وردپرس، قالب ­ها و افزونه ­های آن، به حدی زیاد و تخصصی شده است که توانایی پاسخگویی به بیشتر نیازها را دارد، امّا باز هم ممکن است سایت­ هایی با شرایط و امکانات خاصی وجود داشته باشند که می­بایست با کد نویسی طراحی شوند.

برای آشنایی بیشتر با اینگونه سایت ­ها آموزش سایت­ هایی که با وردپرس نمی­توان طراحی کرد را مشاهده کنید.

عوامل تأثیرگذار روی تعرفه طراحی سایت

شاید شما از خودتان بپرسید چه عواملی تعرفه­ های طراحی سایت را تعیین می­کنند؟ یا تعرفه طراحی سایت چطور مشخص می­شود؟

در جواب این سؤال­ ها باید بگوییم عوامل زیادی روی میزان تعرفه طراحی سایت تأثیر می­گذارند. میزان تخصص و مهارت فرد یا تیمی که طراحی سایت را انجام می­ دهند، میزان زمانبر بودن یا پیچیدگی سایتی که قرار است طراحی شود و حتی شهر و استانی که در آن زندگی یا کار می­کنید، از جمله عواملی هستند که در تعیین هزینه طراحی سایت مهم به شمار می­آیند.

عوامل بیشتر در مورد تعرفه طراحی سایت، به اختصار در زیر بیان شده است:

 • شخص یا تیم
 • حقوقی یا حقیقی
 • برنامه ­نویسی یا وردپرس
 • شهر و استان
 • میزان زمانبر بودن طراحی سایت
 • ارزش هدف مشتری
 • آینده کاری مشتری
 • میزان تخصص و مهارت طراح سایت
 • میزان قوی بودن نمونه کارهای دیگر طراح سایت
 • گنجایش بازار و تعداد مشتری­ ها
 • میزان حوصله و مسئولیت مداری طراح
 • میزان رقابت بازار
 • شهرت و برند
 • فهم و درک مشتری

طراحی سایت کاری که بتوانید بدون فکر و اندیشه آن را انجام دهید نیست. بلکه برعکس، طراحی سایت دارای اصول و مهندسی برای انجام و پیشبرد است. توجه به این نکات باعث می­شود شما سایت­ های منحصر بفردتری طراحی کنید و مبالغ بیشتری برای همین متمایز بودن طراحیتان درخواست کند.

تعرفه­ های طراحی سایت

طراحی سایت بر اساس سادگی و پیچیدگیشان قیمت گذاری می­شوند. مثلاً ممکن است شما بخواهید یک سایت، فقط برای معرفی یک شخص یا شرکت طراحی کنید یا طراحی یک سایت فروشگاهی با تعداد زیادی محصول به شما واگذار شود. هر یک از این سایت ­ها تعرفه مخصوص به خودشان را دارند. حتی میزان تخصص و تجربه طراح هم در قیمت طراحی سایت تأثیر می­گذارد. یعنی فردی که تازه کار است و در ابتدای راه طراحی سایت قدم گذاشته است، باید ابتدا به فکر کسب تجربه باشد و اینکه تعداد نمونه کارهای خود را افزایش دهد و در مرحله دوم پول برایش مهم باشد. ولی شخصی یا تیمی که سال­ها است طراحی سایت انجام می­دهند و در این کار حرفه ­ای شده ­اند، مبالغ بالاتری برای طراحی سایت طلب می­کنند.

در جدول زیر نمونه­ ای از تعرفه ­های طراحی سایت مشخص شده است. می توانید از این تعرفه ها بر اساس پیچیدگی سایتی که می­خواهید طراحی کنید و میزان تخصص و مهارتتان الگو برداری کنید و هزینه طراحی سایت را برآورد نمایید.

توجه داشته باشید تعرفه­ های طراحی سایت جدا از هزینه خرید هاست، دامنه، قالب و افزونه ­ها است. کارفرما وظیفه دارد به غیر از هزینه طراحی سایت، هزینه موارد گفته شده را هم پرداخت کند.

 چطور از مشتری پول دریافت کنیم؟

روش متداول دریافت پول برای طراحی سایت اینگونه است که در ابتدای کار و شروع پروژه 30 درصد از مبلغ کل، که طراح و کارفرما با هم به توافق رسیده­ اند، به طراح پرداخت شود. به یاد داشته باشید که هزینه خرید هاست، دامنه، قالب و افزونه­ ها بر عهده کارفرما و جدا از تعرفه طراحی است است. کارفرما موظف است در ابتدای پروژه این هزینه­ ها را تأمین کند.

زمانی که پرژه به نیمه رسید، 30 درصد دیگر از مبلغ کل پروژه به طراح سایت پرداخت  می­شود.

در انتها و پایان پروژه و پس از اینکه شما به عنوان طراح سایت، پروژه را به کارفرما تحویل دادید و توضیحات مربوط به آن را ارائه کردید، 40 درصد باقی مانده از مبلغ پروژه را دریافت خواهید کرد.

طراحی سایت، شغل و حرفه­ ای جذاب است که شما می­توانید به عنوان یک شغل پول ­ساز در آن فعالیت کنید. هر چه تجربه شما بیشتر باشد، تواناییتان در طراحی سایت­ های قدرتمندتر بیشتر می­شود و مبالغ بیشتری بابت طراحی سایت به دست می­ آورید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

44 دیدگاه. Leave new

فهرست